Stiri, sau ce mai e nou prin tzara

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Stiri, sau ce mai e nou prin tzara

Mesajde cutuma© » Mar Iun 11, 2002 8:58 pm

Ma gandeam sa fac acest thread in kre sa fie comentate ultimele noutatzi din lumea fotbalului intern, astfel incat sa nu mai deschidem threaduri pe cate o stire care sa adune 3-4 posturi shi apoi sa nu fak altceva decat sa ocupe locul de pomana.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Dumitriu antrenor la FCM Bacau

Mesajde cutuma© » Mar Iun 11, 2002 9:19 pm

90% sigur, noul antrenor al Bacaului va fi Dumitru Dumitriu, antrenorul ce a dus de 4 ori steaua in liga campionilor. Titi il va succede pe Gheorghe Poenaru, care a demisionat cu 3 etape inainte de final. La Bacau, Dumitriu vrea sa il aduca pe fostul internatzional Basarab Panduru, ultima oara la FC Porto.
In opinia mea Bacaul demonstreaza inca o data k are pretentzii shi poate anul acesta va reushi sa ishi implineask visele. Eu personal le urez succes.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Noutati

Mesajde Rosu Oana » Joi Iun 20, 2002 6:34 pm

Dumitru Dragomir deputat PRM si presedintele LPFului
a sustinut o conferinta de presa prin care sustine ca:
"Atata timp cat voi mai sta la LPF voi sparge acest buboi
al coruptiei din fotbalul romanesc si spun acest lucru din
punct de vedere al presedintelui LPF,dar si al deputatului."
Am postat asa,ca sa ne amuzam putin.Chiar credeti ce
spune?Pana acum de ce n-a facut ceva in privinta asta?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Iun 20, 2002 8:57 pm

Ai uitat sa zici k dup'aia a mentzionat k nu va mai atrage atentzia asupra blaturilor ca sa nu mai starneasca interventzii politice. Se cam contrazice singur omul, nu?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ptz » Vin Iun 21, 2002 1:07 pm

intai a zis ca nu mai atrage atentia asupra blaturilor din cauza interventiei politice...si pe urma a zis ca sparge el buboiul...in concluzie se ajunge la eternul "dragomir mue dragomir!!":)
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

preliminarii Cupele Europene

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 21, 2002 3:31 pm

turul II preliminar Champhion League : Dinamo Bucuresti - Club Bruge

turu preliminar UEFA : Rapid Bucuresti - NK Gorika
SK Tirana - FC National Bucuresti


pronostic : doar FC National trece mai departe
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

?

Mesajde RAZVAN2002 » Vin Iun 21, 2002 4:01 pm

hm..cum ramane cu decizia lui netoiu de a muta echipa la focsani?..sau parca am auzit ca a cazut treaba....
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Re: preliminarii Cupele Europene

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 22, 2002 11:38 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
turul II preliminar Champhion League : Dinamo Bucuresti - Club Bruge

turu preliminar UEFA : Rapid Bucuresti - NK Gorika
SK Tirana - FC National Bucuresti


pronostic : doar FC National trece mai departe


Dinamo ar face bine sa demonstreze ca e o echipa mare shi sa ii bata pe belgieni, care nu mai sunt ce erau odata.
Pronosticul meu:toate 3 merg mai departe.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 4:08 pm

Romanii mult si bine nu o sa treaca de preliminariile Champions League...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 22, 2002 9:13 pm

Mai bobo, hai sa nu mai fim pesimishti, odata sh-odata om trece shi noi de tururile preliminare. Poate chiar anu' asta...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Dum Iun 23, 2002 6:10 pm

Vorba lui decret sa nu mai fim pesimisti si ar fi frumos
sa reusim si noi o performanta.Sa speram ca toate
echipele vor merge mai departe.
Hai Dinamo&Natzional&Rapid!!!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AxL » Lun Iun 24, 2002 7:49 am

una e sa fi optimist (nu are sens in acest caz :D ) si alta e sa visezi... (adica sa crezi ca dinamo o sa treaca de aia :p ) personal nu vreau sa treaca nici una ca sa vad cum se mai scuza dragomir & co. :) imi face placere sa aud scuzele lor penibilile si afirmatiile cum ca divizia a este la nivelul mai stiu eu carui campionat care in realitate este cu cateva clase peste.
eheee s-au dus vremurile din '95 cand steaua aduna 6 puncte (parca...) intr-o grupa cu juventus, borusia si glasgow. oare cand o sa mai fie la fel ?....
pana atunci pa pa :bye: dinamo . pacat ca nu o sa joace nici in cupa uefa. se pare ca a luat campionatu` cam degeaba :D asta pentru ca aici in tara oricum numai conteaza cine il ia, pt. ca se stie cum de ia... :D si daca nici in cupele europene nu faci nimic.... atunci e cam degegaba (ca si tot fotbalul nostru actual)
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde ptz » Lun Iun 24, 2002 11:18 am

Rapid si National sunt 80% sigur case vor califica...cat despre Dinamo...sper sa trecem dar vom avea nevoie de mult mult BULAN...io zic ca avem 30% sanse.
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei

Olaroiu antrenor la Steaua

Mesajde SOD » Mar Iun 25, 2002 5:39 pm

s-a confirmat numirea lui Olaroiu ca principal la Steaua.Piturca ramane manager general iar Iovan director sportiv.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Iun 25, 2002 8:34 pm

Unu la mana, Dinamo are lot valoros shi eu sunt sigur ca poate sa puna probleme serioase celor de la FC Bruges. Axl, e adevarat, nu mai sunt vremurile de acum 5-6 ani, dar sa pastram criticile pana dupa ce va fi dinamo elimanata, pana atunci ar fi mai bine daca i-am incuraja, chiar dak suntem stelishti pt k in fond, reprezinta ROMANIA...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 27, 2002 8:51 pm

Cum a reprezentat-o si in ultimii cinci ani?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 29, 2002 10:50 am

Sau poate ca acum 10 ani? Mai shtii....intr-o buna zi om avea shi noi din nou o echipa in grupele CL, shi eu tare m-ash bucura indiferent cum s-ar numi ea, steaua,dinamo sau rapid...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 30, 2002 3:55 am

Ce echipa in grupele CL sa avem noi ? Pe noi ne bat si echipele islandeze sau lituaniene ? In curand vom juca de la egal la egal cu d'astia de prin Luxemburg si Malta.
Bine,acum nu mi-o luatzi in nume de rau. SI eu sper sa ajungem unde eram. Ma gandesc cu nostalgie la Steaua cand juca in grupele UEFA Champhions League cu Juventus,Benfica,Borusia sau "haiducii" aia din Split. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 06, 2002 11:56 am

Florin Prunea a devenit cel mai bine platit goalkeeper din campionatul intern, avand la noua sa echipa, FCM Bacau un contract de 75.000 $. Se pare insa ca transferul lui Panduru la gruparea moldava a cazut datorita pretentziilor financiare ale fostului internatzional.
Altfel, Astra shi Petrolul au ajuns la un acord in privintza fuziunii celor doua echipe, noua formatzie urmand a se numi FC Prahova, patronii ei vor fi Ioan Niculae shi Liviu Luca, iar lotul va fi format din cel al Astrei la care se vor adauga 8 jucatori de la petrolul printre care shi Todoran, Orlando shi Costescu.
De asemenea , formatzia ploieshteana se afla in tratative avansate cu Razvan Lucescu, portar ce ar urma sa ii ia locul lui Catalin Multzescu, transferat la Zimbru Chishinau.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 8:52 pm

Deshi erau vehiculate multe vanzari de locuri, singurul lucru notabil intamplat a fost mutarea echipei AEK Bucuresti la Timisoara shi schimbarea denumirii acesteia in Politehnica AEK Timisoara. Se pare insa k deshi va juca in culorile vishinii ale fostei mari glorii "Poli" noua echipa nu va prelua de la aceasta shi palmaresul.
Antrenorul echipei va fi Basarab Panduru iar in lot vor figura printre altzii Stangaciu(38 ani), Buia(30) shi Daniel Prodan (30).
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 20, 2002 12:14 pm

Bai,decret...si cu Politehnica aia veche ce se intampla ? Sub ce denumire o sa joace in Divizia C ? Sau s-a desfintat ?
Sau a fuzionat cu AEK ? Jucatorii lui Poli ce fac ? ...joaca la AEK Poli...sau au echipa separata ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 20, 2002 1:43 pm

Politehnica veche va incerca sa supravietzuiasca in divizia C, deshi are o penalizare de 33 de puncte.
Se vorbea intr-o vreme de o fuziune cu AS Politehnica dar avand in vedere k aceasta este practic cea kre a fuzionat cu AEK-ul nu prea am idee ce se va alege de Poli. Oricum, lotul lor era format din juniori, fara prea mari pretentzii. Parerea mea este k echipa ori se va desfiintza ori se va inscrie direct in divizia D, k sa scape de penalizare...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 20, 2002 10:39 pm

Dar Politehnica AEK va juca ve stadionul clasic al lui Poli,nu ? Ala cu 45 000 locuri !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iul 21, 2002 7:01 pm

Pai da, k apartzine de primarie din cate shtiu eu shi primaria e printre cei kre sustin pe Poli AEK.
45000 de locuri, pe bune? nu shtiam...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iul 22, 2002 8:15 am

Stadionul din Timisoara nu apartinea de Primarie, ci era al MTS-ului, iar Guvernul a dat o Ordonanta de Urgenta, prin care a trecut arena "Dan Paltinisanu" in custodia Consiliului Judetean. Mai departe. Sabau va mai juca inca un an la Rapid. Tot la Rapid au venit fostul atacant, actualmente fundas central Nicolae COnstantin si atacantul de la Otelul Daniel Oprea. Plus mijlocasul belgian Godfroid. E bine, zic eu!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori