Faze de exceptie.Faze de mare spectacol.

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

faze de exceptie

Mesajde Mirela » Mie Noi 28, 2001 2:50 pm

care sunt fazele care v-au impresionat cel mai mult in istoria sportului?goluri,rateuri,scandaluri din fotbal,suturi pe poarta aparate excelent de portari de exceptie.....orice v-a ramas adanc intiparit in memorie din trecutul si prezentul fotbalului.

personal,pe moment imi amintesc 3 faze--destul de recente
1.golul lui rivaldo in meciul Barcelona-Ath.Bilbao(nov.2001)
2.atacantul iranian care,dupa meciul cu irlanda de acum 2 saptamani,a inceput sa planga(impresionant pentru ca barbatii nu au "voie" in cultura lor...)
3.unul din magnificele goluri ale lui Zidane din foarfeca--absolut superb--(nu-mi aduc aminte,cred ca e din campionatul mondial din '98...)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 28, 2001 5:49 pm

Pe mine cel mai mult..m-a impresionat ca jucator...Diego Armando Maradona ! Nu pot sa uit cand,in 1986...in meciul cu Urugoay (parca) a venit cu mingea de la jumatea terenului si a inscris un gol antologic.
De asemenea mi-a placut foarte mult golul lui Freddie Rincoln (Columbia) ...inscris in minutul 92 impotriva Germaniei la Campionatul Mondial din Italia 1990.

Aceste doua goluri mi le-am amintit acum....dar mai revin !!! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Noi 29, 2001 2:27 am

Golul lui Van Basten de la europene, parca cu URSS ( nu sunt sigur)... vole direct la vinclu.

Maradona, butoiasul atomic care a dat gol cu mana Angliei la mondiale.
Drogat, nedrogat in mod clar cel mai mare jucator EVER
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 29, 2001 10:36 am

Daaaa..asa este ! Maradona este cel mai bun jucator ever ! Iar eu ma consider norocos ca l-am putut urmari la Campionatul Mondial Mexico 1986..cand a fost jucatorul campionatului !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Noi 29, 2001 10:09 pm

maradona e unul din taticii/bunicii fotbalului mondial....cu sau fara problemele "personale"...

l-am putut urmari la Campionatul Mondial Mexico 1986..
adica....la tele sau live???
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

faze noi

Mesajde Mirela » Vin Noi 30, 2001 8:33 pm

CM din '94--golurile lui alberto garcia in meciul mexico-rep.of ireland(mishto...)
--rateul lui r.baggio din penalty(in finala cu brazilia)
--rateul lui Belodedici in sferturi--cu suedia...tin minte ca a intrat mama in camera cand se pregatea sa suteze si zice frumos:ce l-au lasat pe rahiticul ala sa traga?"...sigur n-o sa nimereasca...
--performanta lui Rosario in tot CM-UL ...no comment...

asta pentru ca azi,neavand ce face,am petrecut 2 ore comentand cu cei 2 room-mates francezi cm-ul din'94 si '98(si bineinteles ca am vazut cateva "highlights-uri pe eurosport...)

taoata ziua ne-am stresat sa ne amintim numele jucatorului columbian care a fost ucis dupa ce a pierdut un meci "de nepierdut".....HELP!!!!!Blink....sti ca tu esti expertul...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 01, 2001 11:08 am

Mai Mirelo ! Pe Maradona l-am urmarit live la televiziunea bulgara....ca doar nu am fost pe Stadionul Azteca din Ciudat de Mexico ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 01, 2001 11:11 am

Imi amintesc si eu foarte bine mondialul din 94......si acel fabulos sfert de finala Brazilia-Olanda. Dupa ce au condus cu 2-0 brazilienii au egalat olandezii..cand nimeni nu se mai astepta.
Dar la 2-2 prin minutul 85 ...lovitura libera de la 30 metrii....senzational executata de ....(imi pare rau..am uitat de cine) si goooolll...3-2 ! Mi-a placut sutul..pe jos..la firul ierbii..imparabil.

Mirela..paote ma ajutzi tu...si imi spui cine a executat...ca eu am uitat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Dec 03, 2001 9:58 pm

Danemarca. Nu mi-au placut niciodata dar nu o sa uit cand au venit de la plaja si au luat europenele. Mai ales meciul Olanda - Danemarca de la acelasi campionat.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: faze noi

Mesajde Werde » Joi Dec 06, 2001 6:41 pm

Initial trimis de mirela2001

taoata ziua ne-am stresat sa ne amintim numele jucatorului columbian care a fost ucis dupa ce a pierdut un meci "de nepierdut".....HELP!!!!!Blink....sti ca tu esti expertul...


Andres Escobar
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 07, 2001 11:29 am

He he he..Werde....de cand i-am raspuns eu ???? Copiezi dupa mine,a ? :) :) :)
........................................
Faze de exceptzie se intalnesc cu duiumul in campionatele sud-americane. Acolo fiecare gol e spectaculos...la tot pasul pase cu calcaiul...driblinguri ca pe plaja..etc.
Pacat ca nu transmit astia pe la noi. Mai demult transmitea Foxu' meciri din Columbia,Chile si Bolivia.....acum ma multumesc doar cu rezumatele de la CNN.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Dec 07, 2001 3:49 pm

uite cine a revenit pe forum........
Blink,pe bune,habar n-am cine a dat golu'ala in meciul brazilia-olanda.nu retin ceea ce nu ma intereseaza in mod deosebit.(olandezii nu sunt persoanele mele favorite in materie de fotbal,mi se par prea tehnici,prea lipsiti de "charm"....acum,poate ma insel si ai tot dreptul sa ma contrazici.....)

campionatele sud-americane sunt intr-adevar un "spectacol"frumos de urmarit.dar si campionatul africii e ceva anul asta.......
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 07, 2001 6:14 pm

Campionatul Africii ? Spectaculos ?
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Dec 07, 2001 6:26 pm

[quote]Initial trimis de Blink 1 82
[B]Campionatul Africii ? Spectaculos ?
spectaculos e una,un spectacol e alta!!!!!(ce te faci cu ronama asta?)vroiam sa zic ca se intampla ceva acolo,ca merita urmarit--nu ca e ceva super-fantastic!!!!!:p :p
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 07, 2001 7:11 pm

Sorry ! My mistake ! Am citit eu gresit...spectaculos in loc de spectacol ! Sa stii ca imi cunosc foarte bine limba !
..................
Iar campionatele de fotbal ale Americii Latine ..sunt chiar spectaculoase...deci este si spectacol ! Itzi recomand sa urmaresti echipe precum : River Plate,Independente Buenos Aires,America Cali,Colo Colo,Universidad Catolica,Sao Caetano,Flamingo Rio de Janeiro,Vasco da Gamma.....etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 08, 2001 7:33 am

voi doi inca nu v-ati insurat? ;)
Vizitator
 

Mesajde Werde » Lun Dec 10, 2001 6:30 pm

Initial trimis de Blink 1 82
He he he..Werde....de cand i-am raspuns eu ???? Copiezi dupa mine,a ? :) :) :)
..


NU.
Oricum daca i-ai raspuns personal, e treaba ta; eu nu am vazut nici un raspuns pe forum si am zis sa va dau o mana de ajutor.

Cat despre meciul Olanda-Brazilia, in caz ca te intereseaza, sau in caz ca te intreba cineva sa ai ocazia sa-i raspunzi...
1-0 Romario
2-0 Bebeto
2-1 Bergkamp
2-2 Winter
3-2 Branco

:rolleyes: :D
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 14, 2001 6:24 pm

Nu..nu i-am raspuns personal..i-am raspuns pe la vreun subiect de aici..nici eu nu mai stiu care !
Oricum..multumesc pentru informatzie...intra'devar Branco este autorul acelui gol antologic din lovitura libera !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Dec 15, 2001 5:41 pm

offtopic
draga anonimule,
care femeie intreaga la minte si-ar lega existenta de un barbat atat de implicat in ale sportului?

si ca sa revin la topic.....cele mai extraordinare meciuri pe care le-am vazut au fost cele jucate sub presiunea "disperarii".a se vedea "vechiul" meci Romania-Anglia(3-2) pentru un foarte elocvent exemplu...
tocmai mi-am amintit de finala cupei irlandei de anul trecut,pe care am vazut-o pe unul din cel mai mari stadioane din dublin.a fossuper.Bohemians au trecut la profesionisti doar anul trecut si-SURPRIZA-au ajuns in finala,iar Longford,in sfarsit dupa 25 de ani de incercari,sunt la un pas de victorie.ghiciti cine a castigat?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Vizitator » Lun Dec 17, 2001 12:35 pm

Initial trimis de mirela2001
offtopic
draga anonimule,
care femeie intreaga la minte si-ar lega existenta de un barbat atat de implicat in ale sportului?




Nu stiu, dar stiu ca barbatilor le plac femeile care se intereseaza de fotbal si in special de acele femei care mai stiu ceva despre sport (o raritate! :D ).
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 20, 2001 11:03 am

Da....draga anonimule.....dar Mirela are un mare lips ! ........nu se pricepe catusi de putin la basketul din NBA !!! :D
........................................................

Un meci memorabil...din care am vazut secventze pe Eurosport...a fost finala Campionatului Mondial din 1978....finala disputata pe celebrul stadion La Plata. O finala de zile mari in care Argentina lui Mario Kempes s-a impus in prelungiri in fatza Olandei (care se aflau atunci la a doua finala de cupa mondiala pierduta consecutiv)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Joi Dec 20, 2001 1:28 pm

[quote]Initial trimis de Blink 1 82
[B]Da....draga anonimule.....dar Mirela are un mare lips ! ........nu se pricepe catusi de putin la basketul din NBA !!! :D
........................................................

si blink are un lips............ca nu se uita la snooker!!!!!
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Joi Dec 20, 2001 7:37 pm

ultimul mesaj nu era de la mine (adevaratul anonim! :) )


Pai lasa fata in pace, stie deja destule despre fotbal! Plus, iti si face ochi dulci de mult. Si tu? AIAIAIA!!!! CE BARBAT ESTI DACA NU POTI SA ZICI DA UNEI FEMEI!!?!?!?


...deci...cand este nunta? :D
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 21, 2001 11:03 am

Initial trimis de mirela2001
offtopic
draga anonimule,
care femeie intreaga la minte si-ar lega existenta de un barbat atat de implicat in ale sportului?




Intrebare pt. Mirela ....te consideri INTREAGA LA MINTE ?
pe anonim...il rog sa-si ia un nume !
si de asemenea va rog sa postatzi pe topic....si sa ma lasatzi in pace pe mine si pe Mirela...2 mari iubitori ai sportului !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Vin Dec 21, 2001 4:28 pm

uite, mi-am luat nume.

Sper ca nu te-ai suparat dupe cele spuse de mine. Glumesc...chiar daca putin,putin nu mi-ar pare rau daca...


Anyways, Mirela pare foarte intreaga la minte.


Ai dreptate despre faptul ca postam off-topic, ar trebui sa deschidem un topic numai despre voi doi :D
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 23, 2001 10:14 am

EU nu ma supar,frate. Potzi deschide un subiect cu numele : "Mirela,Blink & Anonimu' " ! :dun:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Mar Dec 25, 2001 9:09 am

as face eu un topic asa dar...nu-s inregistrat :(


(Acuma tu si Mirela o sa rideti de mine!!! FAC PARIU!!!! grrrrrrrrrrrr)
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Mar Dec 25, 2001 9:15 am

oricum, cum a fost prima intalnire intre voi? :)

A fost o faza... de exceptie? (hehe! sunt in topic!!) :D
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 27, 2001 10:13 am

:D
Ma..voi in ziua de Craciun..nu avetzi alta distractzie decat "je & Mirela" ?
Daaaa...suntetzi in topic ! Daca va prinde Sopra..va omoara !
Si ma omoara si pe mine....ca stau cu voi de vorba despre asemenea lucruri neserioase !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Joi Dec 27, 2001 10:29 am

pai "toi & Mirela" sunteti un topic mult mai interesant decat fotbalul! WE WANT ACTIIOOOOOOOOON! :D



dar...ce face Mirela? Unde s-a ascuns fata? Sper ca nu s-a suparat despre nonsalanta noastra....
Vizitator
 

Următorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron