Divizia A: D'ale Carnavalului

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Divizia A: D'ale Carnavalului

Mesajde Aliosha » Joi Mar 14, 2002 4:00 am

"Vezi ca ti-a murit un copil, ai grija de al doilea!"

Angajatii Ligii Profesioniste de Fotbal au fost ieri dimineatí£ martorii unui incident aproape incredibil. Conform martorilor oculari, in jurul orei 10:30 presedintele Ceahlí£ului Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, a intrat extrem de nervos in incinta institutiei, dupí£ care a dat buzna in sala de sedinte, unde se afla Dumitru Dragomir. "F...-ti gura mí£tii! Bí£ga-mi-as p... in mí£-ta! Ce-mi faci tu, mie, bí£!?", s-ar fi rí£stit Pinalti la Miticí£. Luat prin surprindere de tonul violent al conducí£torului nemtean, presedintele Ligii a ripostat dupí£ citeva momente: "Ce mí£ injuri tu pe mine de mamí£, bí£? Dací£ vrei sí£ discutí£m, stai jos". Cum Stefan nu se potolea cu invectivele, Dragomir s-a ridicat de pe scaun si l-a impins cí£tre usí£: "Iesi afarí£ din birou!". Stefan a rí£mas insí£ la fel de ofensiv, slobozind o amenintare cu care de obicei "mingiie" auzul arbitrilor: "Ti fac eu pi tini, bí£, ti fac eu pi tini! Oricind gí£sesc 4-5 insi care sí£ spuní£ cí£ ti-am dat ceva!".
Stefan are o versiune diferití£: "Am intrat, intr-adeví£r, nervos, dar nu l-am injurat. I-am adresat niste invective, asta da, recunosc. Dar atit, nici vorbí£ de injurí£turi. In schimb, el m-a bruscat pe mine".


Asta am gasit si eu prin ziare si mi-am permis sa ii dau copy/paste.

In ce hal a ajuns fotbalul de la noi....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Joi Mar 14, 2002 10:36 am

Da, mare rusine...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mirela » Joi Mar 14, 2002 1:41 pm

Aliosha...no comment.
de-asta ma bucur ca nu mai stiu ce se intampla in fotbalul romanesc...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Mar 14, 2002 5:10 pm

trebe si romanii sa se remarce cu ceva, daca nu neparat prin fotbal :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Joi Mar 14, 2002 8:08 pm

DA,prin "INTELIGENTA"...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aliosha » Joi Mar 14, 2002 9:08 pm

Inca nu am ajuns sa ma uit la titlurile de maine( azi - fusul asta orar ) din ziare dar o sa urmaresc situatia...
Sunt sigur ca Dinamo si Ceahlaul nu vor pati nimic ( nici de data asta). Eventual poate o sa fie trimis in tribuna Stefan ca a foost obraznic.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

... si Dinamo si Steaua ... si TOTI

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 16, 2002 5:28 am

Uite si relatarile unor blaturi facute chipurile de Steaua relatate de un "anonim".
E prea mare sa dau copy/paste.
Uitati linkul de la articol:
http://www.prosport.ro/articol/index.php?table=article&id=120&chapter=Main
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Apr 08, 2002 4:14 pm

Stire "de ultima ora"....

<<Atacantul lui Dinamo Bucuresti, Ionel Dí£nciulescu, a sfidat moartea sambí£tí£ seara, dupí£ o plecare furtunoasí£ de pe terenul pe care Dinamo a terminat cu Farul la egalitate,1-1. Dí£nciulescu a cí£zut cu
masina de pe Podul Ciurel, in hí£ul de zece metri al Barajului Lacul Morii din cartierul bucurestean
Crangasi. Fotbalistul a avut mare noroc, pentru cí£ acest loc este un veritabil "magnet" de accidente si este impazit de cruci ale soferilor care si-au pierdut viata,fie cí£zand in baraj, fie lovindu-se de ranforsí£rile de beton ale podului.
Dí£nciulescu a afirmat la cateva ore dupí£ petrecerea accidentului cí£ "Eram epuizat dupí£ meci si de atitudinea fanilor, care m-au tratat aaa cum m-au tratat. Eram cu moralul la pí£mant si probabil de aceea conduceam cu vitezí£. Motivul accidentului este in mod sigur situasia mea dificilí£ de la Dinamo.">> :rolleyes:

mai multe amanunte la http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/348.shtm
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Sfantu` » Lun Apr 08, 2002 5:21 pm

Uei...io intreb...ce dracu cauta ala la 1 noaptea cu mashina pe shosea? Ntz...cik ar fi trebuit sa se odihneasca dupa "performanta" iesita din comun cu Farul... in fine...
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde Mirela » Lun Apr 08, 2002 9:11 pm

cica era stresat dupa meci..."epuizat dupa meci si dupa cum l-au tratat faniii":rolleyes: si iesise cu masina "sa se racoreasca"...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Apr 08, 2002 9:19 pm

Venea de la restaurant. Oricum io nu inteleg de ce il huiduie fanii in halu asta. Puteau si ei sa mai astepte.

In alta ordine de idei, emotionanta scena cu Lacatus din finalul meciului cu Steaua.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Apr 08, 2002 11:47 pm

daaa??ce s-o intamplat??
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Apr 08, 2002 11:52 pm

Intra pe Steaua ca e scris acolo in detaliu.
:)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Apr 09, 2002 4:48 pm

am citit pe Steaua...intr-adevar emotionant...pacat ca n-am vazut si eu cu ochisorii mei :(
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori