Meciuri vazute la fatza locului

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde eyewitness » Dum Aug 28, 2005 4:34 pm

migule, hai nu te aventura in polemici de doi lei, pe vremea cand sportu studentesc, rapid sau poli timisuara juca folbal, dinamo sau steaua nici macar nu ierea create. si voi si steaua sunteti un produs al comunismului , o facatura si un sinbol al coruptiei, dictaturii si opresiunii de orice fel. lumea de buna credinta din tara asta va uraste chiar daca acu sunteti srl sau sc pe actiuni. indiferent ce-ati face, pata neagra ce planeaza asupra vuastra, nu o puteti sterge prea usor. aveti macar bunu simt sa respectacti echipele intr-adevar cu TRADITIE in folbalu romanesc, macar cele mentionate de mine mai sus. multumesc.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Aug 28, 2005 6:41 pm

aiule....esti pe langa. Jiji a zis clar ca se apropie apocalipsa si el este cel ce ne va salva.... deci Steaua are blazonul curat. parol!


In plus .... ne cam doare la fornetti de parerile (asta o sa doara) frustrate ale fanilor unor echipe ce an dupa an se remarca prin underachievements (cum ar zice WR: nu stiu sa traduc cuvantul in romana :) )
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 28, 2005 10:06 pm

bre aiule, exact cum a zis si decret aici de fatza, mi-se rupe mie sincer de alde poli sau sportu...asta cu pate neagra pe blazon vine tot din frustrare, ca de 15 ani nu va opreste nimeni sa castigati si voi cate ceva si cu toate astea n-o prea facetzi.
Apropo de poli, bre deja asta ie a treia finala consecutiva fara victorie.~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Aug 28, 2005 10:17 pm

Migurila.....stii care-i pb? ca ei fac scandal cu trecutul comunist al Stelei si al lui Dinamo (daca-l mai aud pe Jackie Chuckie Ionescu cu apocalipsa celor doua echipe o sa mi se aplece) DAR prezentul il omit cu totii. Da, Steaua si Dinamo-s conduse de clanul Becali... si? Rapidu-i condus de Copos si sprijinit din greu de Ministerul de Transporturi...uuu...bila neagra; Poli e sustinuta de un nene dependent de gel de dus ca s-a lecuit de la atata scapat sapunul;Sportul de Siman care isi plateste jucatorii in paltoane ca a cerut o marire de salariul baiatul care ii curatza piscina si nu-si permite mai mult.

cam atat... ah.... sa nu uit Gino lasa-ne ~p
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 28, 2005 10:22 pm

Copos e de altfel si viceprim-ministru,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 28, 2005 10:25 pm

si io care credeam ca migu a fost la iasi, iar decret in ghencea si ma asteptam sa citesc niste cronici ale unor meciuri vazute la fatza locului de sa stea motanul in mustatzi.

ps: n-ar trebui sa existe prezent pentru cele doua echipe de cí£c... de traditie ale fotbalului romanesc. asa cum victoria bucuresti si fc olt au fost desfiintate, la fel trebuia sa se procedeze si cu impricinatele. cateva motive le gasiti aici.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Aug 28, 2005 10:31 pm

celebru departament de sport de la EVZ strikes again.Are si ziaru ala un pacat, la capitolu sport sunt penibili.In rest numa bine, si succes la guvernare.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Dum Aug 28, 2005 10:50 pm

deci, here i am..fui la meci, again am venit acasa negru de suparare..nu se poa bre sa joci in halu asta :((

nae constantin, stancu shi badoi sunt din alt film..buga a jucat la fel de prost ca shi ilyesh iar vasilache a inceput frumos dar s'a stins fuarte rpd..minca ie mai bun ca dolha insa tot ie pe langa..fundashii nosh au jucat in maniera lor obishnuita..iar mara, karamian shi nico bagatzi pe final n'au reushit sa faca nimic notabil..la fel ca shi la meciul cu argeshul am dominat pe toata durata partidei insa atacantzii nosh par lipsitz de vana..

de cealalta parte am vazut o echipa mediocra..am vazut un viorel moldovan de un jigodism specific echipei care l'a consacrat..am vazut nishte jucatori adushi de la natzional de catre pularoiu care insa n'au nimic in comun cu spiritul lui POLI TIMISOARA..

ar fi multe lucruri bune de spus despre galeria viola care a fost la inaltzime shi pt care incerc un mare shi deosebit respect..superb..am cantat impreuna shi am fluierat impreuna un arbitru absolut ORDINAR..corpodean ramane un jeg shi asha cum m'a scos din mintzi ani de'a randu a reushit s'o faca shi in seara asta..

momente inedite:la o intrare dura a lui moldovan la vasilache (parca) rada a sarit de pe scaun shi i'a tras un pumn in spate javrei, galeria giuleshteana a afishat un banner fuarte interesant: "GRUPUL OAMENILOR CARE NU SUNT IPOCRITI, SALUTA ELIMINAREA stelei DIN LIGA CAMPIONILOR. MULTUMIM ROSENBORG" iar cei de la timi au afishat un banner pe care se putea citi "CARPETA SPORTURILOR. O FITUICA DE SCANDAL. PE CAND O PUBLICATIE DE FOTBAL IN ROMANIA?" (ceva de genu' asta..).. CULAE LUPESCU a fost premiat de catre oficialii Rapidului pentru daruirea cu care a slujit culorile clubului nostru iar shefului ligii suporterilor rapidishti i'a fost inmanat de catre un nene de la Prosport, trofeul pt cea mai frumoasa galerie din editia 2004-2005 a campionatului de fotbal al Romaniei..

cam asta fu la meci..abea'l ashtept pe urmatoru shi cine shtie poa reushim shi noi sa batem pe cineva :)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 29, 2005 1:15 am

hova...bine ca n-am ascultat de Daimon sa merg la meci. dadeam 12 RON pe un meci sub nivelul celor pe care le vad in Regie.

eye...vezi in atasament. poza cu galeria Sportului :cow:

mi-am mai amintit o frantura de cantec de la vasluieni :

Noi suntem brigada suprema
Si facem spectacol pe orice arena
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Aug 29, 2005 8:50 am

Lasand la o parte "frustrarile" de mai sus, aseara ma plictiseam acasa asa ca pe la 8.30 m-am decis sa merg si io la un stadion sa vad un meci pe viu... verificand programul am vazut ca singurul meci disponibil era cel dinte finii lui Rosenborg si baietii lu' Mittal...
Asa ca pe la 9 fara ceva, dupa ce i-am injurat pe astia de la molul vizavi de stadion care tineau inchisa o parcare de cateva sute de locuri doar ca asa vroia muschii lor, m-am bagat in fata stelistilor la coada la bilete si mi-am luat la a II-a...
Meciul a fost de o plicitiseala feroce pt mine, moldovenii fiind penibili, jenanti, ridicoli si caraghiosi in ofensiva, primul sut la poarta avandu-l in min 80, si pana prin min 88 cand am plecat Hamutovski neavnd nici un sut pe poarta.
In rest, un paharut de cola (si nu era in nici un caz Coca-Cola sau Pepsi, ci o posirca neagra...) de 150 de ml era 30.000 de lei, semintele tot pe atat (pungulita mica din aia verde Nutline)...
In tribune mistouri cat cuprinde, Radoi fiind tinta favorita (" Hai, incearca sa i-o dai la paianjen lu' Hamutovski" ; "Hai cu egalarea Radoi!!!" , etc), urmat de Andrei Cristea, care a fost huiduit copios.

Urmatorul meci pe care il voi vedea in Ghencea va fi peste 2 etape... si nu din cauza ca m-am indragostit de berbecuti ci pt ca va veni Dinamo pe stadionul de langa cimitir si sere.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 29, 2005 9:38 am

MiG29 scrie:celebru departament de sport de la EVZ strikes again.Are si ziaru ala un pacat, la capitolu sport sunt penibili.

iar tolontan este cel mai penibil dintre penibili. seful penibililor. auzi, sa-si permita el sa minta cititorii cum ca [b]Bucureş] nesimtire pe fata.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Aug 29, 2005 10:12 am

bre baicsule. tu ce pana mea te oftici ma? ca in ultimi 15 ani, steaua si dinamo or devenit sereleuri si traiesc pe banii lor.
casa nu mai vorbim de o echipa, carei ii zice rapid, care sior facut stadion din banii cefereului, care fiind de STAT inseamna ca am contribuit si io macar umpic asea la el. asa ca bazz off...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Aug 29, 2005 10:27 am

nu ma oftic, bre, ca n-am nici un motiv. recunosc, tribunele s-au facut din bani publici (ca si sala de sport din spatele peluzei cu tabela). alta este ideea: nu ma supara adevarul. adica stie o tzara intreaga cum au functzionat alea doua inainte de decembrie 1989, iar cand bag linku vine acel stimabil domn si da cu mucii in fasole ca ziaristii sportivi de la evz sunt penibili. penibili de ce? si cine se oftica? ghici ciuperca!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Aug 29, 2005 10:30 am

steaua si dinamo or devenit sereleuri si traiesc pe banii lor


memetule, daca ai azvarlit porunbelu, chiar te-as ruga sa dezvolti putin plecand de la ianuli si paunejti. mersi
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Aug 29, 2005 10:30 am

ziaristii sportivi de la evz sunt penibili.

poi nu trebuia bre sa dai linc la evz ca ai bagat si tu mai demult trebile astea pe fc.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Aug 29, 2005 10:32 am

gata, bre, ho, ca s-a denaturat subiectul rau de tot. mai bine facem un thread separat. Ce parere aveti despre steaua, dinamo si RAPID? ~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 29, 2005 10:36 am

daca tot s-a deviat putin de la subiect, pun si io o intrebare
de ce craiova a reusit sa iasa in europa in anii 80, chiar au luat si titlul si de ce rapid nu a reusit?
nu e o intrebare rautacioasa doar sunt duar curios.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Aug 29, 2005 1:58 pm

bre baixinho lasa-l pe tolontan ca n-am zis nimic de ala.Io am ce am cu Contescu&co.Si daca ma gandesc bine pe acolo a activat si "marele" Cartianu...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 10, 2005 10:10 pm

10 septembrie 2005 ---> FC National - CFR Cluj 0-4

Stadion Cotroceni. Am stat la tribuna a II a, unde biletul a costat 3 RON, la tribuna I fiind 7 RON. La peluze nu a fost acces cu ocazia acestui meci.

Vreme excelenta pentru fotbal, in tribunele cochetului stadion din Parcul cu Platani fiind in jurul a 1000 de spectatori platitori.

National a inceput in clasica formula tactica 4-4-2 (asta mi-a spus Decret care era langa mine), iar eu am observat ca ardelenii abordeaza un 3-4-3, o formula foarte ofensiva pentru un meci in deplasare. Dorinel a jucat un mijlocas care in fazele de aparare se retragea completand pe cei 3 fundasi. Formula ofensiva a dat roade...si asta s-a vazut si pe tabela de marcaj. Echipa gazda nu a contat absolut deloc, asta in timp ce locomotivele clujene au facut un galop de sanatate, pe langa cele 4 goluri inscrise....ratand alte 3-4 mari ocazii.

Nationalu a avut o galerie formata din 8-10 persoane, in timp ce clujenii au fost sustinuti de vreo 30 de fani.

Mentiune speciala pentru crainica stadionului. O voce extrem de placuta. Gurile rele din tribuna spuneau ca ar fi potrivita pentru 8989. :)

Un meci care a placut publicului spectator, care a rasplatit echipa oaspete cu ropote de aplauze. Pe Cotroceni putinul public este foarte sportiv.

poza 1 ---> baner al ultrasilor bancari
poza 2 ---> galeria celor de la CFR Cluj
poza 3 ---> poza dedicata lu' baixo sa vada ca merg si la meciuri unde e cu bilet :)
poza 4 ---> Decret urmarind meciul cu atentie
poza 5 ---> semintze bune baietzi !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Sep 11, 2005 2:38 am

Moshule oamenii aia erau cel putin 50.
scumpete mare in cotroceni, 3 TREI lei biletul, oai de capul meu...

revenind la lucruri mai serioase

Poli -Gloria 4-0

un rezultat pe care ezit intre a-l califica normal sau mincinos. dupa cum incepusera ostilitatile credeam ca o sa fie un scor fluviu, dupa primele 65-70 de minute incepusem deja sa devenim mai sceptici. pana la urma s-a lasat cu un rezultat "normal" daca tinem cont de diferenta dintre cele doua loturi, si de diferentele de obiectiv ale celor doua echipe.

deoarece meciul l-am vazut in conditii de peluza, nu ma pot pronunta, asa ca voi face referire la atmosfera.

primul meci in care biletul s-a vandut impruna cu un cartonash ce includea un cip (pentru ca nu s-a reusit incorporarea cipului respectiv in hartia pe care e imprimat biletul. cretina situatie intr-adevar. ce e mai important e ca incepand de azi fiecare specator care intra pe stadion este "inregistrat" cu ajutorul cipului respectiv)

destul de putini spectatori, n-am apucat sa vad care sunt estimarile din presa, undeva intre 10-15 mii zic eu. atmosfera de facanta din pacate, cum echipa nu a jucat foarte bine pe toata durata partidei, entuziasmul a foast moderat as zice eu. ceva e genul, ok, batem, luam trei pct, so what? e normal sa fie asa!!! dar oare cand o sa batem la scor??????

in ultimul sfert de ora s-a rezolvat si necunoscuta asta, pana una alta asta e cel mai mare scor din ultimii ani. nu inseamna prea mult ideea e sa fie dublat, triplat.. etc de alte rezultate cel putin similare:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Lun Sep 12, 2005 8:25 am

Dinamo - Bacau 6-0.

Meci fara istoric, scorul campionatului de pana acum... Atmosfera destul de relaxata, cei 7-8 suporteri bacauani neauzindu-se nici o clipa. Galeria dinamovista a fost ca de obicei in ultima vreme impartita in doua, PCH la nord si Brigate dominand peluza ZEL, acolo unde fostele grupuri Boys si Supras au deschis calea separarii fata de fosta Nuova Guardia.

Cam atat despre acest meci, gandurile tuturor suporterilor dinamovisti indreptandu-se catre seria infernala de meciuri ce urmeaza: Everton, Steaua, Rapid, Everton fiind in aceasta ordine urmatorii adversari.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 17, 2005 8:56 pm

Sportul Studenţesc - FC National 0-1
(17 septembrie 2005, Stadion Regie)

Tribuna II si peluzele au fost inchise. Nu imi explic de ce. Intr-un tarziu s-a dat drumu la peluza dinspre regie...si acolo au luat loc cam 1000 de suporteri. Destul de animati au fost suporterii azi.
Am stat ca intotdeauna la tribuna zero...printre spectatori impartiti ca preferinte.

Meciul a fost foarte disputat. S-a jucat intr-un ritm alert...ocazile alternand la ambele porti. S-a inscris doar un gol...dar acesta a fost foarte frumos. Bundea a sutat de la vreo 20 de metri...imparabil. Stancioiu n-a mai avut ce sa faca.

In repriza a II a Sportu a incercat sa inscrie...dar Nationalul s-a aparat foarte, foarte bine. Remarcabil a jucat astazi linia de fund a bancarilor...spre deosebire de meciul cu CFR. Remarcabil Mehmetovici...la care suporterii studentilor strigau : "Cosovo". De la National mi-a placut mult si Abiodun...care fuge mai mult decat toata echipa la un loc.
De la Stundeti...Lazar ! Mazilu cam sters astazi.

In rest am remarcat mai multa politie decat de obicei. Si ca la peluze scaunele au luat locul gradenelor. Dar repet...nu inteleg de ce nu dau drumu la tribuna a II a pentru public ! Tribunele I + zero au fost pline. Surprinzator de multa lume astazi in Regie.

Meciul a fost arbitrat de clujanul Marian Salomir...care si-a atras antipatia publicului.

Nici acum nu l-am sesizat pe eye in tribuna. Nu stiu ce fel de suporter al celor de la Sportu este el :)

poze :

1.inceputul meciului. Salomir si cei doi capitani....Liţă pentru bancari si Tibi Balan pentru studenti
2.bucuria bancarilor de dupa gol. in plan departat Stancioiu resemnat
3.Lazar, una din marile sperante ale fotbalului romanesc
4.peluza dinspre Regie
5.scorul final
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 17, 2005 9:42 pm

Farul - FC Vaslui 2-1 (1-1).

Meci slab, atmosfera super de vacanta, stadion aproape gol.Suporterii lui Vaslui destul de numerosi au cantat aproape tot meciul si avut chiar si niste bannere spre deosebire de cei constanteni care nu s-au remarcat absolut deloc si nici nu prea s-au auzit.Daca nici acum cand echipa e pe primele pozitii nu vine lumea la stadion atunci cand o sa vina, mai ales ca un bilet la peluze e 30.000 iar la pauza se poate merge la tribune gratis.

Rednic s-a agitat aproape tot meciul, Grigoras ceva mai putin.Vaslui a jucat deosebit de sters si or sa aibe probleme mari de tot anu asta (de fapt probleme au avut si pana acuma).

In rest Farul a fost clar echipa mai buna, iar Grigoras a fost inspirat ca l-a bagat pe Molodovan, dar totusi ma asteptam la mai multe goluri in poarta ultimei clasate.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Dum Sep 18, 2005 9:22 pm

Rapid - Pandurii 3-0 (2-0)


In sfarshit o victorie dupa 5 etape. Despre meci sunt putine de spus. S'a jucat la o singura poarta. Rapid a inceput in formula Coman - Marius Constantin, Maftei, Rada - Badoi, Maldarasanu, Ilyesh, Stancu - Niculae, Nae Constantin shi Buga. In repriza a doua Vasilache l'a schimbat pe Nae Constantin, Dica pe Buga shi Perja pe Malda. Per asamblu Rapidu a jucat slabut insa in fata unui adversar ce nu a pus nici un fel de probleme. Stancu, Nico shi Maftei au fost cei mai slabi jucatori rapidisti de pe teren. Malda a fost in forma insa ca de obicei e putzin prea individualist shi datorita acestui fapt se pierd multe ocazii bune de a inscrie.

Cam atat despre meci. Sa vedem etapa viit ce facem cu Dinamo.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Sep 29, 2005 10:47 pm

O MIE NOUA SUTE 23 ... S-A NASCUT UN MIT
NU EXISTAU stelisti SI NICI catei
DAR EXISTA RAPID

IN VIATA MEA N-AM FOST aUROLAC
SI NICI cAINE SPURCAT
DAR AM IUBIT MEREU DE CAND MA STIU
TRICOUL ALB - VISINIU



Superb! Absolut fabulos!

Un meci de infarct. Am ratat in prostie. Putea sa fie 3-0 lejer daca Nico sau Buga nu ar fi dat cu stangu'n'dreptu. In seara asta rapidishtii au murit pe teren shi s'a vazut asta. Badoi, Nico shi Constantin au fost pe langa dupa parerea mea. Daca nenorocitul de Copos o sa transfere doua varfuri shi eventual un fundash central Rapidul poate cashtiga cateva meciuri in grupele UEFA. Dica a jucat foarte bine pe final, Ilyesh a muncit foarte mult, iar Karamian m'a impresionat prin daruirea de care a dat dovada.

Arbitrul a fost un golan ordinar. A anulat un penalty clar pt Rapid la un hentz comis in careu de catre un olandez. A dat o carutza de cartonashe galbene jucatorilor rapidishti shi s'a vazut de la o poshta ca a fost partinitor.

Razvan ne'a dat emotzii again facand schimbarile foarte tarziu. Costica trebuia schimbat mai repede. A fost cel mai slab de pe teren shi asta a vazut'o tot stadionul.

In fine, galeria..ce sa mai spun..de cand merg la meciuri in Giuleshti nu am vazut atata lume..cine shtie poate ca in primavara o sa fim shi mai multzi in tribune..am cantat intr'una...am fost cu toata familia (hana included, fu primu iei meci bre!)..a fost fantastic oameni buni..nemaipomenita a fost shi ideea de a'l aduce pe Victor Socaciu care a interpretat live imnul Rapidului.


Am atashat shi nishte poze facute la meci.

La final putem sa spunem doar atat: Ole, ole, ole multumim Rapidule!!

ps: sa va fie rushine voo celor care o sa spunetzi dupa ce acest meci ca Rapidul s'a calificat printr'un noroc..noi chiar am muncit pentru calificarea asta shi o meritam cu prisosintza.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Sep 29, 2005 10:51 pm

Razvan ne'a dat emotzii again facand schimbarile foarte tarziu. Costica trebuia schimbat mai repede. A fost cel mai slab de pe teren shi asta a vazut'o tot stadionul
.

voinice, mai bine taci, da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Sep 29, 2005 11:08 pm

tac bre, ca oricum nu mai poci sa vorbesc :D

da' raman la parerea ca trebea sa'l schinbe pe costica mai din vreme..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Sep 29, 2005 11:43 pm

voinice, cand va vor tine balamalele 90 minute atunci vorbim, pana atunci mucles, razvan a mutat inteligent. in minutu 65-70 voi terminati benzina si fara o statie OMV langa stadion voi dati in primire...rapid.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Sep 30, 2005 8:25 am

y0ung_h0va scrie:[I][size=167]Arbitrul a fost un golan ordinar. A anulat un penalty clar pt Rapid la un hentz comis in careu de catre un olandez.


Si golul ala marcat prin min 80 anulat pt nimic olandeilor nu l-ai vazut?
Oricum, voi aveti demult mania persecutiei...

Dinamo-Rapid 5-2!

Nu am apucat sa scriu despre acest meci desi am fost pe stadion... nici nu prea am avut timp, nici nu am vrut sa rasucesc prea adanc cutitul in rana rapidistilor, i-am lasat sa treaca meciul cu olandejii... am luat exemplu de la Andone care a ordonat "stop umilintei" la pauza! :D ... Oricum, sa faci 40 de pase consecutive in "ole-urile" si sa inchei faza cu doua ocazii mari e ceva... si asta impotriva echipei ce a eliminat pe Feynoord! :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 30, 2005 9:48 am

ayrton scrie:impotriva echipei ce a eliminat pe Feynoord! :D

impotriva echipei care la ora meciului remizase cu Feyenoord.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori