Liverpool

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde whatever » Mie Oct 05, 2005 11:03 pm

ValiEnte scrie:mie mi se pare mourinho cel mai bun antrenor si chelsea cea mai completa echipa


mie nu.

oricum, asta e topic despre o echipa de fotbal, nu despre Chelsea. Inca odata tin sa reamintesc urmatoarele chestii care fac propozitia ta de sus sa nu para asa de convingatoare. Liverpool a luat Cupa Campionilor (si i`a batut pe Chelsea in semifinale) + Supercupa Europei. Chelsea au luat titlul si cupa in Anglia. Ce e mai important ? De ce sunt asa de slaviti Chelsea ? Eu nu pot sa pricep. Da, au echipa tare, nu zic nu, dar nu sunt nici pe departe la nivelul la care erau (sunt nevoit sa recunosc asta, desi urasc echipa aia) Manchester United in 1999. Si ei nu au fost chiar asa de mediatizati si de ridicati in slavi. Atunci ?

In fine. Eu sper sa se redreseze Liverpool odata si odata in campionat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Joi Oct 06, 2005 11:04 am

manchester intre anii 97-99 era cea mai tare echipa din lume dar nu erau asa mediatizati cum e chelsea, chelsea este mult prea mediatizata pt o echipa care nu este cea mai buna din lume, singurul noroc pe care il are chelsea de castiga campionatul si anul acesta in anglia este ca celelalte echipe engleze de top sunt in impas este ca un fel de criza in premier, liverpool nu poate sa isi revina, arsenal vinde tot ce are bun si cumpara numai porcarii iar ferguson la manchester ii depasit de situatie nu mai are nici un rost sa stea fiindca daca o sa stea man. utd. o sa fie pe duca.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Oct 06, 2005 2:21 pm

asa e.
nu cred ca chelsea va castiga altceva in afara de premier.
liverpool sper sa treaca de grupe in UCL sau eventual sa prinda UEFA. in campionat mai greu:(
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Joi Oct 06, 2005 3:20 pm

nu sunt de acord ca Chelsea e pe locul 1 doar datorita faptului ca restu de echipa juaca slab.nu inteleg de ce tot subestimati echipa asta.au si jucatori, stiu sa faca si transferuri si mai e si Murinho care e de departe cel mai bun antrenor din lume la ora actuala...si io sunt convins ca Chelsea o sa juace finala CL anu asta
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Oct 06, 2005 5:05 pm

eu sunt de parere ca capelo este cel mai bun antrenor la ora actuala iar mourinho nu se afla nici macar in primii 5 are noroc de abramovich, in fine chelsea nu va ajunge in finala CL anul asta si nici anul viitor, Chelsea abia daca o sa treaca de optimi.
Liverpool o sa treaca de grupe si de optimi dar mai departe nu pot sa zic nimic
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Oct 07, 2005 1:09 am

noroc de Abramovici a avut si la Porto cu care a castigat cupa UEFA si Champions League,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Oct 07, 2005 1:28 am

si Benitez a luat UEFA si CL :D
io nu zic ca Murinio nu e antrenor bun, zic doar ca nu ii suport pe Chelsea...
oricum, hai sa vorbim doar despre Liverpool aici, ok ? ca de asta am facut subiectul. Am vazut meciul ala de pomina 1-4 cu Chelsea. Traore a fost complet pe langa, ar cam trebui un fundas stanga la echipa ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Oct 07, 2005 10:41 am

nici io nu-i suport pe Chelsea da asta nu nseamna ca nu le recunosc valuarea:D
si daca tot ie vorba de Liverpool o sa pun aici o gluma facuta ptr cei care considera ca cormoranii au fost norocosi cand au castigat CL anu asta:

The year is 2007 and little bluenose Duncan is talking to his bluenose Dad.

SON “Dad, my mates in school told me that Liverpool won the European Cup for the 5th time in 2005 – are they right dad?

DAD “Yes son, it’s true, but they were dead lucky son, all the way through the tournament”

SON “Why dad?”

DAD “Well in the group stages …..”

SON “What dad, did they have a team from Azerbaijan, Israel, and Ireland in their group?”

DAD “Well no, they had Monaco, Deportivo la Coruna, and Olympiakos”

SON “Well they still sound like 3 easy teams to me dad”

DAD “Actually Monaco reached the final the year before, Olympiakos had won their league 7 times out of the previous 8 seasons, and Deportivo finished above the galacticos of Real Madrid in their league”.

SON “Jeez dad, that sounds like quite a difficult group then”.

DAD “Yeh I suppose youre right son, but they were still lucky – it took a mishit shot by Gerrard against Olympiakos to get through”.

SON “Oh is that the goal were your hero Andy Gray goes berserk shouting “you beauty, you beauty, what a hit son, what a hit!!!!”

DAD “Yes son it is”

SON “Oh ok. Well what happened in the last 16 dad, who did they draw?”

DAD “Bayer Leverkusen”

SON “Bayer who?”

DAD “Exactly son, but they had beaten Real Madrid 3-0 at home, and won their group that included Dinamo Kiev and Roma too.”

SON “Bloody hell dad, they sound good”.

DAD “Yes, I suppose you’re right son”

SON “So did they win on away goals or something”

DAD ”Errrrr, no, they won both legs 3-1 each”

SON “Oh – well who next then dad”

DAD “Juventus”

SON “How the f#ck did they get past them Dad?”

DAD “Well they did – they won 2-1 at home, and cruised to a 0-0 away draw without Juve having hardly any chances”.

SON “Were Juve sh#t at that time – had all their decent players gone or something?”

DAD “Well actually they still had players like Del Piero, Nedved, Ibrahimovic, Thuram, and Buffon in the side. And they won Serie A a few weeks later.”

SON “Wow, they beat the Italian champions elect – which piss easy team did they get in the semi then?”

DAD “Chelsea”

SON “Chelsea – for f#cks sake – what a piss easy draw – they’ve won nothing, Everton have won more than them”.

DAD “Well that season they won the Premiership and League Cup but the Red shite didn’t let them score in 180 minutes of football”

SON “Jesus Christ – so Liverpool beat the English Champions elect too”

DAD “Yes son, they bloody well did”.

SON “So after all that I suppose all the good teams had been knocked out”

DAD “Not quite son, AC Milan awaited them in the final”

SON “No way – aren’t they the 2nd most successful team in the competition’s history”.

DAD “Yes son they are”

SON “So were Liverpool lucky because Milan had all their good players out with injuries”

DAD “No – they had Shevchenko, Crespo, Maldini, Nesta, Cafu, Kaka, Stam, Dida, Gattuso, Pirlo, and Seedorf”.

SON “Your ‘avin a laff”

DAD “It gets worse son, Milan were cruising 3-0 up at half-time”.

SON “What happened, did they have 3 men sent off in the second half – how did Liverpool get back into the game?”

DAD “No, Milan had no men sent off, the Red shite scored 3 goals in 6 minutes”

SON “Against the best defence in Europe”

DAD “Yes!!!, against the best defence in Europe”

SON “So what happened next - extra time?”

DAD “Yes son, and Dudek made the luckiest save ever to stop a Shevchenko shot from a yard”

SON “Why was it lucky dad – did it hit him on the arse, nose, shoulder or something”

DAD “No son, his hand”

SON “Well aren’t goalies meant to save shots with their hands”

DAD “Yeah but that’s besides the point”

SON “Then what”

DAD “Penalties!”

SON “English teams are crap at penalties”

DAD “Not this f#ckin time they weren’t – they only missed one. And that’s how Liverpool became the luckiest team to win the European Cup”.

SON “But I bet when they brought the cup home there was hardly anyone to watch as all Liverpool fans live anywhere but Liverpool you say. How many was there, 5,000 or so?”

DAD “1 million people lined the streets”.

SON ”So let’s get this straight dad – Liverpool had 3 good teams in their group, they then knocked out a team who had beaten Real Madrid 3-0, they then knocked out the future Serie A champions, then knocked out the future Premiership champions, before coming back from 3-0 down to beat the 2nd most successful club in Europe. And then the whole population of Liverpool came out to welcome them home!!!!

DAD “That about sums it up son”

SON “Dad?”

DAD “Yes son”

SON “Can I have a Liverpool shirt for my birthday next week, and can you stop calling me Duncan – I’m Stevie from now on...”
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Oct 07, 2005 11:06 am

genial:)
you can call me Rafa from now on;)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Sică » Vin Oct 07, 2005 12:08 pm

you can call me javier from now on :)
nice banc :))
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Oct 25, 2005 2:01 am

fain ... inca o infrangere in campionat. In ritmul asta e mult mai aproape liga a doua decat visele alea de titlu.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Oct 25, 2005 9:11 pm

nu inteleg echipa asta, si nici pe Benitez cum poate sa il puna pe Cisse mijlocas si multe mutari de a lui, cel putin in campionat Liverpool nu joaca nimic, in CL ii alta treaba acolo vad ca da randament cat de cat
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Oct 25, 2005 10:49 pm

bai, sincer nu ma mira nici ca ne-a scos Crystal Palace din cupa ligii. Cred ca am ratat cel putin 10 ocazii imense. Fix inainte de meci vorbeam cu bunicul meu, si i-am zis ca eu cred ca Liverpool o sa piarda glorios. Si uite ca asa a si fost. Genial.

CP - Liverpool 2-1 (nu ma intereseaza cum ii cheama pe aia de la ei/Gerrard)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Oct 29, 2005 12:07 pm

pacat de Gerrard si de inca vreo 2 jucatori care isi dau silinta, cred ca Gerrard regreta acum prelungirea contractului el e cam singurul din echipa asta care face treaba cat de cat
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Oct 30, 2005 12:13 am

regreta pe ma-sa de treaba, aia regreta. Nu stiu ce gandeste, dar dupa atatia ani la Liverpool ma indoiesc ca regreta ca a ramas. Am batut in campionat cu 2-0 etapa asta, e ok. In sfarsit iesim din zona retrogradarii. Fain, nu ? Mai vreo 15 puncte si ii ajungem pe Chelsea.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Oct 30, 2005 7:14 am

whatever scrie:Mai vreo 15 puncte si ii ajungem pe Chelsea.

:D ar fi frumos sa ajunga pe primul loc dar din pacate nu cred ca va termina pe un loc ce va duce macar in cupa UEFA sa nu mai zic de CL
Tin sa ii dau dreptate lui Mourinho cred ca pan la craciun Chelsea va avea destule pct avans ca sa joace in campionat cu rezervele si tot sa castige campionatul
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Oct 30, 2005 7:30 pm

ma cac pe Chelsea, hai sa nu mai vorbim de ei pe threadul cu Liverpool

de terminat in primele 5 probabil ca terminam. Asta daca nu mai prindem iara o pasa proasta, si atunci ne batem cu Everton la retrogradare. Ar trebui sa mai vina vreo 2 fundasi buni, sa se intoarca Smicer, si sa se reapuce de fotbal Ian Rush. Atunci am avea sanse la titlu
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Oct 31, 2005 9:08 am

whatever scrie:Ar trebui sa mai vina vreo 2 fundasi buni, sa se intoarca Smicer, si sa se reapuce de fotbal Ian Rush. Atunci am avea sanse la titlu

asta nu are cum sa se intample si o stii bine :) dar cine stie poate se uita si astia de la Liver dupa vreo 2 fundasi buni si la care sa nu se zgarceasca cu bani pt ai aduce
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Noi 01, 2005 10:45 pm

Fernando a dat gol ! In sfarsit. Avem 1-0 la pauza cu Anderlecht.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Noi 01, 2005 11:00 pm

sper sa castige Liver si cred ca o sa castige mai ales ca are un meci usor cu Anderlecht acasa la Liv.
P.S. Luav-ar dracu de interisti prosti cu echipa voastra, jucati ca aveti echipa bagami-as eu PULA in voi dar-ar domnu sa nu va calificati nici macar pt CL sezonul viitor ca numai argentinieni si jucatori expirati de la alte echipe stiti sa aduceti la echipa asta in care nu exista disciplina deloc
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Noi 02, 2005 12:04 am

a castiga liver cu 3-0 :) si chelsea a luat bateie :aplauze2: chelsea e pe locul 2 cu 7 pct iar betis pe 3 cu 6 pct, deci daca chelsea ia bataie sau face egal in ultimul meci cu liverpool parca are, iar betis castiga ramane cu buza umfalta si mourinho si abramovici o sa se futa in cur de tristete :D:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Noi 02, 2005 9:23 am

bineinteles acum totul depinde de cate pct va lua betis din meciul cu Liverpool, ca daca ia bataie s-a dus pe pluta
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Noi 02, 2005 11:20 pm

nu tare m-ar mira sa piarda Liverpool cu Betis, si sa ii bata pe Chelsea la ei acasa. Oricum, noi mergem mai departe, asta e sigur, de fapt atata ma intereseaza.

peseu - ce gol fain a dat Garcia.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Noi 04, 2005 11:57 pm

tare as vrea sa se intample asa cum ai zis tu si ca chelsea sa nu se califice sa moara abramivic de ciuda si mourinho sa suga pula cu ingamfarea si cu suprematia lui asupra suptului de pwla, m-as simti asa de bine ca la un orgasm :D:
liver e ca si calificata dupa rezultatul asta
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Noi 06, 2005 12:26 am

ce urat vorbesti

Am batut la Aston Villa 2-0, in ultimele 5 minute de joc, prin golurile lui Gerrard (din penalty) si X. Alonso. Sper sa o tinem tot asa cat mai multa vreme. Mai vreo 2-3 victorii, si ne apropiem de podium (Liverpool mai are si 2 meciuri restante)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Noi 06, 2005 9:53 am

ar putea urca pe unu din cele 4 locuri care duc spre CL dar cu conditia sa castige, care cred ca nu va fi o problema asa mare pt Liv care totusi e inca cea mai buna echipa de footbal engleza din istorie.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Noi 18, 2005 7:31 pm

Anul 1981 1. Printul Charles se casatoreste 2. Liverpool castiga Cupa Europeana 3. Papa moare
Anul 2005 1. Printul Charles se casatoreste 2. Liverpool castiga Cupa Europeana 3. Papa moare
Concluzie: daca Charles se mai casatoreste inca o data si Liverpool ajunge iar in finala, ar fi bine sa-l anunte cineva pe Papa... ~p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Noi 23, 2005 10:56 pm

slabut de tot meciul pana acuma. Sa vedem ce se mai petrece pana la final. Nu am nimic cu Crouch ala, dar tare bine ar fi fost de la inceput cu Cisse in locul sau.

si s-a terminat 0-0. meci slab, nu mi-a placut deloc. macar suntem calificati.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Noi 26, 2005 11:52 pm

noroc cu Riise, care a marcat si astfel Manchester City - Liverpool a fost 0-1. Hai ca incet incet merge treaba.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Dec 01, 2005 9:39 pm

Sunderland - Liverpool 0-2 (Garcia si Gerrard) si ceva nu e ok. Batem de vreo 4-5 meciuri :D
Oricum, urmatorul e cu Wigan Athletic pe Anfield, si is in stare sa pariez oricat ca luam bataie.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron