Cupa Romaniei 2006-2007

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Cupa Romaniei 2006-2007

Mesajde Daimon » Lun Oct 09, 2006 1:22 pm

Finala Cupei Romaniei se va juca la Timisoara
Directorul general FRF, Ionut Lupescu, a precizat ieri, in exclusivitate pentru ProSport, ca in privinta Cupei Romaniei, FRF va pune in practica un plan financiar inedit.

Practic, se va pune la bataie un buget de 231.000 de euro, bani care vor fi dati primelor 16 echipe clasate in aceasta competitie. “S-a stabilit ca echipa care va castiga trofeul sa primeasca din partea federatiei 100.000 de euro, cealalta finalista urmand sa fie recompensata cu 40.000 de euroâ€Â
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Aliosha » Lun Oct 09, 2006 1:32 pm

multa M.... FRF. Niste dobitoci notorii. Cand lucrurile ar trebui facute pentru a nu favoriza incidentele....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Oct 09, 2006 2:11 pm

Imi doresc un UTA-Dinamo in finala cupei romaniei.

Steaua vreau sa iasa din primul tur. Cupa e o competitie pe care nu dau doi bani.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Oct 09, 2006 2:39 pm

Eu imi doresc o finala Dinamo - Steaua, ca n-a mai fost de mult. Pacat ca nu se va mai juca pe stadionul 23 August, daca incep faimoasele lucrari de modernizare... Oricum un meci Dinamo - Steaua ar umple tribunele si daca s-ar juca finala la Timisoara!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Oct 09, 2006 5:22 pm

opa, ca sa vezi ce-am cobit...

Finala ediţiei 2006/2007 a Cupei Romaniei se va desfăşura la Timişoara, a declarat luni directorul general al Federaţiei Romane de Fotbal (FRF), Ionuţ Lupescu.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Lun Oct 09, 2006 5:53 pm

Daïmon scrie:
interesanta optiune. daca Poli nu ajunge in finala dupa mine sunt doua variante pentru desfasurarea meciului: un oarecare anonimat, sau mai rau.. scandal destul de nasol la un meci steaua-dinamo. mai e si varianta cu Rapid in finala, dar daca va juca cu s sau d => tot scandal.


de ce sa fie scandal ?? Sau a ... poate intre noi si stelisti ca nu vad ce ne-ati putea face voi . Sau probabil exista pietre si in timisoara , dar mai naspa ca acum veti decide in cine sa le aruncati , grea alegere , nasol moment misto pomana
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Oct 10, 2006 12:46 am

cand am vazut imagini cu Lupesu in fata panoului cu reclama la Timisoreana am inteles cum de s-a ajuns la locatia asta..

kacio, nu cred ca era cazul sa te incorzi pentru ca pana sa se ajunga la un eventual scandal in Timisoara ar trebui sa ajungeti si voi si stelistii sau rapidistii pana in Timisoara...

si lasa dumele cu pietre ca pe voi nu va intrece nimeni cu actiunile ultras din spatele peluzei oaspetilor. spune.. voi faceti si antrenamente? si concursuri de calificare? in sensul ca cei care dau mai cu talent piatra peste gard se ocupa de asta la meciul propriu zis?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Mar Oct 10, 2006 6:23 am

cutuma scrie:Cupa e o competitie pe care nu dau doi bani


suptscriu
io inca traiesc senzatia de "daciada" :D
anu asta, avand 2 echipe in CL si 2(??) in uefa, daca cele 3 bucurejtene vor vamui primele 3 locuri atunci interesu lor pentru cupa va scade simtitor, cupa ramanand o afacere de provincie, deci finala la timisuara mi se pare o alegere buna
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Oct 10, 2006 6:46 am

ce tare ar fi o finala Dinamo - UTA. ~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Oct 11, 2006 10:48 am

tot ce trebuie stiut despre tragerea la sorti

16-imi Cupa Romaniei: urne, echipe, proceduri

Miercuri, de la ora 16,00, va avea loc la Casa Fotbalului tragerea la sorţi a meciurilor contand pentru "şaisprezecimile" de finală ale Cupei Romaniei, ediţia 2006-2007. Iata urnele si alte informatii utile. Tragerea la sorti este LIVE pe Onlinesport, miecuri de la ora 16:00.

La această fază participă cele 18 echipe din Liga I şi 14 echipe calificate in urma desfăşurării fazelor anterioare. Jocurile din cadrul "şaisprezecimilor" se stabilesc prin tragere la sorţi, echipele participante fiind repartizate astfel:

Urna A: echipele din Liga I clasate pe locurile 1-6 in campionatul ediţiei precedente, respectiv SC FC Steaua Bucureşti SA, SC FC Rapid SA Bucureşti, SC Dinamo 1948 SA Bucureşti, SCS CF CFR Rcomax Cluj SA, FC Naţional 2000 SA Bucureşti şi CS FC Farul Constanţa.

Urna B: celelalte 12 echipe din Liga I participante in campionatul ediţiei in curs, respectiv FC U Politehnica Timişoara & Invest SA, SC FC Oţelul SA Galaţi, SC FC Politehnica Iaşi SA, AS CF Gloria 1922 Bistriţa, SC FC 2005 SA Piteşti, CS Jiul Petroşani, SC Sporting Club SA Vaslui, CS Pandurii Lignitul Targu Jiu, SC FC Ceahlăul SA Piatra Neamţ, SC FC U Craiova SA, FCM UTA Arad şi AFC Unirea Valahorum Urziceni.

Urna C: cele 14 echipe din categorii inferioare calificate in urma fazelor precedente, respectiv FCM II Bacău, FCM Bacău, CS FC Farul II Constanţa, CS Otopeni, FC Caracal, CS Forex Braşov, SC Juventus Bucureşti, SC FC Gloria SA Buzău, CSM Ramnicu Valcea, FC U Politehnica Timişoara & Invest II SA, SC Corvinul 2005 Hunedoara SA, FCM Apulum SA Alba Iulia, SCS CF Municipal Universitatea Cluj SA şi CF Someşul Satu Mare 2002.

Se imperechează echipe din urna A cu echipe din urna C (6 jocuri) şi, in continuare, echipe din urna B cu echipe din urna C (8 jocuri). Cele 4 echipe rămase in urna B se imperechează intre ele, echipele organizatoare fiind stabilite prin tragere la sorţi.

Jocurile sunt prevăzute a se disputa in zilele de 24 şi 25 octombrie a.c.. In funcţie de calendarul competiţional al Ligii I şi de programul de transmisii televizate, jocurile din Cupa Romaniei se desfăşoară in zilele de marţi sau miercuri la ore de incepere care se stabilesc de FRF, in termen de 2 zile de la tragerea la sorţi, conform propunerilor făcute de societatea de televiziune care transmite meciurile.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Oct 11, 2006 3:34 pm

si s-a tras:

Ceahlaul - Univ. Craiova
Pandurii - Jiul
Poli Iasi - U Cluj
Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti
FC Arges - FCM II Bacau
UTA Arad - CS Otopeni
Poli II Timisoara - Poli Timisoara :D
Gloria Bistrita - FC Caracal
Corvinul - Otelul
Apulum - CS Vaslui
Forex Brasov - Steaua
FC National - FCM Bacau
Dinamo - Farul II
Somesul - CFR Cluj
CSM Ramnicu Valcea - Rapid
Farul - Gloria Buzau
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Oct 11, 2006 3:37 pm

vad ca a pus ayrton programul. no comment. probabil ca nu o sa ne lase nici sa jucam in TM, ca trebe teren neutru:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Mie Oct 11, 2006 6:07 pm

Deci o sa jucam cu puii de rechin~p.
Spre deosebire de altii, io consider Cupa o competitie importanta, mai ales ca Event suna deosebit de frumos:n:
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Oct 11, 2006 6:09 pm

e o cretinitate chestia cu "pe noi nu ne intereseaza cupa pt ca nu e importanta". dupa mine e putin probabil ca echipele mari sa se impiedice in faza asta.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde AxinTe » Joi Oct 12, 2006 8:08 am

rapid II, petrolul...
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Oct 12, 2006 2:31 pm

mie oricum mi se pare aberant ca poli 1 sa juace cu poli 2
adica ie ca sfertu uefa de anu trecut, rapid-steaua, una merje automat in optimi (poli 1) si reversu, poli 2 iese, cand poate ar fi putut sa cajtige contra unei alte adversare

daimuane, daca cele 3 bucurestene intra in primavara europeana iti garantez ca cupa romaniei va fi suptsidiara altor interese. urmarind performantele provincialelor din turu asta cred ca cele 3 locuri de pe podiumul clasamentului final al ligii 1 vor fi iar vamuite de bucurestene. ordinea e aleatorie insa in mod normal dinamo nu mai poate pierde titlul (exceptand bineinteles cazu cand i se pune iar pata lu borcea si va vinde in iarna si pe ma-sa si sa asistam iar, ca acu cativa ani, la un geimz bond 007 ~p)

si cum dinamo a calcat in cacat anu asta :D bineinteles ca are adversar de 2 lei, in schinb steaua si rapid au meciuri grele

btw, sportu nu juaca in cupa romaniei? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Oct 12, 2006 11:00 pm

mie mi se pare ca e inca devreme pentru un verdict legat de podiumul final pentru ca dinamo a mai avut puncte avans si la finalul turului iar steaua si rapid s-ar putea sa isi revina. pe de alta parte, adevarat, clujul probabil ca va claca, la fel si otelul, mai ramanem noi care tot nu sunt convins ca putem avea pretentii la mai mult de locul 3-4, asa ca in principiu ai dreptate.

lucrurile vor fi mai clare in iarna cand o sa stim care echipe continua in uefa sau nu.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde old lord » Lun Oct 30, 2006 1:53 pm

Steaua Bucuresti - Apulum Alba-Iulia

FC National - FC Caracal

Poli Iasi - Farul Constanta

Pandurii Targu-Jiu - Dinamo Bucuresti

Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Poli Timisoara - CFR Cluj

Unirea Urziceni - Otelul Galati

UTA Arad - FC Arges

Partidele se vor desfasura pe 7 si 8 noiembrie, intr-o singura mansa pe teren neutru, primele echipe urmand sa organizeze disputele.


astazi a avut loc tragerea la sorti a optimilor cupei romaniei. dinamo are viata usoara in continuare.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde kacio » Lun Oct 30, 2006 3:41 pm

as fi vrut sa fi cazut cu steaua , tinand cont ca se joaca pe teren propriu si probabil in alt oras :x
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Noi 09, 2006 11:50 am

uite ca nu s-a jucat in alt oras si tot am luat bataie

UTA Arad - FC Arges 0-2
FC National - FC Caracal 3-2
Poli Iasi - Farul Constanta 1-0
Pandurii Tirgu Jiu - Dinamo 1-0
Poli Timisoara - CFR Cluj 2-0
Unirea Urziceni - Otelul Galati 1-2
Rapid - Universitatea Craiova 1-0
Steaua - Apulum Alba Iulia, joi, 9 noiembrie, ora 20:45
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Noi 09, 2006 12:14 pm

Pe pariu, ca in ciuda dorintei lui meemee, si Steaua va fi eliminata inainte de finala.
Oricum, nu stiu ce echipa va castiga cupa, dar are datoria de onoare ca la anul, in cupa Uefa, sa aiba o evolutie extraordinara, si sa ajunga macar in grupe. Pentru ca vor conta enorm punctele adunate / pierdute de aceasta echipa.
Asa ca mai bine sa castige o echipa ce are valoare (Rapid) sau care poate investi masiv in achizitii la vara (Poli Tim, chiar si Arges) decat niste faliti precum Nationalul sau Iasiul.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Noi 09, 2006 3:49 pm

Eu am decis sa-mi tin parerile pe blog si sa nu mai fiu stelisto-subiectiv.

Asa ca luati si cititi :De ce trebuie fanii lui Dinamo sa se impacienteze
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Noi 10, 2006 9:52 am

nu stiu cine a scris respectivul articol dar este exagerat rau de tot
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Noi 10, 2006 12:05 pm

Eu in continuare am decis sa fiu dinamovisto-subiectiv, si trebuie sa recunosc insa ceva: da, am pierdut 2 meciuri jucand slab. Oricui i se intampla...
Insa vom castiga cu Otelul si le vom da peste bot multora din cei ce se bucura ca am mai pierdut si noi. In frunte cu sarpele nenorocit de netoiu, ce era atat de fericit saptamana asta, incat era gata sa se inece cu propriul scuipat veninos cand dadea interviuri triumfatoare...
PS: Otelul ca Otelul, ca e echipa bunicica ce joaca fotbal, dar mie mi-e teama de meciurile cu Urziceni si ceahlaul, unde jigodia de netoiu are o gramada de jucatori dati, si chiar pe sluga sa personala (flocea marin): o sa moara pe teren ca sa-si multumeasca mizeria de proprietar.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Noi 10, 2006 2:55 pm

de murit vor muri cu siguranta dar cauza va fi numarul de goluri pe care il va inscrie dinamo :D , eu nu mha tem
dinamo va da dovada de caracter si netoiu va muri de ciuda
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Noi 10, 2006 3:24 pm

nu stiu cine a scris respectivul articol dar este exagerat rau de tot


da' bre, cine plm o fi scris articolul ala pe blogul personal a lu' decret?! I wonder.. :monkey:

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Noi 14, 2006 9:05 am

iata si ultimul meci al optimilor:
Steaua - Apulum 2-1

avem calificate in sferturi urmat echipe: steaua, national, arges, iasi, pandurii, timisoara, otelul, rapid
pariez pe o finala rapid poli timisoara
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Noi 14, 2006 10:32 am

cand e tragerea la sorti?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Noi 14, 2006 10:49 am

pai asta am incercat sa aflu, se pare ca nu s-a hotarat data
probabil prin decembrie

ia sa vad daca ghicesc ceva:
steaua - arges
rapid - pandurii
timisoara - national
arges - otelul
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Noi 14, 2006 1:51 pm

probabil ca anul viitor o sa fie tragerea la sorti, in februarie, pentru ca meciurile se joaca pe 27/28 februarie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron