Craiova Maxima

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

FORZA STIINTA

Mesajde RAZVAN2002 » Joi Sep 11, 2003 10:52 am

hehehe....imi aduc aminte de banneru'ala:"La noi 40 000 de oameni la un meci....la voi tot sezonu":))))O atmosfera in tribune cum nu vezi nicaieri.Totusi sunt anumite probleme la nivel de staff tehnic,diferite interese la conducere,dar asta e,las la o parte cacaturile astea gen"muie....steaua dinamo,rapid,etc....",pot sa spun cu mana pe inima ca sunt mandru ca sunt oltean.


FORZA STIINTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Re: Craiova Maxima

Mesajde oltean » Joi Oct 30, 2003 5:14 pm

Initial trimis de Einstein

Bun venit, acesta este forumul oficial al Stiintei. Cand am vazut ca Dinamo, Steaua si Rapid au forum si noi n-avem, m-am decis sa-l fac eu, asa ca, daca aveti pareri sau dezaprobari despre ceva, intrati aici si puteti sa discutati despre echipa voastra favorita. Toti cei care scriu mesaje aici trebuie sa tina cu U. Craiova. Nu au voie bucurestenii. Decat cei care tin cu Craiova, pentru ca noi suntem antibuCUResti. Stelistii, dinamovistii sau rapidistii care intra aici vor fi pedepsiti prin impuscare, spanzurare, decapitare si inecare. Si, oriunde ati fii, va vom prinde.

From the biggest fan of Universitatea Craiova, Einstein


Forum oficial Universitatea Craiova nu are !
Mai nou si suporterii Craiovei au propriul lor forum:

http://www.craiova-maxima.as.ro/forum
oltean
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 30, 2003 5:01 pm

Mesajde ady_azzuro » Joi Ian 01, 2004 6:42 pm

Salutare baieti! :cool:
CRAIOVA FORZA CRAIOVA!
ady_azzuro
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Ian 01, 2004 6:29 pm
Localitate: Kuwait

Mesajde ady_azzuro » Vin Ian 02, 2004 11:56 pm

Veniti cu totii, cu mic, cu mare, pe forumul CEL MAI TARE, http://www.craiova-maxima.as.ro/forum/index.php (pt cei ce nu cunosc! :o )
ady_azzuro
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Ian 01, 2004 6:29 pm
Localitate: Kuwait

Ma Bucur Ca Existi

Mesajde altLUCI » Mar Feb 17, 2004 5:16 pm

Ma Bucur Ca Existi La Inceput Si Eu Am Vazut Ca Numai Cele 3 Echipe
Fara Nume Au Loc Pe Acest Forum.......da Vad Ca Tu Ne Tii La Inaltime
Acu Vreau Doar Sa Te Salut Si Sa-i Futem In Gura Pe Aia ....se Stiu Ei



Luci...tr.severin
altLUCI
 

o poza

Mesajde altLUCI » Mar Feb 17, 2004 5:26 pm

salut cum imi pun si eu o poza cum o ai tu pe aia cu ac milan




FORXA CRAIOVA
altLUCI
 

Mesajde baixinho© » Mie Sep 15, 2004 12:39 pm

Noul patron al gruparii Universitatea Craiova, Adrian Mititelu, a anuntat, miercuri, ca renunta la aceasta formatie, din cauza ostilitatii cu care a fost tratat dupa preluarea clubului, se arata intr-un comunicat. Continutul integral al comunicatului este urmatorul:
"Isteria produsa in Craiova in urma demiterii antrenorului Mircea Rednic se amplifica zi de zi, cu ajutorul numerosilor «prieteni» ai Universitatii Craiova. Observ cu stupoare ca dorinta mea de a recladi clubul Universitatea Craiova a stirnit multa ostilitate, riscind sa genereze o stare exploziva in jurul echipei. Nu m-au speriat magariile celor de la Bucuresti cit m-au durut mirsaviile celor din Craiova. Cred ca soarta Universitatii a fost deja pecetluita. íŽmi cer scuze tuturor acelora care au crezut in mine, chiar daca au fost mult mai putini decit ma asteptam. Din acest moment declar public ca renunt la Universitatea Craiova, nu voi mai avea niciodata legatura cu fotbalul si nu voi mai merge vreodata pe un stadion de fotbal. Dumnezeu sa ajute Universitatea Craiova!", se arata in comunicatul semnat de Adrian Mititelu.
Marti noapte, pe gardul locuintei lui Adrian Mititelu, a fost scris mesajul "Rednic inapoi la Stiinta, Mititelu ramii acasa, lasa-ne!".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Mie Sep 15, 2004 7:02 pm

pacat, macar asta tzinea cu Craiova.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Forum

Mesajde androdinozaur » Joi Noi 25, 2004 10:24 pm

Salutari tuturor fanilor alb-albastrii!

A fost lansat un nou forum/portal al Universitatii Craiova, la adresa: http://www.stiintacraiova.com

Va asteptam cu placere! :hi:
androdinozaur
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 25, 2004 10:19 pm
Localitate: Romania - Craiova

Mesajde IRR.87 » Mar Ian 04, 2005 6:28 pm

Si gospodarii astia la fel...toata lumea Craiova maxima,prazul inalt,etc....cea mai frumoasa galerie ....cei mai infocati suporteri din Romania....voi si ciorile ....mai lasati-ne agricultorilor....in tara asta exista doar un derby Dinamo - Steaua iar la nivelul suporterilor N.G. Si A.U. da lecti Ultra in tara asta....daca ati avea bun simt ati accepta realitatea.....
IRR.87
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Dec 28, 2004 6:46 pm
Localitate: BUCAREST

Mesajde baixinho© » Mar Ian 04, 2005 6:56 pm

IRR.87 scrie:N.G. Si A.U. da lecti Ultra in tara asta

mai ales tie, in special de gramatica. mai subtire cu "ciorile" ca daca stau sa ma uit in galeriile celor doua formatii despre care ai amintit sunt mai multe zburatoare decat la Rapid.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde supermouse » Mie Ian 05, 2005 12:02 am

sa dea al de la etaj numa bine pentru Craiova. Acuma cand fusai in tzara, un var mi-a facut cadou de Craciun nishte fanioane de la participarile Craiovei in Cupa UEFA din 83, de la meciul din semifinale cu Benfica.... ce vremuri de aur... noroc Stiintzei shi tuate cele bune!
O fi fost autoru meu patern o mare javra, dar m-a dus la meciurile Shtiintzei de cand aveam 3 ani. probabil singurul lucru bun pe care tipul l-a facut vreodata.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Einstein » Mie Ian 05, 2005 10:48 am

IRR.87 - viseaza in continuare.
in ultimii ani la deplasarile din groapa shi ghencea am fost ca acasa.
mai bine zi catzi suporteri dinamovisthi au fost la craiova in ultimele 3 sezoane.
daca prin derby tu intzelegi ca numai la meciul ala li se umple stadionul, atunci ai dreptate

supermouse - asha e, macar de-am gasi shi noi odata un investitor calumea
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mie Ian 05, 2005 10:53 am

asta cam asha e. DIn pacate, ma tem ca ce i s-a intamplat lui Mititelu o sa aiba urmari, adicatelea nici dracu n-o sa mai aiba curaj sa investeasca in Craiova la riscul de a fi tratat ca un rahat
pacat mare
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Craiova

Mesajde Santos » Mie Ian 05, 2005 3:32 pm

Craiovei ceea ce ii lipseste sunt jucatori talentati de la tineret,care nu prea mai apar.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mie Ian 05, 2005 5:05 pm

shi daca apar- ce motiv ar avea sa vina la o echipa care nu are suficientzi bani ca sa-i tzina?
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Catalánul » Mie Ian 05, 2005 5:17 pm

degeaba... la craiova nu se va putea face ''performanta'' pana nu se linistesc apele... si cum la voi tot timpul se cearta cineva, tare ma tem ca vor mai trece multi ani pana cand veti ajuge in UEFA :rolleyes:

P.S. succes in lupta pentru retrogradare ;) :p
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde IRR.87 » Mie Ian 05, 2005 6:26 pm

Referitor la faptul ca voi oltenii v-ati simtit ca acasa pe Dinamo sau la spurcati,cred ca va mandriti ca mai vizitati si voi din cand in cand o capitala si mai iesiti din prazaria aia infecta....Iar faptul ca numarul suporterilor nostri a fost mai mic,(s-ar putea sa te inseli) ,in deplasare la voi , are o explicatie.....echipa vostra nu prea prezinta interes (de ceva ani stati doar prin subsolul clasamentului),orasul este de tot "....cahul" , iar faptul ca singura oprire cand venim la voi este in halta aia infecta dealu maracini sau ceva asemanator ,cum s-o numi, ....acolo e ceva incredibil ....lipsa totala de bun simt din partea politistilor si a organizatorilor( ATENTIE ULTRASII NU SUNT ANIMALE ,CUM VOR UNII POLITISTI SA CREADA)....sunt destule motive pentru a nu veni in craiova....Vreau sa sti ca am fost in deplasari peste tot in tara asta,iar deplasarea de la craiova e cea mai infecta....
Iar pt. baixinho sau cum te-o chema.....mai lasa-ne cu gramatica,dictionarul,alfabetul,si aburelile tale....oricum la nivel ultras esti zero ...mai stoarcete putin si vezi ce greseli am mai facut....PRUTENE JR.!!!
IRR.87
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Dec 28, 2004 6:46 pm
Localitate: BUCAREST

Mesajde supermouse » Mie Ian 05, 2005 7:52 pm

io am observat de fuarte mult timp ca fotbalul nu mai are de mult mare lucru de-a face cu performantza. La ora asta, mai tot fotbalul de performantza este o chestie de bani, shi din ce in ce mai multzi.
Pacat mare
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Einstein » Mie Ian 05, 2005 11:00 pm

Santos - juniorii talentatzi sunt shi au fost mereu in oltenia
Catalane - succes shi voua in lupta la retrogradare
IRR.87 - cu sigurantza ne simtzim cu adevarat mandrii shi binecuvantatzi de suarta cand vizitam marea capitala europeana pe numele ei bucuresthi
problema nu este mandria noastra in acel moment, ci faptul ca va dominam atat numerica cat shi sonor pe propriul vostru stadion, cand uite ce ziceai matalutza acuma 2 mesaje:

IRR.87 scrie:la nivelul suporterilor N.G. Si A.U. da lecti Ultra in tara asta....daca ati avea bun simt ati accepta realitatea.....


vad ca in amandoua mesajele tot mentionezi de praz. Te asigur ca prazul nu se cultiva in Craiova, cin in campurile agricultorilor de prin reguine.
in acelashi spirit, cum ar trebui sa-tzi zic tzie dupa ce se cultiva pe campurile din afara maretzei capitale? porumbar? granar?

ma indoiesc ca nu venitzi la noi in deplasare din cauza ca orasul ar fi de tot "....cahul", oricum nu vedetzi voi orashul, poate doar ce mai tragetzi cu ochiul din duba jandarmeriei in drumul spre stadion.
sa venitzi shi voi odata 25.000 oameni la Craiova, cum am fost noi la finala de cupa cu voi la bucuresthi, shi sa va facetzi macar odata auzitzi la noi pe stadion, inainte sa va numitzi ultrashi. Nu am vazut niciodata o coregrafie in deplasare la voi, sa nu mai zic ca alea 2-3 care le facetzi din joi in pasthi in groapa sunt copiate de la toate echipele din Serie C

Daca baixinho e zero, tu ce esthi? - infinit?

supermouse - cred ca singurul lucru care putem sa-l facem e sa astheptam pana preiau eu echipa :)
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mie Ian 05, 2005 11:18 pm

nu neaparat
o alta modalitate de supravietzuire a echipelor mici fara cine shtie ce finantze e sa-shi creasca proprii jucatori. marile echipe nu au nevoie sa creeze "scoli de fotbal". Ele cumpara jucatori gata formatzi. Asta le creeaza probleme la nivel de echipa natzionala- vezi cazul Angliei in care majoritatea jucatorilor de valuare din Premiership sunt straini. Din acest motiv, rezultatele echipei natzionale a Angliei la Euro 2004 au fost atat de penale. Craiova avea pe vremuri o scoala buna de fotbal. daca cineva s-ar putea reapuca de chestia asta, nu numai ca echipa ar avea de unde sa-shi ia jucatorii, dar ar mai avea shi ce sa vanda , aducand astfel bani.
Entuziasmul e o chestie nemaipomenita, dar nu plateshte facturi.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Einstein » Joi Ian 06, 2005 11:59 am

pai pana la venirea lui staicu Craiova mereu shi-a crescut proprii jucatori

schoala de fotbal a Craiovei inca mai exista, partzial la schoala de fotbal GP, insa shi la Universitatea sunt catziva tineri foarte talentatzi.
problema nu este lipsa juniorilor de valoare, ci lipsa oamenilor de fotbal de la echipa. Am ajuns sa-l avem presedinte de echipa pe fratesu lu staicu. In conditiile actuale, normal ca nu mai ajung tinerii de valoare la universitatea, pt ca nu are cine sa-i monitorizeze.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Ian 06, 2005 1:46 pm

Einstein, lasa-l, bre, in supararea lui pe individul ala, ca vreo doua saptamani trebuie sa-si gaseasca alte preocupari.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Joi Ian 06, 2005 2:41 pm

lol, oricum n-are timp sa termine scoala primara :)
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Mar 22, 2005 4:28 pm

"B"ondrea noul antrenor al Craiovei... divizia secunda e tot mai aproape... :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Mar 22, 2005 4:52 pm

...ca duar mai bine rege in tara proshtilor:D

ce , sportu n-a fost ? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Einstein » Mar Mar 22, 2005 4:58 pm

hai ca asta fu buna :D:D
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde bogy » Mie Mar 30, 2005 11:05 pm

sper sa cada craiva in b anul acesta. a bagat de doua ori in b echipa din fostul meu oras...
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Mie Mar 30, 2005 11:09 pm

si care este fostul tau orash ? :D
parerea mea este ca Craiova se va salva...cel mai sigur prin metode specifice dinamovistilor :D iar dac-ar fi sa cada in B, presupun ca va cumpara un loc in A :rolleyes:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde bogy » Mie Mar 30, 2005 11:19 pm

cred ca o sa fuzioneze cu nationalul, dar tot sper din tot sufletul sa pice si sa nu mai fie condus clubul de taranii din galerie
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron