FCU Politehnica Timisoara

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Daimon » Mie Mai 19, 2004 4:50 pm

ce sa-i faci, catei sunt peste tot...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Lun Iul 05, 2004 5:00 pm

tur greu de campionat.. sa speram ca va fi unul de care sa ne amintim cu placere.. ultima etapa din campionat la steaua.. sa speram ca o sa avem motive sa facem o deplasare uriasa...

FORZA VIOLA!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde whatever » Sâm Iul 17, 2004 1:17 am

tin cu Poli chiar de mic copil, poate datorita faptului ca bunicul meu a fost un celebru jucator din anii 50-60 la aceasta echipa :) Sper din tot sufletul sa faca o figura frumoasa in sezonul acesta.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 08, 2004 11:45 am

Anu' asta ne cam batem pentru retrogradare. Am vazut ieri prima repriza din meciu cu National...si regret sa o spun...dar Poli e echipa de divizia B.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Aug 08, 2004 6:28 pm

eu am vazut tot meciul...live... ce pot spune...Dobos trebuie sa inteleaga ca POLI nu poate fii o echipa in "formare" la nesfarsit.. si ca la un moment dat ajungem si noi sa cerem niste rezultate...

...Moshule, mai e pana la divizia B, dar ai dreptate, pana acum nu au aratat absolut nimic!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Raspopitu » Mie Aug 11, 2004 2:14 am

Mah ce pot sa zic e ca inceputul a fost dezastros.Nu rezultatele ma deranjeaza pana acum ci felul in care joaca echipa.Daca nu se schimba ceva(RAPID) e grav.Nu imi fac probleme pana acum...astept meciul cu Bacau de unde trebuie neaparat macar 1 punct.A venit Multescu,deci sa speram ca la finalul sezonului vom sta ca anu' trecut in primii 10.
Moshule sa sti ca echipa are potential,dar cred ca Tzitzi nu s-a impus asa cum ar fi trebuit si cred ca daca nu stai cu coasa in vestiar si cu mantie neagra pe spate(ca si Panduru) nu poti sa te impui in fata jucatorilor.Am impresia ca mai mult ii intereseaza banii decat performanta(din pacate).Nu toti sunt asa,dar cu siguranta unii dintre ei joaca doar pt malai si ii doare in .... de rezultate.Oricum la urmatorul meci la Timisoara eu voi fi,ca de obicei,in Peluza Sud si ma voi intoarce acasa,ca de obicei,ragusit,indiferent de rezultat si asa ar trebuii sa faca toti aia care au strigat impotriva conducerii Sambata.La urma urmei ramane echipa care reprezinta Timisoara.Daca Poli ramane fara galerie,divizia B clar(o zic cu durere in suflet) :(


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Aug 17, 2004 12:29 am

uite ca de la Bacau n-a venit nici un punct...am incredere ca sambata vom face un meci bun si vom scoate un rezultat pe masura...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Raspopitu » Mar Aug 17, 2004 2:09 am

Parca era Duminica,asa stiu eu.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Aug 25, 2004 11:47 pm

Da,a fost Duminica si Poli a castigat cu 2-1,dar se putea mai mult.Nu conteaza,rezultatul e important.Primele 3 puncte aduse la Timisoara in acest sezon.Speram alte 3 puncte tot Duminica,cu Otelul Galati,la Timisoara.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Lun Aug 30, 2004 4:33 pm

Desi sunt praf de racit,am fost la stadion,ieri si nu am regretat deloc.Poli a castigat cu 2-1 desi putea sa castige mai bine.Scorul nu reflecta ce s-a intamplat pe teren.Poli a dominat cap-coada tot meciul.Un meci frumos la care si galeria parca s-a trezit.Urmatoarea etapa e la Bistrita de unde se poate scoate ceva daca echipa joaca tot asa.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Aug 30, 2004 8:12 pm

A meritat sa mergi la meci, dupa atmosfera dezolanta de la meciul cu Brasovul ieri a fost aproape bine. Oricum trebuie sa strangem randurile pentru ca ne asteapta doua meciuri foarte grele acasa...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde antitodo » Lun Dec 13, 2004 4:53 pm

Se pare ca Dobos pleaca de la Poli si echipa va fi cumparata cu un milion de Balkan Petroleum unde unul dintre actionari este omul de afaceri Tender....
Se pare ca in prima faza vor fi investite 3 milioane...Cica se vrea performanta de top...adeca sa ne batem de la egal la egal cu cu cei din varf....hmmmm....
Si cica va fi clubul cu cel mai mare buget din Romania....sa fim noi Chelsea-ul Romaniei? ar fi superfain, nu?
Daca chestia asta se va intampla, cred ca nu va mai fi incapator stadionul Dan Paltinisan de 40 000 de locuri...
deocamdata sunt sceptic dar sper sa fie asa...
om trai si om vedea.......
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde Daimon » Lun Dec 13, 2004 6:25 pm

da.. si eu sunt destul de sceptic.. desi un om care se gandeste in perspectiva si caruia nu ii e teama sa bage niste bani, ar putea avea de castigat foarte mult din fotbal in Timisoara..

dar.. sa vedem cum iesim din iarna, ce lot o sa (mai) avem sa nu incepem iar sa ne imbatam cu apa rece..
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde v1n3ri » Lun Dec 13, 2004 6:55 pm

Poli, cine e Poli?
Am auzit ceva de Steaua,,,,,,,,,, :)
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Lun Dec 13, 2004 7:17 pm

esti tare mah!
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Dec 13, 2004 9:24 pm

da, uite ca incepe sa nu imi mai fie as de simpatic.. las ca-l mai bat la biliard

auzi sa scrie asa ceva pe topicul nostru...

cum se spune pe aici: NICIODATA ..... NICIODATA.... NICIODATA... SA ... LA TOTI....

(nu am folosit nici un cuvant obscen, celor curiosi le pot da pe PM varianta necenzurata)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde antitodo » Mar Dec 14, 2004 4:26 pm

vineri multimea vida
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde Raspopitu » Mie Dec 15, 2004 1:44 pm

stai ma ca acuma te ia de gat ca nu ai scris cu 1 si cu 3.Oricum sa fie si matza fericita ii urez sTelei un parcurs cat mai lung in UEFA.Cat despre POLI,sper ca astia noi sa faca mai multe lucruri bune decat cei dinainte,pt ca daca vom ajunge sa il regretam pe Dobos e vai de curu nostru.Daca e sa se tina de promisiuni chiar ca vor avea mult de castigat(nu ma refer la bani neaparat).Daca ne batem cu aia din varf sa vezi acolo ciuda pe matza noastra neagra.Dar din pacate mai e pana atunci.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde IRR.87 » Lun Ian 03, 2005 6:29 pm

Un Singur Lucru Vrea Sa Scriu La Acest Topic...galeria Timisoarei E Mult Prea Mult Umflata De Presa Si Tv....se Tot Da Exemplul Meciului Cu Steaua In Care Au Pierdut Intr-un Mod Barbar Si Vezi Doamne Au Dat Un Bun Exemplu Pt Suporteri....fals!!! Total Fals!!! Pentru Mine Un Ultras Adevarat Cum Vreau Sa Cred Ca Sunt, Au Demonstrat Inca O Data Ca Nu Au Mandrie Si Le Place Sa Fie Sclavii Capitalei....eu Unul ,daca Echipa Mea Iubita ,ar Fi Pierdut In Halul Asta Cred Ca Inebuneam Si Faceam Tot Posibilul Sa Fie Pedepsit Cel Vinovat .....nu Ai Ce Sa Aperi....cand Pierzi In Halul Asta Nu Ai Orgoliu Si Nici Mandrie.....cam Atat!!!
IRR.87
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Dec 28, 2004 6:46 pm
Localitate: BUCAREST

Olaroiu - antrenor la Poli

Mesajde Catalánul » Sâm Ian 15, 2005 7:19 pm

Cosmin Olaroiu este noul antrenor al lui Poli Timisoara. El a semnat astazi, pe la ora 18,30. Vine cu Caramarin, Gigel Coman si Flavius Moldovan. :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Ian 16, 2005 1:17 am

well noi inca suntem circumspecti, ca sa spun asa.. sper sa fie de bun augur! si sa se realizeze chestia asta!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde antitodo » Mar Ian 25, 2005 5:23 pm

IRR.87 scrie:Un Singur Lucru Vrea Sa Scriu La Acest Topic...galeria Timisoarei E Mult Prea Mult Umflata De Presa Si Tv....se Tot Da Exemplul Meciului Cu Steaua In Care Au Pierdut Intr-un Mod Barbar Si Vezi Doamne Au Dat Un Bun Exemplu Pt Suporteri....fals!!! Total Fals!!! Pentru Mine Un Ultras Adevarat Cum Vreau Sa Cred Ca Sunt, Au Demonstrat Inca O Data Ca Nu Au Mandrie Si Le Place Sa Fie Sclavii Capitalei....eu Unul ,daca Echipa Mea Iubita ,ar Fi Pierdut In Halul Asta Cred Ca Inebuneam Si Faceam Tot Posibilul Sa Fie Pedepsit Cel Vinovat .....nu Ai Ce Sa Aperi....cand Pierzi In Halul Asta Nu Ai Orgoliu Si Nici Mandrie.....cam Atat!!!



Timisoara nu va fi nici o data sclava capiatelei rromaniei ...Banatul este tara noastra, ne pisam pe capitala voastra...

Tu care nu ai fost in Temeswar nici o data nu ai de unde sa stii cum e pe aici....dar oamenii ca tine - mitici- tre sa se descalte cand intra in oras...

si in final iti zic ca anul trecut Deportiva a fura-to cu 8-2 de la Monaco si tot a ajuns in semifinalele ligii...asa ca vezi-ti de gaste rromica
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde john_john » Mar Ian 25, 2005 7:58 pm

antitodo scrie:....dar oamenii ca tine - mitici- tre sa se descalte cand intra in oras...

i-ati descaltat si pe bucurestenii olaroiu si coman?
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Ian 25, 2005 9:29 pm

voi nu intrelegeti ca nu e vorba de oameni, de Olaroiu, sau de Coman, e vorba de mentalitate, de atitudinea unora dintre romani/bucuresteni in raport cu ce inseamna vestul si Timisoara.

ontopic: avand in vedere ultimele achizitii putem sa ne gandim numai la rezultate bune, ramane ca si rezultatele sa confirme chestia asta
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Raspopitu » Mar Ian 25, 2005 11:31 pm

Eu am renuntat demult sa mai discut despre tema asta vis-a-vis de mitici.De cele mai multe ori te contrazici cu unu care aduce niste argumente care te lasa fara replica(in sensul ca la asemenea aberatii nu mai ai ce raspunde) si pe langa asta,in prostia lui,e si mare filozof(cred ca stim cu totii la cine ma refer cand zic asta).Eu zic sa nu le mai explicati de mentalitate unor oamenii care nu vor,sau nu pot sa inteleaga.Cei care stiu ce inseamna isi dau seama imediat si sunt oamenii pe care ii duce mintea.Restul....cautati voi posturile idioate,ca sunt mult prea multe si eu nu-mi pierd vremea cu asta.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde antitodo » Mie Feb 09, 2005 5:37 pm

Nu-mi vine sa cred ce se intampla la Poli.....Oare o sa resuseasca Oli sa inchege echipa asta....ma ia cu ameteli cand ma gandesc cat s-a investit...si mi-e frica sa nu se termine la anul sau mai stiu eu cand....
In ori ce caz sper sa nu fie doar un vis de vara.......
Ar fi cool , la anul sa mai ia campinatul si alte echipe, (in speta Poli)nu doar cele de Bucale...
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde Daimon » Lun Mar 14, 2005 6:45 pm

POLI-CFR Cluj 3-0
rezultatul e cat se poate de clar si reflecta si jocul. atmosfera ca de obicei superba, in ciuda celor -10 grade. am aratat inca o data ca la Timisoara nu conteaza adversarul ca sa fie 30 000 de oameni.

asteptam meciul urmator:D si prima deplasare la Bucuresti
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Joi Mar 17, 2005 1:28 pm

aek e istorie cred ca ar fi oportuna schimbarea numelui treadului
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Dum Mar 20, 2005 8:19 am

FC National - POLI TIMISOARA 1-2
un meci in care a fost cam o singura echipa pe teren...si era sa nu se termine prea bine, dar in final fotbalul a invins pragmatismul si norocul.

inca mi-e teama sa nu care cumva sa ma trezesc din vis. POLI chiar joaca fotbal, pana si oameni care nu faceau nimic pana acum cateva luni au inceput sa joace (n.n. Stancu)
damn, de ce nu mai vin echipe ca lumea in Timisoara. macar steaua, daca nu dinamo...
cred ca nu mai exista dubii in legatura cu cea mai frumoasa galerie.

ah, nu pot sa inchei fara sa spun ca m-au enervat la culme tembelii aia de comentatori, in frunte cu Mr. Dark, care are o singura calitate, anume ca e Timisorean, ca in rest a debitat numai tampenii. pacat, daca avea mai multa minte ii pune la punct pe dinamovisto-stelistii care ii erau alaturi.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 20, 2005 11:41 am

eye sau baixo va rog sa schimbati numele acestui subiect in FCU Politehnica Timisoara. Va multumesc !

Referitor la meciul de aseara cu National, meci pe care nu l-am vazut....
M-au enervat suporterii timisoreni....k am vazut un reportaj cu ei. Cica : "noi venim aici la Bucuresti, batem si apoi ne intoarcem in adevarata capitala ! ".
Mereu timisorenii au avut aceasta atitudine idioata....sa creada ca sunt ei buricul pamantului. In ce capitala se intorc...ei stiu.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron