Retrogradeaza Dinamo?!

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

cade dinamo?pleaca ando?

retrogradeaza
6
75%
nu retrogradeaza
2
25%
ramane la dinamo
0
Niciun vot
se intoarce la Sportul
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 8

Retrogradeaza Dinamo?!

Mesajde SOD » Mie Apr 16, 2003 6:50 pm

sondaj #1
dupa meciul disputat la Bistrita,situatia clubului Dinamo este din ce in ce mai grea.inaintea acestui meci,dinamo se afla la 7 puncte de retrogradare si 4 de baraj.nu zic ca nu mi-ar placea sa retrogradeze,dar parca fara dinamo ,campionatul nu ar mai avea aceleasi orgolii.
mai sunt 8 etape,iar pentru alb-rosi se anunta meciuri grele.

Dinamo –National
Uta-Dinamo
Dinamo- Farul
Sportul-Dinamo
Dinamo-Otelul
Brasov-Dinamo
Dinamo-Poli AEK
Craiova-Dinamo

sondaj #2
oare cat mai rezista Ando?ar trebui sa se intoarca la Sportul?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Apr 17, 2003 2:53 am

Ar fi prea frumos desi sansele sunt minime.

...si sa ii execute chiar Poli in penultima etapa.

PS: nici nu vreau sa ma gandesc la mistourile care ar iesi.
PS' : SOD, cred ca diviza A poate renunta la ceva orgolii pentru un an- doi. :D
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Apr 17, 2003 7:47 am

Ar fi sublim ca lui Poli sa i se dea ocazia MARII RAZBUNARI. De ce-ar fi pacat sa pice Dinamo? Io zic ca este cel mai bun lucru care i s-ar putea intampla, intrucat daca nu scapa de Porcea & co. vor ajunge din ce in ce mai penibili. Poate daca retrogradeaza o sa-shi ia aceshti mafiotzi talpashitza la spinare shi vor lasa fotbalul sa ramana un sport nu o afacere.

Cat despre Ando, eu zic ca el a incercat sa repare ce s-a stricat, lucru imposibil. Cred k nici Capello n-ar fi reushit mai multe pt Dinamo.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 17, 2003 9:06 am

Ce frumos ar fi sa aibe meci decisiv in ultima etapa la Craiova...si sa ii pishe Craiova. Sa vina 35 000 de oameni sa-i huiduie pe caini...si sa-i elimine tocmai Stiintza.

Dar nu..nu retrogradeaza. Ce draq ? Nu se poate asa ceva. Steaua si Dinamo nu au cum sa retrogradeze. Prin definitzie.

Interesant sondaj. Oare cum sa facem sa votam...si despre retrogradarea lui Dinamo...si despre plecarea/ramanerea lui Ando ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Apr 17, 2003 9:28 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Steaua si Dinamo nu au cum sa retrogradeze. Prin definitzie.


ilumineaza-ne praluminate....care definitie?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 17, 2003 9:32 am

N-am cum sa te "iluminez". Este o axioma a fotbalului din tzara noastra....iar axiomele nu se pot demonstra. Ia-le ca atare si nu mai comenta.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Apr 17, 2003 9:52 am

ca de obicei vorbesti tampenii si te aberezi pe un thread neadecvat...deci cand te ia gura pe dinainte cel putin ai bunul simt sa te explici si sa argumentezi ,daca nu, zii clar " am scos porumbelu, imi cer scuze "(cum faci de obicei) si case closed...

si ca sa te fac sa intelegi :
pana in 89 puteam vorbi de "axioma" ta, dupa, vorbim de profesionism ,deci de bani . si te poti pisha pe axioma ta...deci poate sa retrogradeze orice echipa din divizia a fie ea steaua sau dinamo.

explica-mi de ce nu mai e steaua in campionatul de baschet? era cea mai tare odata nu? sau aici nu este o axioma?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 17, 2003 10:00 am

hai..lasa-ma in pace cu tampenile si aberatzile tale. m-am cam saturat de ce imi debitezi zi de zi. eu zic sa itzi vezi de treaba ta...daca nu intelegi ce vreau sa spun....si sa nu mai strici subiecte. se pare ca esti cam incuiat la minte...si ca iei totul ca atare.

Am spus urmatoarele : Steaua si Dinamo nu au cum sa retrogradeze. Prin definitzie.
Puteai sa o iei drept...."ar fi incredibil sa retrogradeze Steaua sau Dinamo". Formatzii de legenda ale fotbalului romanesc...fanion al Romaniei in cupele europene pana acum 10 ani. Cine din tzara asta isi poate inchipui ca Dinamo sau Steaua ar putea juca in Divizia B ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Apr 17, 2003 10:20 am

auzi bah infantilule. ca nu ai bun simt si esti tupeist asta o stim cu totii...dar sa fii si impertinent in a sustine o cretinitate amenintand si acuzand ca stric io subiecte asta chiar depaseste mojicia ...deci tu vii cu o ineptie si cand ti se cere sa dezvolti vii cu alte ineptii dupa care ameninti si te bati cu pumnii in piept precum cretinu ajuns sef...adica TU ai voie sa postezi cretinitati iar noi cand iti cerem argumente stricam subiecte ?
...in plus pe acest forum TU retardat si imbecil ,niciodata nu o sa-mi inchizi mie gura ca vezi Doamne te-ai saturat de posturile mele . astea le faci celor cu care bei tu bere sau mananci shaorme si care-ti permit imbecilitatile...

pt mine case closed si daca mozii pe acest thread iti tolereaza ineptiile e treaba lor...eu nu, chiar cu riscu de a lua avertisment sau ban.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 17, 2003 10:43 am

Mi se pare o mare nesimtire din partea ta...sa zici despre cineva ca e nesimtit si tupeist..cand tocmai tu starnesti scandaluri si instigi la cearta..prin cuvinte urate.
Dar m-am obisnuit cu tine. Itzi place sa te dai in spectacol. Vorbeste. Eu nu itzi inchid gura ! Luminile reflectoarelor s-au aprins...si esti in centru atentiei.
Hai....zi-ne tu , eyewitness !

Eu ti-am explicat frumos ce si cum...despre Steaua si Dinamo. Daca tu o consideri..ineptie...putin ma intereseaza. Nu scriu pe acest forum pt. a ma justifica in fatza ta....si ma doare in p*** de ceea ce crezi despre mine.

Hai..ma da-te putin in spectacol !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Apr 17, 2003 10:43 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Interesant sondaj. Oare cum sa facem sa votam...si despre retrogradarea lui Dinamo...si despre plecarea/ramanerea lui Ando ? :p

gabriel,sunt oameni pe care ii doare in brisca de dinamo,dar poate le pasa de Ando.pricepi?voteaza unde vrei si mai lasa mistourile.poate ca ar fi trebuit sa va ganditi pana acum la o atare situatie si sa inventati o aplicatie ceva.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 17, 2003 10:48 am

OK. O sa imi dau cu parerea si despre Ando. Parerea mea este ca oricine ar veni in acest moment...mare lucru nu ar face. Dinamo a intrat intr-o pasa neagra. Prea multzi antrenori s-au perindat pe la carma formatziei. Se poate face performantza..tot schimband antrenorul ? Ma uit la Man U...care de 15 ani si mai bine are acelasi antrenor. Sau la Arsenal..care il are de o grama' de vreme pe francezul ala.
De ce oare..la noi se schimba antrenorul asa repede ? Mai mult ca sigur..daca Dinamo nu bate etapa ce urmeaza...o sa se strige "demisia" pentru Ando.
Deci..daca ash mai putea sa votez in sondaj..ash vota ca Ando pleaca pana la finele sezonului. Dar nu mai pot..caci am votat...."Dinamo nu retrogradeaza ! " . Nu are cum sa retrogradeze ! Nu are voie sa retrogradeze ! E DINAMO !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

1857

Mesajde baixinho© » Joi Apr 17, 2003 10:51 am

fac abstractie de certurile, insultele, sudalmele si cuvintele grele care s-au scris pana acum pe acest thread. v-as ruga sa va domoliti sau, daca ati ajuns la concluzia ca mai aveti ceva de spus, teleportati-va pe Scandal sau comunicati prin intermediul pemeilor, mailurilor ori chiar a porumbeilor calatori. totusi, cred ca nu este tarziu sa va impacati! ce dracu, meic lov not uar!
lustru -> ;r <- eyewitness
SOD -> :kiss: <- lustru

ps: dinamo nu pica (din pacate), ando ramane
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Apr 19, 2003 10:03 pm

Dinamo a ajuns la -6...dragi prieteni, datzi-mi voie sa visez
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 19, 2003 10:39 pm

Ai uitat sa ne spui ca "-6" este adevar de retrogradare ! :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Apr 20, 2003 12:16 am

n-am mai vazut niciodata atat de multi bagatori de seama, ca pe threadul asta.

Votati, visati, sperati, comentati, aberati... dar incercati sa mai si ganditi din cand in cand.

Capitan Badea™
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Apr 20, 2003 1:15 am

Nu,nu retrogradeaza Dinamo chiar daca ar vrea prea multzi chestia asta.Sa nu uitam k acum cateva saptamani shi despre Craiova se spunea k mai mult k sigur vor cadea.Asa k quit dreaming:D
Cat despre Ando eu unul cred k daca va fi lasat sa isi vada de treaba o sa aiba shi rezultate.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Apr 20, 2003 12:20 pm

Prin rezultate mig-ule te referi la clasarea in primele 5 locuri din Seria intai a diviziei B,right?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Apr 20, 2003 12:55 pm

Decret,ce amuzant esti sa mor io!.Mai vorbim noi despre asta,nici o grija.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Apr 20, 2003 11:31 pm

Initial trimis de D€CR€T
Prin rezultate mig-ule te referi la clasarea in primele 5 locuri din Seria intai a diviziei B,right?

HAHAHAHAHA!!!!!!!!!!

ufff, n-am mai ras asa bine de ceva vreme, simteam nevoia sa ma descarc.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde SOD » Lun Apr 21, 2003 10:51 am

asa e migule,de ando nu se atinge nimeni.dar tu nu vezi ca n-are jucatori?cu toate astea, spectrul unui campionat fara dinamo se vede fara prisma optica.si se vede de la distanta!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori