Meciuri vazute la fatza locului

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 8:52 am

Neatza!
1. Pai daca esti membru al galeriei ar trebui sa-ti pese de unde sunt bani pentru coregrafii. Din momentul in care clubul iti da bani sa faci ceva, esti la mana lor. Iti pot scoate ochii mai tarziu cand e vorba de proteste ca nu ai dreptul sa deschizi gura...Cu alte cuvinte te cumpara. Si in plus, iubirea si pasiunea pentru culorile unui club trebuie sa vina direct din suflet, trebuie sa fie neconditionata. Si cand ai pasiunea asta, nu exista impediment, nici macar financiar.
2. Or fi scandalagii...cam toti ultrasii sunt. E un lucru cu care eu nu sunt de acord. Nici scandalurile gratuite, nici injuraturile. Scopul nostru ca suporteri e sa incurajam echipa, nu sa muim adversarii.
3. Hai sa-ti spun ceva...Un mesaj sau o coregrafie are ca scop transmiterea unei idei adversarilor. Nu trebuie sa fie 100% ancorata in realitate. Nimeni nu a spus ca Steaua nu si-a facut'o cu mana ei, dar in contextul meciului cu noi, asta era un mesaj bun: "sunteti la mana noastra"!! Mesajele si coregrafiile fac parte din duelurile tifoseriilor!
Pe al doilea banner: ce e scris alb pe negru reprezinta numele celor 2 brigazi ce au facut coregrafia. Desenul reprezinta un cavaler calare cu o cupa in mana, iar in fata lui ingenunchiati un stelist si un dinamovist. Poza e cam prost facuta...
Coregrafie CVUCS inseamna ca ea reprezinta toata peluza timisoreana ( CVUCS = Commando Viola Ultra Curvs Sud - numele peluzei noastre). Coregrafie de brigada inseamna ca ea reprezinta numai gruparea sau gruparile ce o semneaza. Aaaaa....tu chiar nu stiai toate astea, sau??!? Stai in peluza sau in tribune?
Pai si tu m'ai jignit cu cantecul tau...
Inca ceva...de unde ai scos'o pe aia cu Brigate Timisoara?!!??

SI in final...sa-mi bag poola!!! Cica mutu are sansa sa ajunga la Fiorentina! Sper sa'l refuze aia ce nu au nevoie de cacanaru ala....
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Iun 16, 2005 9:20 am

E, hai ca te mai calmasi nitel, cred ca putem chiar sa stam de vorba.

In continuare nu-mi pasa de unde sunt banii pentru coregrafii. Eu n-am luat nici un ban de la becali niciodata. Daca mustata a luat, atunci nu se cheama ca m-am cumparat pe mine, ci se cheama ca l-a cumparat pe mustata.
Acum, iarasi ma repet, e adevarat ca e un gest frumos sa faci coregrafii autofinantate, dar nu vad nici un pacat in a nu face.

Mie intreaga atitudine a Timisoarei mi s-a parut mult prea ostila, si - mai grav - de o ostilitate gratuita fata de Steaua. Ca si cum aveau nevoie disperata de puncte, sau ca si cum faptul ca Steaua e campioana ii afecta direct. Vorbesc si de joc si de galerie. Timisoara nu lupta pentru nimic in meciul ala, d-asta zic ca mi s-au parut usor nelalocul lor mesajele alea cu rachetele de trag in stea, sau asta de-o zici tu, cu cavalerul cu cupa in mana... Va place sa va simtiti importanti, este?
Si tot din cauza ostilitatilor astea gratuite mi-am schimbat mult in rau parerea despre Poli si-ai ei suporteri.

Alea cu galeriile nu le stiam. In general miscarile ultras ma lasa un pic rece. Pe Ghencea de obicei stau in peluza I(nord), zisa si peluza Gheorghe Mustata. Nu stau la tribune pentru ca nu suport sa stau jos in timpul meciului, iar dintre cele 2 peluze o aleg p-asta ca e mai multa galagie.

Brigate Timisoara a fost spontana, ca v-adunaserati doi si deja erati un grup. ;)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 10:00 am

Pai chiar facem parte din aceeasi grupare! :-D
Mai, de ce crezi ca echipa a avut o atitudine prea incrancenata? Nu asa ar trebui sa fie? Doar e un meci de fotbal, o echipa ce se vrea profesionista joaca agresiv (in sensul bun) si la victorie chiar daca nu are obiectiv. Nu de aia ii zice sport fotbalului? Cel putin la nivelul jucatorilor nu cred ca a fost vorba de ostilitate,doar multi sunt colegi la nationala nu? Ca a fost presiune asupra lor de acord, dar pentru asta arata dejtu presei, ca aia creeaza presiune aiurea!
Nu ne afecteaza absolut deloc ca Steaua ia sau pierde campionatu. Sincer asa ni s-a rupt de cine castiga campionatul!Sa nu crezi ca echipa voastra conteaza pentru noi... A-) Voi sau dinamu ...tot aia! Noi vroiam sa castige echipa noastra. Ca intotdeauna. Cu suporterii e alta faza...acolo sunt alt fel de "lupte", altfel de manifestari. Iar ostilitatea...e tipica peluzelor!! Si sunt de acord cu ea atata vreme cat se pastreaza in anumite limite. Da' pana la urma nu e cazu sa faceti voi pe fata mare...ca juma de meci ati bagat "mooje Timisoara". Asa ca...
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iun 16, 2005 10:06 am

SkA, nu mai da quote la tot postul precedent, ci, eventual, la o bucata din el.

Mersi
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Iun 16, 2005 10:41 am

SkA scrie:ca juma de meci ati bagat "mooje Timisoara". Asa ca...


De vreo 6-7 ori de toate. Ceea ce nu-i chiar asa rau.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Iun 16, 2005 11:14 am

uite mie nu mi se pare normal sa strigi nici macar o data. poate ca suntem noi aici mai ciudati.
m-am enervat tocmai ca ne-ai luat cu m### timisoara si cu cantecelu ala cretin.
plm asa pot sa incep si eu ca sunt destule, e adevarat ca nu la fel de tembele (mi-a mai zis OM unul la fel de "interesant")

am mai spus si in alte locuri.. apropo de incrancenarea noastra.. e strict pe stadion.. ce se intampla inafara e altceva.. putem iesi cu tine la bere, putem discuta.

ok, inteleg ca nu ai treaba cu nici o grupare, poate de-aia ti se pare aiurea sa dai bani sa faci coregrafie:)

si da.. asta e realtiatea.. in general atitudinea e oarecum ostila cand vine vb de steaua si dinamo...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 11:32 am

Numa de 6-7 ori? :??: Da' ce s-a intamplat? Tineti post? :banana:

Sorry baixinho, vroiam sa ma inteleg cu memelusu cat mai la obiect! :box:
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Iun 16, 2005 11:48 am

repet ce am mai intrebat si pe alt topic. De ce va atacati la m**e timisoara cand voi tot meciul ati ars-o cu "ne pi*am pe capitala voastra"?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Iun 16, 2005 12:04 pm

Io nu voiam sa le dau asa, da' are dreptate si decret. Prin tot vestul Romaniei(in special Alba Iulia, mai putin Oradea) sunt baietii cu muia pe Bucuresti rau. Da' invers nu le place.

Si cu pula-n cur si cu sufletu'n rai... nu merge!

SkA scrie:Numa de 6-7 ori? Da' ce s-a intamplat? Tineti post?


Pai pana si de rapid cred c-am zis de mai multe ori.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 12:31 pm

Pai nu e normal sa ma atac? Tu nu te-ai atacat? Ma deranjeaza cand mai faceti pe mirosnitele si va declarati socati de nush ce cantec de la noi atata vreme cat la voi din 3 cuvinte 4 sunt injuraturi.
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Iun 16, 2005 12:49 pm

Io doar am povestit cum a fost la meci. Tu si daimon ati sarit dupa aia ca arsi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SkA » Joi Iun 16, 2005 1:11 pm

Pai povestit povestit, da' parca din inima ai bagat cantecu ala... ;-)
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Iun 16, 2005 1:52 pm

totuj cu riscu de a parea insensibil,vaj ruga sa o lasati mai moale pe threadu asta ca deja deviatz.mutati-va in alta parte.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Iun 16, 2005 3:02 pm

io am terminat. Te-as ruga chiar sa stergi ultimele fo' 4-5 posturi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iun 16, 2005 4:35 pm

nu se sterge nimic, dar de acum inainte va limitati la a descrie meciurile vazute la fata locului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Aug 01, 2005 5:31 pm

Supercupa Romaniei 2005 : Steaua-Dinamo 2-3 !!! ~p

Caldura mare in tribune, iar umiditatea accentuata te facea sa transpiri doar stand si privind (asta intre 19.20 si 20.30, ca dupa aia, n-am mai stat, mi-am adus si eu contributia la victorie cu pretul vocii ragusite de azi).

In afara de meciul propriu zis, celalat meci, al galeriilor a fost castigat net, fara drept de apel si chiar umilitor de catre PCH... Demult sau poate chiar niciodata n-am vazut galeria Stelei asa de slab pregatita, neinspirata si rupta in bucati si cu o coregrafie invizibila... Asta e, tot asa sa o tina! Decizia stelistilor de a sta in majoritate la tribuna a II-a si nr mic de stelisti prezenti la meci au facut ca peluza (cheala) ros-albastra sa fie dominata tot timpul de catre dinamovisti, cei care au ocupat si jumatate din tribuna I, pe langa peluza de la tabela si jumatate din Tribuna II.
Mesajele cainilor s-au referit in special la varsta frageda a dusmanilor:
"1996-anul nostru de infiintare, voi in clasele primare" ;
"Voi vorbiti de mentalitate cand n-ati trecut de pubertate?".

Una peste alta, un joc frumos, Steaua cu norocul ei proverbial a dat 2 goluri din primele 2 suturi pe poarta, al treilea fiind in min 94 si fiind scos greu de Gaev. Dinamo a dominat trei sferturi de meci (execptand o parte din prima repriza), Hamutovski aparand cateva goluri gata facute la Bratu, Petre si Niculescu si fiind ajutat si de bara la ghiuleaua lui Niculescu.
Victorie de palmares si pe deplin meritata pt echipa mai buna!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Aug 01, 2005 5:54 pm

Victorie de palmares


de ce bre? se consemneaza in anale, dinapoia lu ficus castigatuarea supercupei romaniei in 2005.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Aug 02, 2005 7:48 am

Egzact! ~P
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde SkA » Joi Aug 04, 2005 10:42 am

Poli Timisoara - Juventus Torino

Si aici caldura mare, stadion arhiplin (in ciuda preturilor biletelor - sic!-), si atmosfera specifica Timisoarei.
Desi meciul a avut ca scop prezentarea lotului alb-violet, meciul a starnit un interes enorm, astfel incat ca ore bune inainte de start stadionul fierbea. Dat fiind faptul ca a fost un meci - show, nu vreau sa insist asupra desfasurarii meciului. Pur si simplu Poli - Juventus, un meci de Fotbal adevarat ( desi eu am avut impresia ca italienii nu s'au prea agitat decat in repriza secunda). In rest, cum am spus: show - artificii, vulcani, Cargo, cavaleri medievali. Si jandarmi cretini!
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Aug 04, 2005 11:10 am

Steaua - Jelborn aia

caldura nu fuarte tare. meci inceput cu multa muie la adresa irlandezilor si alu Dica detinatoru unui rosu din minutu 4. In minutu 13 am inghetat la ratarea copacilor aia, dar dupa minutu 19 am asistat la un meci amical de mare excepte.

Jelbornii ar face fatza cu brio in divizia B de la noi...ce nam inteles a fo dece lor bagat pe negru ala abia undeva tarziu. Tipu a fost singurul om de la ei care le avea cu balonu, realizand chiar un dribling :d
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Aug 04, 2005 11:17 am

In minutu 13 am inghetat la ratarea copacilor aia


baicsu si-a spart televizoru cu scrumiera :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Aug 04, 2005 11:28 am

il vad in stare :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Vin Aug 12, 2005 4:09 pm

eyewitness scrie:baicsu si-a spart televizoru cu scrumiera :D





Pe bune???
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 27, 2005 10:18 pm

27 august 2005 ---> Sportul Studenţesc - FC Vaslui 3-0

Meci destul de slab, replica moldovenilor fiind aproape inexistenta. In repriza a doua parca au mai atacat si ei...in prima facand figuratie. Jucatori destul de stangaci...iar Claudiu Raducan....extrem, extrem de slab. Nici nu s-a vazut.

Publicul foarte animat, cei de la FC Vaslui avand o mica dar inimoasa galerie.

Suntem cei mai tari ultrasi
Ne pisham pe Poli Iasi
Cea mai tare galerie
Din nord-estul Romaniei


Vasluienii au fost fair-play, insa pe final au fost intaratati de unii spectatori bucuresti, aflati la tribuna I, chiar in stanga locului unde am stat eu. Cred ca erau fani Rapid...veniti si ei sa vada meciul.
Au inceput sa strige..."analfabetu...Claudiu, analfabetu !"....iar vasluienii au replicat cu : "ale,ale...ale,ale...Claudiu da-le la muie". De aici a inceput o tampenie. Bucurestenii au inceput sa cante : "ale,ale....ale,ale...vin sa va ia apele" ....sau "nu mai furati mancarea la sinistrati !". Oribil ! Oare cine sunt mai moldoveni ? Bucurestenii care strigau asa...sau vasluienii ? Inclin sa cred ca bucurestenii. Foarte urat ! Vasluienii au raspuns cu : "sunteti penibili !" . Pe buna dreptate.

Mi-a placut mult de galeria oaspetilor. La 0-3....aplaudau si cantau, sustinandu-si favoritii.

Am stat la tribuna zero, langa masa presei. L-am vazut si pe Adrian Porumboiu. La vreo 10 scaune de mine.

Basarab Nica Panduru, antrenorul celor de la Vaslui, a fost suspendat pentru aceast meci...dar l-am zarit pe cealalta parte a terenului, urmarind partida. Dan Petrescu a stat pe banca studentilor....si gesticula foarte nervos la mai toate fazele.

Rezultat meritat pentru Sportu...care ar mai fi putut da 2-3 goluri.

Cateva poze de pe stadion facute cu multa dibacie chiar de mine....

1.inainte de fluierul de inceput
2.ultrasii FC Vaslui
3.Bursucul, urmarind meciul
4.o lovitura libera periculoasa pentru studentii bucuresteni
5.scorul final
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Aug 27, 2005 11:30 pm

baietii aia de la Vaslui merita tot respectul, la galerie ma refer. pacat ca n-au si o echipa care sa le aduca macar cate o mica bucurie, pacat ca ei nu au echipa si sunt alti precum bistrita sau bacau care stau linistiti in divizia A cu zecile de ani si joaca cu stadionul mai mult gol.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Dum Aug 28, 2005 12:36 am

totuj cred ca efervesenta asta a "ultrasilor" vasluieni se datoreaza si faptului ca sunt in A ptr prima data dupa multa vreme.Nu stiu cat de activi erau in B
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Aug 28, 2005 1:34 am

in cazul asta cred ca si apaticilor "ultrasi" dinamovisti le-ar prinde bine o tura de B, asa, sa vina cu forte proaspete si cu entuziasm. ca acuma e cam gol stadionul...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Dum Aug 28, 2005 11:37 am

bre ma cam scuzi da aia de la Dinamo chiar sunt ultrasi spre deosebire de altzii care sunt teribil de activi de cand echipa joaca in A, uitand s-a incurajeze si originalul care zace prin C.Da, la aia din timisoara ma refer....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Aug 28, 2005 12:48 pm

bre, nu stiu daca are rost sa discutam despre suporterii unei echipe crescuta si intretinuta de sistemu' comunist. fc olt si victoria au avut bunul simt sa se desfiinteze, asta trebuia sa faceti si voi.

cat depspre echipa din divizia C...(la voi care Dinamo e ca in fiecare an se face o alta societate ca sa scapati de impozite, asa ca nici macar chestia asta nu sta in picioare) ce sa-i faci daca sistemul permite aberatii de-astea. Poli Timisoara a jucat si o sa joace intotdeauna in Timisoara pe stadionul Dan Paltinisan orice ar comenta tot felul de shmecheri. si, ca sa stii si tu, chiar si in divizia B Poli avea spectatori, cam cati are acum "campiona" Dinamo.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Dum Aug 28, 2005 1:25 pm

Pai cum dracu , venea lumea ca la urs sa ii vada pe AEK~p
si apropo de desfiintare, stai sa intre Iancu ala la bulau sa vedeti voi ce bine o sa fie in B si apoi in C :n:
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori