Craiova Maxima

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Einstein » Mie Iun 12, 2002 4:13 pm

cred ca suntem destui ca sa putem cere un forum nou doar despre U. Craiova.
Bineinteles, admin ar trebui sa fie un fan al craiovei
domnu admin, ce zici?
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde ptz » Vin Iun 14, 2002 1:58 pm

Craiova la Focsani???Asta deja mi se pare prea mult...cica se va numi Universitatea Craiova Focsani...haha cred ca o sa vedem in curand Juventus Torino Roma si Arsenal Londra Manchester :)...sper sa nu se intample asta si craiova sa ramana a craiovenilor.
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde satori » Vin Iun 14, 2002 3:35 pm

mda
Universitatea Craiova Focsani, avand sponsor principal pe gigi kkt netoiu, sediul in Focsani, echipa formata din jucatorii aflati sub contract + ce o sa mai vina in locul celor 7 (?) ciorditi de dinamo in doggy style.... nice, nu?
desi a vorbit foarte serios netoiu, sa speram ca a fost doar un bluf mult mai mare de data asta. chiar nu se gaseste unul sau mai multi sa ia echipa asta din mana unor asemenea scursori?
ce nai ba trebuie sa facem ca sa incurjam pe cineva sa o cumpere?
satori
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Sep 29, 2001 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde angus » Vin Iun 14, 2002 4:23 pm

A fost o perioada de glorie la Craiova, cand jucau in cupa UEFA, ia sa vedem daca imi aduc aminte toata echipa de atunci: Lung-Negrila-Tilihoi, Ticleanu-Beldeanu-Stefanescu, Ungureanu, Camataru, Balaci, Geolgau. Cine lipseste?
Si eu tot din familie...
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde ptz » Vin Iun 14, 2002 4:51 pm

Donose,Cartu...si stai ca-mi mai aduc aminte :)...de cate ori mi-a enumerat tata echipa aproape am invatat-o :D
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Mesajde cutuma© » Vin Iun 14, 2002 8:29 pm

Statzi linishtitzi, k se pare k pana la urma se va rezolva intrucat prefectul de Dolj a intervenit shi Universitatea va ramane la Craiova. N-a fost decat o manevra a lui Netzoiu sa scape mai repede de echipa.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Sâm Iun 15, 2002 9:24 am

Irimescu...
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

www.gazetasporturilor.ro

Mesajde lupisor » Lun Iun 17, 2002 5:57 am

Rí£mine a oltenilor




Dinel Staicu isi va regla in aceste zile conturile cu divizionara secundí£ CSM Resita, urmind sí£ viní£ la gruparea din Bí£nie cu sapte jucí£tori bí£ní£teni
Dragos Stoica
Lucian Cazan - Craiova

Situatia exploziví£ in care s-a gí£sit Universitatea pe parcursul ultimelor trei sí£ptí£mini este pe cale sí£ ia sfirsit. Dupí£ cite se pare, Gigi Netoiu si-a dat deja acceptul sí£ vindí£ Universitatea pentru 250.000 de dolari, plí£titi esalonat: 100.000 de dolari la semnarea actelor, 50.000 de dolari la inceputul campionatului si 100.000 de dolari piní£ la 1 decembrie.

Fostul finantator va lí£sa si un numí£r de aproximativ 15 jucí£tori, urmind sí£ primeascí£ o anumití£ cotí£ din transferurile lor viitoare. Banii cu care echipa va putea fi cumpí£ratí£ vor veni din partea lui Dinel Staicu, cel care a inceput deja sí£-si incheie conturile cu divizionara secundí£ CSM Resita in vederea preluí£rii "Stiintei". Mai mult decit atit, Staicu va aduce si citiva jucí£tori, principalii vizati fiind Bí£dí£lutí£, Piturnea, Lupascu, Lazarovici, Sansiro Ciocoi, Dianu si Cristian Bratu. De altfel, acesta s-a interesat mereu in ultimele zile de soarta Universití£tii, fiind singurul care pare sí£ aibí£ intr-adeví£r potenta financiarí£ de a sustine o asemenea formatie, in primul rind datorití£ fortei pe care i-o dí£ SIF Oltenia, firmí£ care deruleazí£ afaceri de milioane de dolari. In ceea ce-i priveste pe fratii Mihí£ilescu, acestia s-au retras din cursí£ definitiv, realizind cí£ Universitatea ar fi fost poate o pí£lí£rie prea mare pentru ei, in timp ce Gelu Boiericí£, neavind nici un fel de legí£turí£ cu fotbalul, nu a intrat in calcule decit ca un sprijin financiar minor in situatia de crizí£ inregistratí£ in Bí£nie de-a lungul acestor zile.

Presedinte ales de suporteri
In cazul in care lucrurile se vor rezolva astí£zi, Staicu va scoate din buzunar incí£ 750.000 de dolari in prima luní£, bani necesari pentru alcí£tuirea unui lot cit mai numeros si perfectarea detaliilor pentru stagiile de pregí£tire centralizatí£. Restul sumei va veni din partea oficialití£tilor locale, mai ales cí£ a fost deja aprobatí£ alocarea a sapte miliarde de lei de cí£tre Consiliul Local. In plus, Primí£ria va suporta utilití£tile la stadionul "Ion Oblemenco" si sediul clubului. Consiliul Judetean va contribui cu 20 de miliarde.
O propunere inedití£ fí£cutí£ de "grupul Staicu" este aceea ca presedintele viitorului club sí£ fie numit de suporteri. Astfel, pentru a exista o separatie a puterii cit mai clarí£, actionarii vor stabili numai componenta Consiliului de Administratie, pentru ca presedintele sí£ fie ales in urma unui vot la care pot participa toti suporterii in virstí£ de minimum 18 ani.

Se cautí£ formula de conducere idealí£
Pentru functia de presedinte al CA, din partea autorití£tilor locale este sustinut Corneliu Stroe, fost presedinte in perioada "Craiova Maxima". Aceastí£ variantí£ nu este in totalitate agreatí£ de restul persoanelor implicate, prefectul Mondea dorindu-l pe Marcel Iancu. "Nu am venit pentru functie. Am fost chemat sí£ dau o miní£ de ajutor Universití£tii in aceste momente grele si nu puteam sí£-i intorc spatele", ne-a spus ieri Iancu. Nici in privinta conducerii tehnice nu este nimic bí£tut in cuie, principalii candidati fiind Sorin Cirtu, Emil Sí£ndoi, Marian Bondrea si Florin Cioroianu.

Mondea va negocia astí£zi cu Netoiu
Oficializarea preluí£rii Universití£tii de cí£tre Dinel Staicu si autorití£tile locale ar putea avea loc chiar astí£zi, cind prefectul de Dolj, Cornel Mondea, va conduce la Bucuresti o delegatie care se va intilni cu Gigi Netoiu. Componenta acesteia a fost stabilití£ in cadrul unei sedinte extraordinare care a avut loc simbí£tí£ la sediul Prefecturii, urmind ca prefectul sí£ fie insotit si de Ion Cí£lin, secretar de stat in Ministerul Administratiei Publice.
"Strength and honor"
Maximus Decimus Meridius
Avatar utilizator
lupisor
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Dum Sep 30, 2001 11:00 pm

Mesajde ptz » Mar Iun 18, 2002 11:00 pm

si astfel le-a revenit oltenilor inima la loc :D
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

cei mai julti suporteri?

Mesajde biju » Joi Iun 27, 2002 1:38 am

1-cica steaua!(care a fost formata fortat si direct in divizia a.normal ca cei mai multi se uita la steaua ca nu stiu prea multe despre acest club comunist)
2-cica dinamo(idem. a, la jocul din ultima etapa in care au devenit campioni au venit multi suporteri, multi...aproximativ 1/4 din cati au fost la Craiova)
oare e adevarat acest clasament?(
biju
 

hai sa postam mai multi pe thredu asta!

Mesajde biju » Joi Iun 27, 2002 10:22 am

poate ne muta langa fancluburile lu steaua shi dinamo!
biju
 

cel ma tare om de fotbal!

Mesajde biju » Joi Iun 27, 2002 10:28 am

este Dl Sechelariu, care a declarat la procesul etapei acum 1 an ca fotbalul in romania se imparte in 2 parti:1 Craiova si 2 restu
(era cam luat, shi creca stiti shi voi ca la betie spui ce ai pe suflet)
biju
 

Re: cei mai julti suporteri?

Mesajde cutuma© » Joi Iun 27, 2002 9:24 pm

Initial trimis de biju
1-cica steaua!(care a fost formata fortat si direct in divizia a.normal ca cei mai multi se uita la steaua ca nu stiu prea multe despre acest club comunist)
2-cica dinamo(idem. a, la jocul din ultima etapa in care au devenit campioni au venit multi suporteri, multi...aproximativ 1/4 din cati au fost la Craiova)
oare e adevarat acest clasament?(


Alo, echipa comunista?, eh nu zau...echipa steaua este cea mai galonata echipa a fotbalului romanesc, de aceea are shi cei mai multzi suporteri...iar in ceea ce priveshte pe dinamo, ei nu au stadionul vostru k sa poate veni 40.000 de oameni, au venit exact catzi au incaput.
Shtiu ca suntetzi patimashi shi ca va credetzi cei mai tari suporteri din romania(shi poate k shi suntetzi) da' pana una alta, lasatzi-o mai moale, ca maine poimaine incurajatzi o echipa de divizia B, asta in cazul in care nu va urcatzi in tren sa venitzi la bucureshti...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

poate ai shi tu dreptate!

Mesajde biju » Vin Iun 28, 2002 12:41 am

dar ce zici de declaratia Dl-ui Sechelariu???(e adevarata , afost la proces.)
da sa-ti spun de ce e steaua cea mai galonata(ce o insemna shi asta?)....pt ca a castigat cupa campionilor(se stie cu ajutorul cui,nu?) iar Stiinta a ajuns in smifinale fara nici un ajutor din partea guvernului, care la vremea aia facea cam ce vroia
a..de ce e cea mai galonata,pt ca multi oameni nestiind mai nimic despre fotbal shi ne avand o echipa mare in orasul lor se uita la steaua ca de asta au auzit shi ei!(..parerea mea)

de acord ca steaua e mai galonata,dar Stiinta are cei mai multi suporteri adevarati
biju
 

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 29, 2002 10:54 am

Da, am vazut ce adevaratzi atzi fost...40.000 de oameni strigand impotriva propriei echipe...
Io nu mai scriu pe acest thread, e dedicat fanilor Stiintzei iar eu nu ma numar printre aceshtia shi risc sa imi dau singur avertisment.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

am fost acolo

Mesajde biju » Sâm Iun 29, 2002 12:30 pm

shi nu a strigat nimeni impotriva Stiintei, nu stiu de unde oi fi auzit-o shi pe asta
am strigat impotriva lui netoiu(defapt l-am injurat) 40.000 de oameni ca sa-i demonstram ca nu e vrut!
biju
 

aloo cineva acolo?

Mesajde biju » Mar Iul 09, 2002 9:20 am

i-mi explica careva shi mie care e invarteala cu Staicu?
biju
 

fortza stiinta

Mesajde dj_rhadoo » Dum Iul 21, 2002 2:54 pm

fortza stiinta !!!
dj_rhadoo
 

Mesajde Einstein » Vin Aug 16, 2002 12:24 pm

Au venit multi jucatori de valoare, si cred ca stiinta va face o surpriza placuta in sezonu asta
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 16, 2002 4:22 pm

Cititi ce declara Balaci in ultimul numar din Pro Sport Magazin. "Eram o echipa frumoasa si ciudata. Ticleanu vedea doar cu ochiul drept, Donose doar cu stangul. Primul canta pe teren in timp ce alerga, celalalt fluiera. Negrila batea cu privirea doar la 20 de metri cand jucam in nocturna, nu vedea mai departe. Il orientam eu cand ma intreba pe unde este mingea. Si totusi CE ECHIPA MARE A FOST AIA...". Ultimele cuvinte le-am scris cu majuscule din proprie initiativa. Cand jucatorii din ziua de azi de la Universitatea Craiova or sa faca aceleasi eforturi in teren, atunci or sa merite sa poarte titulatura pe care Adrian Paunescu a dat-o formatiei de atunci.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

hmmmmmmmmm

Mesajde Joao » Vin Aug 23, 2002 10:05 pm

cred ca am demonstrat ca cu o echipa facuta rapid si cu ajutorul portarului advers am spart astra.
iar de suporteri,da-o-n masa ca avem cei mai multi din tara!
abea astept meciul cu bacaul(veni si vladoi,)si sa vedem cu cat i-o dam stelei!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde baixinho© » Vin Aug 23, 2002 11:12 pm

Postul cu pricina l-am scris inaintea primei etape. Am vazut, intr-adevar, daruire la jucatorii Craiovei. De i-ar tine asa (pana la meciul cu o anumita echipa :) ).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

ce echipa?

Mesajde Joao » Sâm Aug 24, 2002 9:23 am

suporterii adevarati au o singura echipa de suflet!(asa imi spune mie unul!)

dareuirea o sa existe atat cat o sa existe primele,atmosfera si moralul,dupa aia...............mai vedem!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

ieeeeeeeee

Mesajde Joao » Dum Aug 25, 2002 12:45 pm

am spart si bacau la ei acasa,cu Lutu intr-o forma mare,marcand trei goluri in poarta adversa.
deja incepem sa ne facem sperante,daca la inceput ne rugam sa nu retrogadam,acum avem pretentii sa fim in primii 7!
sa vedem cu cat iui incingem pe steaua!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde baixinho© » Lun Aug 26, 2002 12:45 pm

Daca scorul final la meciul din Banie cu steaua ca fi acelasi ca la partida Ceahlaul - AEK nu m-as supara. Pe cinstea mea! In sfarsit, imi place ce joaca Universitatea Craiova. Sper ca Lutu sa dea un nou recital si in etapa a treia. Din pacate, nu o sa vad meciul, pentru ca (din fericire) o sa plec la munte.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

hai craiova!!!

Mesajde satori » Mar Aug 27, 2002 1:26 pm

frumos au mai jucat baietii in primele 2 etape... dar parca imi este tare frica ca nu o sa dureze prea mult daruriea asta si ca nu o sa ajungem prea departe.
lutu este super si daca se va intelege bine cu vladoiu, o sa spargem. sa speram doar ca lutu va ramane la craiova pentru ca in stilul in care a inceput, pretentii lui salariale s-ar putea sa depaseasca bugetul provincial al craiovei.
daca atunci cand am venit in bucuresti acum 3 ani spuneam cu jumatate de gura ca sunt fan stiinta, acum nu mai am nici o greutate in a imi afirma apartenenta la galeria alb-albastra. echipa este in sfarsit libera sa joace.
zicea cineva de steaua ca ar fi cea mai premiata echipa. o fi. dar premiile nu au fost castigate de ea ci daruite (cele nationale) sau obtinute prin furturile de la restul echipelor (cele internationale). craiova a suferit mult de pe urma "transferurilor" pe care le faceau stelistii si cei ce ii sustineau. meciul de anul asta va fi chiar usor, steaua e dusa cu pluta....
in schimb va fi interesant meciul dinamo-craiova ..... cred ca basescu va ramane stupefiat de modul in care stie craiova sa distruga cainii.
satori
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Sep 29, 2001 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Mar Aug 27, 2002 2:03 pm

ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

hmmm

Mesajde Joao » Joi Aug 29, 2002 10:58 pm

este parerea mea ca lutu si sava vor ramane aici,pt cel putin 1 an!
Cu vladoiu in atac,vom spulbera steua!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Craiova Maxima

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 5:01 pm

Pana vine Joao de la stadion doresc sa imi exprim si eu bucuria pentru victoria Craiovei asupra Stelei.
Mare minune..ca a dat si Steaua gol dupa 270 de minute. Si ala dintr-un 11 m inventat.

Mi-a placut mult de Vladoiu ! Mi-a placut si ca au venit 40 000 de oameni la meci. Dar nu prea stiau sa scandeze. Parca erau condusi favoritzii lor asa se comportau.
Bai Joao ,bai...aia nu stiu cantece ? N-au si el steaguri,fulare si petarde ?
Pai 500 de timisoreni sau giulesteni ar fi acoperit 40 000 de craioveni !

Oricum..bravo Craiova !

Bai Joao...dar ce sponsor e ala a lu' Craiova ? Ca scrie pe ei "Editzie Speciala" !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Sep 01, 2002 5:14 pm

Ce sa aplaude mai cand au avut 4 ocazii shi au dat 3 goluri??

Steaua a dominat 70 de minute copios shi a pierdut pe nishte gresheli, craiova mai are mult de lucru pana sa lupte la titlu.

DE CE OARE L-A DAT AFARA PITZURCA PE JEAN???
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori