Divizia A, editia 2002-2003,rezultate shi comentarii

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde baixinho© » Sâm Noi 16, 2002 9:00 pm

Raman la parerea ca Augustus Constantin este un arbitru care nu are ce sa caute in Divizia A. Ii este frica sa acorde lovituri de la 11 metri in situatii critice, sa zic asa. In etapa trecuta i-a privat pe rapidisti de doua penalty-uri, iar povestea s-a repetat la meciul de la Galati, cand mai intai nu i-a taxat pe dinamovisti, iar ulterior pe cei de la Otelul. In plus, la golul anulat al lui Gurita nu mi s-a parut fault la Kirita. Cat despre golul de 2-0 al gazdelor, vina apartine asistentului de pe acea parte. La ce a jucat Dinamo, rezultatul mi se pare corect, la fel ca si cel de la Arad. Mi se pare inadmisibil ca doua echipe cu pretentii sa nu traga decat un singur sut pe spatiul portii in repriza a doua (alb-rosii) sau chiar nici unul (ros-albastrii).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 16, 2002 9:03 pm

Baixio, chiar dak ai dreptate atunci cand spui k steaua shi dinamo nu meritau nici macar un punct te rog sa nu uitzi sa numeri...imi vin in minte cel putzin 3 faze in care mingea a fost trimisa periculos pe poarta lui bogdan in repriza a doua a meciului UTA-steaua (steaua e scris cu litere mici pt k difera de STEAUA de altadata, sunt doua cluburi diferite).
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Sâm Noi 16, 2002 9:37 pm

Campionatul asta chiar a ajuns de toata jena... vazand meciurile lui Dinamo si Steaua nu mai pot decat sa ma amuz. Drumul e liber pt. Rapid...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Noi 17, 2002 8:33 am

Initial trimis de baixinho
Cat despre golul de 2-0 al gazdelor, vina apartine asistentului de pe acea parte.


intrebare pt cine cunoaste.
am urmarit faza golului 2 al galatenilor.
jucatorul care a pasat lui gurita de pe partea dreapta era cam cu jumatate de metru in fata ultimului aparator dinamovist in momentul pasei. atunci daca intre el si gurita nu era nici un aparator dinamovist ci practic 2 atacanti in fata portarului unul pasandu-i celuilalt se poate vorbi de offside?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Noi 17, 2002 9:16 am

Da, eyewitness, pentru ca cel care a pasat de pe dreapta a dat mingea in fata. Daca o dadea inapoi, ca la rugby, putea fi intre portarul lui dinamo si ultimul aparator al oaspetilor toata echipa Otelului, ca nu s-ar fi considerat pozitie afara din joc. Asa, insa...
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Noi 17, 2002 10:19 am

Initial trimis de baixinho
Da, eyewitness, pentru ca cel care a pasat de pe dreapta a dat mingea in fata. Daca o dadea inapoi, ca la rugby, putea fi intre portarul lui dinamo si ultimul aparator al oaspetilor toata echipa Otelului, ca nu s-ar fi considerat pozitie afara din joc. Asa, insa...

baixo nu stiu daca m-am facut inteles
deci 2 jucatori sunt fata in fata cu portarul. au scapat singuri singurei si au doar portarul advers in fata.nu exista intre ei si portar nici un aparator. deci facem abstractie de jucatorii adversi ei sunt in spatele atacantilor.unul paseaza celuilalt in fata ,lateral sau in spate. e offside daca paseaza in fata si nu e daca paseaza in spate? nu stiu prea bine regulamentul deci aici e dilema mea. eu cred ca-si pot pasa intre ei cum vor atata timp cat toti jucatorii adversi sunt in spatele lor. mie asa mi s-a parut faza din meciul de ieri. cel care a pasat lui gurita avea toti jucatorii dinamovisti in spate in momentul pasei si deci automat si gurita avea si el jucatorii dinamovisti tot in spate pt ca era putin chiar mai avansat decat cel care a dat pasa.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Dum Noi 17, 2002 1:56 pm

Din cate stiu e cum a spus baixinho, pasa in fata=offside, pasa in spate e regulamentara, chiar s-a discutat odata la Proces... sigur ca normal mi s-ar parea sa nu fie offisde.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Noi 17, 2002 3:03 pm

Daca jucatorul care paseaza se afla in fata celui care primeste mingea nu este ofsaid, indiferent in ce directie pleaca obiectul (in fata, in lateral sau in spate).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 17, 2002 3:54 pm

Nu m-am uitat la Gloria-Rapid, dar am vazut pe onlinesport ca s-a terminat cu 3-0 in favoarea gruparii de sub Podul Grant.
Gata ! S-a terminat campionatul ! Nu ii mai ajunge nimeni ! ...poate doar Timisoara
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Noi 18, 2002 9:42 pm

Oribile, te inseli.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Noi 19, 2002 10:28 am

Initial trimis de baixinho
Daca jucatorul care paseaza se afla in fata celui care primeste mingea nu este ofsaid, indiferent in ce directie pleaca obiectul (in fata, in lateral sau in spate).

nu prea are logica da' daca asa scrie la regulament....atunci golu 2 otelul fu pomana de la dl asistent

oricum mai am o intrebare. un caz ipotetic.
aut de poarta
portarul se pregateste sa degajeze
toata echipa adversa(mai putin portarul) se aseaza pe linia portii (sau de fund) a portarului care urmeaza sa degajeze
portarul degajeaza in fata.
se fluiera offside sau nu?
nu e nevoie sa fie aut de poarta ci portarul prinde mingea intr-o faza de joc si inainte de a o degaja toata echipa adversa alearga si se aseaza pe linia portii sau de fund a portarului care urmeaza sa degajeze. aceiasi intrebare : se fluiera ofside sau nu?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Sâm Noi 23, 2002 6:18 pm

Gazdele lovesc fí£rí£ milí£
Sambí£tí£, in primele patru partide ale etapei a 13-a din Divizia A, echipele care au jucat pe teren propriu au caºtigat trei puncte. Ceahlí£ul a invins-o pe Gloria Bistrií¾a cu, 3-0 (12' ªerban, 30' Nemí¾anu, 90' Puricí£), iar FC Argeº, FCM Bací£u ºi Universitatea au trecut cu 1-0 pe UT Arad, Sportul ºi respectiv Poli AEK.
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Noi 24, 2002 9:42 am

Initial trimis de eyewitness
oricum mai am o intrebare. un caz ipotetic.
aut de poarta
portarul se pregateste sa degajeze
toata echipa adversa(mai putin portarul) se aseaza pe linia portii (sau de fund) a portarului care urmeaza sa degajeze
portarul degajeaza in fata.
se fluiera offside sau nu?
nu e nevoie sa fie aut de poarta ci portarul prinde mingea intr-o faza de joc si inainte de a o degaja toata echipa adversa alearga si se aseaza pe linia portii sau de fund a portarului care urmeaza sa degajeze. aceiasi intrebare : se fluiera ofside sau nu?

bah microbisti...chiar nu e nici un user pe-aci care sa stie regulamentu' sa ma lamureasca si pe mine?
baixo, deca? ziceti mah ceva...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Noi 24, 2002 10:52 am

Mai, incerc sa aflu parerea unui om competent. Noile reguli spun ca daca mingea este inaintea jucatorului care o primeste, nu este ofsaid, indiferent de directia de deplasare a obiectului muncii (inainte sau inapoi, ca la rugby). In concluzie, daca toti jucatorii echipei adverse portarului care se pregateaste sa degajeze se aseaza pe linia portii (ca in exemplul tau), conteaza foarte mult unde sunt echipierii portarului. Daca dau si ei o fuga si se aseaza in cei sase metri dintre minge si linia portii (loc unde se gasesc, deja, adversarii lor) nu se vor gasi in ofsaid dupa ce portarul va degaja (Doamne, ce explicatie incalcita am dat). Dar, repet, vreau sa cer o parere a unei persoane abilitate. Azi sunt liber, nu ma voi duce pe nici un stadion si, sincer sa fiu, sa-l sun pe un arbitru sa-l intreb aceasta chestie mi-e cam tarsa (nu de alta, dar nu vreau sa zica ala ca sunt nebun). Cred, totusi, ca o sa apelez la Ion Craciunescu sau la Constantin Zotta. Dar luni.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Noi 24, 2002 11:20 am

baixo- am inteles acum si e pertinent raspunsul in sensul ca necunoscand regulamentul (la mine ma refer) pare logic si atunci si chestiunea ofsaidului de la galati si in general cele sanctionate in astfel de situatii se explica.

off topic

da-i un telefon lu' ioanitoaia deseara sa vezi ce polemici declansezi pe-acolo de ne tin aia pana dimineata...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Noi 24, 2002 11:27 am

Degeaba il sun pe Ioanitoaia, ca aia de la emisiune te suna ei, ca sa nu stai prea mult pe fir. Si suna pe cine vor. As putea sa le dau putin cu maciuca in moalele capului si sa-i intreb daca stiu de faptul ca Misu Filip (fost sponsor al echipei de volei Rapid si actual prieten al lui Copos) s-a dus la meciul Universitatea Craiova - rapid (din ultima etapa a sezonului 1997/1998, la acel 2-2) cu o geanat in care avea 300.000 de dolari pentru a da banii oltenilor daca Rapid ar fi castigat titlul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Dum Noi 24, 2002 7:40 pm

Incredibil, echipele din deplasare n-au reusit sa dea nici macar un gol si nici sa ia macar un punct...iar gazdele n-au reusit mai mult de doua goluri :)
Nu cred ca am mai vazut asa ceva vreodata :)

Ceahlaul Piatra-Neamt 2 - 0 Gloria Bistrita
FC Arges Pitesti 1 - 0 UT Arad
FCM Bacau 1 - 0 Sportul Studentesc
Universitatea Craiova 1 - 0 Poli AEK Timisoara
Astra Ploiesti 2 - 0 Otelul Galati
Dinamo Bucuresti 1 - 0 FC Brasov
Steaua Bucuresti 1 - 0 Farul Constanta
Rapid Bucuresti 2 - 0 FC National
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde sly » Sâm Noi 30, 2002 8:13 pm

Dinamo a invins cu 3-2 pe Poli AEK, la Timiºoara, printr-un gol marcat de Tamaº in prelungiri. Poli a terminat meciul in doar 6 jucí£tori de camp, dupí£ ce Mariºescu, Zanc, ªuleap ºi Dobre au ví£zut rand pe rand cartonaºul roºu.
Liderul diviziei A, Rapid Bucuresti, si-a bifat sambata o noua victorie. De aceasta data victima a fost echipa din polul opus al clasamentului, UTA, pe care bucurestenii au invins-o cu 2-0 la Arad. Farul a intrecut cu 2-1 pe FC Arges, Otelul a castigat cu 1-0 in fata Bacaului, in timp ce Astra a scos un punct de la Brasov. La Craiova, nocturna a fost inaugurata cu un 0-0 in fata Ceahlaului.
sursa onlinesport.ro :)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Noi 30, 2002 11:52 pm

Dinamo a invins revelatia campionatului Poli AEK dupa un meci cu multe eliminari(se pare k justificate).Nu am vazut meciul ptr k am fost la stadion sa vad Farul-Fc Arges 2-1 pe un stadion din pacate aproape gol(n-au fost mai mult de 1000 de oameni:()
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Rapid...

Mesajde MasterGz » Dum Dec 01, 2002 2:23 am

Astazi s'a aratat ipocrizia si adevarata valoare a celor de la Dinamo...intr'un meci in care desi au jucat 60 min in covarsitoare superioritate numerica nu au reusit sa obtina cele 3 puncte decat in min de prelungire. Sa nu mai zica de Rapid ca e ajutata de arbitrii cand ei sunt pe locul 2 datorita acelorasi arbitrii. S'a aratat in analiza facuta de prosport ca ei au fost de mai multe ori ajutati de "fluierasi".
In schimb Rapid si'a vazut de treaba la Arad si'a a castigat fara drept de apel...in acelasi loc in care steaua si'a luat'o urat de tot.



P.S. ...... va recomand sa cititi articolul urmator http://www.evenimentulzilei.ro/sport/?news_id=104842 ....pentru a vedea ce inseamna de fapt Rapid in fotbalul romanesc si care este adevarata isorie a celor 2 asa zise echipe mari ale campionatului romanesc.
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Dum Dec 01, 2002 2:23 am

In legatura cu dilema eye-ului: io stiam ca in propria ta jumatate de teren nu exista offside - adica un jucator poate fi inaintea intregii echipe adverse si a mingii fara sa fie in offside, daca in acelasi timp e in propria jumatate. Poate ca spun prostii, nu cunosc regulamentul, tot ce zic e din auzite.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Dum Dec 01, 2002 7:46 pm

sportu-steaua 1-2
national-gloria 0-0
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde copiutzu » Joi Dec 05, 2002 11:51 am

Initial trimis de Mr Hyde
In legatura cu dilema eye-ului: io stiam ca in propria ta jumatate de teren nu exista offside - adica un jucator poate fi inaintea intregii echipe adverse si a mingii fara sa fie in offside, daca in acelasi timp e in propria jumatate. Poate ca spun prostii, nu cunosc regulamentul, tot ce zic e din auzite.


Aici ai dreptate, dar ce zici de situatia in care esti intre ultimul fundas si portarul echipei adverse, 3 metri in terenul advers si toti adversarii sunt in terenul tau?
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Pinalti si "Masina Adevarului"

Mesajde Mr Hyde » Joi Dec 05, 2002 11:05 pm

Ceea ce se stia inca de ieri s-a confirmat in seara asta, la B1: Gheorge Stefan a mintit in legatura cu meciul Ceahlaul-Bistrita 3-0. Pe langa scarba inevitabila ce ti-o provoaca acest nou episod din saga blaturilor romanesti, nu pot sa nu imi pun intrebarea: Pinalti asta e chiar nebun? Ce dracu' l-a determinat sa se prezinte la emisiune?
A, si inca ceva: pacat ca nu l-au intrebat si despre Ceahlaul-Dinamo, sa aflam in fine ce-a fost atunci!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 07, 2002 3:40 pm

Etapa a 15-a (ultima a turului)
Steaua - Otelul Galati 1-0 (1-0); marcator: Trica (31)
FCM Bacau - FC Brasov 4-0 (2-0); marcatori: Ciocoiu (19-p), Cursaru (38, 86), A. Cristea (70).
Ceahlaul Piatra-Neamt - FC National 3-1 (1-0); marcatori: Solomon (2), C. Ilie (56-p), Axinia (74) / V. Iacob (89).
Gloria Bistrita - UTA 4-1 (2-0); marcatori: Negrean (26), Coroian (38), Bucuroaia (56), Sanmartean (66) / Njock (76).
FC Arges - Sportul Studentesc 0-2 (0-0); marcator: Mazilu (62, 77).
Meciul Astra Ploiesti - "Poli" AEK Timisoara se joaca azi, iar partidele Dinamo - Universitatea Craiova si Rapid - Farul Constanta au loc maine.
Indiferent de rezultate, podiumul la finalul turului este: 1. Rapid, 2. Dinamo, 3. Steaua.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Dec 07, 2002 8:01 pm

Astra-Poli 3-1 Movila,Costescu/C.Prodan

Imi pare rau ca Steaua a terminat pe 3 pt ca nu meritam acest lucru shi astfel conducerea clubului shi cea tehnica (nu le mai rostesc numele pt k nu mai merita sa-mi fac nervi) vor avea iarashi scuze in fatza fanilor shi o oarecare acoperire. Cu alte cuvinte iar va urma multa vorbarie shi putzine fapte.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Dec 10, 2002 9:27 am

Dinamo - Universitatea Craiova 1-0 (1-0); marcator: Barcauan (51)
Rapid - Farul Constanta 5-1 (1-0); marcatori: Badoi (22, 65), Sabau (50), Nita (72, 87) / Bogdanovic (75)

Clasamentul turului
1. Rapid 15 13 0 2 36-11 39
2. Dinamo 15 9 2 4 29-16 29
3. Steaua 15 7 4 4 15-13 25
4. FC National 15 7 3 5 19-15 24
5. Gloria 15 6 4 5 19-13 22
6. "Poli" AEK 15 7 1 7 22-23 22
7. FC Brasov 15 6 3 6 17-19 21
8. Otelul 15 6 3 6 15-20 21
9. FCM Bacau 15 5 4 6 16-15 19
10. Ceahlaul 15 4 6 5 21-16 18
11. Univ. Craiova 15 5 3 7 18-24 18
12. Sportul 15 5 2 8 20-23 17
13. Astra 15 5 2 8 18-25 17
14. FC Arges 15 5 2 8 14-21 17
15. Farul 15 5 2 8 13-21 17
16. UTA 15 4 1 10 15-32 13
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

CONCLUZII LA TUR

Mesajde eyewitness » Mar Dec 10, 2002 12:56 pm

s-a incheiat prima faza a campionatului intern
unele concluzii/pareri personale ar fi:
1/ chiar daca au fost mai putine blaturi ca anul trecut ele au fost si vor ramane pt ca daca n-ar mai fi noi romanii nu ne-am simti in elementul nostru
2/ impactul cu fotbalul international ne-a arata clar valoarea interna.
3/ rapid a zburdat si o vad deja campioana pt ca nu cred ca va putea pierde 4 meciuri din 15 in retur si dinamo sa castige tot. interesant ca rapidu nu are nici un meci egal. deci a jucat transant.
4/ dinamo poate sa fie multumita cu locul 2 in tur. acuzata poate de unele blaturi sau arbitrii partinitori ,pozitia ocupata in clasament este dupa parerea mea justa.
5/ steaua nu a fost steaua. nu-mi dau seama de cauza esentiala a jocului slab prestat totusi cu o conducere de imobiliare,baruri si hoteluri si implicarea unora in fotbal precum nuca in perete se poate explica prestatia slaba din tur.
6/ sportu, echipa de suflet a fost poate cea mai imprevizibila. boemii trubaduri ba au valsat si au pierdut lamentabil ori intr-un ritm de samba s-au dezlantuit invingand contrar oricarei logici. asa sunt ei si de aceea ii iubesc de mic copil.

astept si alte pareri la sfarsit de tur. baixo,hyde,oana,moshu,etc...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Dec 10, 2002 3:31 pm

Mda,Rapid cred k are cam 70%sanse sa ia titlul.Nu prea vad cum poa sa il piarda ,iar dak il pierde inseamna k sunt chiar prosti.Dinamo e pe locul 2 ceea ce e destul de corect,diferentza mare dintre locul 1 shi locul 2 fiind adevaratul motriv de ingrijorare.Steaua joaca slab,nu stiu de ce shi sincer nici nu ma prea intereseaza.Faru(echipa locala)are toate sansele se joaca la anu la matineu(pacat de nocturna)desi are toate conditziile.Sportu sunt inconstantzi da uneori cand prind un meci bun pot sa bata pe oricine(cred...)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Dec 16, 2002 4:36 pm

Mi-a luat o gramada de vreme sa citesc toate cele 5 pagini postate pentru tema asta, dar a fost interesant!
Asa, ca o opinie personala, rapid a jucat de departe cel mai bun fotbal din divizia a in acest tur, insa nu ma pot abtine sa nu remarc ca niciodata nu s-a luat vreo decizie de catre arbitrii impotriva lor...
Insa, vad ca a inceput sa se destrame trupa din giulesti (schumacher, urmeaza iencsi, rat, poate rednic...), nu mai are rabdare copos si vrea sa-si scoata banii cat mai repede. D-aia eu inca mai sper ca tot Dinamo sa ia titlul.
FORZA DINAMO!!!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron