Echipa Nationala

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Eagle Raider » Sâm Sep 03, 2005 10:01 pm

BRAVO ROMANIA !!! ==D ==D ==D ==D

superb meci!! bravo piturca!!! bravo mutu ,bravo cocis!!
Cehia ingenuchiata la Constanta!!!

NU am mai vazut un meci asa de multa vreme cred ca de la meciul cu Anglia din 98

ROmania mai spera!!! la baraj!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 03, 2005 10:11 pm

Da...foarte bun meciul. Cocis asta extraordinar. E prima oara cand aud de el :D
Mi-a placut mult si de Mazilu...si evident de Mutu ! Si de Lobont de asemenea !
Bravo Romania !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Santos » Sâm Sep 03, 2005 10:38 pm

==D

Poate om avea noroc, cine stie...
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 03, 2005 10:51 pm

Super meci.Mutu a facut diferenta.
Sa mai aud vreun ziarist de mana a treia care zice ca numa la timisoara e atmosfera ptr nationala.Ca azi la Constanta n-a fost nicaieri.Sa joace de acum incolo toate meciurile aici...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 03, 2005 10:56 pm

MiG29 scrie:.Ca azi la Constanta n-a fost nicaieri.


sa nu exageram. atmosfera foarte frumoasa...dar nu ca n-a fost nicaieri.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 03, 2005 11:00 pm

tu de unde stii mah?ai fost pe stadion?ai urlat la goluri?ai cantat tot meciu?mai taci dracu daca tot nu stii despre ce e vorba...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Sâm Sep 03, 2005 11:10 pm

Oribilul Mosh scrie:Mi-a placut mult si de Mazilu Si de Lobont de asemenea !


chiar pe astia 2 ii uitasem ,lobont a aparat excelent ,fara greseala
si mazilu a recuperat cateva mingii bune!
incaodata bravo baietzi!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 03, 2005 11:32 pm

MiG-ule, nu cred ca ai fost la Romania-Danemarka in fatza a 60 000 de spectatori. Eu am fost...si nu cred ca in seara asta la Constanta 10 000 de oameni au facut o atmosfera mai frumoasa. Nici macar valuri n-ati facut ! Nu iti mai da atata importantza !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 03, 2005 11:53 pm

Au fost 18.000 de oameni si au facut valuri aproape tot meciu.Aprope steag ca ala nu o sa facetzi voi in bucuresti niciodata...Iti repet...dak nu stii despre ce e vorba mai bine nu mai comenta.
Btw uite citat din gazeta sporturilor: " Intrebat de alegerea stadionului „Gheorghe Hagi” pentru meciul contra Cehiei, Adrian Mutu a spus :„ne simţim foarte bine la Constanţa, sperăm să mai jucăm aici”."
Si Danemarca se scrie cu C toata ziua.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Sep 04, 2005 12:21 am

MiG-ule, asa au spus si despre Giulesti dupa ce Romania a batut Germania in amical cu 5-1. la victorii este usor sa-ti sustii echipa. recunosc ca nu stiu cum a fost atmosfera, deoarece eu de ceva vreme iau gura televizorului cand sunt acasa din cauza ineptiilor debitate de comentatori de-a lungul timpului. nu stiu ce s-a scandat, nu stiu cat s-a cantat, dar am curaj sa pun pariu cu tine ca daca nationala ar juca la Urziceni cu Argentina si ar castiga, Mutu ar da aceeasi declaratie.

cat despre victorie, sa nu exageram. ne ajuta cat o frectie la un picior de lemn. mai importante sunt evolutile lui Cocis si Mazilu. totul este sa ii si tina.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Sep 04, 2005 12:29 am

bieninteles ca Mutu ar zice acelasi lucru, dar oricum atmosfera chiar a fost deosebita.Si steagu ala impresionant.Iar suporterii cehii, baietzi de treaba( poate si ptr ca 80% era betzi pu.a)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Dum Sep 04, 2005 12:30 am

acum am facut calculele si concluzia este ca Romania nu are sanse la baraj!
Cehia mai are de disputat 3 meciuri in care tre sa piarda unu si sa faca un egal ,iar Romania sa bata Finlanda in ultimul meci pe care il mai are de disputat ceea ce mi se pare fff greu de realizat ,dar asta nu depinde de Romania ,ci de jocul rezultatelor
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Sep 04, 2005 12:34 am

MiG29 scrie:Si Danemarca se scrie cu C toata ziua.

legat de ce este scris mai sus, indubitabil ca expresia de mai jos este eronata.
MiG29 scrie:80% era betzi pu.a

pula se scrie cu l toata ziua. ~p~p~p

Eagle, treaba aia era evidenta inca de cand ne-a pleznit Olanda in deplasare.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde theOffender » Dum Sep 04, 2005 12:52 am

ptr ca 80% era betzi

de investigat: pe berea noastra sau pe berea lor; au descoperit ginarsu' au ba'; au plecat la dormitor cu sau fara calauze care pretind ca poarta sutien;
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Sep 04, 2005 12:59 am

pe berea noastra.cre ca silva le`a placut in mod deosebit:D
la restu ma abtin:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Sep 04, 2005 5:44 am

baics scrie:ne ajuta cat o frectie la un picior de lemn


mai mult decat corect

daca noi batem in finlanda e greu de crezut ca cehii vor scuate duar 4p din 3 meciuri si chiar daca scot duar 4p , la bulanu pe care-l avem in ultimii ani pe ultima suta de metri a calificarilor, parca vaz ca la 1-0 pt noi in finlanda, in minutu 93, ne egaleaza aia :D

si nu uitati, locu 2 in grupa ne ofera duar sansa barajului unde sigur nu vom juca cu alde insulele feroe

oricum, tresa fim optimijti, o calitate de care romanii, in jeneral nu duc lipsa :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Sep 04, 2005 9:20 am

mi-a placut foarte mult meciul de aseara in sfarsit vad un meci bun al nationalei dupa cativa ani, piturca a fost destept sa nu il mai convoace pe pancu si sa nu il titularizeze pe niculescu, mi-au placut foarte mult cum au jucat cu toate ca sansele de calificare sunt mici de tot dar cine stie poate fac cehi un egal cu finlandeji si iau o bataie de la olandezi :) iar noi sa continuam perioada asta buna si sa batem in finlanda mergem spre baraj dar la norocul nostru daca merem la baraj cadem cu o echipa ca itlia sau cine stie ce si ne ducem de rapa :( ii bine ca in sfarsit joaca si nationala un footbal frumos chiar imi era dor sa vad un asemenea meci al Romaniei :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Sep 04, 2005 9:51 am

Sica_wine scrie:poate fac cehi un egal cu finlandeji (...) iar noi (...) sa batem in finlanda

adica noi sa batem in finlanda, dar cehii sa nu bata. din pacate, in ultimele campanii de calificare cam asa gandim: noi sa batem, dujmanii nu.

pancu si niculescu nu vor mai pupa nationala mult timp de acum inainte. este evident ca primul va fi scos (daca nu a fost deja) de cocis, in timp ce niculescu va fi trimis pe tusa de mazilu (sau gigel bucur sau d. niculae sau m. niculae).

astept cu nerabdare primul meci in care piturca ii va folosi in atac pe cei doi niculae, asa cum a declarat luni, la conferintza de presa de dupa reunirea lotului. sunt foarte curios ce branza vor face astia impreuna. este adevarat ca, cel putin teoretic, se completeaza bine: marius este jucator de fortza, iar daniel de viteza. dar pe noi practica ne omoara.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Sep 04, 2005 12:59 pm

ironia e ca Romania o sa stea acasa din cauza redutabilei echipe a Armeniei care a reusit totusi sa-i smulga un punct pe teren propriu.

la forma pe care o arata finlandejii probabil ca-i batem, dar mai mult ca sigur ca cehii vor matura terenu cu ei:D

dar nah.. cata vreme mai sunt sanse macar teoretice, sa fim optimisti
:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Dum Sep 04, 2005 1:04 pm

Daimoane, cu Armenia a fost o situatie apartem mai precis Iordanescu nu s-a putut baza pe mai multi titulari (7-8 din ce mi-aduc aminte, daca nu si mai multi), iar cei care au intrat pe teren nu prea jucasera impreuna. nu caut scuze si nici nu iau apararea lu tata Puiu, dar hai sa fim realisti: a fost un meci de calificare, nu unul de binefacere in care sa bagi pe oricine pe teren. iar Puiu tocmai asta a facut: a folosit jucatorii pe care ii avea la dispozitie si a iesit ce a iesit. cazul cu danezii campioni europeni in 1992 este ceva care se intampla la 100 de ani.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Sep 04, 2005 1:22 pm

de acord cu tine, s-a intamplat, accident..probabil ca tot peste 100 de ani o sa ne mai ia armenia vreun punct. dar apare intrebarea..legitima dealtfel.. in cazul in care nu poti sa bati in orice conditii ce naiba cauti la CM?:D

eu cred ca meciul l-a pierdut tata Puiu, sau mai bine zis lipsa lui de inspiratie, a facut niste alegeri care s-au dovedit pierzatoare.. asta e!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Dum Sep 04, 2005 3:07 pm

nu ie cazu sa polemizam pe subiectu pierderii calificarii din aceasta campanie orbitant in juru egalului cu armenia ci io consider ca mai grav a fost ca am cedat 6p olandejilor cu care candva ne puteam bate de la egal la egal. probabil ca aseara, daca erau olandejii in locu cehilor, rezultatu ar fi fost acelasi. personal, nu am mai vazut demult echipa romaniei luptand cu daruirea si abnegatia de-aseara. a fost o alta echipa a romaniei, diferita de cea pe care am vazut-o in tuate celelalte meciuri ale acestei campanii de calificare.

punctele forte de-aseara: cocish si mazilu
punctele slabe : contra si florentin petre

imi cer scuze, dar petre si contra, NU AU CE CAUTA in echipa nationala a romaniei. deasemeni dorinel, cu tuata stima ce i-o port este un jucator de istorie. daca vom gasi inlocuitorii potriviti , io cred ca putem aborda calificarile pt euro 2008 cu multa incredere si optimism.

ma intreb totusi, ce-ar insemna un cuplu de atac, mazilu-gigel bucur cu mutu imediat in spate ?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Sep 04, 2005 3:12 pm

eyewitness scrie:ma intreb totusi, ce-ar insemna un cuplu de atac, mazilu-gigel bucur cu mutu imediat in spate ?

nu stiu cat de eficient este in conditiile in care nu au experientza pe plan internatzional. una este sa joci in campionatul Romaniei (te mai stii cu jucatorii adversi, mai iesi la o bere, ii spui ca nu ti-o traga la ficatzei) si alta este sa dai peste unul care te tavaleste tot meciul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Sep 04, 2005 3:46 pm

bre, ierea duar o idee, in canpionatu trecut ajtia a dat goluri de s-a plictisit si a ratat de l-a albit pe bursucu. chestia cu esperienta internationala ie relativa, aseara mazilu a luptat si a alergat tot meciu si nu prea l-a afectat miza jocului. recunosc, sunt subiectiv ca amandoi ie legati de sportu da ierea un cuplu ideal, tineri, luptatori, anbitiosi, talentati, nespoliati etc.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Sep 04, 2005 4:14 pm

poate ar fi ceva un cuplu de atac mazilu cu bucur dar sa nu uitam ca mai este niculae de la rapid care este si el un atacant foarte bun si celalalt nicule care acum din cate stiu s-a transferat la o echipa germana si daca il va tine titular poate o sa isi revina sa joace cum juca inainte de prima sa accidentare si atunci chiar ca vom avea un atac cu adevarat puternic
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Sep 04, 2005 6:53 pm

perfect de acord cu aiu ca contra si mai ales petre n-au ce cauta la nationala.petre nu mai joaca nimic de cand a inceput campionatu asta.sincer nici la Dinamo nu mai are ce cauta in primu 11.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Sep 04, 2005 7:02 pm

petre trece printr-o faza proasta iar contra este in continua scadere de cand a ajus la atletico madrid adevarul e ca nu mai joaca ar trebui piturca sa se impace ci ghiane si sa incerce sa il aduca fiindca ar juca foarte bine pe dreapta sau convicat stoican in rest nu prea stiu pe partea dreapta, daca veniti cu exemple pe prtea dreapta nu veniti cu jucatori din divizia a fiindca nu prea stiu vre-un jucator pe partea dreapta care ar putea la niveul echipei nationale
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Sep 04, 2005 7:34 pm

sica, n-o lua ca un repros, dar esti in urma cu noutatile: marius niculae este la standard liege (care este echipa belgiana), iar cosmin contra la getafe.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Sep 04, 2005 10:48 pm

nu o iau ca repros stiam de niculae ca a plecat dar nu mai stiam exact unde, la contra ma refeream ca a inceput sa scada dupa ce a plecat de la milan, pacat ca era jucator bun, l-au stricat astia de la atletico
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 05, 2005 1:43 am

io cred k mai degraba contra s-a stricat singur, prin viata "sportiva" pe care a dus-o.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori