SOD la stadion

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

SOD la stadion

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 08, 2003 11:25 pm

Aliosha fiind necajit ca nu este in Romania ca sa poate vedea meciuri la stadion alaturi de prietenii lui dragi , m-a rugat sa ii povestesc pe la ce meciuri am fost , ce am mai facut....iar eu i-am povestit despre SOD...si ceea ce face el in tribuna la meciuri. Si pentru ca i-a placut foarte mult....m-a rugat sa fac thread...sa va povestesc si voua.

SOD este atractia principala a tribunei , la orice meci ar merge. Fie ca este cu Steaua , fie ca joaca nationala...si probabil la fel face si la meciurile Focsaniului....desi eu nu l-am vazut acolo.

De cum apare in tribuna incepe sa vorbeasca tare...bagandu-se in seama cu cei din jur. Tre' sa povesteasca el...meciuri de acum 7-8 ani , sa rememoreze vremurile de cand Piturca si Lacatus erau juniori.

Canta de unul singur...cateodata scandari celebre...alte datzi cantecele inventate de el.

Cand e nervos...injura jucatorii (cei de la Steaua) ...cu injuraturi grele de genul : "fututzi Cristosii , Cristosiilor matii ! " sau "fututzi altarul matii ! " .
Se intreaba daca Eugen Trica a vazut vreodata meciuri din Champhions League....si tot el concluzioneaza...ca nu are bani de cablu..si ca nu a vazut niciodata....din moment ce evolueaza la nivelul la care evolueaza.

In momentele de respiro...ma intreaba pe mine...cine joaca . :) Iar eu il intreb daca e meci. :)
Apoi..ne intrebam amandoi..de ce nu a fost titularizat Dobrin sau Dumitrache.

La meciul de ieri din Cotroceni...cand a intrat masina cu targa pe teren..SOD al meu a inceput in gura mare : "nino-nino-nino". :p

Tot ieri....obosise de atata stat in picioare. Dar cei din fatza noastra..nu doreau sa stea jos. Da' zice Cata : "eh,eh...sa ne mai odihnim si noi batranetzile. domnu' suporter...nu vretzi sa statzi jos ? " ha ha ha....."domnu suporter" . :yD

Ca s-a bagat in seama cu Gino Iorgulescu si Mihai Stoica....nu mai zic....ca am zis pe kterinci.

Dar lasand la o parte nota umoristica de pana acum....vreau sa va spun ca este un suporter model. Nu striga nicidoata injuraturi impotriva echipei adverse. Adica..nu o sa vedetzi la el..sa strige : "muie Dinamo" ...la un meci National-Steaua. Si aplauda ...fazele frumoase.
I-a aplaudat pe Timisoara....dupa victoria din Ghencea.

Pai cam atat....despre SOD la stadion. Deocamdata. Amvazut doar 3 meciuri impreuna.

Sa stitzi ca acest subiect..nu se refera numai la SOD. L-am ales pe el....asa..ca ma gandeam la el. Sa povesteasca toata lumea...cam ce face pe la meciuri. Faze frumoase. Etc.

Eu o sa mai povestesc....despre forumistii cu care am fost la stadion..si despre comportamentul lor.
Sunt sigur...ca Alin o sa va povesteasca...ce am facut eu la Romania-Danemarka. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 12, 2003 11:13 am

Hai sa va spun si eu o ironie la adresa lui Giani Kirita, la meciul de sambata cu Otelul:

La o faza in care a luftat in propriul careu, i s-a strigat din tribuna: "Gianiiiii, pregateste-te pentru transferul la Guingamp... ai facut meditatii la franceza? Ca or sa te doara mainile de cat o sa comunici tu cu aia... O sa faci ca Belodedici la meciul Bastia-Steaua: o sa intrebi cum se zice mersi in franceza..."
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mai 13, 2003 1:51 pm

duminica seara am fost,cum e normal,pe ghencea,insotit de Bhuttu.el a dorit sa stam in peluza galeriei ceea ce am si facut si drept urmare am stat in picioare tot meciul.
bhuttu este un mare suporter.tot timpul meciului a avut pe fata trasa o cagula ros-albastra,asa cum a vazut el intr-un film american cu teroristi.eu,nemaivenind in peluza galeriei de vreo 2 ani,ma tot uitam la seful de galeria cum striga prin portavoce si am ratat golul lui Aliuta,de-mi venea sa ma duc la ala si sa-l arunc de acolo.
dupa meci am mers pe jos pana la marriot ,de mi-au intrat picioarele in cur de atata mers.nu era nici un taximetru liber pe carosabil!da nici unul!

pe 7 iunie ma duc la craiova!care merge?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Mai 13, 2003 3:28 pm

Initial trimis de SOD
pe 7 iunie ma duc la craiova!care merge?


Bafta si HAI ROMANIA!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron