FCU Politehnica Timisoara

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Ayrton » Lun Noi 17, 2003 11:29 am

Ce mai fac "prietenii" mei timisorenii?
Se pregatesc de o excursie in CAPITALA ROMANIEI?
Si-au pregatit moralul pentru o bataie groaznica? Ca noi am pregatit arbitrii, observatori, bani pentru mita, totul e gata, intrucat altfel n-avem nici o sansa in fata furiei viola... :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde antitodo » Mar Noi 18, 2003 10:16 am

"capitala romaniei" ha ha ha ha ha
------------
capitala romaniei....poate rromaniei...Timisoara este capitala Republicii Banat. care-i mai tare romania sau Banatul ? ha?
mitica, mitica tu chiar crezi ca suntem invidiosi pe mizerul vostru de oras?
oameni ca tine ar trbui sa se descalte cand intra in Timisoara.

cine nu sare ,cine nu sare ori este caine ori e prost de moare....
CVUCS impotriva comunistilor
Forza Poli





editat de animaloo: data viitoare ai mai multa grija, foloseste butoanele "TRIMITE MESAJ" si "MODIFICA". Acu te iert...

antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde Daimon » Mie Noi 26, 2003 11:03 pm

ayrton, ai avut mare dreptate cu arbitrii si observatorii si etc si alte practici balcanice...

sa vedem pe cine musca dinamovistii maine hahahahahah

pentru cei interesati, si care inca nu au aflat de el... http://www.poliaektimisoara.ro

Nu e niciunde ca la TIMISOARA
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 26, 2003 11:11 pm

parerea mea despre antitodo este identica cu parerea pe care mi-am format-o despre suporterii dinamovisti care strigau : "Timisoara..rusinea tarii ! "

cu nocturna ce se mai aude ? e buna ? :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Noi 26, 2003 11:35 pm

Personal n-am vazut-o ca sunt cam departe, dar norocosii o sa poata vedea live vineri la 17....

FORZA VIOLA
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde antitodo » Joi Noi 27, 2003 2:04 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
parerea mea despre antitodo este identica cu parerea pe care mi-am format-o despre suporterii dinamovisti care strigau : "Timisoara..rusinea tarii ! "

cu nocturna ce se mai aude ? e buna ? :yD


inseamna ca ai aceiasi parere despre 99,9% dintre timisoareni...
&by the way nu eu am inceput...
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde memetshot » Joi Noi 27, 2003 2:09 pm

antidotule: veseleste-te. Iesti detinatorul primului meu avertisment :yD.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 28, 2003 1:06 am

antitodo cred ca exagerezi si o iei pe alaturi cu Republica Banat. nu exista Republica Banat. E ca si cum as zice eu ca Titanul este capitala Republicii Sectorul 3.

ca iti place echipa din Timisoara si nu agreezi echipele din Bucuresti te inteleg. dar nu cred ca este cazul sa transpui aceasta patima a ta si in plan geografic.

Bucurestiul este capitala Romaniei ...si din punct fotbalistic. asa sa stii !

daca nu tu ai inceput...atunci nu te lasa influentat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde antitodo » Vin Noi 28, 2003 9:53 am

ok ai dreptate ...o las mai moale....si cu fotbalul ai dreptate...e la voi...dar...
normal ca nu exista Republica Banat...este doar un simbol pe care il intalnesti inscriptionat si pe fularele de la Poli...si care exista in mentalitatea banatenilor de zeci de ani (in masa)
si toata diferenta, de fapt incepe de la planul geografic....
m-am lasat putin influentat...ai dreptate dar fiecare timisorean sare in sus cand e provocat pe tema asta...dar asta e tema care nu tine de fotbal si nu are rost s-o dezvoltam aici...
esti om de treaba si imi pare rau daca te-au atins in vreun fel randurile mele...


editat de animaloo : Antidoto, la urmatoarea abatere iti mai iei cu avertisment si daca mai continui sa dai citat dupa citat iti iei si un ban....
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde antitodo » Vin Noi 28, 2003 9:59 am

Initial trimis de animaloo
antidotule: veseleste-te. Iesti detinatorul primului meu avertisment :yD.


sunt vesel....
am sa-l tin strans.
cate mai am voie?
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde antitodo » Vin Noi 28, 2003 10:01 am

ok ok ok
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde memetshot » Vin Noi 28, 2003 10:06 am

iote ca mai facusi unu....
inca unu si iti odihnesti ochisorii...
exista acolo un buton de modifica....si ce frumos merge el..
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Noi 28, 2003 6:43 pm

Fara sa fiu atat de radical ca si antitodo... nu pot sa nu amintesc diferentele in primul rand culturale dintre TIMISOARA si restul tarii, si ma gandesc doar la influenta austro-ungara vs otomani:) asta ca sa nu mai amintesc unde a existat prima data iluminat stradal elecrtic si prmul tramvai....

Dar sa revenim la fotbal...
Poli-Petrolul 2-1 prima victorie in nocturna:)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Raspopitu » Dum Noi 30, 2003 12:56 am

Nocturna e super ok.Vineri a fost primul meci pe nocturna si a fost o seara foarte frumoasa,echipa timisoreana reusind o victorie cu 2-1 impotriva petrolului.40000 de oameni la meci,atmosfera aproape de Champions League.Toate bune si frumoase...FORZA VIOLA



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 08, 2003 10:21 am

La incheierea turului ma declar multumit de evolutia Timisoarei. In 15 meciuri au suferit doar 3 infrangeri : Steaua, Otelul Galati, Dinamo. Au cele mai multe egaluri din Divizia A ...8 egaluri. Si se claseaza pe un onorant loc 7.
Plus ca inca nu sunt eliminatzi din Cupa...desi au pierdut turul sfertului de finala cu 1-0, la Bistrita.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Dec 08, 2003 4:39 pm

incet incet ajunge si echipa la nivelul galeriei

FORZA CVUCS
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde antitodo » Mar Dec 09, 2003 4:24 pm

Super-Panduru still No. 1
Forza Viola
daca facem vreo 3-4 achizitii noi putem sa ne batem pt un loc constant in top 5...+ cu publicul de la Temeswar rupem totul
Forza CVUCS
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde Daimon » Vin Feb 27, 2004 7:09 pm

FORZA VIOLA!!!
Sa avem un retur ca in anii 90' !!! Cine stie, cunoaste!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Vin Feb 27, 2004 10:45 pm

Oribilul Mosh scrie:cu nocturna ce se mai aude ? e buna ? :yD


Daimon scrie:Personal n-am vazut-o ca sunt cam departe, dar norocosii o sa poata vedea live vineri la 17....


Raspopitu scrie:Nocturna e super ok

=D =D =D

Pese: animale nu ma avertiza da n-am putut sa ma abtzin;n
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Mar 12, 2004 9:28 pm

dupa 1-3 POLI revine si termina 4-3 meciul cu Alba Iulia...
iarasi 35.000 de spectatori, asteptam si meciuri cu miza...(adica, cu "prietenii nostrii")
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 13, 2004 1:21 pm

Daimone, am urmarit meciul in direct. Foarte,foarte frumos. Un meci deschis in care s-a pus miza doar pe ofensiva. Ambele echipe cam poete in aparare. Spectacol superb in tribuna....in repriza a 2 a meciul intrerupandu-se 5 minute din cauza cetzii groase care domina intreg stadionul.
Nici una dintre echipe nu a jucat la egal. Vazundu-se egalati..cei din Alba Iulia au fortat golul victoriei....dar pana la urma tot banatzenii au inscris.
Bravo Timisoara !
Si multumiri si postului National TV care etapa de etapa ii dau pe Timisoara in direct. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Mar 15, 2004 7:26 pm

nu-mi mai spune si tu cum a fost... ca eu l-am ascultat la radio...noroc ca e ultimul de la care o sa lipsesc!!!
nici nu ma mir ca televiziunile incep sa isi dea interesul pt Timisoara!!! ai vazut ce a fost la un meci cu Alba, inchipui-ti ce va fi la meciurile cu militarii si mai ales la cel cu militieniii!!!
Sper sa castihgam miercuri in cupa si sa mergem mai departe tot asa!!!
FORZA VIOLA!!!
FORZA CVUCS!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 15, 2004 9:06 pm

Daimon, in aprilie vreau sa vin la Timisoara - Craiova. ce zici ? gazduiesti si tu un prieten al Mirelei...si ii indrumi pasii prin orasul de pe Bega ? pretty please with sugar on top ! :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Mar 16, 2004 7:40 pm

daca tot vrei sa vii hai mai bine la meciu' cu steaua ca o sa fie mult mai mishto...

nu-i vorba, si la craiova va fi stadionul plin, dar...
keep in touch

p.s. mai multe prin pm!

FORZA VIOLA
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Cruela » Vin Apr 16, 2004 1:22 am

Eu una nu pot spune ca nu ma bucur ca au plecat in genunchi timisorenii de la meciul cu steaua si ca au fost infranti pentru prima oara in campionat pe propriul teren. Attitudinea lor a fost insa una intr-adevar remarcabila. Galeria a cantat pana in ultimul moment, iar ei strigau din ce in ce mai tare pe masura ce Steaua inscria gol dupa gol, ca si cum ei ar fi fost invingatorii. Timisoara a intrat in istorie cu galeria lor...
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde antitodo » Mar Apr 27, 2004 1:24 pm

No problemo boss, echipe mari ca Deportivo incaseaza uneori 8 boabe, si nu oriunde, in Liga! care e putin diferita de campionatul romanesc...ei bine unde sunt Depor acuma? cu un picior si jumatate in finala....so what? 8 goluri cu steaua...e nasol dar nu letal...
Dar e bine ca, cu ocazia acestor transmisii vedeti si voi ce inseamnba tzivilizatie...uitati-va, apraciati, si invatati si poate ....o data veti fi ca noi.
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde MiG29 » Mar Apr 27, 2004 7:53 pm

Ca voi?Adica 10 ani prin B si intrati in A prin fuziunea cu o alta echipa din bucurestiu ala atat de hulit de voi?Nu mersi!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde antitodo » Joi Apr 29, 2004 11:02 am

hey , hey supermitic, superacid...da , da...
da...eu ziceam de suporteri si de oras , in general....capisco?
...meci Romania-Germania...spectatori 15 000...pai voi sunteti oameni?? ha?la noi ar fi fost 45000-50 000 boss ...deci where is the problem??
aaa da ..am stat prin B mult timp pt ca pt echipa noastra nu a furat militia si armata toti jucatorii din tara...apoi nu am avut sprijin financiar de la stat...asa ca shut the faq up ya...
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde MiG29 » Joi Apr 29, 2004 11:32 am

Daca citeai mai cu atentie puate observai eventual ca io nu`s din Bucuresti.Da ce mai conteaza.Shi in legatura cu ultima parte,adica faza cu "shut the faq up" ,incearca sa nu o mai repetzi,nu de alta da s-ar putea sa iei un avertisment,shi ie pacat:p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde antitodo » Joi Apr 29, 2004 12:09 pm

ok, scuze....
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori