Marc-Vivien Foé mort in Cupa Confederatiilor

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Marc-Vivien Foé mort in Cupa Confederatiilor

Mesajde catharsis » Joi Iun 26, 2003 11:48 pm

Paris, 26 June 2003 – Cameroon player Marc-Vivien Foé died after losing consciousness during the semi-final match in the FIFA Confederations Cup France 2003 between Cameroon and Colombia on Thursday 26 June in Lyon.
The 28-year-old Cameroon and Manchester City midfielder collapsed to the ground in the second half, around the 72nd minute, for no apparent reason.
The player was still alive when he was taken to the medical centre in Gerland stadium in Lyon, where he died. Doctors performed cardiac resuscitation for 45 minutes without success. “It is too early to determine the exact causes of his death,â€Â
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Iun 27, 2003 10:35 am

Shi ne miram de Haldan....da' ashtia cu toate aparatura lor shi toate controalele efectuate...

May him Rest In Peace.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 27, 2003 10:44 am

auzi decret da s-a comunicat cauza? e vreo declaratie oficiala in acest sens?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

trist...

Mesajde Ayrton » Vin Iun 27, 2003 11:39 am

Cica ar fi atac de cord dupa primele observatii medicale.
Pacat de el... :(
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Iun 27, 2003 9:21 pm

Mie atac de cord la un sportiv de 28 de ani mi se pare cam dubios...ashtept autopsia...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Sâm Iun 28, 2003 5:05 am

conform eurosport.com, medicul care a facut autopsia a spus ca un atac de cord nu intra in discutie, si cica rezultatul unor analize nu poate veni mai devreme de o saptamana asa ca mai asteptam...

capitanul camerunului song a spus intr-un interviu ca ultimele cuvinte ale lui foe de la pauza din vesteiar au fost: "trebuie sa invingem turcia chiar daca va trebui sa murim pe teren pentru asta"

no comment
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

R.I.P.

Mesajde Mirela » Mie Iul 02, 2003 7:40 pm

Primul meu gand a fost legat de o supradoza, dar mai nou am auzit ca se banuieste ca ar fi suferit o comotie cerebrala...

Am vazut duminica finala Cupei Confederatiei (Franta-Camerun)...un joc frumos, terminat cu nasolul gol de aur al lui Henry, care a spulberat visele camerumezilor la numai 7 minute dupa prima repriza de prelungiri. Un meci semanand mai mult, mai ales in prima echipa, a amicala decat a finala de Confederation Cup, atat francezii cat si camerunezii jucand calm si degajat, dar inca purtandu proaspata in minte amintirea jucatorului care, cu numai cateva zile inainte, s-a prabusit for no apparent reason la mijlocul terenului.
Pe bancile de rezerva, atat jucatorii camerunezi cat si antrenorii/managerii echipei erau imbracati cu tricoul cu nr. 17 al lui Foe, peste tot erau bannere enorme in memoriam, afise si pancarde cu chipul jucatorului, iar la sfarsitul meciului, cand au urcat sa-si ia medaliile, toti jucatorii pana la ultimul si-au tras tricoul lui Foe.

Dar ce m-a impresionat mai mult...a fost atitudinea solemna a ambelor galerii...si mai ales unul din bannerele "leilor" camerunezi:
"Un leu nu moare niciodata. Numai doarme."
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 03, 2003 8:38 pm

Presa cameruneza spune k ar putea fi shi magia neagra la mijloc, cica in traditzia populara, zona in care s-a nascut Foe ar fi blestemata...ma rog...ma indoiesc, dar e o ipoteza. Multe lucruri nu-shi gasesc o explicatie logica pe lume...


In alta ordine de idei, retardatul antrenor al Stelei victor piturca nu i-a permis lui Falemi sa participe la inmormantarea fostului sau coleg. Inca un mod de a transmite lumii ce popor de kkt suntem...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 10:41 pm

Asa si n-am inteles care a fost cauza mortii Leului Camerunez,dar banuiesc ca poate fi doar una,stiti voi care.
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Burning|Flame » Lun Dec 08, 2003 11:09 pm

Bai pana la urma a fost sau nu supradoza?
Am crezut cand ingerii mi-au spus
Ca singur n-am sa fiu
Am crezut in primul tau sarut
Dar a fost prea tarziu
Versurile astea s chiar de ca..:bleah:
Avatar utilizator
Burning|Flame
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori