Aproape gata!!

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Aproape gata!!

Mesajde viceroy_16 » Mie Mai 29, 2002 8:47 am

Mai e un pic si se gata inca un campionat plin de blaturi si coruptie!Stau si ma gandesc cand vom avea un campionat macar ca in austria,daca nu cer prea mult!Din pacate raman numa cu visele!La valoarea campionatului nost' nici nu ma mir ca nu au echipele bani pt. ca nimeni nu se risca sa-si bage banii si sa nu-i mai scoata!Si se mai plange lumea ca nu avem echipe de cupe europene!Pai de unde mai fratilor daca echipele fac figuratie pe teren si cand intalnesc un adversar de dincolo(vezi Polonia Varsovia si altele) nu joaca nimic!Daca castiga campionatu Dinamo credeti ca il castiga pe bune?Eu zic ca nu!Si nu ma intereseaza opinia nimanui !Pt ca sa vazut in teren ce pot.si nu prea pot multe!Asta e,au bani!Si nu numa' ei!Da au sa vada ei in cupele europene!Atat am avut de spus!Sper sa fie mai bine anu' viitor! SAL!!!!!!!!
viceroy_16
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mar 26, 2002 4:33 pm
Localitate: Deva

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 9:05 am

Adversar din Polonia ? Pai polonezii sunt buni fratioare..nu au ei treaba cu noi !
Pe Dinamo,vorba aia,i-ai eliminat niste islandezi.

Campionatul Romaniei,plin de coruptzie ? Putin spus ! Eu ma intreb ce au vrut sa arate cu Ceahlaul -Dinamo ! De ce au facut atata scandal...daca pana la urma tot nu au penalizat cele 2 echipe ?
Daca Dinamo era penalizata cu cele 3 puncte...acum Nationalul era deja campioana !

Echipe precum Gloria Bistrita si Ceahlaul Piatra Neamt..nu au ce cauta pe prima scena a fotbalului romanesc.

Ma tot intreb..care o fi cea mai corecta echipa din Divizia A ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 29, 2002 1:16 pm

cred ca cea mai curata echipa care a activat in divizia a in ultimii doi ani a fost rocarul.chiar daca avea patron tigan,chiar daca florin calinescu se amesteca fara sa aiba nici o treaba cu echipa,cred ca a fost cea mai curata.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 29, 2002 1:52 pm

SOD banuiesc ca glumesti in ceea ce spui cu Rocarul. Echipe curate (chiar daca au avut jocuri slabe) sunt in general echipele din Ardeal, exceptie facand Gloria Bistrita. Uite mie UMT-ul mi-a placut anul acesta. Chiar daca au facut doar cateva puncte le-au facut cinstit si nu s-au predat.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Mai 30, 2002 9:13 pm

Sportul a fost anu' asta o echipa frumoasa...au luptat corect pana la capat shi au incurcat socotelile "granzilor".
In ceea ce priveshte cupele europene, nu avem fatza de asha ceva, echipele noastre nearatand ca pot face fatza unor asemenea competitzii...sincer sa fiu, m-ash mira sa trecem de tururile preliminare.
In Liga Campionilor cel putzin eu nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla, caci dak iese natzional campioana, nu va putea emite pretentzii cu jocul acesta lent shi pragmatic, iar dak iese dinamo iar va fi rau caci probabil jucatorii au uitat ce e ala un meci pe viatza shi pe moarte!
Roadele acestui campionat in care se joaca fotbal de calitate o data la 2-3 etape vor fi shi mai evidente cand coeficientul nostru UEFA va scadea dramatic shi vom avea tot mai putzine participante in cupele europene, shi acelea vor avea de infruntat super puteri ale fotbalului de pe Batranul Continent, shi nu vor putea decat sa spere ca vor putea numare golurile primite pe cele doua maini shi sa nu ajunga shi la degetele de la picioare.
UNDE E OARE FOTBALUL ROMANESC DE ALTA DATA???
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Joi Mai 30, 2002 9:37 pm

Initial trimis de decret
Sportul a fost anu' asta o echipa frumoasa...au luptat corect pana la capat shi au incurcat socotelile "granzilor".
In ceea ce priveshte cupele europene, nu avem fatza de asha ceva, echipele noastre nearatand ca pot face fatza unor asemenea competitzii...sincer sa fiu, m-ash mira sa trecem de tururile preliminare.
In Liga Campionilor cel putzin eu nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla, caci dak iese natzional campioana, nu va putea emite pretentzii cu jocul acesta lent shi pragmatic, iar dak iese dinamo iar va fi rau caci probabil jucatorii au uitat ce e ala un meci pe viatza shi pe moarte!
Roadele acestui campionat in care se joaca fotbal de calitate o data la 2-3 etape vor fi shi mai evidente cand coeficientul nostru UEFA va scadea dramatic shi vom avea tot mai putzine participante in cupele europene, shi acelea vor avea de infruntat super puteri ale fotbalului de pe Batranul Continent, shi nu vor putea decat sa spere ca vor putea numare golurile primite pe cele doua maini shi sa nu ajunga shi la degetele de la picioare.
UNDE E OARE FOTBALUL ROMANESC DE ALTA DATA???


fotbalul de altadata cred ca sa ascuns in spatele banilor si al fitelor de mari fotbalisti (vezi cazul mutu)

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Mai 30, 2002 9:53 pm

Asha e! Marile performantze s-au realizat atunci knd jucatorii erau recompensatzi cu nishte aro-uri amarate(Steaua '86) sau cate-un bax de pepsi sau ceva asemanator. Atunci se juca din placere, acum, banu i-a terminat pe totzi.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Mai 31, 2002 5:02 am

Nu atat banul cat mentalitatea si lumea bolnava a fotbalului romanesc.
In strainatate se castga sume astronomice dar jucatorii mor pe teren.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Mai 31, 2002 9:06 am

K-gula a zis bine: asta ar fi una din problemele sportului romanesc: nu mai avem sportivi, avem vedete.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde cutuma© » Vin Mai 31, 2002 8:58 pm

Aliosha, e mentalitatea romaneasca la mijloc, caci cum e la noi nu mai e la nimeni...in strainatate e adevarat k mor jucatorii pe teren dar asta se datoreaza mentalitatzii poporului respectiv. Io de pilda nu mi-ash imagina o echipa germana resemnata...cred k shi la 0-5 ar lupta la fel de tare k la inceput...totul tzine de mentalitate
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 04, 2002 10:45 am

..apropare gata ..mai e doar finala

Trecand ieri (ca de altfel in fiecare zi) prin fatza stadionului 23 August...am aruncat un ochi sa vad cat e pretzul biletelor la finala Cupei Romaniei.

100 000 lei..la peluza !! Incredibil ! Ce speculantzi !

Pai ei cred..ca omu de rand da 100 000 sa vada Rapid-Dinamo ? Totusi...sunt 12 beri la halba !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Iun 04, 2002 5:51 pm

se intra 2 pe un bilet
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 09, 2002 10:36 am

Si chiar ca e gata. Cu meciurile de baraj se trage linie.

Ce ne facem ca Sportu a batut cu 3-0 pe Cimentul Fieni,in prima mansa ???? Si asta la Fieni !
Imi doream enorm de mult sa fad Fieniul in Divizia A ! Asa..or sa fie tot Sportul ! :cry:

Faru s-a impus cu 1-0 ,la Constantza...in meciul cu FC Baia Mare. Oricum,Baia Mare astia sunt hotzi..ca isi vand locul daca se califica !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Iun 09, 2002 3:44 pm

Mie unu imi pare bine k Sportu o sa ramana in A.dupa Dinamo Sportu e ad oua echipa cu care tzin.Faru a batut cu 1-0 pe BaiaMare da cam greu...au ratat shi un penalty prostii draq.Dak vor juca asa shi la Baia Mare or sa piarda sigur.Pacat insa de suporteri(au fost vreo 13.-14.000 ieri) shi de stadion.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron