Calitate prin sacrificiu

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Calitate prin sacrificiu

Mesajde deca » Vin Aug 16, 2002 7:09 pm

Cum poate creste calitatea in fotbalul romanesc?
NU PREA VAD CUM...
Atata vreme cat samsari de genul lui Becali se bate cu pumnul in piept ca face un bine incomensurabil cluburilor si Patriei vanzand la modul en-gros tot ceea ce e mai rasarit prin campionat...
NU PREA VAD CUM...
Atata vreme cat Gica Popescu intoarce spatele Craiovei pentru gologanii nenorociti ai lui Dinamo...
NU PREA VAD CUM...
Daca n-ar fi existat Steaua lui '86 as fi tacut dar din pacate ajungem sa traim din legende precum ungurii.
Singurul mare motiv de bucurii si iesiri in strada va consta in izbandirea asupra unui team de talia lui HIT Gorita!
Bull shit!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Aug 16, 2002 8:26 pm

Nu prea vreau sa comentez postul tau, in mare cam ai dreptate.
Vreau doar sa comentez putzin transferul lui Gica Popescu la dinamo. Pe scurt, Popescu m-a dezamagit teribil, la varsta sa, la banii sai, avand in vedere integritatea sa de-alungul anilor, nu m-ash fi ashteptat sa tradeze Oltenia in felul in care a facut-o. Cum potzi sa declari cu doua luni in urma ca nu vei mai juca in tzara, k dak o vei face va fi numai la Craiova (unica ta iubire) pt ca apoi sa semnezi cu cel mai mare dusman la ora actuala al oltenilor, Dinamo. Stau shi ma gandesc ca prin '87-'88 parca, a refuzat sa joace la steaua, plecand dupa numai cateva meciuri inapoi la craiova. Era tanar, Steaua era la vreme aceea o excelenta ocazie de atzi face un nume pe plan internatzional shi totushi a ales Craiova. Acum cand trebuia sa procedeze la fel a tradat. Sunt departe de a fi un sustzinator al craiovei, dar ca un simplu spectator ma dezgusta tot ceea ce a facut shi declarat Popescu in vara asta.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

cu mainile curate ?

Mesajde Aliosha » Sâm Aug 17, 2002 10:51 am

Sa dea Dumnezeu sa manifeste aceeasi inversunare impotriva magariilor si a blaturilor ca pe vremea cand facea delcaratii in presa alaturi de Hagi.
Pun pariu ca o va lasa moale la fel ca Lupescu la vremea lui.

Nu vreau sa fiu rautacios dar odata intrat la Dinamo e putin probabil sa nu se murdareasca pe maini.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

banii fac uitate sentimentele!

Mesajde deca » Sâm Aug 17, 2002 3:56 pm

Banii sunt ochiul dracului!
Popescu m-a dezamagit si pe mine! Nu atat pentru faptul ca a tradat Craiova cu cel mai mare dushman al ei ci pentru ca mai vrea sa puna ceva deoparte! E pacat ca va sfarsi si el in huiduielile tribunelor. La Mondiale macaronarul de Maldini a incercat mai mult decat trebuia si... Coreea i-a rapus trupa.
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Aug 17, 2002 6:31 pm

Aliosha, daca shi-a incalcat principiile shi a semnat cu Dinamo ce il va impiedica sa participe shi la meciuri strategice? Shi apoi, el poate sa joace pe bune, dar o sa li se rupa celorlaltzi de el shi se vor face aceleashi magarii ca intotdeauna.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 18, 2002 12:43 am

Bai dar suntetzi culmea...ce dracu tot ii datzi cu tradarea shi vrajeli de genu asta?E vorba de bani,nimic altceva...Dinamo e singura echipa din tara care ii putea oferii lui Popescu cat a cerut.Astia sunt jucatoei profesionisti shi in cazul lor nu cred k putem spune k este tradare.Ce figo nu a plecat de la Barca la Real?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Aug 18, 2002 11:42 am

Pai shi ai vazut cum a fost primit Figo la Barcelona. Exact ca un tradator ce este. Sper sa se intample la fel shi la Craiova.

Btw...mishto bannerul
"Oblemenco-o legenda / Balaci-un mit/ Popescu-un caine"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 18, 2002 3:47 pm

Shi ai vazut ce tare l-a deranjat asta pe Figo...suporterii craiovei daca il vor pe Popescu sa puna ei bani sa il aduca la echipa.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde AxL » Dum Aug 18, 2002 10:22 pm

Initial trimis de MiG29
Shi ai vazut ce tare l-a deranjat asta pe Figo...suporterii craiovei daca il vor pe Popescu sa puna ei bani sa il aduca la echipa.

ce ai zis tu este lipsit de sens, ba chiar m-a facut sa rad :D
p.s. toti stelistii, hai sa punem mana de la mana sa facem mai multe maini si sa-l aducem pe ronaldo, rivaldo si altii.. nu ???
p.s.2 super misto mesajul. felicitari ! (ala cu popescu-caine adica)
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 10:39 pm

Apropo de topic, ceea ce a facut Lutu cu Astra mi s-a parut fantastic. Sa alerge ca nebunul vreo 25 de metri desi o gheata ii iesise din picior. Si a mai si centrat bine. Cred ca daca asta se intampla anul trecut, cu Netoiu la putere, intr-un meci cu Dinamo, statea Lutu al meau o juma de ora sa-si incalce gheata.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Aug 18, 2002 10:48 pm

Sau dak totushi alerga, nu mai punea piciorul in teren o luna...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Stop!

Mesajde deca » Mar Aug 20, 2002 5:48 pm

Eu am intrebat altceva in subiect!
Despre tradare si tradatori alt loc...
Ce ziceti ce faptul ca HAGI, desi a avut contractul de antrenor la Dinamo pe masa nu a putut sa-l semneze?
A zis ca Dinamo este un vechi rival al Stelei si el nu poate antrena o echipa care de cand s-a infiintat a a urlat la stele?
hehehe...
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Aug 20, 2002 8:25 pm

Si care este legatura dintre refuzul lui Hagi cu acest forum? Cred ca sacrificiu a facut Dolha, care a aparat cu dureri la picior in meciul cu Sportul si nu a facut-o nici rau, chiar daca a luat un gol.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 20, 2002 11:38 pm

Hagi mai degraba nu a fost de acord cu suma de bani pe care dorea sa i-o ofere Dinamo ptr a antrena asa k atunci cand a vazut k nu ajung la o intelegere a scos aia cu iubirea ptr Steaua...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori