Romanii in Germania...

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Romanii in Germania...

Mesajde Aragorn » Mie Oct 30, 2002 5:22 pm

Avem si noi ceva romani care joaca pe la cluburile nemtesti dar din pacte mai mult rezerve.
Dorinel Munteanu care pana acum era om de baza la Wolfsburg acum freaca tusa din cauza transferului lui Effenberg si e posibil ca el sa plece din iarna altundeva...
Ganea iar este un jucator care mai mult e afara decat in teren... cu toate ca mai nou a fost utilizat mai des... Problema lui cred ca este din cauza temperamentului.
Reghencamf care e si el la Cottbus are probleme de titularizare deaorece e incosistent si aluat sic eva cartonasae, printre care si unul rosu de curand...

Dac doriti sa comentati despre romanii din Germania faceti-o mai jos :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 30, 2002 5:48 pm

Nu vreau comentez . :)

Vreau sa aduc aminte de regretatul Misha Klein,care a jucat si el tot in Germania si acolo a si murit. A fost un jucator care mie mi-a placut foarte mult.
Dar nu mai stiu la ce echipa juca.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 30, 2002 5:53 pm

N-am auzit de acel jucator dar dupa nume numa roman nu pare :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Noi 01, 2002 10:04 pm

Bobo, da-o dracu' de treba...am auzit eu la 16 ani de misa Klein shi n-ai auzit tu...RUSHINE :)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 01, 2002 10:15 pm

Adevarul e..ca nu prea a fost important. Doar vreo nouazeci si ceva de selectzii in nationala . Chiar si capitanul nationalei !
Provenit din generatia de aur a Corvinului Hunedoara.

Daca nu ma insel..a jucat la Urdigren...sau ceva de genul asta..habar n-am cum se scrie.


In prezent..in afara de Munteanu si Ganea...nu mai stiu pe nimeni de la nemtzi. De fapt cred ca astia sunt singurii !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Noi 01, 2002 11:08 pm

Klein a fost un jucator extraordinar, adus de Lucescu de la Corvinul la Dinamo. In Germania a jucat la Bayer Uerdingen.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator