Divizia A, editia 2002-2003,rezultate shi comentarii

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Divizia A, editia 2002-2003...

Mesajde Aliosha » Vin Mai 24, 2002 3:29 am

"Actualul campionat se incheie pe 1 iunie, iar patru zile mai tirziu va avea loc finala Cupei Romaniei. Apoi, dupí£ o vacantí£ de o luní£ si jumí£tate, echipele romanesti incep tururile preliminare in cupele europene. Reprezentanta noastrí£ in Liga Campionilor va disputa turul preliminar in 17-24 iulie, in timp ce in Cupa UEFA jocurile au loc pe 15 - 29 august. Sezonul intern viitor va debuta pe 10 august, o datí£ cu disputarea Supercupei Romaniei, iar editia de campionat 2002 - 2003 are programat startul pe 17 august.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 25, 2002 6:37 pm

Pentru inceput sa spunem ca au promovat direct...AEK Bucuresti si UTA Arad !

Deci..de la toaman..o sa mergem la meciuri cu AEK ! :)

Iar eu,personal,as dori sa promoveze si echipele de la baraj din B...adica Cimentul Fieni si FC Baia Mare ! Sper sa nu isi vanda locurile daca promoveaza !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Mai 26, 2002 12:07 am

Ba moshule ej nebun?Pai dak promoveaza shi alea la baraj asta inseamna adio Faru shi io nu o sa mai pot sa vad un meci de divizia A decat dak ma deplasez la bucuresti ceea ce nu imi convine...asa k forza Faru stai in A draq k sa ii mai vad shi io pe Dinamo,Steaua shi restu macar odata pa an!!!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 26, 2002 10:03 am

Lasa..sa vada si oamenii din Fieni..pe Steaua si Dinamo ! :p

Dar cred..ca oricum..astea de la baraj ,in special Baia Mare...or sa vanda locul in divizia A !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Sâm Iun 01, 2002 12:14 pm

Oribile... cine e AEK astia si unde au stadionu? Sunt foarte curios ce stadion va intra in A de la toamna...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

postul 2400

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 1:18 pm

Eu am auzit ca au stadionul la Bragadiru. Cred ca e fosta Fulgeru Bragadiru...cumparata si redenumita. Au stadion cu nocturna !
E echipa lu' Tony Dobos..care jucand la AEK Athena...d'aia io fi zis asa.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iun 09, 2002 2:04 pm

E o combinatzie intre Fulgerul shi Rocar, adik au lotul fulgerului dar joaca in Drumul Gazarului. Shi intr-adevar, numele i se trage de la fosta echipa a actualului patron:Tony Dobosh. Din ce am auzit eu insa AEK-ul nu va juca in prima liga, pe adresa clubului venind diferite propuneri pt cedarea locului, se pare k in principal din partea lui Gigi Netzoiu kre ar fi oferit in jur de 600.000$
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 09, 2002 3:05 pm

Ce campionat de kkt avem ! Echipele promoveaza in Divizia A...si vand locurile !
Nu cred sa mai exista asa ceva in lume !
Ce penibil ! Ce ridicol !

Dar la stadionul din Bragadiru cine joaca ? Ca am auzit ca e super modern. Cu nocturna si tot ce trebuie. Sau nu l-au terminat inca ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iul 29, 2002 7:52 am

credeti ca intereseaza pe cineva programul campionatului (sau macar al turului)? altfel spus, imi permiteti sa-l postez?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Lun Iul 29, 2002 8:43 pm

Nu mai petrican k nu are rost, da shi tu un link unde sa il poata gasi lumea.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Aug 08, 2002 8:46 am

Cum se poate crea chestia aia de sondaj? Este nevoie obligatoriu sa faci un forum nou? Sau esate prea devreme pentru a ne da cu parerea despre viitoarea campioana?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Aug 08, 2002 9:23 pm

Ai ma petricane, ai shi tu rabdare sa treaca 10 etape makr, sa vedem shi noi cum joaca echipele shi dup'aia facem sondaj....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Prima etapa, primele rezultate

Mesajde cutuma© » Sâm Aug 17, 2002 6:53 pm

-Craiova-Astra 3-1 - meci jucat cu ardoare de olteni shi victorie meritata din plin
-Poli AEK-FCM Bacau 2-0 ce surpriza!!!
-Dinamo-Ceahlaul 5-0 la scorul asta nu cred k poate fi vorba de blat
-Otelul-FC Arges 2-0 shi totushi rezista...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 17, 2002 10:58 pm

De ce zici ca Poli Aek - Bacau e surpriza ? Mie mi se pare un rezultat normal !
Sunt buni rau de tot AEK astia ! Nu degeaba au castigat ei seria B1 ..sezonul trecut !
Cred ca or sa ajunga in UEFA anu viitor.
(nu stiu de ce dar intodeauna mi-au placut echipele din Timisoara)

Am vazut si eu cateva imagini de la Craiova- Asta ! Ce goluri ca in curtea scolii ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Aug 18, 2002 12:53 am

Nici pe mine nu ma uimeste victoria celor de la AEK asupra lui FCM Bacau.Sechelariu a spus k trage la titlu k sa mai fie shi el bagat in seama de presa.
Decret tu cand auzi de Dinamo numai la blaturi de gandesti?Presupunand prin absurd k sezonu trecut a fost blat chiar crezi k erau atat de tampitzi sa o faca din nou in aceleasi conditzii cand deja planau suspiciuni asupra lor?Stiu k traim in romania da` nici chiar asa:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 9:09 am

Chiar daca am fost printre cei care au sustinut ca la meciul cu cantec din prima etapa a returului campionatului trecut a fost blat (ma refer la Ceahlaul - Dinamo) - si chiar mi-am luat ban din cauiza asta pe o saptamana - acum refuz sa cred ca a fost ceva la mijloc. Unul dintre motive este Gica Popescu. Atata timp cat el va juca la Dinamo, aceasta echipa nu cred ca va mai face blaturi. Asa a fost si cu Lupescu. Atunci cand a vazut ca se impute treaba la echipa, a plecat de buna voie. Faptul ca s-a spus ca a plecat ca a fost rezerva la meciul de cupa cu Rapid Magentica a fost praf in ochi. Revenind la campionat, sa spunem ca ma surprinde victoria lui "Poli" AEK, avand in vedere experienta pe care o are FCM Bacau. Ma rog... In plus fata de ce a scris decret acolo, va anunt ca Farul si Gloria au terminat la egalitate, 0-0. Si cica Gloria ar fi jucat pe bune. Sa vedem cat or sa fie valabile declaratiile lui tata Jean (daca stiti la ce ma refer).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Aug 18, 2002 11:48 am

AM ZIS EU C-AR FI FOST BLAT???? Meciul era privit cu suspiciune de presa dinainte, io doar am zis k blaturile sunt alea cu 1-0,2-1, dar nu 5-0...

Shi hai sa fim serioshi, la ce buget/lot/antrenor are FCM Bacau, e totushi o surpriza infrangerea lor... Iar Gica Popescu, nu shtiu cat de mult poate el sa opreasca blaturile...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 11:52 am

Mie, unul, imi este greu sa cred ca Gica Popescu va participa la vreun blat. Nu stiu cum ar putea sa le opreasca, dar credeti ca va juca intr-un meci aranjat, iar a doua zi sa-si vada numele in ziar intr-o cronica a unui "meci strategic"? Cat despre meciurile de azi, abia astept sa vad FC Brasov - Steaua! Lacatus impotriva mairi lui iubiri! Cand antrena pe Otelul a "iesit" bine! :)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 18, 2002 3:54 pm

Am vazut Farul-Gloria "live" shi m-am mirat ca Farul nu a reusit decat un egal.Lotul lor este ceva mai bun ca anul trecut, ,au un buget mai ridicat, primele de joc shi contractele la fel,un public superb ma intreb ce le lipseste...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 18, 2002 8:04 pm

Cat a fost biletu,Migule ?

Eu m-am bucurat ca Steaua a pierdut 2 puncte ! Si ca National a obtinut 3 la Arad !
Astept cu nerabdare meciul din etapa viitoare...Steaua - AEK.
Cred ca ma duc la meci..dar voi sta in galeria Timisoreana !

Atzi vazut ce frumos a fost la Timisoara ? Public adevarat ! 16 000 de oameni !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Aug 18, 2002 8:23 pm

Moshule, sa-tzi iei un binoclu k vom fi in partzi opuse ale stadionului....

Rezultatele de azi ma nemultzumesc total...dar ce sa zic, asta-i fotbalul shi asta-i Divizia A...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 8:24 pm

Jean Padureanu a declarat ca cica nu or sa se mai faca blaturi in acest campionat. De vazut. Asta este una dintre explicatiile egalului de la Constanta. Sa vedem cand va fi sa joace Gloria cu Dinamo sau Rapid. Nu de alta, dar pe teren propriu este bistritenii pierd foarte greu. Rapid a castigat cu 2-1 in Regie. Greu, nu stiu daca si meritat. Sportul a avut patru ocazii imense in repriza a doua, dar a marcat dintr-o faza de biliard. Penalty-ul ratat nu-l pun, ca si Schumacher a trimis mingea alaturi de la 11 metri. Deci aici scorul este egal.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 18, 2002 9:04 pm

Tu sa itzi iei binoclu ,mai Decret....pentru ca eu voi fi in mijlocul celebrei Ultra Commando Viola Curva de Sud .
Sper ca elevii lui Basarab Nica Panduru sa dea o lectzie de fotbal pe gazonul formatziei din Bulevardul Ghencea !

baixo..cat fu biletu in regie ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 9:11 pm

Nu cred ca "Poli" AEK Timisoara sa aiba forta sa incurce pe Steaua. Oricum, o sa ma uit la meciuri dezinteresat.
Altceva. Am ramas socat de rugamintea adresata de catre Ion Moldovan lui Anghel Iordanescu, mai precis sa nu convoace la lot pentru amicalul cu grecia de miercuri jucatori de la Dinamo. De mentionat ca alb-rosii joaca joi (a doua zi dupa meciul cu Grecia) etapa de campionat cu Astra, deoarece sambata au amicalul cu Real Madrid. Aici se vede profesionalismul. Tin minte ca Manchester a jucat intr-o zi doua meciuri (unul in campionat si unul in cupa) si Sir Alex Fergusson nu a mai facut fitze. Nu stiu daca se poate face o astfel de comparatie, dar nu cred ca cei convocati la lot de Iordanescu vor juca 90 de minute (a nu se uita ca vin si stranierii) ca sa nu faca fatza in meciul cu Astra.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 9:12 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh

baixo..cat fu biletu in regie ?

A fost intrarea libera, dar am vazut meciul la televizor, ca am fost de serviciu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 18, 2002 9:57 pm

La Faru a fost 10.000 la peluze shi 50.000 la tribune da io am intrat cu bilet de peluze la ...tribune:)Asa facem mereu cand mergem la meci k jandarmii aia sunt de treaba...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Aug 22, 2002 10:09 pm

In devans Astra-Dinamo 4-2 (Orlando(2),Costescu shi ?/Cl. Niculescu(2, 1 din penalty)

N-am vazut decat golurile la televizor dar din cate am intzeles dinamo a jucat foarte slab...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 23, 2002 6:04 pm

O veste nemaipomenita.....Astra cu Dinamo ! :p
Cica din etapa a III a ...ploiestenii isi schimba titulatura....in FC Prahova Ploiesti !

Maine,Mig-ule....ma duc sa itzi vad favoritzii,in spetza Faru....in meciul de pe Cotroceni ! :p
Meciul incepe la orele 18:00 !
(sper sa nu fie biletu' mai mult de 25 000 la tribuna )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Aug 24, 2002 12:46 am

moshule ai ai ai mare gresala.Favoritzii mei nu sunt Faru mah.Eu tzin cu Dinamo.
Dinamo aseara a jucat prost de tot.singurul lucru bun il constituie forma deosebita a lui Claudiu Niculescu care a inscris 5 goluri in 2 meciuri...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 24, 2002 10:20 pm

Asadar,astazi am vazut primul meci "pe viu" din actuala editzie a campionatului.
Pe cocheta arena bucuresteana Cotroceni,FC National a primit replica Farului din Constanta. Atmosfera frumoasa in tribunele stadionului din Parcul cu Platani unde au luat loc circa 1500 de spectatori,dupa aprecierile mele. Atmosfera a fost intretinuta de grupul Los Platanos. Ei au cantat la trompeta melodii celebre internationala din care am remarcat : Rafaga-Luna, Modern Talking - No name,o face,no number ,Kaoma - Lambada..si alte melodii sud-americane.
Dar sa revenim la meci.

Dupa cum stitzi s-a terminat cu 4-1 in favoarea formatziei bucurestene. Golurile castigatorilor au fost semnate de Sergiu Radu (de 2 ori) , Sabin Ilie si Gabriel Caramarin. Pentru oaspetzi a punctat Baltoi. De remarcat faptul ca in minutl 94 constanteanul Pelin a ratat un 11m. Mingea sutata de el de la punctul cu var a intalnit transversala portzii aparata de Bogdan Arges Vintila.

Meciul a placut publicului spectator,care nu de putine randuri a aplaudat la scena deschisa. Farul,in pofida scorului afisat pe tabela la sfarsitul partidei, a dat o replica foarte darza.

Sa mai spun ca mi-a facut o deosebita placere faptul ca i-am urmarit pe viu..pe Dan Vasile "Bursucul" Petrescu si Daniel "Deedee" Prodan. Chiar daca nu au stralucit...le-am observat clasa.

Decret si baixinho..atzi fost niste fraieri ca nu atzi venit cu mine !
Maine s-ar putea sa ma duc pe Ghencea la Steaua vs. Poli AEK ! :p




Later edit : Mig-ule..sa itzi fie rusine ca nu tzi cu Farul ,echipa orashului tau. Si tu si Sopra facetzi rusine orasului Constanta ! Amandoi tinetzi cu Dinamo ! Huaaaaa !

Biletul pe Cotroceni a fost 20 000 lei (la tribuna II ) . La tribuna I el costa 60 000 lei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator