Rusine!

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Rusine!

Mesajde Bagheera » Mie Mai 01, 2002 2:47 pm

Mi se pare ca este rusinos ce s-a intamplat in primele 45 de min. ale jocului din Stefan cel Mare! Dar de fapt de ce sa ma mir cand Netoiu mai avea putin si manca toate scaunele de bucurie in loja din Ghencea atunci cand Dinamo a inscris.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Bagheera » Mie Mai 01, 2002 3:50 pm

Imi mentin parerea si dupa sfarsitul partidei. Cred ca ar trebui sa se treaca la formula cu 4 echipe in campionat. :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 9:28 pm

N-ar fi o solutzie, in 10 ani ar ajunge sa fak blaturi shi astea 4 intre ele, e in firea romanului sa ishi fure singur caciula. Singura solutzie e sa se ia masuri dure. Dupa ce ii penalizasera atzi vazut kt de corect a jucat Dinamo, acum knd au scapat s-au apucat iar de shmecherii.
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Re: Rusine!

Mesajde Aliosha » Mie Mai 01, 2002 9:30 pm

Initial trimis de colonel
Mi se pare ca este rusinos ce s-a intamplat in primele 45 de min. ale jocului din Stefan cel Mare! Dar de fapt de ce sa ma mir cand Netoiu mai avea putin si manca toate scaunele de bucurie in loja din Ghencea atunci cand Dinamo a inscris.


Chiar asa o fi fost ? Nu ca m-ar mira dar totusi...

Toti presedintii astia sunt oameni fara scrupule dar Netoiu cred ca ii depaseste pe toti. (etapa Rocar etc...)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 9:42 pm

Nu am intzeles ce te mira, k a sarit in sus netzoiu la Steaua-Dinamo deshi cred k ai vazut Procesul Etapei, sau k a batut Dinamo, chiar te ashteptai la altceva???
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Mai 01, 2002 9:45 pm

Da aia am vazutla Proces. Aici era insa vorba de echipa pe care o patroneaza. E o lichea ce mai. Ce-or fi zis suporterii craioveni?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 9:53 pm

Ce sa zik, s-au obishnuit, oricum n-ash vrea sa fiu in pielea lor. Cred k m-ash simtzi tare straniu sa il vad maine pe Gigi Becali in tricoul lui Rapid bucurandu-se la golurile lui Pancu sau Shumudik.
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Bagheera » Mie Mai 01, 2002 11:07 pm

Si eu m-am referit la imaginile vazute la Procesul Etapei. Nu cred ca Berlusconi a sarit vreodata in sus de bucurie cand a batut Lazio de exemplu. Mi se pare ciudat.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde 3pac » Joi Mai 02, 2002 12:28 am

A iesit bine in Stefan cel Mare.2-0 linistitor pentru Dinamo.Meci usor,de vara,pregatire pentru Champions League.Portarul de la Craiova s-a dat cu curu de pamant ca sa dea si Petre gol ca a fost bolnav saracul si e si el caine pana la moarte dar ii trebuia un gol pentru moral.Rapid a dat 5 ca sa arate ca se poate si fara Pancu. A batut si Brasovul cu 2-0 ca aveau nevoie de puncte.O etapa buna cu multe cadouri de sarbatori.
"me gusta marijuana,me gustas tu..."
3pac
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 30, 2002 2:39 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Bagheera » Joi Mai 02, 2002 12:35 am

Cam asta este si parerea mea. Intr-adevar daca stam sa ne gandim putin Argesul a Batut Steaua chiar in Ghencea. Steaua a spulberat Brasovul etapa trecuta si totusi Brasovul invinge Argesul! Felicitari lui Halagian!! :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

uite ce zic ziarele

Mesajde Aliosha » Joi Mai 02, 2002 4:39 am

In semifinala Cupei dintre Steaua si Dinamo, patronul Universití£tii, Gigi Netoiu, a luat loc in loja stadionului din Ghencea alí£turi de conducí£torii dinamovisti. La golul lui Claudiu Niculescu, el s-a aruncat in bratele lui Cristi Borcea si de acolo a cí£zut in genunchi de bucurie, cu scaunul rí£sturnat sub el in euforia generalí£.

Ieri, in ziua partidei Dinamo - Craiova, s-au implinit sapte zile de la acea intimplare antologicí£. Sapte zile in care Netoiu nu s-a mai ridicat din pozitia "culcat". Imaginile difuzate de ProTV au prefatat o partidí£ al cí£rui rezultat era dinainte stiut. De fapt, acele imagini sint cea mai fidelí£ cronicí£ a jocului de ieri.

6.000 de spectatori au venit pe Dinamo pentru a vedea un meci de fotbal. Interesant n-a fost ce s-a petrecut pe gazon, ci ce s-a intimplat in tribune. Jucí£torii chiar se puteau distra dací£ ascultau cu atentie vocile mucalitilor in alb si rosu. Si, slaví£ Domnului, la felul in care s-a jucat, adicí£ ceva de genul "sí£ treací£ mai repede timpul", si juvetii, si "ciinii" puteau sí£ se incingí£ la un dialog cu tribuna. Era foarte interesant ce rí£spundea Iodi la urmí£toarea afirmatie fí£cutí£ despre el: "Iodi, parcí£ esti de la Uniunea Compozitorilor cu pletele alea in vint!". Sau cu ce miní£ s-ar fi inchinat Florin Marin cind i s-a strigat : "Flocea, ai pí£cí£tuit in Sí£ptí£mina Mare!". Cind Frí£sineanu a ratat incredibil din fata portii dinamoviste, lumea a dat-o pe ris. Suporterul cel mai bucuros de ratare l-a consolat imediat pe mijlocasul craiovean: "Bravo, tatí£! Hai, cí£ pentru asta nea Gigi te-a trecut la primí£!".

In rest, la cí£ldura inceputului de primí£varí£, gizele din Stefan cel Mare au fí£cut dragoste si prietenia dintre Gigi Netoiu si Dinamo s-a inchegat si mai virtos. Meciul s-a incheiat cu un gol frumos, marcat de Florentin Petre, primul pentru el dupí£ aproape doi ani. Nu mai marcase din sepetembrie 2000, de la un amical cu Fiorentina. A fost singurul lucru bun care s-a peterecut ieri in "Groapí£".
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 02, 2002 1:09 pm

La ce se refera acest subiect...si ce rost isi are ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mai 02, 2002 4:03 pm

Citeste posturile si ai sa-ti dai seama.



La chestii rusionoase(penibile) care se intampla la noi in campionat.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron