Procesul Etapei

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Procesul Etapei

Mesajde Aliosha » Dum Mar 17, 2002 11:42 pm

Am facut threadul asta ca sa discutam depsre ce se mai intampla in aceasta atat de veche si tragicomica emisiune.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Stefan vs Sechelariu

Mesajde Aliosha » Dum Mar 17, 2002 11:44 pm

Ma uit chiar acum la dialogul dintre Stefan si Sechelariu in care Stefan este facut "muci", batut in cuie.
Ati vazut emisiunea?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 18, 2002 9:01 am

Nu..eu am uitat ca a inceput si Procesul Etapei !
In schimb..m-am uitat la Academia Vedetelor..unde a fost Rica Raducanu ! :D Si care vorbea...ca la el in Giulesti ! :D

Cum ma ? Il face cinema muci pe celebrul Pinalti Stefan ?
O intrebare pt. cunoscatorii procesului etapei : De ce nu mai este invitat Profesorul Traian Tomescu ? Acum fo' 3-4 ani..era nelipsit !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mar 18, 2002 3:27 pm

Nu cred ca mai are voie sa vina la emisiune ca e in nus ce comisie si asa s-au vorbit intre ei. Oricum in afara de faza cu Cosma nu a scos nimic tare ( inteligent).
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 19, 2002 2:09 am

Fii serios ! Era cel mai comic personaj..pana sa apara pinalti Stefan ! La fiecare emisiunea..Nea Ovidiu..glumea cu el ! Imi placea mult,de mosulica !
Tin minte o emisiunea cand prezenta Ioanitoaia invitatzii ...si zicea in felul urmator : " Jean Padureanu,presedintele Gloriei Bistritza , Gino Iorgulescu,presedinte al Nationalului , domnul Ion Craciunescu presedinte in comisia de arbitrii ....si domnul Traian Tomescu..presedinte al asociatziei de locatari din blocul sau " :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Mar 20, 2002 6:09 am

Stii emisiunea cu More Tartau? Cand i-au aratat ca semnase si pentru Steaua si pentru Rapid moment in care omu a ramas blocat...?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 20, 2002 8:51 am

Nu,Aliosha ! P'aia nu am vazut-o !
Ba..eu eram mare fan Procesul Etapei..inainte de infiintarea Pro Tv ! Cand era Canalul 31..canalul de Sport ! Atunci..emisiunea adevarata....! Pormo..si-au batut joc de ea..au transformat-o in ceva comercial ! La un moment dat avea si public !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Mar 20, 2002 2:42 pm

Sigur. Avea "Procesul etapei" si un serial "Remington Steel" :D
Si eu ma uit la emisiune din totdeauna.

Mai erau tari si weekendurile Sport de pe Acasa. Nu au tinut nici alea mult. Dadeau documentare interesante la ele. Imi aduc aminte unu despre castigatoarele Champions's Leaguea care mi-a placut in mod deosebit. Mai erau rezumatele de la baschet, meciul din Calcio de la ora 15.30 ....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 02, 2002 7:08 pm

De ce nu mai scrie nimeni aici ??? Ce parere avetzi de cearta dintre Gica Hagi....si Viorel Paunescu & Gigi Becali...de la ultima emisiune ???
Eu ...le dau dreptate (la fel ca si jucatorii Stelei) ..actionarilor ! Cu ei....s-a castigat titlul anul trecut,ei platesc in continuare jucatorii...etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Apr 03, 2002 5:38 am

Ce dreptate ma? Lasand la oparte certurile astea hai sa recapitulam

1. Becali si Paunescu au imprumutat 5 ani Steaua gratis de la armata !!!!!
2. Au fixat o suma de 1200 $ pentru cei cu drept de vot in conditiile care la Galata e 200. Astfel foste glorii si oameni care sunt stelisti de o viata nu si-au mai permis sa plateasca (ex Dukadam)

3. Pitzurca a luat un campionat e adevarat dar a dat afara toti jucatorii valorosi, nu are rost sa ii mai enumar..
Orgoliul lui distruge echipa.

4. Becali tot ce face, face cu forta.. e grandoman acu' un an se lauda ca ajungem in liga ca baga bani ca face ca drege..
Baga e adevarat, dar daca tot se lauda ca are 100 de milioane de $ cash....

5. Ar mai fi multe...

Nu il aprob nici pe Hagi 100 %. Degeaba zice ca nu e influentat de Giovani.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 03, 2002 10:27 am

Dar Giovani Becali si Gigi Becali..in ce relatzii se afla ?
...........
In alta ordine de idei..presedintele Otelului (nu mai stiu cum il cheama...ala tanar..care mie mi se pare un om deosebit) ...a zis ca nu mai vine niciodatala Procesul Etapei...din cauza certurilor la care a asistat in emisiunea de duminica trecuta.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Apr 03, 2002 1:00 pm

Aliosha are dreptate. N-am postat sa ma aflu in treaba, ci ca sa anunt ca la fel stiu si io. Aia au pus mina pe o echipa, li s-a cadonat stadionu, si-au facut o asociatie care a luat numele stelei, emblema stelei etc... si alte magarii. Articol de fond azi in evenimentu http://www.expres.ro

Cam la fel fu si la Dinamo: sectia de fotbal s-a privatizat, numa ca acolo nu le-a facut nimeni cadou stadionu, si noul ministru de interne, cind a preluat functia, i-a si convocat pe bajeti sa rezolve problema: de 5-6 ani echipa de fotbal particulara Dinamo juca gratis pe terenul Ministerului de Interne.

La Rapid nu stiu ce-o mai fi: am impresia ca acolo inca baga bani si Ministeru.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Sfantu` » Mie Apr 03, 2002 8:36 pm

Mai, Procesul Etapei tinde sa devina o emisiune de monologuri sau in cel mai bun caz de "dialog" intre 2 persoane.
Ceea ce nu pot pricepe eu in ultima vreme de cand cu scandalul asta dintre hagi si Becali este urmatorul lucru: Hagi sustine ca marile cluburi din Europa sunt societati non-profit. Atunci intreb eu de unde are Manchester United cifra de afaceri de vreo 170 milioane de parai? Non-profit? Mira-m-as! Din ce stiu eu, in vest cluburile sunt societati pe actiuni, cotate la bursa, avand fluctuatii ale pretului per actiune in functie de rezultatele echipei. De aici rezulta si interesul investitorilor de a baga bani in echipa, pentru a scoate mai multi din dividende. Corect?

Revenind la Procesul Etapei, mai ales ultima emisiune. Probabil ati observat ca Hagi are niste probleme de vorbire. In locul lui nu m-as fi laudat ca am diploma la ASE in turism. Cand ai facut facultatea dom' Hagi? Pe terenul de antrenament al Galatei? Sau poate jucand tenis cu piciorul la Iaki.

De cealalta parte nu agreez atitudinea lui Becali. Dar se confirma faptul ca de obicei oamenii bogati sunt mai saraci cu duhul. Prea se bate omul asta cu pumnul in piept. Ma intreb cat o va mai putea tine in felul asta.
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde Aliosha » Dum Mai 19, 2002 10:11 pm

Bai oamenilor am luat foc rau de tot. Vreau si io sa vad Procesu dupa derby si astia de la protvintl in loc sa dea asta imi arata 2 distrusi imbracati in costume populare care canta!!!!!!!!!!!
Oare de ce lumea crede ca noi astia care nu stam in tara vrem sa vedem melodii populare si retete de intors sarmale la televizor???
Doamne Sfinte ce dobitoci !!!! Ma intreb cum respira.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 10:57 pm

Initial trimis de Aliosha

Doamne Sfinte ce dobitoci !!!! Ma intreb cum respira.


Las'ca nici cu protv-ul romanesc nu mi-e rusine... Hai ca ma duc sa vad si eu circul...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde SOD » Joi Mai 23, 2002 9:48 pm

1.procesul etapei este un circ ordinar care ,din pacate,angreneaza in vartejul sau si oameni care nu vor sa aiba de-aface cu asa ceva
2.ovidiu ioanitoaia este un megaloman si un infatuat.nu observati ca ia din ce in ce mai putine telefoane de la telespectatori?nu observati ca de la o vreme incoace se rulaza cam aceeasi invitati?pai cred ca s-au saturat oamenii de fotbal de glumele lui de cioban si de monologurile sale interminabile.pacat ca este cea mai vazuta emisiune de fotbal.cred ca se si bazeaza pe asta.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron