FCU Politehnica Timisoara

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde eyewitness » Mar Iul 26, 2005 9:20 pm

eagle raider,
tredu asta este destinat suporterilor echipei poli timisoara si nu cred ca ti-ar conveni ca pe tredu cu fanii echipei steaua sa-ti baje careva post cu pandurii tg jiu e cea mai tare echipa, drept pentru care din acest moment ai o paosa de 24 aore pe fanclub.

cum spuneai , te urmaresc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 26, 2005 10:13 pm

vulture, ai depasit orice limita. la primul off topic pe subforumul sport te paste un ban.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Iul 27, 2005 2:13 pm

amical POLI TIMISOARA - JUVENTUS TORINO
revin cu detalii, data ora, pret bilete
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Mie Iul 27, 2005 2:17 pm

Intalnirea va avea loc miercuri, 3 august, de la ora 21,45, pe stadionul "Dan Păltinişanu" din Timişoara.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SkA » Joi Iul 28, 2005 10:02 am

Asa e. Inca imi vine greu sa cred...
Pretul biletelor:
Peluze: 150.000 lei
Tribuna II: 200.000 lei
Tribuna I: 300.000 lei
Tribuna 0: 500.000 lei.

O alta noutate este legitimarea pe un an a mijlocasului ganez Emmanuel Osei de la formatia italiana Livorno.
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde SkA » Vin Iul 29, 2005 10:36 am

Rectificare:
Tribuna II - 220.000 lei
Tribuna I - 330.000 lei
VIP - 1.000.000 lei
Preturile la peluze si la Tribuna 0 raman nemodificate
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde tzache » Vin Iul 29, 2005 10:48 am

Hai sa ma dau si eu cu parerea despre Poli:

Cel mai bun transfer: Olaroiu
Cea mai tare atmosfera pe un stadion din Romania: da
Cea mai buna galerie: da

Locul 3 sezonu asta? Poate si mai bine de atat! Aveti superlot, numa sa aiba jucatorii taria si orgoliu lui Olaroiu.

Succes de la un stelist!
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde Daimon » Dum Iul 31, 2005 4:08 pm

vineri ora 20.15
Poli - Fc National 2-2 un meci de vacanta in care Olaroiu a jucat cu doua formule total diferite. O prima repriza mai slabuta, urmata de o a doua in care lucrurile pareau sa se lege mai bine. bun antrenament pentru meciul de miercuri.

am revenit pe stadion dupa vreo doua luni si ceva. se lucreaza inca la scarile de acces, scaunele sunt montate in proportie de 98% (din pacate modelul ales e unul pe cat de confortabil pe atat de deranjant daca stai in picioare) deci de-acum capacitatea stadionului s-a redus cu aproximativ 10.000 de locuri.

cam 10.000 au fost si cei prezenti vineri. atmosfera animata de galerie care s-a incalzit si ea putin, chiar daca era meci amical, si de un nenea care vindea bilete la meciul de miercuri.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde SkA » Joi Aug 04, 2005 11:03 am

Poli - Juve 2-2!! Totusi doar un amical!Inca sunt usurel high...am vazut Juve!!!
Urmeaza Barcelona!
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Aug 09, 2005 10:13 pm

Poli Timisoara - Poli Iasi 3-0
un meci fara istoric, mai degraba urat, rezultatul ma scuteste de orice comentarii, dar nu pot sa nu recunosc ca se potriveste chestia cu mai bine joci urat/prost si castigi decat frumos/bine si pierzi.

mai important a fost momentul aniversar CVUCS stricat putin de vremea nashpa (n-a plouat torential cum zicea un destept pe la TV dar a plouat cam tot meciul) de numele adversarului (in contextul in care cu trei zile in urma jucasem cu Juve) si poate si de pretul biletelor (10, 13, 16, etc RON ) care mai ales la meciurile astea fara miza au tinut lumea acasa (n-au fost decat vreo 15-18000 mii de spectatori.

prin bunavointa admin siteului politimisoara atasez doo poze
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cr3tz » Mie Aug 24, 2005 12:26 am

oricum 15-18.000 de spectatori e mult peste media diviziei a
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Aug 24, 2005 1:33 am

Comunicat BKP

"Cu tot respectul pentru Gica Hagi , sunt nevoit sa nu confirm aceasta ipoteza. Olaroiu are toata sustinerea si rabdarea necesara performantei la Poli. Mercenarii din presa nu vor avea parte de respectul nostru si al publicului curat din fotbal , cu atat mai mult al celui din Timisoara. Emisiuni sportive bazate pe scandal si mincuna , sefi ai arbitrilor cu vederea agera doar la sexul frumos , incapabili sa se pronunte la o faza simpla , nu fac servicii fotbalului . Avem o veste trista pentru toti expiratii din presa sportiva si din fotbalul romanesc , ce am inceput la Timisoara va continua indiferent de vointa si interesul lor; indiferent pe cine deranjam."

Presedinte BkP
Iancu Alexandru Marian
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Mie Aug 24, 2005 3:59 am

da ce limbaj de presedinte de club.in ritmu asta o sa ajunga ca jiji si giovani, cel putin ca exprimare, da tinand cont ca omu e anchetat penal, nici nu ma mira prea tare:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Aug 24, 2005 6:34 pm

POLI - STEAUA 0-0
(spectatori, aproximativ 35 000)
s-a discutat destul de mult pe marginea partidei asa ca ma voi margini la cateva comentarii legate de atmosfera, asa cum s-a vazut ea din peluza.
ca duel al galeriilor a fost unul total dezechilibrat, de altfel prezenta stelistilor a fost mai mult simbolica. nu s-au evidentiat prin absolut nimic. o mana de oameni care au strigat si ei cat au putut dar prea putin. de apreciat insa faptul ca au fost acolo si si-au sustinut echipa, fie ca au venit de la bucuresti sau din alte orase.

pe langa coregrafia CVUCS (foto) au mai fost doua coregrfii de grupare si o multime de mesaje, unul din ele fiind si prin ziare;)

ca de obicei la meciuri de genul asta au aparut tot felul de oamenii prin tribune, motiv pentru care s-a ajuns, izolat, si la scandari "rasiste".

e foarte amuzant cum "forurile" de la bucuresti se sesizeaza la faptul ca un grup neorganizat de oameni incep si striga ceva, in timp ce pe la de-alde alte echipe se da tonul in mod organizat la chestii rasiste si alte porcarii....

no comment.

despre meci si rezultat.. ramane frustrarea ca inca nu i-am batut acasa pe stelisti, nu pot sa neg asta.. dar nu conteaza, mai important e locul pe care il vom ocupa la sfarsitul campionatului.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde old lord » Joi Aug 25, 2005 11:20 am

in ultimul timp am citit mult despre entuziasmul suporterilor echipei poli timisoara
cei mai multi sustin ca echipa este favorita la titlu
ei bine asa spun si cei din conducerea echipei desi acum au mai dat inapoi

eu stau si ma intreb, ce a facut poli timisoara ca sa fie favorita la titlul? din cate stiu io numai achizitii de jucatori. jucatori platiti foarte bine. parerea mea este ca unei echipe ii ia timp sa fie construita.
pai rapidului lui mircea lucescu ia luat 2 ani, steaua lui piturca 2 ani

de unde acest entuziasm?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Sep 06, 2005 1:15 pm

Lordule a aparut o carte FURIA - Marius Ghilezan. un roman, un fel de jurnal al unui suporter al lui Poli Timisoara. "actiunea" incepe de prin 1960, dar se vorbeste si despre istoria fotbalului din Timisoara, de Chinezul si de Ripensia primele echipe profesioniste din Romania, si care in perioada interbelica nu prea aveau adversar. cu toate minusurile ei, cartea iti ofera motivele pentru care fotbalul e vazut altfel la Timisoara.

de unde atata entuziasm astazi.. pai de vreo 50 de ani incoace asta e primul moment in care exista premisele obiective pentru realizarea unor rezultate. Poli a mai avut o echipa foarte buna la sfarsitu anilor 70 dar si apoi la sfarsitul anilor 80, dar conditiile erau altele si Timisoara nu "avea voie" sa aiba rezultate (ca s-a umblat la jucatori, ca s-a umblat la arbitrii.. erau alte vremuri).

acuma suntem intr-un moment destul de nashpa, sper tocmai sa nu ne pierdem entuziasmul, si mai ales sa inceapa si echipa sa joace, pentru ca altfel nu cred a vor mai fi mai mult de 10-15 mii de spectatori, mai ales ca acasa jucam cu echipe neinteresante.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Mar Sep 06, 2005 1:25 pm

Daïmon scrie:se vorbeste si despre istoria fotbalului din Timisoara, de Chinezul si de Ripensia primele echipe profesioniste din Romania, si care in perioada interbelica nu prea aveau adversar. cu toate minusurile ei, cartea iti ofera motivele pentru care fotbalul e vazut altfel la Timisoara.

ce vremuri, domnule, ce vremuri. dar tot nu erau mai valoroase decat "cele două echipe de tradiţie ale fotbalului romanesc".

ce mi-ar plăcea să văd la finalul campionatului un podium alcătuit din Poli Timişoara, Rapid şi CFR Cluj, de exemplu, sau Farul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Sep 07, 2005 8:54 am

imi place timisoara desi nu is de prin regiunea ei, nu pot sa zic ca is fan infocat la timisoarei dar as vrea sa castige campionatul desi nu cred tocemi peste vreo 2-3 sezoane cred ca o sa il casitge fiindca inca nu sunt uniti si nu se cunosc uni pe alti de asta si inceputul asta mai slab de campionat, cred ca anuk asta tot steaua va castiga campionatul, au un joc f. bun si dupa mine si cea mai buna aparare din divizia a atacul si el este mult mai bun decat anul trecut iacob facand treaba buna.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

un comentariu despre carte

Mesajde violet » Lun Oct 17, 2005 7:57 am

Povestea nevrozei suporterului



"Furia" de Marius Ghilezan reinnoadă o tradiţie a romanului despre fotbal, intreruptă la Eugen Barbu, acum o jumătate de veac

Nick Hornby, numărul unu mondial in ierarhia romancierilor inspiraţi din fotbal, are un corespondent roman. Hornby ţine cu tot ce inseamnă Arsenal, de la Chapman la puştiul spaniol Cesc. Marius Ghilezan, bănăţean de baştină fiind, compătimeşte cu Timişoara violetă. Cea a lui Ciosescu de acum 50 de ani, cea a lui Păltinişan şi Dembrovschi de acum un sfert de veac, dar şi cea contemporană, a lui Olăroiu, Moldovan sau Gigel Bucur.

Imediat după "instaurarea puterii populare", Eugen Barbu concentra patimile fotbalistice ale marginii de Bucureşti in "Unsprezece". De atunci, in Romania s-au scris romane despre colectivizare, despre Securitate, despre intelectuali, dar niciodată despre fotbal. Nu e un demers uşor, mai ales că in medii intelectuale de multe ori gazonul şi tribuna sint privite cu superioritate.

"Furia" e povestea unui suporter timişorean cărat in circă incă de mic, din anii '60, de tatăl său in tribune. Pe măsură ce creşte, copilul Ciprian Sfăt depistează in bunicul său, moş Todor, un personaj misteros, arhaic, aristocratic, complet neadaptat epocii de aur. La un moment dat bătrinul moare in imprejurări neclare, iar nepotul, care deja era un stilp de nădejde al galeriei timişorene, işi face un ţel in viaţă din a-i descoperi taina. Un jurnal intim găsit il dezvăluie pe bunicul Todor, mason respectat la inceputul secolului, aristocrat, rafinat, dar şi eminenţă cenuşie a defunctelor echipe timişorene Ripensia şi Chinezul. Bătrinul elitist era nici mai mult, nici mai puţin, decit un emisar de taină in ţările comuniste al lui Jules Rimet, preşedinte al FIFA pină in anii '50.

Nepotul masonului cară după sine nevroza societăţii in tribună şi nevroza tribunei in societate. Cintă, se bate cu fanii rivali, se imbată, tremură in gări şi in rate de provincie pentru Poli, face o facultate complet inutilă, parcurge angoasele erotice ale oricărui adolescent inchis in ţarcul comunismului. E rănit grav la o coadă ceauşistă, urmărit de Securitate, băgat la inchisoare pentru tentativă de trecere frauduloasă a frontierei şi sfirşeşte, după Revoluţie, prin a pleca din ţară. Curăţă zelos haznalele Occidentului, pentru ca la un moment dat să fie smuls in mod tainic (istoria masonică a bunicului işi spune aici cuvintul) din mizerie şi implantat in inalta societate apuseană, globalizată şi milenaristă. Aici vocaţia de fan răbufneşte din nou şi de-acum maturul personaj, pentru care noima Occidentului dispare in detrimentul noimei de fan, reia drumul tribunei, incercind şi reuşind să inţeleagă transplantul echipei din Bragadiru la Timişoara. Se săvirşeşte din viaţă, nu inainte de a agoniza şi de a vedea marile personaje ale fotbalului contemporan prezente la funeraliile sale. Toată povestea sa imaginară se suprapune peste povestea reală a echipei timişorene, tocmai de aici rezultind o frescă incărcată cu destule elemente credibile.

Important e că pe marginea fotbalului se pot ţese şi altfel de istorii decit cele care uneori ii sint pe nedrept lipite de frunte. In "Furia", fotbalul nu inseamnă doar faze banale, mizerie morală şi inapoiere culturală, ci mult mai mult.

16 octombrie 2005

(Gazeta Sporturilor)
violet
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 17, 2005 7:51 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Vin Oct 28, 2005 1:31 pm

dupa o perioada nefasta, cu o droaie de rezultate de egalitate si cu un car de puncte pierdute, duminica POLI - National. un alt meci greu, in compania unei echipe imprevizibile.
probabil ca se vor strange ceva oameni la stadion. in general atmosfera e destul de temperata. desi nu luam in calcul altceva decat o victorie, la surprizele pe care le-am avut...

revine pe DP, Mircea OPREA unul din cei mai iubiti jucatori din vechea garda. unul din putinii care a stiut sa aprecieze publicul si atmosfera de aici. mult mai mult decat o fac marile "staruri" care sunt acum la echipa.

pana una alta am mers mai departe in cupa. fara sa ma hazardez, cred ca e un obiectiv realizabil, indiferent de urmatorul adversar.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Lun Oct 31, 2005 2:54 pm

POLI TIMISOARA - FC NATIONAL 2-1
un joc bun, cu multe ocazii. am ratat totusi exasperant, bine ca macar au miscat baietii, zic ca suntem pe drumul cel bun. urmeaza meciul cu Farul, meci in care se cam joaca pozitia pe care o va ocupa Poli cel putin la sfarsitul turului.

despre atmosfera:
lume mai putina decat ma asteptam, in jur de 10 poate 12 mii. in peluza am fost insa destui a fost unul din meciurile la care s-a cantat bine, cu momente in care a cantat tot stadionul.
un alt meci fara incidente. s-a scandat impotriva federatiei, impotriva lui sandu. la pauza a aparut Gica Popescu sa salute galeria. oamenii i-au strigat numele, l-au aplaudat, chiar daca a fost o chestie spontana, pozitia CVUCS fiind una mai rezervata fata de Popescu ( e o varianta mai buna decat sandu.. dar nu putem uita trecutul lui alaturi de clanul Becali).

lucrurile ar fi putut degenera daca nu am fi condus cu 2-0 in momentul in care Corpodean (parca) a simtit nevoia sa iasa la rampa acordand un penalti gratuit. in general arbitrajul a fost cam aiurea, nu vreau sa ma pronunt pt ca de pe stadion nu vezi chiar foarte bine, asa ca nu as merge pana intra-colo incat sa zic ca a fost tendentios.
ideea e ca va fi foarte interesant meciul din ultima etapa cu Dinamo, mai ales daca se joaca titlul aici.

de salutat prezenta a vreo 12 fani ai lui National
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde AxinTe » Dum Noi 06, 2005 10:51 am

Olaroiu a fost demis. Inlocuitor? Hagi :D
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Noi 06, 2005 11:13 am

cand a fost demis ??
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Dum Noi 06, 2005 11:25 am

azi dimineata.
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Noi 06, 2005 11:51 am

adevarul ca nu prea a facut treaba la timisoara.
daca vine hagi o sa imi placa si mai tare echipa asta si as vrea mai mult sa castige camionatul (la anu de acum ca anul asta nu mai are cum) nu numai ingamfatele alea din capitala
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Noi 06, 2005 1:59 pm

mda din pacate apele sunt tulburi, inca nu vreau sa ma pronunt, desi am fost mula vreme antiOli (pentru ca se intamplau chestii cam aiurea) nu mi se pare normal sa il demita dupa asa un meci.

cat despre hagi si craciunescu, mai bine sa stea acasa. :nop:
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Sică » Dum Noi 06, 2005 6:28 pm

diamon scrie:cat despre hagi si craciunescu, mai bine sa stea acasa.

de ce sa stea acasa craciunescu a fost foarte bun pe postul sau a adus arbitrajul din footbalul romanesc un pic mai sus decat era iar cu hagi nu vad ce problema ai pana acum poate nu a avut multe succese dar e de abia la inceput ai rabdare si cu timpul se va vedea daca poate fi si un antrenor f. bun
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde SKA-P » Mar Noi 08, 2005 11:21 am

Sica_wine scrie:de ce sa stea acasa craciunescu a fost foarte bun pe postul sau a adus arbitrajul din footbalul romanesc un pic mai sus decat era iar cu hagi nu vad ce problema ai pana acum poate nu a avut multe succese dar e de abia la inceput ai rabdare si cu timpul se va vedea daca poate fi si un antrenor f. bun



Poli nu are nevoie de un antrenor care e la inceput. Intr-adevar Oli a fost mult prea defensiv, dar Hagi habar nu are sa antreneze. Asta este o lovitura de image. ATAT !
Hagi , nu numai ca habar nu are sa antreneze dar e si impulsiv, si prost si pe unde a fost numai tampenii a facut. "numele meu este asociat cu victoria" ...ce-i cu bullshitul asta?
SKA-P
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Iul 26, 2005 10:18 am
Localitate: La birt

Mesajde Daimon » Mar Noi 08, 2005 1:13 pm

era clar ca oli nu va rezista. asta e. a facut multe lucruri bune, s-a bucurat de incredere si credit din partea suporterilor. ca sa nu mai zic de primirea din iarna. era clar nevoie de o schimbare. dar nu de Hagi, care n-a antrenat in viata lui o echipa romaneasca si care nu prea e antrenor... nah.. sa de-a Domnul sa ma contrazica.
cu Craciunescu e mai ciudat, voi reveni.

p.s. aozi sica... data viitoare cand simti nevoia sa faci un spirit si sa te dai istetz treci pe aberatii si nu ma mai indispune pe mine, ok?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Dum Noi 20, 2005 3:00 am

POLI - FARUL 3-2
OTELUL - POLI 0-2

sfarsitul unei epoci, inceputul alteia. n-am mai apucat sa fac o cronica a meciului cu Farul si acu nu mai are rost. orcicum ca si dinamica a rezultatului si ca a tmosfera a fost un meci pe care era pacat sa il ratezi. in sfarsit echipa a inceput sa joace si in final desi au ratat la inceput ca niste amatori, polistii au castigat meciul cu una din echipele care chiar joaca fotbal.

nu mai comentez ce s-a intamplat intre timp, a venit Hagi, asta e.. vom vedea daca e de bine sau nu.

Meciul cu Otelul jucat in niste conditii total aiurea nu va ramane in istorie decat prin rezultat.

dupa etapa de azi, am ajuns pe locul 3, la 6 puncte de lider. asta nu inseamna nimic, si nimeni nu se mai gandeste ca si pana acum la titluri si alte vrajeli. astea or sa vina o data cu o oareshcare continuitate in joc si mai ales in rezultate. e clar ca titlul nu e jucat si ca anul acesta campionatul va fi castigat de echipa care va reusi sa profite cel mai bine de pauza de iarna.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori