Divizia A, editia 2002-2003,rezultate shi comentarii

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde baixinho© » Mar Dec 24, 2002 10:03 pm

ayrton, iti dau un singur exemplu (care, ce-i drept, ma roade): daca in meciul din Ghencea l-ar fi eliminat pe Trica in minutul 22 la intrarea cu talpa pe glezna lui Rat poate ca altele ar fi fost datele problemei. Nu stiu daca decizia respectiva a fost in defavoarea Rapidului, dar cu siguranta ca a fost in favoarea formatiei adverse.
Cateva comentarii:
1. Rapid a fost ajutata in unele meciuri de arbitraj (vezi partida cu FC National) dar, per ansamblu, a jucat cel mai modern fotbal dintre toate echipele Diviziei A. Asa cum remarca si ochiu, a jucat transant, totul sau nimic. Daca va trece cu bine de meciul cu Dinamo (victorie, egal sau infrangere la un singur gol) are sanse de 90 la suta sa castige campionatul. Cu atat mai mult cu cat, cel putin pana in prezent, nu a plecat decat Schumacher. Mai mult, nu se "vede" la orizont nici o alta "evadare".
2. Gloria Bistria continua sa aiba un "cuvant" greu de spus. A invins pe Dinamo in deplasare si a remizat pe propriul teren cu Steaua, in timp ce cu Rapid a pierdut. De aici se poate trage concluzia ca alb-visinii sunt in avantaj.
3. Dinamo va avea nevoie in retur nu numai de o victorie directa in meciul cu Rapid, ci si de rezultatele indirecte. Imi este greu sa vad de unde anume le va obtine, in conditiile in care singura deplasare mai dificila a Rapidului va fi cea din Cotroceni si, poate, cea de la Galati din runda a doua.
3. Steaua a prins podiumul pe final de tur (asa cum a pierdut locul patru in finalul campionatului trecut, in ultima runda). Nu cred, totusi, ca merita sa termine turul pe locul 3.
4. Universitatea Craiova a inceput in forta, dar a terminat gafaind.

Poate cu alta ocazie o sa scriu mai mult.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Feb 26, 2003 4:09 pm

Iata ca reincepe si camionatul nostru cel de toate zilele... bun sau rau, eu i-am dus dorul...
Pentru cei ce nu merg pe stadioane (eu personal o sa fiu prezent la primul meci in nocturna in Stefan cel Mare, Dinamo-Astra), iata si meciurile televizate din prima etapa a returului, et 17 (!?!?!?):

SíŽMBíƒTíƒ 8 MARTIE

TVR, in direct
Etapa a 17-a: Otelul - Rapid, ora 15:00

PROTV, in direct
U Craiova - FCM Bací£u, ora 17:00

DUMINICíƒ 9 MARTIE

TVR, in direct
Etapa a 16-a: "Poli" Timisoara - Steaua, ora 14:00
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Mar 08, 2003 9:31 pm

Ehe...dupa o lunga hibernare, astazi a scos timid capul la suprafatza micul shi amaratul shi etern prezentul campionat romanesc de fotbal. Dupa o iarna agitata cu demiteri, suspendari, comploturi eshuate shi alte intamplari specifice plaiului nostru carpato-danubian Divizia A a reaparut pe micile noastre ecrane. Etapa de azi a stat sub semnul terenurilor proaste pe care vrem nu vrem trebuie sa le acceptam shi pe care atata timp cat conducatorii se incapatzaneaza sa nu treaca la sezonul primavara-toamna le vom vedea din ce in ce mai des. Ashadar, rezultatele primei etape sunt

Dinamo-Astra 0-3 (in caz k mai avea cineva vreun dubiu ca titlul va poposi in Giuleshti)
Farul-National 0-5 (inca o data se dovedeshte ca se poate face performantza shi fara bani)
Craiova-Bacau 0-0 (Bacaul nu merita sa plece cu punct astazi, la cum au jucat io i-ash depuncta :)...serios vorbind, bacaul nu a aratat ca o echipa cu pretentzii, iar transferurile bomba n-au mishcat mai nimic, ba chiar au dezamagit profund, cum e cazul macelarului de Bolovan, aaa, Bolohan...)
Brasov-Arges 2-0
Sportul-Gloria 1-1
Otelul-Rapid 0-0
UTA-Ceahlaul 2-1
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

1699

Mesajde baixinho© » Sâm Mar 08, 2003 9:49 pm

Decret, o sa zici ca am ceva cu tine daca de contrazic, da' nu uita ca transferurile alea bomba nu prea au avut timp sa se acomodeze (gandeste-te si tu ca au venit abia saptamana asta). Cat despre Bolohan, l-as suspenda vreo 3-4 etape, sa-l usture. Aia este o intrare a la Lacatus si Alexa. Ma intreb cum de omuletul ala de la Craiova nu are dubla factura de tibie si peroneu. Plus ca Bacaul a jucat mai bine de o repriza in zece oameni. Stiu, o sa imi spui probabil ca si Farul a jucat in zece oameni si a batut la Craiova, dar situatia difera fie si prin faptul ca moldovenii au jucat cu doua noutati in aparare, compartiment al echipei care la cea mai mica greseala pe care o face "concluzia" se poate vedea imediat pe tabela de marcaj. Prunea a aparat destul de bine, dar a comis-o de cateva ori.
Cateva vorbe despre meciul Rapidului. In primul and, ala nu a fost meci, ci orice altceva. Pe un teren ca ala numai fotbal nu se poate juca. Dupa ocaziile care au fost la cele doua porti, cred ca rezultatul final este echitabil, dar un 1-1 ar fi fost mai concludent. La faza din prima repriza cand arbitrul a dictat intr-o prima faza penalty pentru Rapid, pentru ca ulterior sa revina asupra deciziei si sa dea osfaid, cred ca a gresit. Makinwa nu era in ofsaid, pentru ca mingea nici nu se ducea spre el si, in plus, nici nu o juca el. In a doua repriza, Pelin (parca) l-a faultat din pozitie de ultim aparator pe Bratu si a primit doar cartonas galben, cu toate ca rapidistul se ducea spre poarta. Tot in repriza a doua, cred ca se putea dicta lovitura libera pentru Otelul din careu si nu directa din afara careului la o obstructie a lui Maftei. Am avut senzatia, imediat dupa pauza, ca arbitrul a avut o tenta usor rapidista. Una peste alta, cred ca centralul a gresit din prostie, nu din intentie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Mar 08, 2003 10:13 pm

Total de acord legat de meciul rapidului. Cel putzin la faza cu Makinwa, el era la 5-6 metri de locul in care a facut bratu preluarea, shi nu influentza faza. Singura acoperire a arbitrului este k decarul rapidului a facut doi pashi catre minge, dar s-a oprit vazandu-l pe bratu venind...deci parerea mea, nici vorba de off-side, penalty clar.

Legat de meciul de la Craiova, baixule, bacaul a jucat prost shi in 11, deci n-are relevantza faptul k au fost in inferioritate. Shi in plus, Miu a fost singurul care a jucat in aparare, Bordeanu shi Bolohan fiind undeva in zona centrala de la mijlocul terenului, ushor catre stanga,respectiv dreapta. Shi in plus, nu i-a obligat sa joace nimeni cu totzi 3 titulari...puteau sa mai ashtepte pana se acomodau. Oricum, bacaul n-are scuza, la ce pretentzii au, aveam shi eu pretentziile mele fatza de ei, shi dak vreun oficial al echipei moldovene, sau fratzii becali ishi fac iluzii legate de cashtigarea cupei ar face bine sa-shi agatze pofta-n cui...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Mar 09, 2003 4:31 pm

Poli AEK-Steaua 1-3

O victorie meritata a stelishtilor care shi-au impus jocul, marcand de 3 ori in poarta nefericitului debutant american al celor de la poli. Hat-trick-ul lui Raducanu relanseaza gruparea lui nea gigi in lupta pentru o cupa europeana, locul 2 nemaifiind atat de greu de obtzinut. Poli mi-a lasat o impresie proasta astazi, o echipa artzagoasa in sensul negativ al cuvantului care s-a zbatut in mediocritate shi in propria impotentza. Ashteptam mai mult de la fostul Fulgerul Bragadiru, mai ales pentru acel extraordinar public timishorean, una din cele mai frumoase galerii din tzara...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 09, 2003 4:39 pm

Una din cele mai frumoase galerii din tzara...e galeria lu' Steaua sau a lu' Rapid. Galeria Timisoarei...e chiar cea mai frumoasa dupa cum s-a putut vedea si astazi. :)

Dupa ceva vreme am urmarit integral un meci de Divizia A. Pur si simplu nu am inteles ce se intampla pe teren. A fost joc de fotbal sau ce ? Obisnuit cu meciurile frumoase din UEFA Champhions League de martzi & miercuri obisnuit cu Il Calcio in fiecare week end (apropos..pe B1 e Atalanta vs. Parma) ....iertati-ma dar nu am gustat absolut deloc meciul de la Timisoara. Poate doar finalizarea finutza a lu' Claudiu de la golul 3.
Timisoara aia ce au avut in cap ? Au angajat ca portar un dezertor din trupele ce trebuiau sa plece in Iraq. Ala nu e portar. Goluri ca alea nici in Fifa pe nivelul amator nu se iau. La primele doua ma refer.

Da..victoria Stelei este meritata. Se vor lupta cu National pentru locul 2.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Mar 09, 2003 4:54 pm

Meciul asta a fost chiar frumos fatza de ce s-a jucat ieri. Asta este, trebuie sa ne obishnuim ca asta ne e valoarea. In fotbal e o vorba f. des intalnita "p'ashtia ii avem, cu ei defilam". Oricum, cu riscul de a fi acuzat de subiectivism, sunt convins k steaua azi n-a jucat cu motoarele la turatzie maxima shi a fortzat doar atat cat sa-shi asigure cele 3 puncte.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mar 10, 2003 2:43 pm

bah care baga niste comentarii de la dinamo-astra ca vad ca pe forumu adecvat e liniste din 6/3. or fi fanii cu caii mascati si dricurile prin stefan babanu pe la poarta, ca vazui azi in drum spre servici steagurile-n berna?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Mar 11, 2003 10:41 am

Ce vrei ma eye, sa mai zic, ca dupa ce am murit de draci pe stadion sa mai imi rasucesc singur cutitu-n rana iar?

Bine, fie...

A fost cel mai prost joc pe care eu l-am vazut ca l-a facut Dinamo in ultimii 20 de ani pe terenul din stefan cel Mare! Niciodata nu i-am vazut "jucand" asa... Parca erau drogati, sau mai rau, poate nu au vrut sa joace cu adevarat... Hai, accept o infrangere cu 3-0, dar sa vad ca doresc si ei sa atace, sau sa se apere, neputinta o inteleg, dar lipsa de dorinta pe care au aratat-o este cel putin suspecta...
Nu vreau sa ma lansez in supozitiii sau presupuneri referitor la motivele ce i-au facut sa se comporte asa, dar eu sa fiu antrenor la Dinamo, i-as da in mortii ma-sii pe Cr.Munteanu, Kirita, Burca, Frasineanu sau Dragan, si as juca cu pustii aia de Mitea, Marica, Dragomir, Vatavu, Pulhac, Ichim, Ilin si altii; macar asa iar incuraja si suporterii permanent si nu i-ar fluiera; si pustii astia ar arata dorinta de victorie, nu ar mima jocul ca "marile vedete" de mai sus...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Mar 11, 2003 11:00 am

ayrtoane , personal consider ca pana nu se vor aranja lucrurile clar in ceea ce priveste conducerea, cum de exemplu s-a intamplat la steaua, unde deja e un sef clar ,gigi becali, lupta de interese la nivel inalt va macina echipa. in plus pana cand dinamo nu va renunta definitiv si irevocabil la dinu, acest infatuat si atoatestiutor in ale fotbalului care in italia nici in serie c nu ar avea loc, dinamo va juca alandala fara orizont si motivatie. ca orice angajat un jucator trebe sa aiba un sef de care sa asculte si caruia sa-i dea socoteala. deci e pur o parere personala si cat se poate de obiectiva nefiind un suporter al vreunei echipe de top cu pretentii la titlu si reala concurenta a lui dinamo....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mar Mar 11, 2003 1:17 pm

baixinho si D€CR€T: un mic comentariu referitor la faza din meciul otelu rapid (aia cu unspe metri)

intrebare: asistentul cand trebuie sa judece o eventuala pozitie de off-side?
raspuns: in momentul pasei

asadar dl tusier ce vede in momentul pasei? un alb si un negru fugind spre minge... albul in pozitie regulamentara, negrul in pozitie de afara din joc? ce face tusierul? ridica fanionul, normal... pai ce-l intereseaza pe ala ca s-a oprit africanul din alergare daca in momentul pasei participa activ la faza?

decizie corecta: lovitura libera indirecta in favoarea echipei in aparare
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Mar Mar 11, 2003 2:18 pm

moshule cred ca faci aceeasi greseala ca prosportul sa pui tot rezultatul negativ in carca portarului... hai sa privim lucrurile si din alt punct de vedere:

golul 1: raducanu nu avea ce cauta in zona aia singurel singurel... trebuia blocat: greseala e a inchizatorului timisorean

golul 2: la fel... a iesit complet aiurea portarul dar te intreb: de ce nu era nimeni langa raducanu? greseala e si a paratorilor centrali

golul 3: asemenea: gol de aparare

nu zic ca a aparat bine reese de fapt a aparat dezastruos numa' ca nici apararea n-a facut nimic

mijlocul? nimic nimicutza: ai incercat sa numeri cate recuperari au facut aliuta, dumitru si radoi? nici io da' au fost multe oribile, multe tare

atacul? slabut tare... nesustinut de mijloc

concluzia mea este ca infrangerea a fost a intregii echipe care a facut un joc submediocru
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 4:24 am

subscriu la ce-a zis mister deampulea!cu heirupisme nu se poate face fotbal,ca doar nu am ajuns de nivelul albaniei!pur si simplu steaua a jucat bine,iar jocul ei bun a fost dublat de proasta forma a gazdelor!pur si simplu!mai sunt 14 etape si daca reese va mai evolua,va dovedi daca a fost o zi proasta sau prostia si nestiinta lui!

PS. a zis cineva dinamo? :D:D:D:D:D:D:D:D
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mar 15, 2003 9:24 pm

Dom'ne...io va zic o shtire bomba. Dinamo este PRINCIPALA FAVORITA LA TITLU. Are 99% shanse. Shi totul se datoreaza jocului excelent prestat, antrenorului de mare viziune shi lotului extrem de valoros. Poate ca unii vor ramane miratzi dar vetzi gasi explicatzia in josul postului.


Uefa a decis ca intr-un campionat, punctajul sa se calculeze impartzind coeficientul de penibilitate la pretentzii...dinamo sta cel mai bine la acest capitol
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

1743

Mesajde baixinho© » Sâm Mar 15, 2003 9:33 pm

Rezultatele primelor sase meciuri din cadrul etapei a 18-a:
FCM Bacau - Dinamo 3-1 (0-0); marcatori: Onut (49-a), Codreanu (69), Ciocoiu (74) / Barcauan (74).
Rapid - FC Brasov 1-1 (0-0); marcatori: Niculae (47) / Buga (83).
Ceahlaul - Astra 2-1 (1-0); marcatori: Axinia (5), Enache (84) / Todoran (51).
FC National - Sportul 5-1 (1-1); marcatori: Mitrovici (1), Curt (54), Sg. Radu (64), Caramarin (76), V. Iacob (79) / Dinita (31).
FC Arges - Poli 5-1 (2-1); marcatori: Balasa (26), Crivac (32), Dica (51, 62-p, 90+2) / Silvasan (4).
Gloria - Otelul 1-0 (0-0); marcator: Sanmartean (75).

Infrangerea lui Dinamo la Bacau nu ma surprinde, avand in vedere ca alb-rosii nu au mai castigat in Moldova de trei ani, iar FCM Bacau nu a mai primit gol pe teren propriu de cand a venit Ilie Dumitrescu antrenor (statistica luata din Prosport). Egalul din Giulesti este o mica surpriza in conditiile in care gazdele au avut ocazii cat pentru cinci meciuri, dar au fructificat una singura, iar oaspetii au marcat la singurul sut pe spatiul portii. Pe de alta parte, luandu-ne dupa statistica, rezultatul nu are de ce sa mire. Victoria Ceahlaului este in limitele normale, chiar daca Astra a castigat primele doua meciuri oficiale din acest sezon. Echipa din Ploiesti este, totusi, una mica, si nu prea are forta sa castige trei meciuri consecutiv. Surprinde diferenta de scor de la intalnirile de pe stadioanele din Parcul cu Platani si Trivale. In fine, cred ca daca nu ar fi intrat Sanmartean, Gloria s-ar fi chinuit si maine sa dea gol Otelului, echipa care inainte de toate incearca sa nu primeasca gol (jndiferent pe ce stadion ar juca si in ce competitie) si abia dupa aceea sa inscrie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Mar 16, 2003 6:03 am

bre gigi,cine-a aparat la rapid?ai fost la meci?cumera terenul?s-a jucat in conditii umane?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

1750

Mesajde baixinho© » Dum Mar 16, 2003 10:21 am

Initial trimis de SOD
bre gigi,cine-a aparat la rapid?

Savici, caruia Marian Ionita ii spune Savicevici. :D

Initial trimis de SOD
ai fost la meci?

ploua la mine in baie mai rau ca afara (asta este unul dintre motivele pentru care nu suport sa stau la parter). deci, nu!

Initial trimis de SOD
cumera terenul?s-a jucat in conditii umane?

terenul a fost bunicel, in orice caz mai bun decat cel din Bacau. Depinde ce intelegi prin conditii umane. Daca te referi la faptul ca jucatorii aveau la finalul meciului tricourile si sorturile pline de nori - nu s-a jucat. Daca te referi la mentinerea echilibrului si alte alea - da, s-a jucat.
Rapid a luat gol pe o greseala imensa a lui Savici, Brasovul a marcat la singurul sut pe spatiul portii, Rapidului i s-a refuzat un penalty in minutul 2 sau 3 de prelungire si cam asta a fost in 2 vorbe.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

1777

Mesajde baixinho© » Mie Mar 19, 2003 7:26 pm

Rezultatele etapei a 16-a:
Ceahlí£ul - Dinamo 3-2 (0-2); marcatori: Axinia (51), Solomon (54), Serban (83) / Bí£rcí£uan (13, 26).
Steaua - FC Brasov 1-1 (0-0) ; marcatori: Rí£ducanu (53) / Onofras (90+1)
FC National - UTA 2-1 (1-1) ; marcatori: Iacob (28), Ov. Petre (90+2) / Popescu (42)
Gloria - Farul 1-3 (1-2) ; marcatori: Anca (4) / Zicu (24, 42), Bí£lan (54)
FC Arges - Otelul 2-2 (1-1) ; marcatori: Dicí£ (38, 83-p) / Oprea (17-p), Gurití£ (75)
FCM Bací£u - Poli 1-0 (0-0) ; marcator: Petcu (77)
Rapid - Sportul 0-1 (0-0) ; marcator: Mazilu (79)
Astra - Universitatea Craiova 2-0 (0-0) ; marcatori: Borbeli (64), Ghindaru (83-p)

Clasament
1. Rapid 18 13 2 3 37-13 41 p (+14)
2. FC National 18 10 3 5 31-17 33 p (+6)
3. Steaua 18 8 6 4 19-15 30 p (0)
4. Dinamo 18 9 2 7 32-25 29 p (+2)
5. Gloria Bistrita 18 7 5 6 22-17 26 p (-1)
6. FCM Bací£u 18 7 5 6 20-16 26 p (-4)
7. FC Brasov 18 7 5 6 21-21 26 p (-1)
8. Ceahlí£ul 18 6 6 6 27-21 24 p (-6)
9. Astra Ploiesti 18 7 2 9 24-27 23 p (-4)
10. Otelul Galati 18 6 5 7 17-23 23 p (-1)
11. Farul 18 7 2 9 17-27 23 p (-1)
12. Poli AEK 18 7 1 10 24-32 22 p (-5)
13. FC Arges 18 6 3 9 21-26 21 p (-6)
14. Sportul 18 6 3 9 23-29 21 p (-3)
15. "U" Craiova 18 5 5 8 18-26 20 p (-7)
16. UTA Arad 18 5 1 12 18-36 16 p (-11)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

1804

Mesajde baixinho© » Dum Mar 23, 2003 1:02 pm

Rezultatele si marcatorii etapei 19-a:
Polit - Rapid 1-3 (1-0); marcatori: Silví£san (44) / Godfroid (47), Ilyes (79), Bratu (81)
Brasov - Gloria 0-1 (0-0) ; marcator: Coroian (62)
Otelul - National 2-1 (1-1) ; marcatori: Coman (1-a), Oprea 59-p) / Coman (19).
Sportul - UTA 0-0
Farul - Ceahlí£ul 4-2 (3-0)
; marcatori: L. Mihai (8), Barbu (16), Zicu (33), Cristocea (88) / Serban (82), M. Ionescu (85).
Craiova - FC Arges 0-0
Astra - Bací£u 2-0 (1-0)
; marcatori: Danciu (8), Costescu (81)
Disearí£, de la ora 20.00, are loc dresura din groapí£, a se citi meciul Dinamo - Steaua.

Clasament:
1. Rapid 19 14 2 3 40-14 44 p (+17)
2. National 19 10 3 6 32-19 33 p (+6)
3. Steaua 18 8 6 4 19-15 30 p (0)
4. Dinamo 18 9 2 7 32-25 29 p (+2)
5. Gloria 19 8 5 6 23-17 29 p (+2)
6. Bací£u 19 7 5 7 20-18 26 p (-4)
7. Astra 19 8 2 9 26-27 26 p (-4)
8. Brasov 19 7 5 7 21-22 26 p (-4)
9. Otelul 19 7 5 7 19-24 26 p (-1)
10. Farul 19 8 2 9 21-29 26 p (-1)
11. Ceahlí£ul 19 6 6 7 29-25 24 p (-6)
12. Arges 19 6 4 9 21-26 22 p (-5)
13. Sportul 19 6 4 9 23-29 22 p (-5)
14. Poli 19 7 1 11 25-35 22 p (-8)
15. Craiova 19 5 6 8 18-26 21 p (-9)
16. UTA 19 5 2 12 18-36 17 p (-10)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Sâm Apr 05, 2003 6:51 pm

echipa CAMPIOANA (hehehheheehe) a mai inregistrat un 'succes', cel de-al cincelea in acest reutur...

bai, da' ceva se intampla acolo... urat de tot

nu am vazut meciul... poate veni cineva cu o cronica??

so, arges - dinamo 2-0 (iordache 5' si dica 61')

celelalte rezultate de pana acum:

Ceahlaul Piatra-Neamt 0 - 0 FCM Bacau - rezultat cat de cat normal

FC National 0 - 2 FC Brasov - surpriza... laca si-a facut un obicei din a strica ziua echipelor pe la care a mai fost :) rezultat bun pt steaua

Gloria Bistrita 1 - 0 Poli AEK Timisoara - rezultat normal... gol sanmartean

UT Arad 3 - 0 Otelul Galati - rezultat frumos pt suporterii aradeni... ma bucura asta

Farul Constanta 1 - 0 Sportul Studentesc (la pauza)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Apr 07, 2003 9:56 am

Ce-ti mai trebuie cronica, nu-ti ajunge rezultatul?!?

Oricum, ca dinamovist, vreau sa spun ca asa ceva nu credeam ca o sa ajung sa traiesc... O rusine de echipa, ce nu merita sa imbrace tricourile alb-rosii... Pacat de suporterii care merg in deplasare, ca ar trebui sa joace cu tribunele goale...
Si e primul meci de cand ma stiu, care e transmis la televizor, de-al lui Dinamo, pe care eu nu il vad...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Apr 12, 2003 7:58 pm

Legat de meciul stelei shi de discutziile legate de arbitraj ce vor urma imi exprim umila parere.

Prima repriza a fost dominata clar de Bacauani prin prisma ocaziilor avute, pasele sterile ale stelishtilor fiind demne de o echipa de pluton nicidecum de una de traditzia rosh-albashtrilor. In a doua repriza Steaua shi-a revenit practicand un joc foarte bun in urma caruia indraznesc sa spun ca a meritat victoria.

Faze controversate
1. Patrundere Aliuta, care se ciocneshte cu portarul Prunea, deshi ar fi putut evita contactul, motiv pt care a primit meritat cartonashul galben. Prunea se ridica shi prin atitudinea sa provoaca acea gramada in urma caruia un jucator stelist este lovit cu pumnii in figura de un bacauan venit cu viteza unui accelerat de parca era un meci de box nu de fotbal. Se impunea cartonash roshu pt respectivul jucator shi galben pt Prunea, dar cum arbitrul nu a putut determina exact cine lovise l-a eliminat pe Prunea, principalul responsabil pentru incitarea spiritelor. Un jucator de experientza shi valoarea sa shi tzinand cont de functzia detzinuta in cadrul sindicatului fotbalishtilor shi de statutul lui in echipa n-are voie sa faca asha ceva. Oricum, vina principala e a arbitrului de tusa care n-a venit sa vada ce se intampla in gramada.
2.Din acest moment arbitrajul a fost clar pro-bacau, Augustus Constantin nesanctzionand intrari f. dure ale bacauanilor, in special petcu merita vreo 3 galbene la cate a facut shi acordandu-le acestora prea multe lovituri din marginea careului deshi nu intotdeauna se impunea o asemenea masura. Totushi, el a tzinut sa ingalbeneasca echipa stelei, fiind in permanentza timorat de conshtiintza care-l bantuia pt eliminarea lui Prunea.
3.Nu a fost penalty nici la patrunderea lui Petcu care shi-a dat drumul de parca era un sinucigash pe hotel la inter shi nici in ultimele minute cand arbitrul a acordat lovitura libera din dreapta careului mare, faultul fiind clar in afara, jucatorul plonjand doar cu un ultim efort in careu.

Alte faza nu mai imi vin in minte, poate doar golul just anulat stelei...daca mai avetzi shi altele le voi comenta cu placere.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Apr 14, 2003 8:59 am

Legat de meciul de la Bacau, si de arbitrajul lui Augustus, nu mi s-a parut ca ar fi arbitrat dupa min 10 pro-Bacau, ca ar fi acordat penalty si eliminare daca era asa la faza aia la Petcu! Iar la gramada din min 10, a judecat corect ce s-a intamplat acolo, dar nu pana la capat: galben lui aliuta si rosu lui Prunea, dar trebuia sa-i dea si lui Trica rosu, care il loveste cu cotul in fata pe Prunea. Si se intampla tot la 30 de cm de fata arbitrului...

In schimb, referitor la meciul de aseara, eu vreau sa fiu fair-play si sa felicit Rapidul pentru rezultat, au castigat meritat.
In schimb, eu, ca suporter dinamovist am ajuns in situatia rapidistilor din anii 80-90: sa nu ma mandresc decat cu galeria: avem cea mai frumoasa si mai tare galerie din tara... cu atat am mai ramas, ca echipa e varza...
Stateam aseara la tribuna 0 si ma uitam la ei cum cantau, o galerie de nota 10 plus! In schimb, m-au dezamagit giulestenii: au cantat doar sporadic in prima repriza, la goluri si la sfarsit vreo 5 minute...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 16, 2003 3:15 pm

uta si aek.
dupa propria mea parere,amandoua merita sa retrogradeze,chiar daca imi pare rau de traditia cluburilor,traditie care parca sporeste mai mult rusinea.au jucat amandoua un soi de turca.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 16, 2003 3:21 pm

sunt de acord cu SOD...ca au jucat un fel de tzurca. dar asta e nivelul campionatului ! craiova sau sportul studentesc sau galatiul..joaca altfel ? majoritatea meciurilor din Divizia A....sunt asemanatoare cu cel de astazi.

pacat pentru publicul inimos de pe unele stadioane ale Romaniei.

La Arad a fost superb astazi. 12 000 de spectatori pe un stadion de 9000 de locuri. O atmosfera ca in Argentina. Doar in Banat am mai vazut atatea confeti si panglici aruncate la debutul unei partide.

Sunt curios..daca stelistii vor obtine primele de 10000 $. eu zic ca nu :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 16, 2003 3:28 pm

ultimile 5 partide de sub Pietricica zic ca da.bine,asa zice cel putin Arborele Lumii.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 16, 2003 6:52 pm

SOD....eu zic sa treci la reviste pentru oameni mari...ca acolo unde citesti tu...e numai minciuni.

Si uite asa au ratat jucatorii militari prime de 10 000 $ . Eu nu am vazut meciul...dar astept comentarii de la cei care au vazut.

Ma bucur mult pentru Gloria ca si-a aparat corect sansele...si au administrat a 6 a infrangere consecutiva cainilor.

Eh...iata o editie de campionat cat se poate de frumoasa si interesanta.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 16, 2003 6:59 pm

Gabriel,doar te-am rugat frumos.ce dracu?daca n-ai vazut meciul(cu toate ca eu cred ca l-ai vazut dar vrei s-o faci pe interesantul),pacat!
prima repriza chiar a fost frumoasa.a doua in schimb,a fost un soi de meci de karate,judo si fotbal de divizie judeteana.steaua a fost ajutata de arbitrul serea.cel putin eu asa cred.nu prin luarea unor decizii primordiale ,care sa influentele scorul final sau cursul jocului,ci prin aratarea cartonaselor galbene intr-o singura directie-cea moldava.nu a fost corect din partea lui.

cat despre cele 10 mii de cotoare pe cap de vita furajata,stai tu linistit,ca mai sunt meciuri de jucat si prime de dat.

si inca ceva gabriel!eu macar citesc ceva,nu-mi fac cultura uitandu-ma la gladiatorul si forest gump.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Apr 16, 2003 10:47 pm

Referitor la UTA -POLI.Meciul a fost criminal,la un moment dat am vrut sa dau pe speeder,totul parca se misca in reluare,dar ma bucur nespus de rezultatul final.Credeti ca scapa poli?



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron