Meciuri vazute la fatza locului

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 23, 2005 7:43 pm

Sportul Studentesc - Otelul Galati 3-2
Stadion : Regie

Am vrut sa stau la tribuna a II a, dar nu s-a permis accesul publicului spectator acolo. Am stat la zero, chiar langa masa presei.
Meciul a fost unul foarte placut, fazele create de cele doua echipe starnind deseori ropote de aplauze. Au fost cam 1000 de spectatori platitori, intrarea fiind libera.

Studentii bucuresteni au inceput in fortza...Gigel Bucur reusind sa inscrie chiar la primul sut catre poarta. Era minutul 2. Dupa cam un sfert de ora...Stancioiu degajeaza excelent terenul (minge cu efect...care la atingerea pamantului...s-a dus in fatza) ...balonul ajunge la un jucator care nu stiu cine a fost...acesta centreaza...si acelasi Bucur reia in poarta.
Tot Bucur executa perfect un penalty...si duce scorul la 3-0, devenind si lider al golgheterilor in Divizia A.

S-a alergat foarte mult in aceasta repriza, facundu-se o adeavrata risipa de efort. Apararea galateana...foarte subtire...fiind cu lejeritate depasita.

Dupa pauza...studentii au slabit ritmul...permitand oaspetilor sa inscrie de doua ori. Prin Victoras Iacob si noul intrat Bogdan Aldea.

Dan Petrescu a fost suspendat la acest meci...asa ca nu l-am vazut. In schimb l-am vazut pe Mihai Stoichitza. La blugi si sacou.

Au avut si galatenii o galerie din vreo 50 de oameni. M-am dus sa ma pish la pauza in spatele peluzei unde stateau ei...si garda a zis ca dupa ce ma pish...sa ma intorc inapoi in tribuna. Cica : "stim ca nu se intampla nimic...dar asa sunt regulile."

Sportu a evoluat in echipament alb complet, iar galatenii in tricouri si jambiere rosii...tricourile fiind in dungi rosh-albe.


Un meci frumos cu 5 goluri. Nota 8/10.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Apr 24, 2005 4:33 am

balonul ajunge la un jucator care nu stiu cine a fost...acesta centreaza...si acelasi Bucur reia in poarta.


tibi balan
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Apr 24, 2005 9:27 am

unul din cei trei jucatori pe care ii regret cu adevarat ca au plecat de la Rapid. ceilalti doi sunt Minteuan si Lupu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Apr 25, 2005 12:42 am

POLI Timisoara - Gloria Bistrita
2 - 1
Dupa ce aproape un an de zile am jucat numai pe nocturna, acum incep sa ne lipseasca.. adevarul e ca atmosfera e cu totul alta.
Am ajuns ca de obicei cam cu o ora inaintea ineputului partidei. Biletul a fost 70 000 in peluza CVUCS, in rest era 100 000. Atmosfera foarte destinsa, doar jucam cu Bstrita. pana la urma s-au adunat vreo 20 000 de oameni, nu foarte multi, asa cat pentru un simplu meci de campionat.

am avut ghinion de un autogol in minutul 3, dupa care practic am alergat tot meciul dupa cele 3 puncte. echipa n-a facut un joc grozav, nu stiu de ce naiba n-au tras mai mult la poarta, ca se invarteau in jurul careului, ca la handbal. Bistritenii au fost mai mult decat jenanti.. in afara de golul norocos, cam tot ce au facut a fost sa traga de timp.

la golul lui silvasan, am avut impresia ca a fost fault in atac.. la televizor am realizat ca n-a fost nimic. cat despre executia lui. cred totusi ca a vrut sa suteze, si bine a facut:D

nu spun nimic despre atmosfera, pt ca o sa ziceti ca sunt subiectiv. sincer.. sper sa ajung o data la un meci in bucuresti sa vad cum se intampla lucrurile acolo.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde subzero » Mar Mai 10, 2005 2:24 am

RAPID - APULUM 2-2.

Frumos meci. ;a
Am ajuns cu cinci minute inainte de fluierul de start al partidei pentru ca am intearziat intr-o terasa sa vad ce face steaua. Cum ne-am obisnuit la peluza intrarea libera. Am urcat mi-am luat locul unde urlu de obicei, si mi-am aprins o tzigara......dar....mi-a ramas fumul in gat. Lovitura libera lateral dreapta si mingea ajunge in plasa ca juma` de buletin nu a prins-o. Asta este vom reveni mi-am zis. Faza nostima sa petrecut la 3 min dupa gol. Noi (cativa prieteni), am lasat un coleg la terasa sa vada meciul lui steaua si sa vina cand se termina. Pe stadion o linisti criminala adusa de golul luat in startul partidei. Cand colo intra unul zbierand de fericire: "Au furat-o stelistii cu 1-0!", si sarea ca dracii. La care eu i-am raspuns: "Si noi"....nu am cum sa va povestesc ce fatza a facut. ~p
Saracul. Ia cazut si tigara din mana. Meciul a fost intre....si....intre. adica nu mi-a placut. in schimb m-au uimit niste colegi de suferinta care la un moment au smuls neste scaune si au dat cu ele pe teren, ca sa nu mai vb si de colectia de brichete cu care sa umplut gazonul.
Deci atmosfera a fost, meci nu prea am vazut. :(
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mai 12, 2005 9:37 am

DINAMO - Farul 1-0 / Finala Cupei Romaniei 2004/2005

Am ajuns la stadion in jur de 19.00, dupa ce am injurat jandarmii si organizarea ferefeului de cacat ce s-au gandit ca 10.000 de dinamovisti sa intre pe o singura poarta de acces in stadion, am reusit sa intru, si am gasit un loc la a II-a, inspre peluza alb-rosie.
Aglomeratie mare in tribune ,atmosfera a fost incinsa, am stat in picioare tot meciul, am scandat, am strigat si am incurajat echipa in speranta salvarii sezonului mai nefericit facut prin castigarea cupei.
Nu prea am ce ironii, glume si intamplari amuzante sa descriu, ca a fost multa tensiune in tribune.
Galeria constanteana a fost destul de mare, vreo 4.000 de oameni, ocupand vreo 2 sectoare la tribuna I, un sector la tribuna II si peluza dinspre Mariott, peluza ce s-a umplut abia prin min 15, din motive ce imi scapa unii ajungand destul de tarziu acolo, ceea ce a facut ca si coregrafia constanteana sa fie sticata complet si sa para ridicola. Au avut si un steag mare, cu un Popeye desenat foarte prost si umplandu-se de ridicol cu prezentarea unui sponsor pe acest steag...
Galeria dinamovista din peluza a cantat si ea mereu, impulsionata de Elyass de la portavoce, iar steagul urias a prezentat un buldog cu cupa in mana privind in jos la Popeye ce era in genunghi.
A, la ironii sa consemnez banner-ul ce a stat pe toata lungimea peluzei la inceputul meciului, banner ce completa coregrafia: APARAM CUPA CAINESTE DE CEI CE MIROS A PESTE!

Si am castigat iarasi Cupa! asa ca am avut ce sarbatori in ploaie la sfarsit.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mai 12, 2005 9:43 am

APARAM CUPA CAINESTE DE CEI CE MIROS A PESTE


asta numa la mintea dinamovistilor ca cei de pe litoral miros a peste. dai cu tunu pt o bucatica de peste in ctza si tot dejaba :D

in plus nu jtiu cum apara migu cupa aia caineste de propriul iz de peste ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mai 12, 2005 10:13 am

Pai migu tocmai anuntase ca nu vine sa o apere, asa ca nu e nici un conflict de interese.
Si nu toti constantenii miros a peste, doar aia ce-si zic "rechini"... dar au fost niste biete meduze ieri.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Mai 12, 2005 6:50 pm

Trei sferturi din "rechinii" de ieri sunt cei care in meciul de campionat de acasa cu echipa din Ghencea si-au scuipat plamanii strigand pentru infratirea lor cu ros-albastrii.Mai mijto o sa fie acuma cand or sa isi scuipe aceiaj plamani pentru alb-rosii doar,doar de-ar ajunge si ei in Europa~p

P.S.Oricum din cate am inteles de la un prieten care a fost la Faru in galerie,organizarea a fost dezastruoasa.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Sâm Mai 14, 2005 10:01 pm

STEAUA - cfr cluj 1-0.

acum am venit de la stadion. incredibil. doar atat va pot spune.
la sfarsitul reprizei a2-a, cand Dica a ratat pentru a 1000-a oara, bine-nteles ca am inceput sa-l injuram.... si ma uit in sus, spre loje, si-l vad pe Stoica, ridicandu-se val-vartej, impiedicandu-se de scarile alea din loja, Zmarandescu cu alte gorile de-ale lui Jiji dupa el, coborand in tribuna sa bata un suporter, pentru a indraznit sa fie suparat pe DICA!!!! in halul asta am ajuns:
sa coboare din loja presendintele executiv si sa bata suporterii.
eram departe de locul in care s-a intamplat toata minunatia.... si n-am vazut mare lucru.... dar am inceput sa strigam "rusine, rusine... etc"... "lacatus", "demisia"... si ca sa ii aratam lui walter ca nu erau pentru el.... i-am strigat si numele lui. aaaa... dupa "demisia" a urmat "khamutovski" si "rica neaga".
in rest, putini suporteri, galeria slabuta (fara volum), jucatori obositi..... suporteri care-si doreau mai mult...
in ritmul asta....
aaaa.... si in mijlocul scandalului, cand toata tribuna se uita la gigi si il huiduia, ranjea ca un idiot. ba la un moment dat chiar si-a ridicat mainile asaaa.... "victorios"... javra ordinara!
si-a batut joc de o echipa!
btw: din surse cat se poate de sigure: Walter Zenga nu va mai fi antrenorul Stelei din vara. cel putin asa zice acum. si sincer, nu vad de ce s-ar razgandi.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 16, 2005 9:10 am

Dinamo - Rapid 2-2

Ce sa mai zic dupa asemenea meci, cand in min 91 Goian da pasa de gol pentru adversari si aduce titlul Stelei...
Nu mai conteaza nici atmosfera din tribune, nici galeriile, nici lucrurile frumoase si nici cele urate facute de suporteri (cei de sub podul grant facandu-se de rusine urandu-i lui Petre sa se duca dupa Haldan, sau strigand ca acesta are usa in tavan, iar de partea celalata dinamovistii raspunzand cu niste torte aprinse aruncate de pe Spitalul de Urgenta in capul rapidistilor)...
Asta e, asa ia trupa de batausi din Ghencea (remember Jiji-Malonga?) un nou titlu...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Lu_Lu » Joi Mai 19, 2005 10:29 am

fc national - STEAUA 1-0

am fost pentru prima data in cotroceni. stadion mic, ciudatel.
steaua, a jucat frumos (sau normal), dupa multe etape de frecat menta pe teren.
am stat la tribuna I (cred). cica pe stadionul asta fetele au intrarea libera, iar eu si cu inca o tipa aveam bilete cumparate. le-am facut cadou unuia care nu avea deloc, caruia nu i-a venit sa creada. (am facut o fapta buna :yD )
nu mi-a placut deloc de national. se apara cu toata echipa, pe care si-o muta in poarta, la cea mai mica tentativa de atac.
dupa prima repriza aveam senzatia ca nationalul ne da meciul, pentru ca au gresit multe pase (in favoarea noastra) si nu au jucat cum au facut-o cu dinamo....
zenga a primit o minge in cap de la un suporter "nervos".
zenga a intrat in conflict si cu cristi munteanu. (sau cum l-o chema)
in tribuna a fost si corneliu vadim tudor (cred ca ala ne-a purtat ghinion)
l-a sfarsit: "plecati cu totii din ghencea", "nu va pasa de noi", "rusine sa va fie".

a fost foarte urat.
sunt tare curioasa care va fi atmosfera la meciul de sambata, cu bacaul. mai ales dupa incidentele de aseara, cand un grup de suporteri s-au dus in ghencea.... unde e fost "o mica revolutie".
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 19, 2005 10:35 am

Lulu scrie:am fost pentru prima data in cotroceni. stadion mic, ciudatel.


un stadion mult mai cochet si mai modern..decat cel din Ghencea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Joi Mai 19, 2005 10:38 am

modern?????????
peluzele n-au scaune.
au 2 boxe suspendate in tribune.
30 de suporteri.
ce e cochet la el? scaune rupte si murdare??? de cand n-ai mai fost in ghencea?!

daaaaaarrrrrrr: au un super gazon.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 19, 2005 10:42 am

care e legatura ca sunt 30 de suporteri...cu faptul ca au un stadion marfa ?
bine ca avetzi voi boxe marfa...si spune Gabi Safta numai idiotenii.
scaunele sunt rupte ca vin pishatii de suporteri de la marile cluburi bucurestene. moshii aia de sunt fani FC National sigur nu le rup.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Joi Mai 19, 2005 10:45 am

nu am vazut moshi.
vroiam sa spun ca nu au bani pentru a face un stadion modern. e mic si naspa.
30 de suporteri => lipsa de interes din partea conducerii clubului in ceea ce priveste modernizarea stadionului? penru cine s-o faca? pt "Los Platanos" ~p
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 19, 2005 10:50 am

e mic si naspa...dar e mai marfa decat Ghencea.
in Bucuresti ordinea frumusetii stadioanelor este : Giulesti,Cotroceni,Stefan cel Mare,Ghencea,Regie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 19, 2005 11:27 am

Cotroceniu are scaune in peluze.Sau cel putin cand am fost ultima data, acum doo luni avea.Intre timp,dupa finala cupei si derby-uri bucrestene poate s-au mai rupt din ele...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Joi Mai 19, 2005 2:01 pm

in peluza din dreapta tribunei acoperite (nu stiu ce tribuna e), pe langa tulumba aia din care ies jucatorii de la vestiare, NU SUNT SCAUNE!!!! deloc.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mai 19, 2005 4:17 pm

Oribilul Mosh scrie:e mic si naspa...dar e mai marfa decat Ghencea.
in Bucuresti ordinea frumusetii stadioanelor este : Giulesti,Cotroceni,Stefan cel Mare,Ghencea,Regie.


io ca dinamovist nu sunt mandru si nu-mi place cum arata stadionul Dinamo; abia cand si tribuna a doua va fi la acelasi nivel cu tribuna I si peluzele, si eventual si acoperita va fi ok.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 22, 2005 12:47 pm

Sportul Studentesc - Politehnica Timisoara 0-0
Stadion : Regie

Meci frumos, in ciuda faptului ca cele doua echipe nu au excelat la nici un capitol si in ciuda faptului ca nu am vazut goluri. Partida a fost foarte echilibrata..prima reprinza apartinand studentilor bucuresteni, iar cea de-a doua studentilor banatzeni.

Timisorenii din peluza au fost mai putini ca la deplasarile trecute...dar au cantat pe tot parcursul meciului, sustinandu-si sportiv favoritii. Au avut chiar si coregrafie, steaguri si banare.

Am stat la tribuna zero...iar lumea de pe acolo avea ce avea cu Gigel Coman. (si in tur cand am fost la Sportu-National...tribuna il tot necajea). "Betivule !" , "Nebunule"...si numai d'astea ii ziceau. Mie mi-a placut de Gigel. A muncit in meciul asta. La un moment dat mingea s-a dus langa banca celor de la Sportu...si Gigel Coman s-a dus sa o ia. Dan Petrescu i-a dat una dupa ceafa...apoi au batut cuba. :p

Mansur ala nu a facut absolut nimic tot meciu. Mi s-a parut extrem de slab..in ciuda conditiei fizice pe care o arata. In schimb mi-a placut de Contra. Nu a aratat cine stie ce...dar a jucat cu finetze. Lovea frumos mingea...si a fost util in ambele faze ale jocului.

Olaroiu, pe tot parcursul meciului, a creat probleme arbitrului de rezerva. Iesea din spatiul destinat antrenorului...tipa si gesticula. Publicul il taxa mereu : "Oli....treci la cushca" :D

Scor echitabil...desi ar fi fost mai frumos un egal gen 2-2.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 08, 2005 11:00 pm

nu stiu daca iera locu aici da ma rog
Romania-Armenia 3-0 (2-0)
dupa 3 ani Nationala la Constanta si m-am gandit sama duc si io la meci.un bilet la peluza,ca sa vezi o echipa de alcolici si nulitati 75.000.cam mult.la faru e 20.000 si vezi cam acelasi tip de jucatori,poate ceva mai seriosi.oricu meciu a fost slab si cum l-atz vazut totzi nu il comentez prea mult.contra catastrofal...ca de obicei.nu inteleg de ce insista piturca atata cu iel.atmosfera destul de slabuta, cam 8000 de oameni,unii (cam o mie) au cantat si strigat tot meciu si l-au aplaudat chiar si pe contra.in rest stadionu a fost vopsit si aranjat frumos,jandarmi n-au prea fost ceia ce e un lucru bun,am stat la 2 metri de "vedeta" pompilu stoica zis si "pompa" caruia n-am rezistat sa ii strg la final sa cobuare si iel sa salute galeria si care in timpu meciului a consumat 3 pungi de semintze.cre ca deseara o sa i se faca rau:D,l-am injurat putin pe mircea sandu si pe "superstarurile" nationalei si cam atat.in concluzie mai bine ma duceam si beam doo beri cu bani aia.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Iun 08, 2005 11:19 pm

mie nu mi se pare scump 75 000 pt un meci.. eu am dat 70 sa vad Iasiul sau Bacaul... oricum atunci cand a fost nationala la Tm cu Croatia, totul a fost super in afara de jocul ratatilor alora...deci, eu unul nu sunt prea curios sa vad un alt meci al "nationalei"
(bre migule scumpa e berea la voi, daca iti iei numa 2 cu 75 de mii, sau umblii tu in localuri selecte:D )
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Mie Iun 08, 2005 11:35 pm

da da la noi la Faru ie 20.000:D mie in Bucurejt la National-Dinamo mi-s-a parut mult 70.000 da am dat ca iera Dinamo:p
da bre ie pretzuri cam mari la noi la bere,bulanji astia:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Iun 09, 2005 11:30 am

MiG29 scrie:contra catastrofal...ca de obicei.nu inteleg de ce insista piturca atata cu iel


uite de asta:

Oribilul Mosh scrie:In schimb mi-a placut de Contra. Nu a aratat cine stie ce...dar a jucat cu finetze


Poate a vazut ce a scris Moshu, si s-a gandit sa-i ma dea o data sansa dupa meciurile cu Danemarca de la Bucuresti (cand parca a dat un autogol, nu?) si Olanda de la Roterdam (cand a dat o jumate de autogol) sa mai ne arate un pic de fi(ne)tze... :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 09, 2005 12:55 pm

Mah...in Regie a jucat frumos Guritza. A fost foarte util echipei...si a contrinuit la punctul castigat in deplasare. :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Iun 12, 2005 4:20 pm

Steaua - Poli Tmisoara 2-1, Stadionul Ghencea, 11.06.2005

Categoric cea mai impresionanta coregrafie pe care am vazut-o vreodata in ghencea.
Peluza Nord - bannerul imens cu Steaua-22 si stegulete ros-albastre imprejur
Tribuna II - cartonase rosii si albastre
Tribuna I - cartonase rosii, galbene si albastre
Peluza Sud - ca de obicei, din alt film, cu bannere de scandalagii. Pana si suporterii lu' Poli au avut un banner cu un mesaj insipid in care au investit niste bani ce meritau o cauza mai buna. Ajutarea sinistratilor din Banat, poate...

A, si-am auzit o strigare buna:
"Cand mai vii cu desagii-n Bucuresti
Tu Poli, pula s-o belesti
Sa se-auda-n toata tara
Muie Poli Timisoara"
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SkA » Mie Iun 15, 2005 1:50 pm

Memelush aberezi la greu, esti in alt film rau de tot!
1. Toata coregrafia voastra a fost finantata de jiji, s-a facut cu ajutorul unei firme, asa ca e un mare 0 dpdv ultras. Ati dovedit ca sunteti doar niste lachei becaliezi. Mana intinsa si miloaga sunt pricipiile voastre.
2. Macar aia din sud fac tot ce fac cu suflet si cu banii lor. Au si ceva de spus de multe ori. Onoare pentru cei cu onoare...
3. Mesaj insipid... esti... :cow: (sorry, nu sunt iconuri cu oi). Au fost 2 coregrafii (una CVUCS si una de brigada), plus cateva mesaje. Ia baga un ochi...
Cat despre strigarea ta...atata puteti... DIN FOAME DE BANI - SLUGI LA CIOBANI!!
Tarani ati fost, tarani ati ramas...aurolacilor! A-)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Iun 15, 2005 1:58 pm

bhuttule acuma am vazut cantarea ta de tzaran. atata poti, atata faci. nu-i vina ta ca esti jalnic.

pe viitor, te rog abtine-te, si nu mai risti sa cazi in penibil.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde bhuttu » Mie Iun 15, 2005 4:15 pm

Brigate Timisoara, uite ce zic io:
1. ma doare-n cur, da' fix in cur, daca bani pentru coregrafia Stelei ii da gigi becali, locic srl, euroest imobiliare, microsoft sau NASA. Conteaza doar daca arata bine sau nu, din punctul meu de vedere. Din punct de vedere ultras, nu stiu ce-o-nsemna, da' stiu ca am dreptul sa ma duc la meci la Steaua si fara sa dau bani pe stegulete.

2. N-am absolut nimic cu gruparile din peluza sud. Dimpotriva, ii admir pentru ce fac, pentru ca au ceva de spus si pentru ca nu-l pupa-n cur pe becali cum face Mustata. Am spus doar ca sunt scandalagii, si asta n-o contesta decat tampitii.

3. Ok, bos, io sunt vaca, tu ai avatar cu Marley, deci probabil esti mai destept. Lamureste-mi si mie, in ordine, urmatoarele:
- cat haz are "may the force be with you" in contextul meciului Steaua-Poli? Cat despre "sunteti la mana noastra", Steaua au fost doar la mana(si mai ales la piciorul) lor tot timpul. Pe mana lor i-au scos pe Valencia, pe mana lor si-au luat-o de la Villareal, pe mana lor i-au batut pe dinamo de 2 ori si tot pe mana lor au pierdut avantajul de 6 puncte in retur. A lor, nu a lu' Poli din Timisoara. Sau ma insel?

- ce scrie alb pe negru si ce e desenat pe al doilea banner? Io n-am deslusit.

- ce-i aia coregrafie CVUCS si ce-i aia coregrafie de brigada?

Cat despre strigarea mea, m-a distrat prea tare sa n-o pun si aici. Ala e un cantecel, asta:
SkA scrie:Tarani ati fost, tarani ati ramas...aurolacilor!

e o jignire.

Demoane, hai ma, sunt convins ca poti mai mult!

PS: Ba, ce dor mi-era!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron