Steaua-Dinamo

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Ce se va intampla duminica

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Sep 14, 2002 11:38 am

Va bate Steaua
3
38%
Va bate Dinamo
1
13%
Va fi meci egal
4
50%
 
Voturi totale : 8

Mesajde cutuma© » Vin Mar 21, 2003 12:19 pm

Eshti depashit de situatzie...ia reflecteaza cine erau aceia pe care tu ii numeshti shefi de galerii...cine erau, de cine au fost pushi shi ce interese aveau..hai las-o moarta k shtii k n-ai dreptate.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mar 21, 2003 3:03 pm

Adica atunci cand e vorba de Steaua e alba, si cand e vorba despre Dinamo e neagra, nu?
De ce doar la Steaua vorbesti de interese si de manipulari si nu te identifici cu ele, iar cand vorbesti de Dinu spui ca a fost fluierat de toti?

A, si inca ceva, ca vad ca faci misto de coregrafiile lui Dinamo: cand ati avut voi coregrafie in deplasare??? Atunci cand ati venit cu coli de hartie cu 7 mai 86?!? Asta numesti tu coregrafie???

Chiar ca ar trebui sa o lasi moarta in ceea ce priveste subiectul asta, ca in afara de vreo 3 meciuri in care baietii de la voi din "Ultras" s-au zbatut sa ridice nivelul galeriei (de vreun an jumate incoace), in rest erati PENIBILI!!! Statea Jean Pavel si cu Marin Tiganu' in primul rand al peluzei, cu o mireasa (!!!) alaturi si erati ARMATA ULTRA... Sau acum doi, trei ani, cu palmele goale doreati sa va comparati cu fumigenele, bannerele si steagurile cu care veneam noi in Ghencea...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mar 21, 2003 3:37 pm

hai sa o iau pe rand.

1.ayrtoane,umbla la cutia cu rezultate si baga si din alea din cupa!
2."pitzi,pitzi,lasa-ne" a fost urmat de o perioada,zic eu suficient de lunga,in care antrenorul,in ciuda rezultatelor slabe,a fost lasat in pace sa reconstruiasca echipa.ce zici?ca n-aud bine!
3.rezultatele se vad chiar acum!
4.daca vorbim de coregrafii si de galerii,mi-e jena sa scriu aici,ca vede o tara intreaga,cum ati fost umiliti in groapa de 5000 de steaguri ros-albastre,acum 2 ani!mi-e lene sa scriu cum erau in galerie la steaua gabori de-ai vostri care strigau muie dinamo!nu ma contrazice,ca am fost acolo!mereu voi fi acolo!
5.manipulari au fost la ambele!cred ca sunt si la echipe din divizia C.ideea e ca steua a fost si va fi mai cerebrala,reusind satreaca peste ele!se pare ca dinamo nu e in stare!
6.singurul lucru pentru care trebuie felicitata conducerea din stefan cel mare este ca au reusit sa toarne asfalt la intrarea in stadion,spre de osebire de ghencea,unde,daca vrei sa-ti cumperi bilet iei si 2-3 kg de noroi pe talpi!atata tot!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Mar 21, 2003 5:20 pm

SOD, in unele privinte ai dreptate, in altele nu; deci:

1. Daca se luam in considerare si meciurile de cupa (desi noi vorbeam de meciurile de campionat, si in special de cele din "Groapa"), situatia se echilibreaza, adica raman doar vreo doua victorii ale lui dinamo in plus, deci egalitate pe general, nu ca ati fi voi mai buni. (iar in ultimii 4-5 ani scorul la eliminari e 2-1 pt. Dinamo).
2. Decret spune ca: "pitzurca a fost huiduit shi va fi in continuare"; deci daca nu auzi bine e pentru ca nu vrei sau nu recunosti, asa ca nu mai aduc nici un argument.
3. Rezultate nu sunt: in tur nu ati avut nici o idee de joc; din cupa ati fost eliminati; in retur aveti o victorie in deplasare si doua egaluri acasa: -1 la adevar; daca tu te mandresti cu asa ceva, atunci ia in considerare ca in ritmul asta (-1 la 3 etape), mai pierdeti pana la sfarsit inca 4 puncte la adevar, si va luptati cu oltenii pt evitarea retrogradarii.
4. Si eu am fost mereu acolo, si nu de azi de ieri, ci de vreo 10 ani cu galeria in Ghencea, deci stiu tot ce s-a intamplat foarte bine! Iar in Stefan cel Mare merg de 25 de ani, si am puterea sa recunosc ce e adevarat: cateodata (prin 94-95) ne-ati dominat la scandari dar niciodata in ceea ce priveste spectacolul ultras. Niciodata! Si cum adica gabori de-ai nostri, daca erau la voi in galerie? Erau gabori de-ai vostri!
5. Conducatorii echipelor din Divizia A reprezinta cancerul fotbalului romanesc. Si mie mi-e scarba de unii din cei ce conduc acum Dinamo.
6. Mi-as dori si eu sa arate stadionul Dinamo ca cel din ghencea... Poate dupa ce vor mari tribuna a doua si o vor acoperi, ca si tribuna intai, sa se intample, lucruri realizabile in maximum 3 ani, si asta din cauza obligativitatii cerute de UEFA.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Mar 21, 2003 10:52 pm

Ayrtoane, hai sa-tzi explic...vrei o schema?...poate pricepi mai bine

Intr-adevar pitzurca a fost lasat o perioada in pace pt k s-a vrut binele echipei, dar in nici un caz nu l-am pupat in bot ca pe un salvator al neamului, nu l-am botezat nemuritorul shi nu i-a scandat galeria numele asha cum atzi facut voi cu dinu. Avem shi noi carentzele noastre dar pana una alta vezi-tzi de capra ta shi las-o pe-a noastra.

Doi la mana...Steaua azi are o conducere stabila, asha cum e ea cu un oier in frunte e stabila. La voi sunt vreo 4-5 shefi, care se bat ca hienele infometate fiecare dorind sa acapareze cat mai multa "carne". In ritmul asta tare mi-e k voi va vetzi bate cu oltenii la retrogradare caci btw...om avea noi -1, dar de -3-ul vostru ce zici. Vezi k totushi capra aia a voastra e cam subnutrita...

Iar revin la galerii...cum e posibil k un jucator, in spetza Giani Kiritza sa treaca in mai putzin de 6 luni de la idol la oaie neagra, la inamic public? Mai ieri il adulatzi iar azi il huiduitzi...ashtept sa vad cum arunci iar in capra noastra cu un contra-exemplu. da' pana una alta spune-mi dak in istoria voastra s-a intamplat ca un fost jucator al clubului venit din postura de antrenor advers sa fie aplaudat de 13-15 mii de oameni asha cum s-a intamplat cu Lacatush, Dumitrescu shi Dan Petrescu.

Apropo...ziceai k am echilibrat balantza pe vremea lui Valentin, right? pai ia sa verificam...dupa revolutzie noi am luat 7 titluri, voi 3...eh, cum e cu echilibrarea? sau o sa zici k au fost ramashitze de pe vremea dictatorilor precum guvernantzii kre baga mereu la inaintare "moshtenirea".

Cat despre stadion...fac 15 min pana in groapa, shi mai bine de o ora pana-n ghencea. Ce n-ash da sa fie invers.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Mar 22, 2003 1:08 am

Eu nu inteleg de ce va certati cand este evident ca toate atuurile sunt de partea Stelei (care, intre noi fie vorba o sa bata pe Stefan cel Mare cu 3-1!)! O mica rectificare: Piturca intr-adevar e de cacat dar decat sa schimbam un antrenor la 2 etape, ca Dinamo, mai bine asta batut in cap, macar sa se inchege echipa! Si daca Dinu nu a fost in stare ca din 50 de jucatori sa aleaga 11 cu care sa castige macar un punct... eu zic ca e ridicol!
Voi ce ziceti?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Mar 22, 2003 4:45 am

ayrtoane,o maiiau odata la rand.

1.ce zice decret sutn cuvintele lui,si ce zic eu sant ale mele!ok?cu toate ca am strigat si eu demisia,sa stii ca nu am mai facut asta demult si in nici un car in returul asta,indiferent de cum o sa mearga echipa!si sa-ti mai zic ceva!cand in groapa se striga catalin haldan/are usa in tavan ,eu personal m-am certat cu galeria si i-am futut in gura,facandu-i jegosi fara scrupule!sa nucrezi ca mi-a fost bine dupa aia!
iar trebusoara cu piti si demisia vad ca ti-a explicat-o si decret foarte bine!
2.sa inteleg ca mergi la meciuri de la 2 ani,sau a fost asa,o chestie sa ne dai pe spate?ca nu ne-ai dat decat motiv sa te luam in bascalie!auzi tu ma decrete,de 25 de ani!si el are 27 de toti!neimpliniti!hehehehe!ce ti-e si cu dinamovistii astia ba,pehlivani foc!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mar 22, 2003 2:09 pm

imi shi imaginez un copil de nici doi ani, inca cu scutec la cur cu gandul inca la suzeta pe care mama i-a interzis-o pe motiv k tre' sa se maturizeze shi el odata cum striga muie steaua din spatele fularului prea mare pt el care-i vine mai degraba ca un tricou.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 24, 2003 2:59 am

ce ar mai fi de zis acum,dupa ce toata lumea a vazut meciul la tv sau chiar de pe stadion?

un joc frumos,nefragmentat,fluent ,dar din pacate ,nu lipsit de incidente reprobabile!steaua a jucat cu daruire,la procesul etapei Pitzi declarand ca au jucat exclusiv pentru suporteri!nici dinamo nu a jucat rau,meciul de azi fiind clar o crestere de forma!din pacate,nici una din echipe nu s-a ridicat la nivelul derby-urilor din ani trecuti.
comentand jocul Stelei,observ aceeasi rigurozitate a lui Radoi,acelasi echilibru si aceeasi experienta a lui Rachita,experienta ce il recomanada a fi ,dupa parerea mea,viitorul lider moral al echipei!evolutii sterse au avut Trica,Oprita si Paraschiv,iar Bostina are clar veleitati de atacant!Oportunistul meciului a fost ,ca de obicei,Raducanu,care a stins nocturna in Stefan cel Mare!de doo ori!hehehehe!de asemenea cred ca Raducanu merita sa fie convocat la Nationala!
de partea cealalta,au fost 2 rosii absolut stupide,unul luat la nervi,altul in urma unui atac cu talpa din spate,ambele pe merit!dinamovistii efectiv stau foaret prost la capitolul psihic,nici unul dinter ei nereusind sa onoreze culoriel clubului si numele dinamo!cred ca e un nume mult prea mare pentru ei!si e pacat,deoarece ,in atari conditii,campionatul intern nu poate avea stralucire!
ce nu pot comenta,sunt cele doua galerii,deoarece nu le-am vazut la treaba!poate ne zice cineva cum a fost!

tragand linie,victoria Stelutei nu poate fi contestata,fiind una de moral!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Mar 24, 2003 3:23 am

Mda, desi nu-mi place s-o recunosc, cam asa a fost. Treaba cu arbitrajul, in speta penalty-ul neacordat la Stoican sau cele doua eliminari, e mai mult o scuza pentru un joc modest al lui Dinamo. In rest, ideea convocarii lui Notes la Nationala mi se pare exagerata, in fond mai erau nu de mult propuneri de genul asta in legatura cu Lincar, si s-a vazut pana la urma cat de bun era.
Despre galerii: un subiect care pe mine nu ma prea intereseaza, da' sa zic ceva acolo: Steaua a fost cam varza, niscaiva "parasolare" "de efect" la inceput, iar in repriza a doua cartoane ros-albastre, care nu s-au vazut urat. Dinamo a avut un steag imens la inceput, cartoane si in repriza a doua artificiile pe care le pomenea si bhuttu. Per total neimpresionant. Apropo, ce se mai aude de steagul ultrasilor stelisti, ca nu m-am lamurit? :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mar 24, 2003 3:29 am

ce steag ma?ca nu inteleg!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Mar 24, 2003 4:22 am

Sodule, nu pot sa-ti spun exact, ca nu le am cu astea, vezi ce zice helguera:
http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=5813&pagenumber=2
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde AxL » Lun Mar 24, 2003 8:25 am

Initial trimis de SOD
ce steag ma?ca nu inteleg!

bre SOD... spurcatii au sustras... steagu' ULT:cool:RAS profitand de faptul ca ala care il avea era singur. drept urmare ultrasu' s-a desfiintat dar probabil ca la vara o sa ia nastere alt grup.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Ayrton » Lun Mar 24, 2003 12:03 pm

Despre meci, ce sa spun... Dinamo a fost mai slaba decat Steaua, (nu Steaua a fost mai buna decat Dinamo!), asa ca rezultatul e meritat...

Despre galerii, cea dinamovista a desfasurat un banner urias, cat toata peluza, cu mesajul "Dinamo - soarele nostru, voi doar o stea", iar apoi peluza s-a umplut de cartoane alb-rosii. De cealalta parte, stelistii au avut o coregrafie penibila la inceputul meciului, niste pampoane argintii, de parca erau majorete, si doua steaguri cu un cap de sfinx si inca ceva indescifrabil, iar la inceputul reprizei a doua au mai dres un pic busuiocul, umpland peluza de cartoane ros-albastre.

PS: SOD, chiar ma ducea tata la meci pe Stefan cel Mare inca inainte sa invat sa merg; chestia cu 25 de ani a fost asa, ceva generalist, sa vezi ca m-am "nascut" si am crescut pe stadionul ala, si, ca la fel ca si tine,
Initial trimis de SOD
am fost acolo!mereu voi fi acolo!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 24, 2003 1:33 pm

ayrtoane,io nu-s bucurestean ma!nu sunt nascut in Ghencea!dar,caci exista si un dar,am patimit destul!tata e dinamovist,si de fiecare data cand era derby-ul,ma pedepsea si nu ma lasa sa ma uit la TV!ba chiar am si luat bataie de la el ,datorita faptului ca tineam cu Steaua!

Hyde,frumoasa poza ma!asta e nivelul vostru!in curul gol,ca si andone ,pe vremuri!da explica la lume de ce sta ala capra?asa v-ati obisnuit,nu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mar 24, 2003 1:46 pm

Da,Steaua a cam fost peste noi.Salomir insa daca a gresit cum spune Porumboiu ,omeneste,atunci la fel de omeneste sa fie shi suspendat.Nu spun acuma k ne-a furat arbitru,k de fapt noi ne-am furat singuri caciula.De aprecitat insa atitudinea superba a galeriei care a continuat sa cante shi dupa meci.Incet ,incet ne apropiem shi noi de nivelul galeriilor de afara.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mar 24, 2003 2:25 pm

bai migule,tu esti ma?bah,bine ca ai scris,ca am crezut ca ti-ai luat venele!uf,rasuflu usurat!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Mar 24, 2003 7:26 pm

trist week-end pt mig, shi lazio shi dinamo, btw, steaua roshie ce-a facut?

Oricum, jos palaria fatza de galeria dinamovista, care deshi a trebuit sa inghita in sec avand in vedere scorul a facut un show f. bun. Mi-a placut faza cu artificiile de la final sau ma rog, nu shtiu exact ce-a fost...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

1808

Mesajde baixinho© » Lun Mar 24, 2003 9:23 pm

Initial trimis de D€CR€T
steaua roshie ce-a facut?

Steaua Rosie Belgrad - Mogren Budva 4-1 (1-0); marcatori: Boskovici (24, 90), Pjanovici (47, 58) / Glusevici (63-p)

Initial trimis de D€CR€T
Mi-a placut faza cu artificiile de la final sau ma rog, nu shtiu exact ce-a fost

erau doua cadre mari din metal si cand s-au aprins artificiile "scria" ULTRA, iar de jur imprejur sareau artificii.

de tot cí£catul faza de la inceputul meciului, cand s-au anuntat echipele. Speaker-ul stadionului rostea, de exemplu, "cu numarul 12, Martin", iar suporterii pechinezilor continuau: "muie". povestea s-a repetat la fiecare dintre jucatorii de la echipa oaspete.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Mar 24, 2003 11:27 pm

SOD,nici o grija nu imi iau io venele din cauza lu Frasineanu sau Tampitzelu:p
DECRET,Zvezda saves the day.A shi mai e shi PSV care le-au tras-o lu Ajax:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mar 25, 2003 1:24 am

bre Migule,da numai la ore d'astea te loghezi!ori ti-e rusine ma?lasa ma,ca d'aia sunt prietenii pe lume!trece si asta!poate cu uta reusiti!sau daca vrei,pot sa aranjez eu o intalnire amicala cu Cristalul Tataranu,din divizia D!hai ma,ca astia nu-s in forma,poate bateti!ce zici?fac cartile?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Mar 25, 2003 1:53 am

SOD ma loghez shi io cand pot(sau cand sunt treaz k doar shtii k nu e bine sa intrii beat pa forum:D).Poate reusim cu UTA.Sau cu Brasovu:p.Sau mai bine cu Craiova:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mar 25, 2003 1:55 am

la partea 1,stiu! :D:D:D
la partea 2,ce sa reusiti?sa nu luati mai mult de 3 goluri?e greu!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Mar 25, 2003 2:03 am

Ie greu da nu imposibil shi doar shtii k Dinamo e o echipa perseverenta.:D
Acuma pe bune dak joaca Kiritza iar chiar mi-e frica da cand atzi luat-o voi cu 3-0 in cupa nu tzin minte sa fii facut atata katernica.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mar 25, 2003 2:52 am

parca la ultima a fost 2-1!doo bucati,marca Trica!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Mar 25, 2003 9:38 am

nu prea...aia era supercupa.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mar 25, 2003 9:07 pm

asa e ma!nu stii ca io sunt prost mai mereu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mar 26, 2003 4:36 pm

Ce sa-i faci, nu totzi au memoria mea de elefant :))
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator