Turcia SuperLig 2003/2004:

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Ce echipa simpatizati ?

Chestionarul s-a închis pe data de Mar Feb 17, 2004 8:23 am

Besiktas (Lucescu si Pancu)
3
75%
Galatasaray (Tamas, Bratu , Ovidiu Petre)
1
25%
Bursaspor (Hagi, Ganea, Miu, Vintila, Frasineanu)
0
Niciun vot
Samsunspor (Multescu si Kirita)
0
Niciun vot
Alta echipa (Care?)
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 4

Turcia SuperLig 2003/2004:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 01, 2003 8:21 am

Cu cine tineti in noul campionat, cand sunt foarte multi romani prezenti in prima liga turca?

Eu am ramas cu o simpatie pentru Galata, si cum au luat un dinamovist acolo, voi tine cu ei.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 01, 2003 2:26 pm

uite o intrebare interesanta in sfarsit...

io o sa tin cu besiktas pentru pancu si probabil bratu dar in special pentru lucescu care diplomat i-a lasat anul trecut locul lui terim care a venit putin sifonat din italia unde a facut doar gauri in svaiter si a demonstrat ca acea cupa uefa castigata a fost mai mult opera lui hagi & co si nu antrenorului. lucescu si din orgoliu poate, a pus nonsalant titlul pe masa patronilor lui besiktas dandu-i indirect o palma rivalului sau.

bineinteles ca un gand bun va merge si la bursa
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 01, 2003 2:39 pm

eu intotdeauna am simpatizat cu Fenerbache , echipa unuia dintre cele mai rau famate cartiere din Istambul...Fenerul.
vedeam o grama' de meciuri cu ei..prin 95-96 , cand receptinam televizunea turca StarTv. plus ca acolo a jucat si Rustu , unul dintre portarii mei favoritzi all-time. acum cica o sa-l ia Barca , sau l-a luat deja. nu stiu exact.

momentan tin cu Besiktas pe care ii si votez. tot ca eye-ul . pt. Lucescu.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Vin Aug 01, 2003 4:08 pm

Pai si eye si Moshu voteaza cu Besiktas si in sondaj au doar un singur vot... Oare cum vine asta?

Rustu a semnat cu Barcelona, si la primele antrenamente s-a accidentat, urmand sa se reapuce de ele abia la sfarsitul lui august... Din pacate...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 01, 2003 4:23 pm

io fui ala
sorry
am zis ca-s cu besiktas da nu vazui urnele si cabinele de votare de sus
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

2571

Mesajde baixinho© » Vin Aug 01, 2003 4:49 pm

acum sunt trei voturi pentru Besiktas. pai cum adica de ce cu Besiktas? "... cu Lucescu la echipa / Nici de Inter nu mi-e frica". in plus, "hei Panco / Panco italiano". pai d-aia.

multumesc pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 12, 2003 8:45 am

Prima etapa a produs si niste rezultate normale, Besiktas invinge la Samsun cu 3-1 dupa ce au fost condusi la pauza, Galata bate doar cu 2-1 acasa pe Diarbakir, iar Hagi si ceilalti 4 romani de la Bursa doar un amarat de 0-0 acasa cu Gaziantep.
Din ce am citit in ziare, este ingrijoaratoare lipsa acuta de forma a golgeterului Ganea, in perspectiva meciului de luna viitoare de la Copenhaga, meciul ultimei sanse pentru Romania de a merge la Euro.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

:

Mesajde Ayrton » Mar Sep 02, 2003 8:48 am

He, he, de ieri s-a modificat situatia: Galatasaray are iar o colonie de romani, dupa ce Florin Bratu si Ovidiu Petre au semnat cu Cim Bom Bom.

(oare se poate modifica sondajul?)

In campionat, dupa 4 etape, Besiktas are 12 p, Galata 10 p, iar Bursa doar 2 p si locul 17... E greu sa faca vreo branza anul asta... Daca se salveaza de la retrogradare e mare lucru!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Sep 02, 2003 9:15 am

ayrtoane, tocma ce fusei pe malu bosforului in uichend si am vazut la teveu vineri seara ,la neshte beri intr-un local bineinteles, dinizlispor-besiktas 2-3. in minutu 90 era 3-0 pt besiktas ,gazdele inscriind doo goluri in minutele de prelungiri 91 si 92 si chiar au fost la un pas de egalare. :D

bursaspor a avut ghinion jucand in a doua si a treia etapa cu besiktas si respectiv galata. la ankara e foarte greu sa iei puncte si numai echipele mari au sanse acolo. in plus ankaragucu incepe f bine fiecare campionat (anul trecut avea 15 puncte din 5 meciuri). din ce spuneau prietenii mei de-acolo marea deziluzie pt bursa in meciul cu ankaragucu a fost miu fiind cam swaitzer in aparare cel putin un gol al gazdelor fiind "opera" lui. chiar m-a mirat convocarea lui la natonala. ganea rateaza enorm din pozitii excelente , cel mai bun (dintre romani) fiind frasineanu pana acum. gurile rele,locale bineinteles, ii mai dau credit lui hagi doar 3 etape la bursa. totusi, personal , m-as bucura ca echipa din bursa sa-si revina.

nu cred ca e cazu sa-ti schimbi votul prin venirea lui bratu si petre la galata. cred ca terim nu va "scoate" tot din posibilitatile lor asa cum ar fi facut lucescu care stie mult mai bine sa-si "creasca" jucatorii ,mai ales pe cei romani. acu ,nu stiu daca cei 2 vor fi activi in teren avand in vedere ca la turci inca mai e regula celor 5 stranieri, 3 in teren,unu pe banca si unu in tribune. :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Sep 07, 2003 11:39 pm

Io unu niciodata nu m-am omorat dupa echipele turcesti,dupa fotbalu tircesc in general.Daca e sa tzin cu vreo echipa ,e Fenerbahce,pe Galata shi pe Besiktas nu le suport...mai ales Galata,nu pot sa uit cand au catigat cupa UEFA in fatza lu Arsenal,unu din echipele mele favorite.Besiktas,la fel,da macar Lazio le-a tras-o calumea in UEFA anu trecut shi le-a mai scos fumurile de "mare" echipa din cap.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

3971

Mesajde baixinho© » Dum Noi 02, 2003 3:25 pm

in etapa a zecea, besiktas si galatasaray istanbul au terminat la egalitate, 0-0. ca urmare a acestui rezultat, echipa antrenata de Mircea Lucescu a pierdut primele puncte pe teren propriu. oricum, are cea mai buna aparare acasa, cu un singur gol primit.
intr-un alt meci, bursaspor a castigat pe teren propriu in fata lui adanaspor cu 6-0. trei dintre goluri au fost marcate de Ganea (in minutele 14, 19 si 63), doua de Yilmaz (29 si 53) si unul de Al (83). de mentionat ca pana acum, in cinci meciuri (excluzand runda a zecea), bursaspor marcase pe teren propriu sase goluri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Apr 16, 2004 11:37 pm

prima victorie a lui galatasaray cu hagi antrenor principal (sau director tehnic sau ce functie o avea el acolo): 4-3 pe teren propriu cu Denizlispor. Evolutia scorului a fost de infarct: 0-1 min 13 (Kratochvil din penalty), 1-1 min 17 (Necati Ates), 1-2 min 27 (Omer Riza), 2-2 min 28 (Necati Ates), 3-2 min 29 (Sarioglu Sabri), 3-3 min 38 (Timucin), 4-3 min 80 (Necati Ates).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Apr 23, 2004 1:25 pm

mare meci mare duminica 25/4 la national tv, besiktas-fenerbahce. trupa lui lucescu are numa sansa victoriei pentru a mai spera la titlu , un meci egal sau infrangere ii scuate definitiv din lupta pentru titlu

clasamentul in acest moment ,cu 4 etape inainte de final:

1. Fenerbahce 30 20 7 3 70 - 35 67
2. Trabzonspor 30 20 5 5 52 - 31 65
3. Besiktas 30 18 8 4 64 - 38 62
4. Denizlispor 30 17 3 10 49 - 32 54

indraznesc un pronostic:

besiktas-fenerbahce = 2-1

chiar daca nici cei mai optimisti suporteri ai lui besiktas nu mai spera ,sanse inca exista
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Apr 23, 2004 2:03 pm

dar ce ai zice daca besiktas ar bate, iar trabzon s-ar impune dupa care pana la final rezultatele lui trabzon si fener sa fie cam la fel? ar fi o treaba, nu?

ps: ati auzit ca Hagi si Galata era sa dea coltul? probleme mari de tot cu aeronava la decolare, in timpul zborului si la aterizare. hasan sas era galben ca lamaia.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron