Echipa Nationala

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Sică » Lun Sep 05, 2005 1:47 pm

sa stii ca si asta ii un factor, dupa finala cu alaves si sezonul la milan i s-a urcat la cap ca he's the best si asta l-a facut sa scada, acum sa speram intr-un miracol si sa ne ducem macar la baraj :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Sep 05, 2005 4:59 pm

Contra... noi ne-am cam bucurat ca l-au luat aia de la Madrid inapoi:D

adevarul e ca nu mai avem atacanti care sa impuna. au cate o perioada buna, dupa aia nu mai fac nimic.. si tot asa.

mi se pare ca se da prea mare importanta meciului cu cehia, au trecut deja trei zile si la toate jurnalele de stiri numai despre asta se vorbeste. in definitiv daca nu avem noroc chior rezultatul n-o sa ne foloseasca la absolut nimic.. doar pentru "moral".
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Sică » Lun Sep 05, 2005 9:44 pm

sa stii ca ai dreptate dar macar de asta sa ne bucuram si noi ca in ultimii ani din pacate echipa nationala nu prea ne-a dat bucurii :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Sep 06, 2005 5:12 am

mi se pare ca se da prea mare importanta meciului cu cehia


daimone, rezultatu in sine nu este inportant in actuala editie, vorba lu andone: "ne-am trezit prea tarziu". io consider ca mai inportant este faptul ca piturca a gasit oarecum o formula de echipa, mult intinerita, care , cu unele mici scapari (banda dreapta cu petre si contra) a reusit sa invinga o formatie puternica de prim rang in folbalu mondial.

il admir pe piturca pentru curaju de a-i azvarli in valtuare pe cocis si mazilu. iti dai seama ce mui isi loa de la toti daca ajtia nu faceau fata. la fel si cu tamas, in ciuda unor jocuri slabe la dinamo, tamas, cu mici scapari, a facut fata cu succes in aparare.
reactivarea lu rats pe stanga cu sarcini ofensive clare, unde apararea ceha a suferit din greu a fost iar un punct pozitiv.

in concluzie, exista un schelet de echipa nationala competitiva pe axa mutu-chivu care ne poate da sperante pt viitor indiferent de actualele calificari.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Sep 06, 2005 9:51 am

la campionatul asta mondial nu cred ca ne vom mai califica dar la urmatoarele europene din 2008 am o presimtire buna daca echipa va continua sa joace asa si daca se va gasi un jucator tanar pe banda dreapta, poate termina ghioane cu figurile si vine la nationala fiindca este un jucator destul de bun.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 12, 2005 8:51 am

la campionatul asta mondial nu cred ca ne vom mai califica


cum nu crezi ma? sigur nu ne calificam
romania nu mai are nici o sansa de calificare, ce e asa greu de inteles
toata lumea se ia dupa idiotii aia de comentatori de la romania1
chiar daca olanda bate cehia, cehia va zdrobi finlanda in meciul lor decisiv
cehia nu are um sa fie incurcata de finlanda, nu intr-un meci decisiv
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Sep 12, 2005 9:09 am

cehia nu are um sa fie incurcata de finlanda, nu intr-un meci decisiv


ete maciuci
la praga erau s-o fure asa ca nu mai fi asa categoric in afirmatii
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 12, 2005 9:41 am

eyewitness scrie:il admir pe piturca pentru curaju de a-i azvarli in valtuare pe cocis si mazilu.

pai asta de cand il stiu numai asta a facut, a promovat jucatori tineri. din fericire, cu succes, vezi preliminariile ce 2000, cam am castigat grupa neinvinsi, mai precis cu 7 victorii si 3 remize.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Sep 13, 2005 8:15 am

la praga erau s-o fure asa ca nu mai fi asa categoric in afirmatii


uite ca sunt, si asa raman desi toata lumea imi zice sa nu mai fiu asa categoric.
la praga fu altceva, meciul ala era undeva la mijlocul preliminarilor in timp ce asta e meciul lor decisiv
practic cehia a avut la un moment dat asigurata prezenta in meciul de baraj si nimeni nu-i va ierta daca vor pierde aceasta optiune.
in plus cehii sunt foarte experimentati si vor mai fi si foarte motivati
finlanda ce are? experienta? motivatie?
nu. e imposibil ca finlanda sa incurce cehia, chiar si un egal.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Oct 09, 2005 10:04 am

romania a castigat un meci pe deplin meritat chiar cu cateva bete puse in roate de catre arbitrii iar olanda ii bate pe cehi am inceput sa sper intr-o calificare :banana: acum sa faca un egal sau sa si-o ia de la finlandeji cehi si ajungem la baraj :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Oct 09, 2005 12:21 pm

sica, ce noutati interesante ne spui...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde the_curse » Dum Oct 09, 2005 12:47 pm

bate romania pe finlanda si nu bate cehhia in finlanda ? HAHAA ce gluma buna
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Oct 09, 2005 1:01 pm

poate vre-un miracol cine stie :) sau iau cehi vreo 2 rosii prin prima repriza si arbitrul sa tina cu finlandeji :)
dar deja cer prea mult trebuia sa fim calificati pe proprie mana nu sa stam la mana cehilor ca daca bat sau ca nu stiu ce :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Santos » Mar Oct 11, 2005 12:54 am

Merg pe un 3-0 pentru finlandezi.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde h0va » Mar Oct 11, 2005 7:38 am

mergi sanatos..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Oct 12, 2005 7:53 pm

santos scrie:Merg pe un 3-0 pentru finlandezi

ai avut dreptate la scor dar nu ai nimerit si echipa ~p si am mai ratat o calificare :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Oct 12, 2005 8:07 pm

acuma, sa fim seriosi.sansele nuastre iera cam 5%.io unu n-as fi pariat prea multz bani pe calificarea nuastra la mondiale.si ne-am mai facut si de kkt in Europa cu ideile nuastre de doi bani, shanume sa-le oferim bani la finlandeji, ca statea aia in 10.000 de ieuroi ai nojtrii.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Oct 12, 2005 8:13 pm

cine stie acum ca nationala nu s-a calificat poate kktul ala de sandu sa nu mai candideze si sa iasa cineva nou in fruntea federatiei, ca sandu a stat destul
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Oct 12, 2005 8:30 pm

bre, tu nu stiai ca in momente grele e nevoie de continuitate?~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Oct 12, 2005 8:35 pm

cred ca ai dreptate zic ca ne-ar fi bine inca vreo 10 ani cu nea sandu la putere ~p


edit by mig: nu mai raspunde cu quote
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Noi 21, 2005 2:12 pm

Mircea Sandu reales la al enspelea congres!!!

Bravo!!! Ura!!! Ura!!!

Sa traiasca si sa ne conduca spre noi culmi ale progresului si "ciliviztiei"...

F***i m***i m**i de nash infect si mafiot...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Noi 21, 2005 2:33 pm

sincer, ori ca iesea nasu ori ca iesea popescu tot aia era.nasu e cu vechea garda, baciu e cu fratii becali.vorba aia doo rele. partea pruasta ie ca m-am cam saturat ca la noi sa se puata alege numa din doo rele.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Noi 21, 2005 3:42 pm

editat: oricum situatia e nashpa, si dincolo de ce am zis initial, subscriu la ce a zis migu.

promit sa nu mai fac comentarii rautaciste:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Lun Noi 21, 2005 4:54 pm

Auzi, vezi ca se vorbeste de altceva aici, nu de Dinamo, mai lasa si tu deoparte obsesiile...

si ca sa vezi ca scrii prostii,

"Dupa ce astazi la alegerile pentru presedintele FRF, Cristi Borcea in numele lui Dinamo l-a votat pe Gica Popescu, Mircea Sandu care a castigat alegerile a promis ca se va razbuna pe cei care au votat impotriva sa: altfel astazi a si fost luata o prima masura impotriva lui Dinamo: Adunarea Generala a FRF a votat inlocuirea reprezentantului lui Dinamo cu cel al Stelei in Comitetul Executiv. Astfel Marius Lacatus, presedintele executiv al Stelei, a fost ales in locul lui Ioan Becali.
Mincinasul reface si Cooperativa: Ioan Becali a fost eliminat din Comitetul Executiv al FRF, dar dupa eliminarea sa au fost readusi Jean Padureanu si Gheorghe Stefan!"
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 21, 2005 4:57 pm

suptscriu la ce-a zis migu mai sus, adica situatie de cheche
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Noi 22, 2005 1:53 am

pacat insa ca am asistat la un fel de campanie mediatica a principalelor ziare sportive din Romania, care i-au luat partea la infinit lui Popescu si au aruncat cu noroi in Sandu, poate mai mult decat era cazul. Gazeta sporturilor de azi e absolut penibila, oare oamenii astia n-au auzit de echidistanta, profesionalism, obiectivitate? De multe ori dau senzatia ca ar scrie articole la comanda...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Noi 22, 2005 7:58 am

subscriu la ce a zis migu

nu inteleg o chestie, ce poate face un presedinte de federatie ca sa ajute echipa nationala adica sa o califice la turnee finale
este nevoie de jucatori, de talente, si de seriozitate din partea jucatorilor.
chestia asta seamana cu cea in care se alege presedintle tarii, oamenii cred (au crezut,creca unii mai cred) ca aleg un priministru
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Noi 22, 2005 8:24 am

old lord, un preşedinte de federaţie poate să facă multe lucruri: să găsească sponsori, nu să infiinţeze departamentul de marketing cu 2-3 săptămani inainte de alegeri; să organizeze meciuri amicale (dar nu cum a fost cel cu Nigeria), să discute cu organizatorii amicalelor la care sunt invitaţi tricolorii şi să pună lucrurile la punct astfel incat jucătorii să nu fie nevoiţi să meargă 500-600 de metri pe jos pentru că un pod se dăramă dacă trece microbuzul pe el, să nu se trezească Mutu şi Mazilu (parcă ) la 3 noaptea/dimineaţa cu toţi distruşii in cameră şi multe altele. sandu nu a făcut nimic din toate astea, dar de fiecare dată se laudă cu performanţele echipei naţionale (crede-mă pe cuvant, că mi s-a acrit de cate ori am auzit placa asta la cate conferinţă de presă am fost). ce a făcut sandu ca Romania să se califice? a făcut o mare p00lă. a avut norocul ca o generaţie de excepţie să joace in timpul mandatului lui. asta a făcut el. aşa cum la gimnastică Vieru a avut permanent parte de antrenori foarte buni (Bela şi Marta Karoly, Mariana Bitang şi Octavian Belu). să vedem ce o sa facă de acum inainte Vieru, că Belu şi Bitang vor pleca in China. de ce? că se cacă pe el să le dea un salariu decent.

sunt de acord că ceea ce a făcut GS a fost o campanie cam agresivă, dar este una din puţinele metode de a scăpa de Mircea Sandu. a văzut cineva circul de la alegerile de ieri? şi v-a plăcut, nu?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Noi 22, 2005 8:26 am

am auzit ca a votat si contabilul :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Noi 22, 2005 11:38 am

baix, de acord cu tine, insa cel mai tare nu m-au deranjat atacurile la adresa lui Sandu (pe care nu-l suport oricum), ci felul in care Popescu a fost "pupat" in cur si periat de niste ziaristi care totusi au si altele de facut...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron