FCU Politehnica Timisoara

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Ayrton » Lun Mai 19, 2003 10:51 am

A fost odata ca niciodata, o echipa mandra-n toate cele, cum e fecioara intre stele, numita Poli Timisoara, care nu intra in combinatii indiferent de rezultat, chiar daca asta insemna retrogradarea... Si o respectam pentru chestia asta, chiar eram invidios ca se puteau mandri cu asa ceva...
Insa, dupa ce au stat in mila altora pentru a juca in B (cedarea locului de catre "miticii" de la Dacia Pitesti), sau in A (mutarea lui Fulgerul AEK Bragadiru in orasul de pe Bega), iata ca de sambata, orice urma de respect pe care o aveam pentru timisoreni si echipa lor a disparut...

Poli BLAT Timisoara trebuie sa retrogradeze, nu mai au nici un argument pentru a ramane in A!

Circul prestat sambata in compania "campioanei unei mari blatuiri" l-ar face mandru chiar si pe Tata Jean...

RUSINE TIMISOARA!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Lun Mai 19, 2003 3:02 pm

Initial trimis de ayrton
Vorbesti de evacuarea galeriei dinamoviste... cate bucati de lemn si pietre au zburat inspre sectorul dinamovist pana in momentul cand li s-a raspuns taranilor cu cateva torte aruncate in cap


ayrtoane faptul ca tu crezi ca fiind bucurestean esti mai putin taran decat cineva din timisoara spune multe despre tine...
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Mai 19, 2003 3:27 pm

Am gresit cand m-am exprimat asa de dur... ma luase valul si ma enervasem si d-aia am scris asa...
Oricum, sa stii ca in afara de olteni, pe care nu-i sufar si ii consider cei mai prosti, ingamfati si penibili romani, toti ceilalti imi sunt egali...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 19, 2003 4:07 pm

ayrton...cred ca a fost la Timisoara in tur cu Dinamo...si si-a luat bataie...d'asta e asa suparat. si il inteleg...nimanui nu ii place sa fie batut.

ai vazut meciul , dragul meu ayrton...de zici ca a fost blat ? eu nu am vazut meciul..dar am citit in Gazeta ca ambele echipe au luptat frumos si si-au aparat cu ardoare sansele. Craiova a tras pentru titlul neoficial de campioana a provinciei....iar Timisoara pentru o victorie ce ar putea-o scapa definitiv de retrogradarea directa.

ce e in mintea ta ? crezi ca s-au dus timisorenii cu bani la olteni..inainte de meci ?

In Gazeta Sporturilor..se mai putea vedea si o frumoasa poza cu galeria timisoreana.

Ne asteapta meci interesant..in Groapa . Asadar..."mergem in groapa , mergem in groapa....le dam mu** si ii punem capra ! " :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Mai 19, 2003 10:46 pm

Initial trimis de ayrton

Oricum, sa stii ca in afara de olteni, pe care nu-i sufar si ii consider cei mai prosti, ingamfati si penibili romani


:mad:
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Mai 19, 2003 10:56 pm

ar fi frumos daca ai detalia un pic ultimul post.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Mar Mai 20, 2003 1:35 am

Asa o idiotenie nu cred ca merita sa fie comentata mai pe larg.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Sâm Mai 24, 2003 10:41 pm

ayrtoane ce sa mai zic.....mai lasat fara cuvinte.
Chiar esti persoana cu cel mai mic IQ de pe forum.Si eu aveam o antipatie fata de olteni(nu fata de toti),dar cu cat mai mult te "ascult" pe tine mii se creaza o antipatie fata de bucuresteni(nu de toti).
Ayrtoane TU ESTI MIEZUL,tu stii tot in materie de fotbal si sustii cea mai curata echipa din campionatul romanesc,iar eu sunt foarte invidios.
Iti mai zic un lucru....habar nu ai ce vorbesti,din toate punctele de vedere.



Numa bine(desi nu meriti)
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 24, 2003 10:48 pm

Bataia in private nu pe forum.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Mai 27, 2003 10:38 pm

Decret....corect!:)
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 15, 2003 11:44 am

Pacat ca am pierdut acest meci nerecomandat cardiacilor.(adica...nu l-am vazut la televizor) Sa batem noi Buzaul dupa ce au condus aia cu 2-0. O fi fost blat ? Raspopitule ai fost la meci ?

Decret...vezi atasamentul ! Frumos ?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Dum Iun 15, 2003 2:22 pm

Mosule..da am fost la meci...WOW!!!!

Gloria a inceput f bine.Faze de poarta nu au fost mai deloc in primele 20 de minute,dar pe un contraatac un jucator de-al Gloriei a scapat si a bagat mingea in poarta pe langa Bogdan.
Al doilea gol a venit dintr-un corner...centrare lunga,Bogdan iasa aiurea si un buzoian suteaza...Cred ca Poenaru incearca sa scoata de pe linie,dar se da gol pt Buzau.
Imediat in 3 minute a fost 1-2...scor inregistrat la pauza.
In repriza a 2-a un inceput fulgerator pt poli cu 2 goluri anulte la scorul de 1-2.Imediat dupa aia inca 2 goluri valabile si scorul se face 3-2,asadar 4 goluri in 5 minute,dar 2 anulate...poate pe buna dreptate nu stiu inca.
Buzau a egalat pe un contraatac si au avut 3 suturi pe poarta 3 goluri(cam asa ceva).
A venit un gol a lui Prodan si scorul s-a facut 4-3...iar in prelungiri golul de 5-3 care spre rusinea mea nu stiu cine l-a marcat.
Asta a fost de la fata locului.
Nu a fost blat...Buzaul a jucat,s-a luptat si isi dorea victoria.
A fost foarte frumos...bucurie,spectacol si agonie pt. Buzau:)
Sa vedem meciul de Miercuri!



Numa bine....Hai Poli!!!
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 15, 2003 11:04 am

Daca Ostatic se da mare cu echipa lui....ia sa va intreb eu..despre Timisoara ce credeti ? scapa sau nu de retrogradare ? eu zic ca in sezonul asta o s-o duca mai bine ca sezonul trecut..si vor termina undeva in jurul locurilor 9-12.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 11:14 am

pai si locu 15 e in jur de 12 nu?

deci votez 14-15
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Respect Timisoara ! (Poli & Apulum)

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 11:22 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Daca Ostatic se da mare cu echipa lui

Mosh-ule, nu e chiar echipa mea, dar tocmai ma gandeam s-o cumpar ! :o
Eu zic, ca s-a vazut in prima etapa: Poli egal cu Apulum, deci daca am zis ca Apulum gata pe 7, atunci pentru "Poli" rezerv locul 7+1 !:a
Hai Apulum, respect Timisoara (TM) !:o
P.S. Nu va luati dupa "ochiu' (al) dracului" ca asta, le-ar retrograda pe toate 16!:o
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde Raspopitu » Joi Aug 21, 2003 9:51 pm

Poli nu ca scapa de la retro...yo zic ca in felul in care a jucat echipa in meciul cu Ceahlaul,sunt sanse mari sa nu aiba probleme.
Moldovenii au stat 90% in aparare,pe cand POLI a jucat frumos combinand si pasand intr-una.
Nu imi fac probleme anul asta in cazul in care va continua sa joace asa echipa.




Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde grobari » Lun Oct 13, 2003 6:09 pm

Salutare tuturor!
http://www.poliaektimisoara.ro - pagina oficiala a echipei Poli!
FORZA VIOLA !!!
grobari
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 13, 2003 6:05 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 16, 2003 6:57 am

in atasament tabela cu scorul final de la un meci pe care l-am vazut ..la fatza locului....impreuna cu Aliosha si SOD.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 25, 2003 9:00 pm

Bai frate..nu se poate asa ceva. 7 egaluri din 10 meciuri. in ritmul asta Timisoara va juca la matiineu de la anu' , vorba lu' MiG.

0-0 cu Faru la Timisoara :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Sâm Oct 25, 2003 11:28 pm

Ce sa mai zic..am fost la meci,nimic interesant...un meci urat,fara multe faze de poarta.in ritmul asta e grav,se poate mai mult totusi.Bine ca a trebuit sa deie 11 cu Ineu...nu puteau sa faca jummi-juma sa deie vreo 5 cu faru...



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 01, 2003 5:13 pm

Timisoara, da-le gol , da-le , da-le gol !

3-0 la poalele Tampei. ce draq ? nu s-a prezentat Brasovul la meci ? :confused:

ce zici MiG ? vedeai Timisoara la matineu la anu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Sâm Noi 01, 2003 9:57 pm

In sfarsit o victorie categorica intr-un meci in care Poli a jucat excelent din toate punctele de vedere.Daca joaca asa si acasa Rapidu' va avea probleme.



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Forza Poli !!!

Mesajde Quasar-itza » Sâm Noi 08, 2003 4:04 pm

Forza Poli! Tine-o tot asha!

"Shi-n toata lumea, shi-n toata tzara...nu e echipa ca la Timisoara...Shi sa se shtie in lung shi-n lat... ca ´totdeana fruntea e BANAT... ale ale...ale ale...ale ale ale ale!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Quasar-itza
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Noi 07, 2003 10:37 pm

Mesajde Raspopitu » Sâm Noi 08, 2003 10:58 pm

Quasar-itza din cate poti vedea(sau nu),exista deja un thread pt POLI asa ca puteai sa zici acolo ce ai scris aici.
Inca ceva,nush cat esti de ultras ca vad ca nici textul cantecului nu il sti ca lumea....


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Sâm Noi 08, 2003 11:04 pm

Poli - Rapid 1-0....Meci frumos cu destule faze de poarta...am cantat tot meciul si in sfarsit sunt fericit de nu mai pot,daca o tine POLI tot asa e perfect...cine a vazut meciul sa se dea cu parerea...



Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 09, 2003 12:49 am

Am urmarit meciul la televizor. Superb. Atmosfera incredibila in tribune. Cati spectatori au fost Raspopitu ? De la televizor se vedeau vreo 25 -30 000.

S-a strigat ceva anti-Rapid ? Mai sunt galeriile infratite ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Quasar-itza » Dum Noi 09, 2003 1:29 am

Imi cer scuze...nu le am cu forumul. Cat despre cantec...nimeni nu e perfect. Nu pretind ca sunt nu shtiu ce suportera...am fost doar la cateva meciuri...dar asta nu ma impiedica sa ma bucur pentru POLI...de la distantza ca nu sunt in Timisoara.
Daca a deranjat pe cineva subiectul asta, e liber sa-l stearga cand vrea...pentru mine a fost o chestie de moment.
Quasar-itza
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Noi 07, 2003 10:37 pm

Mesajde PATTEU » Mie Noi 12, 2003 9:46 am

felicitari Poli !;P
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde antitodo » Mie Noi 12, 2003 11:07 am

nu stiu ce face Panduru asta dar e magic....sa speram ca echipa va face o figura frumosa in retur si sper ca o sa se mai intareasca lotul cu ceva achizitii....
cvucs is still no.1
Hai POLI
antitodo
Junior Member
 
Mesaje: 185
Membru din: Joi Iun 05, 2003 4:04 pm
Localitate: Europa

Mesajde Raspopitu » Vin Noi 14, 2003 10:39 pm

Cam asa ceva a fost....vreo 25000-30000 de oameni la meci desi la tv sa zis 15000(in fine tipic nu?).
Nu s-a strigat anti-Rapid si din cate stiu eu galeriile sunt infratie inca.Nu cred ca exista motive pt ca galeriile sa nu mai fie infratite.
Vb dupa Dinamo:) pana atunci numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron