rusinica,domnule nastase,rusinica!

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

rusinica,domnule nastase,rusinica!

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 5:12 am

sunt revoltat!cum dracu s-a ajuns in situatia de a nu avea un stadion mai de doamne ajuta pe care Nationala sa joace?cum dracu s-a ajuns in situatia incare Nea Puiu convoaca 16 stanieri la lot?da ce ma?astia din tara nu-s instare?adica din atatia fotbalisti,nu gasim 8-9 buni de Nationala?da nu asta e problema!problema mea e stadionul si vremea ce refuza sa ne-ajute!
mai oameni buni,eu pe Oprisan asta il cunosc bine.bah,e un golan ma!un afacerist dubios,care se bucura de tot ajutorul si de tot concursul PSD!ascultati ce va spune je!nici in vecii vecilor stadionul national nu o sa fie gata pana la ora jocului.nu stiu ce interes a avut nea nastase de a incredintat lucrarea lui oprisan,dar e vorba de bani multi!
pe de alta parte vin si va zic ca stadionul din focsani arata super!se pisa pe stadionul lui dinamo!pe cuvant!deci,potential ar avea oprisan!dar daca domnii guvernanti au intors spatele sportului care,pe langa gimnastica,ajuta romania sa mai scoata capul in lume,ce pretentii avem de la vreme?nu este posibil ca soarta unei partide atat de importante,ca soarta unei echipe,ca sperantele unei natiuni de 23 de milioane de suflete sa fie lasata spre rezolvare in ultimile zile!si unde mai pui ca si la cheremul vremii!
asadar,nu stiu ce voi face in ziua jocului!probabil ca voi plange!alaturi de alti 23 de milioane!deie domnul sa ma-nsel!

RUSINICA,DOMNULE NASTASE,RUSINICA!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: rusinica,domnule nastase,rusinica!

Mesajde Ayrton » Vin Mar 14, 2003 9:41 am

Initial trimis de SOD
dar daca domnii guvernanti au intors spatele sportului care,pe langa gimnastica,ajuta romania sa mai scoata capul in lume,ce pretentii avem de la vreme?


Auzi, SOD, de cand gimnastica nu mai e sport?!? Si daca tot zici ca nu e sport poate ne lamuresti si pe noi ce e...

Iar referitor la vreme, nu stiu cati dintre voi sunt din Bucuresti, dar sa stiti ca de joi a inceput sa ninga, si nu asa un fulg acum si unul peste 10 min, ci extrem de puternic, iar acum, dupa 24 de ore e o zloata si o mizerie in tot orasul, ca sa nu mai spun de stadioane, care sunt acoperite cu un strat de vreo 15 cm de zapada... Iar prognoza meteo anunta inca o saptamana de conditii meteo asemanatoare, si cu temperaturi de pana la -10 grade noaptea si +1, +2 grade ziua...
Deci adio teren bun pentru meciul cu Danemarca!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 14, 2003 10:10 am

SOD a zis ca fotbalul si gimnastica sunt sporturile cu care mai scoatem capul in lume. Ai inteles tu gresit , ayrton. Nu a zis ca nu e sport.

Bah...eu ma gandesc ca gazonul de pe 23 o fi si el acoperit cu o folie protectoare , ceva. Nu cred eu ca l-au lasat astia prada zapezii. Mai sunt fix 15 zile pana la meci. O sa se opreasca vremea naspa intr-o saptamana...si o sa fie cald si bine.
Sper ca o sa fiu in tribuna. :)

In rest sa nu ne mire ca nu avem stadion competitional. Daca nici sosesle sa mearga masinile nu avem...stadion de unde ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

1731

Mesajde baixinho© » Vin Mar 14, 2003 11:23 am

ba uite ca l-au lasat descoperit si arata ca o cocina. "scrie" intr-o poza din Prosportul de azi, facuta aseara. cre' ca o sa ajung si eu azi pe acolo si daca va fi sa fie asa, o sa incerc sa atasez o poza. oricum, din ce am vazut in prosport, stratul de zapada are cel putin 5 cm.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 2:51 pm

1.ayrtoane,fi agreabil si citeste tot!te rog mult,ca numa cu tine nu m-am impulit!multumesc!si inca ceva!lasa aciditatile pentru cineva de seama ta!multumesc din nou!

2.baixule,nu te mai duce ma,cate duci degeaba!au dat acum 5 minute reportaj la tvr1!e ingrozitor!stadionul e acoperit de zapada.la interviu,oprisan a zis ca vor termina lucrarile la timp.au venit si utilajele.erau chiar acolo,pe pista.iar administratorul stadionului a zis,fii atent,ca spera ca in 2-3 zile stadionul sa se dezghete ca lucrarile sa fie terminate.
acum stii care e situatia gazonului?ca sa fie gata,mai trebuiesc facute 5 lucrari in termen de 2 zile si sa fie soare.eu personal nu cred ca o sa se joace pe lia moanoliu.ce e bine e ca s-au achizitionat mai multe chestii pentru stadion,din banii guvernului si totul o sa arate mai bine!

si te mai intreb ceva.de ce nu se joaca pe rapid ma,ca aia au prelata,stadionul e impecabil.pula mea ma,aia sunt gospodari!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 14, 2003 3:52 pm

Initial trimis de SOD
si te mai intreb ceva.de ce nu se joaca pe rapid ma,ca aia au prelata,stadionul e impecabil.

pai ii lasa pe danezi in curu gol bah le fura tot in giulesti si mai iscam dracu un scandal diplomatic...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 4:48 pm

conform prosportului de azi,stadionul national a fost dotat cu instalatie video de supraveghere,prelata pentru teren,tunel de acces la vestiare,3 porti din aluminiu cu plasele aferente,6 fanioane de colt,banci de rezerve si masina de tusat terenul.pentru toate acestea,guvernul a scos de la ciorap 3,6 miliarde de leisori!
acu',nu vreau sa fiu bulangiu,da niste soare nu puteau lua si ei?

Initial trimis de eyewitness
pai ii lasa pe danezi in curu gol bah le fura tot in giulesti si mai iscam dracu un scandal diplomatic...

daca paduchii ar fi fosforescenti,atunci Giulestiul ar fi Las Vegas,suna o strigatura ce mi-a mers la inima!atunci ,dragul meu ochila,te intreb?de ce s-a intrerupt meciul cu PSG,ca doar aveau nocturna mobila! :D:D:D
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 14, 2003 5:02 pm

Initial trimis de SOD
de ce s-a intrerupt meciul cu PSG,ca doar aveau nocturna mobila! :D:D:D

pai manglira si paduchii nu?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

1735

Mesajde baixinho© » Vin Mar 14, 2003 8:35 pm

sunteti cu Zeul Momo la greu. parerea mea!

ala nu ie administratorul stadionului, este directorul Complexului National "Lia Manoliu", dar nu asta este ideea. aceleasi chestii mi le-a spus si mie la telefon. in +, mi-a mai zis ca ploaia si zapada nu au facut rau gazonului, numai sa nu dea pe timpul noptii un ger mai "jos" de -5 grade, ca atunci incepe dezastrul.

nu au voie sa joace decat pe stadionul din CN "Lia Manoliu", chiar si in conditiile in care ar fi orezarie. conform regulamentului international, stadionul trebuie anuntat la UEFA (in cazul de fata) cu 60 de zile inainte de ziua meciului, iar ora de incepe (18.00 in cazul nostru) - cu 30 de zile inainte. in concluzie, meciul Romania - Danemarca se va juca pe stadionul din CN "Lia Manoliu" pe 29 martie 2003 de la orele 18.00.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Mar 15, 2003 3:39 pm

bai gigi,cred ca meciul o sa se joace intr-o mare de noroi.nu mai bine, in loc de ghete sa-si ia labe de scafandru ma?ca iarba guvernamentala nu o sa creasa!
bah,sa mor eu!chiar ca mai avem nevoie si de iarba.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

1741

Mesajde baixinho© » Sâm Mar 15, 2003 9:15 pm

Sau se poate juca si picioarele goale, cum fac brazilienii pe plaja Copacabana. Pe de alta parte, ce parere aveti despre geniala idee a domnului general (r) Anghel Iordanescu de a-l chema la lot pe numitul Marius Maldarasanu, cu toate ca se accidentase cu trei zile inainte de trimiterea telegramelor de convocare? :D Romania ramane, orice s-ar spune, tara tuturor posibilitatilor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Mar 16, 2003 6:07 am

da ma,am citit in Prosportul de azi.exista si la nationala,fix comunicarea pulii!
oricum,s-ar parea ca o sa avem bafta de noroc de sansa,ca sa ma exprim asa,plastic si pe intelesul tuturor,cu m ca se pare ca o sa se indrepte vremea si iese iarba guvernamentala!stii ce ar fi tare?sa dea un soare puternic,sa iasa iarba aia si sa-si dea seama ca au insamantat porumb!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

din prosport

Mesajde SOD » Sâm Mar 22, 2003 3:57 pm

Prelatí£ de un miliard folosití£ prost

Ninsoarea abundentí£ cí£zutí£ ieri dimineatí£ in Bucuresti a afectat si starea gazonului de pe stadionul National, unde simbí£ta viitoare se va disputa meciul de fotbal Romania - Danemarca din preliminariile Euro 2004. Administratorii arenei au folosit necorespunzí£tor prelata de 1,35 miliarde de lei achizitionatí£ de MTS de la firma italianí£ Mondego Contract (foto). Folia a fost intinsí£ direct pe gazon si a fost ancoratí£ ajutorul unor saci cu nisip sau al tevilor pe care trebuiau rulate de fapt bucí£tile de plastic. Ninsoarea cí£zutí£ ieri dimineatí£ a diminuat si mai mult sansele ca "nationala" Romaniei sí£ joace pe 29 martie pe o suprafatí£ de joc excelentí£, asa cum a promis premierul Adrian Ní£stase
Cu o sí£ptí£miní£ inaintea meciului cu Danemarca, terenul de pe stadionul National continuí£ sí£ dea de furcí£. Gazonul promis "tricolorilor" musteste sub prelata de 1,35 miliarde lei, deoarece nu a fost utilizatí£ corespunzí£tor. Ninsoarea de ieri a dat mari bí£tí£i de cap.
Au mai rí£mas 7 zile piní£ la meciul Romania - Danemarca si guvernantii au inceput sí£ dea din colt in colt din cauza gazonului de pe stadionul National. Ca si cum n-ar fi fost de ajuns faptul cí£ lucrí£rile de reamenajare a terenului au inceput cu intirziere si s-au desfí£surat cu sincope, nici starea vremii nu vrea parcí£ sí£ sustiní£ proiectul declansat de premierul Adrian Ní£stase la sfirsitul anului trecut, dupí£ partida cu Norvegia.
In ciuda faptului cí£ terenul era acoperit cu prelatí£, ninsoarea abundentí£ cí£zutí£ ieri dimineatí£ in Bucuresti a pus din nou la grea incercare suprafata de joc. La prinz, gazonul era doar partial protejat, de viní£ fiind si folosirea ineficientí£ a foliilor de plastic, pentru care MTS a plí£tit firmei italiene Mondego Contract nici mai mult, nici mai putin decit 1.349.950.000 lei.

PRELATíƒ DE PLOAIE!? Consilierul guvernamental Gheorghe Tí£ní£soiu, responsabil cu supravegherea lucrí£rilor, a precizat: "Prelata a fost luatí£ de vijelie, iar portiuni insemnate de gazon au rí£mas descoperite. Am pus prelata direct pe gazon, pentru cí£ dací£ o puneam pe suportii ei o lua vintul de nu o mai gí£seam. Aceastí£ prelatí£ este pentru ploaie, nu pentru zí£padí£. Noroc cu firma lui Adrian Oprisan, Construct Proget, cí£ a umplut repede citiva saci cu nisip pentru a asigura stabilitate prelatei, care nu are contragreutí£ti. Incercí£m sí£ facem imposibilul pentru a asigura un teren bun pe 29 martie".

Adrian Oprisan, patronul firmei Construct Proget, care a incasat 600 de milioane de lei de la Guvern pentru a regazona terenul, pí£rea debusolat si lipsit de solutii fatí£ de situatia creatí£. El a ordonat initial militarilor sí£ degajeze zí£pada de pe prelatí£, insí£ s-a rí£zgindit dupí£ citeva minute, dindu-si seama cí£ se deterioreazí£ foliile protectoare.

Adrian Ní£stase: "Nu stiu cum creste iarba sub prelatí£"
Premierul Adrian Ní£stase si-a pierdut optimismul cí£ starea gazonului va fi in conditii foarte bune piní£ la ora meciului cu Danemarca. "Conditiile meteo nu favorizeazí£ refacerea suprafetei de joc de pe stadionul National. Vremea nu ne ajutí£ nici pentru repararea drumurilor. Am pus prelatí£ pe teren, dar nu stiu cum creste iarba sub prelata asta! Singura consolare este cí£ in toatí£ Europa se joací£ mai curind pe noroi, decit pe iarbí£", a declarat Ní£stase. Seful Guvernului Romaniei a mai spus: "Terenul va fi la fel pentru ambele echipe. Bí£nuiesc cí£ nu va fi o jumí£tate de teren pentru noi si una specialí£ pentru danezi". Aflat ieri in inspectie la stadion, directorul general al Secretariatului General al Guvernului, Viorel Ifrim, s-a mentinut pe acelasi ton pesimist: "Terenul conteazí£ mai putin cum va arí£ta, important e cum va juca echipa".
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Mar 27, 2003 8:23 pm

futu-ti mortii matii Oprisane!imi faci orasul de rusine!huooo!
futu-ti mortii matii Nastase!imi faci tara de rusine!huooo!

Simbí£tí£ se disputí£ partida Romania - Danemarca din preliminariile CE 2004. In ciuda asigurí£rilor repetate ale Guvernului si ale firmei Construct Project, care a primit 20.000 de dolari pentru lucrí£ri, iarba nici mí£car n-a incoltit pe mari suprafete ale terenului. In locul ei a fost turnat nisip!
Nici o minune nu se mai poate intimpla pentru ca echipa nationalí£ a Romaniei sí£ dispute poimiine importantul meci cu Danemarca pe un gazon mí£car satisfí£cí£tor. Satisfí£cí£tor si nu excelent, asa cum au promis cu tí£rie premierul Adrian Ní£stase si secretarul general al Guvernului, Serban Mihí£ilescu zis "Micky Spagí£", cí£ va arí£ta dreptunghiul de pe stadionul National.
Azi, suprafata de joc arí£ta execrabil. Ví£zut din inaltul tribunei, terenul seamí£ní£ mai degrabí£ cu o oazí£ din desert, unde predominí£ nisipul, iar iarba s-a dezvoltat intimplí£tor. Nimeni, nici mí£car gospodarii arenei, nu mai sperí£ ca lucrurile sí£ se mai indrepte. Nici soarele, atit de mult invocat de guvernanti si de patronul firmei Construct Proget, Adrian Oprisan, fratele baronului de Vrancea, Marian Oprisan, nu mai poate rezolva ceva oricit de multe grade Celsius ar degaja in putinele ore rí£mase piní£ la startul partidei.
Nu se vede marcajul. Atit de mult nisip este pe teren, incit existí£ portiuni unde nu se observí£ marcajul de delimitare a spatiului de joc, efectuat cu vopsea ecologicí£ albí£. "Avem aparate ultramoderne de tusat si de tuns iarba, dar nu mai avem gazon", glumeau amar lucrí£torii de la stadionul National, care oftau dupí£ vremurile dinaintea interventiei firmei lui Adrian Oprisan, fratele baronului PSD de Vrancea. In disperare de cauzí£, responsabilii lucrí£rilor iau in calcul posibilitatea de a aspira astí£zi nisipul de pe teren, in speranta cí£ vor mai iesi la suprafatí£ citeva firicele de gazon din semintele americane, mult lí£udate de "Micky Spagí£".

Horror. Ieri, la prinz, a vizitat terenul de pe "National" si un grup de ziaristi si fotoreporteri danezi. Cind au ví£zut in ce hal aratí£ suprafata de joc, acestia au exclamat in cor: "Horror". Fí£rí£ a mai face alte comentarii ei s-au interesat de cum va fi vremea piní£ simbí£tí£, considerind cí£ dací£ va ploua, meciul se va disputa pe ogor.

sursa : Prosport
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Mar 28, 2003 9:48 am

Eu sunt sigur ca daca lasau terenul in pace de asta toamna si pana acum, adica nu se bagau sa-l are, sa-l gaureasca, sa-l insamanteze, etc., si aveau doar grija sa-l protejeze de frig cu o prelata din februarie si pana acum, aveam un gazon excelent la meciul cu Danemarca, comparativ cu cel de pe Dinamo.
Dar SOD are dreptate, interesele de a pune mana pe banii publici au fost imense, si de suferit va suferi fotbalul...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori