pandurii tg jiu

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

pandurii tg jiu

Mesajde eyewitness » Dum Aug 13, 2006 1:42 pm

bun, prin mijculatii de culise si decizii luate vinerea nuaptea de consilii prezidate de jegu sandu mircea in pragu inceperii canpionatului, aceasta adunatura, muijtii tg jiu, juaca in liga I din romania in detrimentu echipei care a fost la un pas de uefa. caz clasat, irevocabil. stergem cu buretele. insa, mentinerea iei si anu asta in liga I prin arbitrii aserviti tot lichelei sandu mircea mi se pare un atentat la cel mai elementar bun simt. maniera in care muijtii au cajtigat inpotriva bistritenilor este revoltatuare.

sper ca unii sa se trezeasca mai devreme, pana nu ie prea tarziu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Aug 13, 2006 5:17 pm

afara de faptul ca sandu a fost votat de ala de la pandurii la presedentie,mai e si alt motiv?afaceri personale sau ceva asemanator?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Aug 13, 2006 9:33 pm

ce face presa in cazul asta ? Ce scrie gsp si prosport ? Io nu mai citesc nimic din ziare de mult timp.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 14, 2006 6:58 am

old lord, au scris la vremea respectiva, adica au tinut-o cu tyreaba asta vreo saptamana dupa alegeri. dupa aia, cand s-a pus problema sa retrogradeze sportul din cauza retragerii licentei si sa promoveze muijtii (c.e), gsp a scris (prosport il citesc numa pe net si din an in paste). acum, pe de alta parte, nu poti s-o tii ca surda pe hora intruna ca gigi becali a vorbit cu condescu sa convinga cluburile din valea jiului sa voteze toate angro si andetai cu mircea sandu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Aug 15, 2006 9:03 am

Un articol despre echipa "favorita" a lui eye:

Pactul Condescu - Padureanu
ATAC
Inainte de inceputul campionatului, am anunt at ca vom pomeni numele Pandurii Targu- Jiu in cotidianul ATAC numai in clasament. Din pacate, evenimentele dubioase care s-au petrecut in primele trei etape ale Ligii I ne-au determinat sa renuntam, pentru o zi, la protest si sa scriem despre formatia gorjeana.
Promovata artificial de FRF pe prima scena in locul Sportului, echipa Pandurii s-a mai ales cu o izbanda pe teren propriu in dauna Gloriei Bistrita. Asta dupa ce, in sezonul trecut, treaba a stat la fel. Si ce afacere a fost atunci?! Dupa un sir de sase infrangeri consecutive (1-2 cu Farul, acasa; 0-3 cu Dinamo, in deplasare; 0-1 cu Poli Iasi, acasa; 0-1 cu FCM Bacau, in deplasare; 1-2 cu Steaua, acasa; 0-3 cu Rapid, in deplasare), Pandurii au facut ce-au facut si au luat primele trei puncte tocmai in partida din etapa a saptea cu Gloria lui Padureanu?!
De altfel, Tata Jean i-a ajutat pe panduri si in acest an, cand a trimis patru jucatori la Targu-Jiu pentru a intari echipa olteana in noul sezon. Iar Tata Jean si Condescu, de la Pandurii Targu- Jiu, l-au votat pe Mircea Sandu la alegerile pentru presedintie. Nu? Sau ne inselam noi.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator