Liverpool

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 13, 2006 6:45 pm

INCREDIBIL

reina erou, un dukadam al secolului 21, liverpool cajtiga cupa angliei
brava, un meci esceptional
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Mai 13, 2006 6:48 pm

FENOMENAL

un meci fantastic ! Si-a revenit tv-ul exact atuci cand batea Didi Hamman unspele, si am urmarit cu sufletu' la gura pana la final.

Felicitari Liverpool pentru o victorie superba ! Cinste pentru West Ham care au facut un meci mare. Iara imi iau la purtat tricoul meu cu Liv'pool din 99 :D

diseara iese cu baute
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 13, 2006 7:00 pm

Meci superb, si imi pare bine ca n-am fost la Faru-Poli...Gerrard RULZ:D
Deosebit come-back-ul cormoranilor, dar ei ne-au obisnuit cu asa ceva (Milan stie mai bine:P). Oricum Gerrard a fost cu siguranta omul meciului, dar nici cu Reina nu mi-e rusine.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 13, 2006 7:05 pm

imi pare bine ca n-am fost la Faru-Poli


da, si mie, pierdeam un meci de mare clasa
si da, gerrard rulz, n-am tinut cu nici-o echipa, poate putin cu whu ca era cotata mai slab, insa m-am bucurat la fel la golurile lu liverpool

uare rapid si national vor oferi un spectacol asemanator miercuri? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 13, 2006 7:07 pm

io am tinut putin cu westham, ca imi place imnu lor cantat de hooligans:P, da tot mai mult cu Liverpool:D

P.S. si da, deseara iese cu baute:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 13, 2006 7:08 pm

si da, deseara iese cu baute


aha, si tu speri in victoria vasluiului? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 13, 2006 7:13 pm

da, o sa dea Mihalcea hetric:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Mai 13, 2006 7:22 pm

trecand peste iminenta victorie care se profileaza pentru Vaslui :D , io unul mai sunt incantat de faptul ca Robbie Fowler si-a prelungit contractul cu Liverpool.

ma voi repeta acuma, dar oricum

there is one god, and his name is Robbie Fowler !

apropos, ce tinerel e Gerrard din poza cu autograf ce o am de la el, avea 19 ani atunci, si abia incepea sa prinda echipa de baza. Ziceau aia de au facut prezentarea pentru catalogul clubului, ca foarte probabil o sa ajunga om de baza la Liverpool si la nationala Angliei. Ca bine au zis :n:
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Dec 08, 2006 11:40 am

deci da, in campionat Liverpool joaca asa cum m`au obisnuit de 14 ani de zile (adica trag sperante inainte de prima etapa ca o sa ia titlul, si apoi crunta dezamagire) dar in CL rupem tot. Sa vadem cu cine picam in optimi, si dupa aia dau si io cu un pronostic, sa vedem daca mai luam liga sau nu. Nu uitati ca am si ghicit acu` 2 ani :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Dec 08, 2006 12:24 pm

sa vedem daca mai luam liga sau nu

anul acesta o ia Inter :D
din campionatul englez cel mai mult simpatizez pe Liverpool, este o echipa cu traditie si care practica un footbal frumos, sper sa urce cat mai mult in clasament si sa ajunga pe locurile fruntase unde ii este locul.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Dec 08, 2006 5:26 pm

simpatizez pe Liverpool, este o echipa cu traditie


sica, 99% din echipele englezesti din ligile 1-4 sunt cu traditie :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Dec 08, 2006 7:24 pm

dar nu cu o traditie ca a lui liverpool, are cele mai multe campionate castigate, suporterii ei au dus la 4 ani (parca) de suspendare a echipelor englezesti din competitiile internationale, destule se invart in jurul acestei echipe frumoase :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Dec 08, 2006 7:32 pm

pai tie de aia iti plac Liverpool ?
of of si vai vai.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Feb 21, 2007 11:55 pm

superba victorie cu Barcelona in CL. 2-1 chiar la ei acasa :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 22, 2007 8:49 am

la fel de superba ca si faultul in careu la ronaldinho si ofsaidul inexistent la Saviolla. mars, ma, ca sa-i parafrazez pe aia de la parazitzii.

ps: unde erai, frate, cand arsenal i-a pisat in cur de la distantza si cu bolta pe cormoranii tai dragi si cumpi?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Feb 22, 2007 10:15 am

faultul in careu la ronaldinho si ofsaidul inexistent la Saviolla

baicsule...la ronaldinio na prea fo si da, ofsaidu fu. Dar cum observasi la doo minute au dat gol dupa care au lasato muale.
deci nu arbitru i-a mancat ci ei sor futexat singuri.
liverpool din o ocazie si doo jumatati a dat doo buabe.
barca:....
mesi a incercat sa de gol dintro pozitie imposibila, care giuly era singurel in fatza lui (asemanator cu faza de la golu doi alu liverpool)
saviola a ratat singurel cu portaru..
ronaldinio, exceptand primele 20 de minute, iar in aer


deci, barca s-a batut singura. Laso paia cu arbitrii.

arsenal i-a pisat in cur de la distantza si cu bolta pe cormorani

ce legatura are liverpool-arsenal cu barca-liverpool?

orcum, liverpoolu poa sa sio ia cu lejeritate acasa.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Feb 22, 2007 11:49 am

memetshot scrie:ronaldinio na prea fo si da, ofsaidu fu. Dar cum observasi la doo minute au dat gol dupa care au lasato muale.
deci nu arbitru i-a mancat ci ei sor futexat singuri.

deci, barca s-a batut singura. Laso paia cu arbitrii.


ce legatura are liverpool-arsenal cu barca-liverpool?

memete, spuneam si pe threadul Rapidului: daca noi suntem prosti si ne batem singuri, nu inseamna ca tre sa ne frece si arbitrii. hai sa punem varianta ideala, gol din penalti, gol al lui Saviola plus cel al lui Deco. 3-0 in minutul 30. e o diferentza, nu?

n-are legatura liverpool-arsenal cu barcelona-liverpool, ci ma deranjeaza genul de oameni care atunci cand echipa lor favorita scoate putin capul din ala maro si urat mirositor nu le mai ajungi cu prajina la nasuc.

hai, totusi, sa vorbim de liverpool. apropo, astept returul cu nerabdare, nu atat pentru meci (barca este eliminata, asta e sigur), cat mai mult pentru ultimele 3-4 minute, pentru a asculta "you'll never walk alone" si sa mi se faca pielea gaina asa cum se intampla cand aii aud pe suporterii englezi cand canta "God Save the Queen" la meciurile de fotbal si rugby.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Feb 22, 2007 11:54 am

barca nu-i scuasa din cartile calificarii, io chiar pot paria ca se califica
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Feb 22, 2007 12:29 pm

memete, spuneam si pe threadul Rapidului: daca noi suntem prosti si ne batem singuri, nu inseamna ca tre sa ne frece si arbitrii. hai sa punem varianta ideala, gol din penalti, gol al lui Saviola plus cel al lui Deco. 3-0 in minutul 30. e o diferentza, nu?

stai bre...tuate fazele astea sau desfasurat in 5 minute si au fost ca urmare a unui forsing sustinut al barsei. nu cred in varianta ideala pusa de tine.
plus ca
1. saviola nu a bagat mingea in poarta. de asta nu zici niica?
2. ronaldinio a exagerat cazatura. nu mi so parut penalti.


deranjeaza genul de oameni care atunci cand echipa lor favorita scoate putin capul din ala maro si urat mirositor nu le mai ajungi cu prajina la nasuc.

tin sa te contrazic. vineri am vorbit cu raul care afirma sus si tare ca livepool or sa elimine barsa si io faceam misto de el.
plus ca din "superba victorie cu Barcelona in CL. 2-1 chiar la ei acasa " nu vad unde "nu le mai ajungi cu prajina la nasuc".
plm, o victorie pe camp nou (chiar daca barsa s-a batut singura) este chiar superba.


apropo: negraciu lu liverpool de la mijloc (sis...nustucum) mi s-a parut ca a fo omu care a intors meciul.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Feb 22, 2007 12:47 pm

o diferenta mare intre Barcelona si Liverpool o fac antrenori, Benitez e cu muuuuuuult peste Rijkaard.
Liverpool a intrat dupa pauza total alta echipa care pur si simplu au impus jocul lor pe teren.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Feb 22, 2007 2:18 pm

baixinho © scrie:la fel de superba ca si faultul in careu la ronaldinho si ofsaidul inexistent la Saviolla. mars, ma, ca sa-i parafrazez pe aia de la parazitzii.

ps: unde erai, frate, cand arsenal i-a pisat in cur de la distantza si cu bolta pe cormoranii tai dragi si cumpi?



"mars ma" ? ce pula mea e cu limbajul asta ? ti-am zis ceva vreodata ? M-am luat de tine vreodata ? Sau esti genul ala de suporter care o ia razna cand echipa favorita pierde, si incepe sa dea vina pe orice altceva in afara de lacunele echipei sale. Stii ce ? Eu te propun pentru un avert aici, pentru ca ma ataci si vorbesti cu mine de parca as fi ultimul jeg de pe lume. Fara motiv, dar de ce sa avem unul la o adica.

Ce probleme ai ? Nu se poate omul bucura ca echipa lui favorita mai castiga ceva ? Unde eram cand Liverpool pierdea UMILITOR (e bine acuma ?)cu Arsenal ? De 15 ani de cand tin cu Liverpool m-am bucurat tare de tot de vreo maxim 20 de ori la meciuri, si uite, asta a fost unul dintre alea, fie ca iti convine, fie ca nu.

Trist, nu altceva. Si ne mai miram de ce se duce forumul pe rapa.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 22, 2007 2:23 pm

memetshot scrie:1. saviola nu a bagat mingea in poarta. de asta nu zici niica?
2. ronaldinio a exagerat cazatura. nu mi so parut penalti.

tin sa te contrazic. vineri am vorbit cu raul care afirma sus si tare ca livepool or sa elimine barsa si io faceam misto de el.
plus ca din "superba victorie cu Barcelona in CL. 2-1 chiar la ei acasa " nu vad unde "nu le mai ajungi cu prajina la nasuc".
plm, o victorie pe camp nou (chiar daca barsa s-a batut singura) este chiar superba.


ma mir ca nu si-a luat galben ca a continuat faza dupa fluierul arbitrului. asta ca sa nu o bag p-ailalta cu "nu s-a mai concentrat, pentru ca oricum nu se punea golul", ca cine stie ce imi mai spui. :D
a exagerat, nu zice nimeni, dar se vede pe reluarea data din spatele portii ca fundasul lui liverpool il impinge cu mana dreapta
eu ma refeream strict la ce se scrie pe forum, nu la discutziile pe messenger, la telefon sau face to face la o votca (el) si o apa plata (tu, sa nu te imbeti). vezi cand a scris precedentul post.
am exagerat, corect, dar daca statea in banca lui, asa cum a facut dupa rezultatul amintit de mine, nu mai aveau loc discutiile astea off-topice.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Feb 22, 2007 2:34 pm

am exagerat, corect, dar daca statea in banca lui, asa cum a facut dupa rezultatul amintit de mine, nu mai aveau loc discutiile astea off-topice.

daca omu se bucura, dece sa stea in banca lui?
tzam zis, argumentul cu arsenalul este fics nul.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Mar 06, 2007 11:47 pm

Si uite ca dupa o infrangere urata si cam nemeritata in campionat cu Manchester United (evident in minutul 90, se putea altcumva ?) a venit alta, iarasi nemeritata, dar cui ii mai pasa acuma. Liverpool au eliminat pe Barcelona din Champions League, exact asa cum spuneam ca o sa se intample.

Sa vedem ce iese in continuare

we'll never walk alone, aia e clar :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Mar 06, 2007 11:47 pm

Si uite ca dupa o infrangere urata si cam nemeritata in campionat cu Manchester United (evident in minutul 90, se putea altcumva ?) a venit alta, iarasi nemeritata, dar cui ii mai pasa acuma. Liverpool au eliminat pe Barcelona din Champions League, exact asa cum spuneam ca o sa se intample.

Sa vedem ce iese in continuare

we'll never walk alone, aia e clar :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Mai 01, 2007 11:53 pm

na, uite ce iese in continuare : pronosticul meu dat la inceputul sezonului de CL (cand iarasi lumea zicea ca sunt nebun, ca acu' 2 ani cand a luat 'pool liga), pronostic reluat in bucataria lui Memetu :D

THANK YOU BOYS !
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mai 02, 2007 11:32 pm

ce finala vine, ce finala ! si sper sa fie ca acu' 2 ani :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mai 23, 2007 11:00 pm

indiferent de rezultat, pentru mine tot Liverpool sunt adevaratii campioni.

we'll never walk alone !
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Apr 08, 2008 10:52 pm

si ca sa nu moara threadul meu iubit, trebe sa scriu si aici ca asta seara am vazut un meci mare. si o victorie geniala.

LIVERPOOL - ARSENAL 4-2

mai un hop si vine finala ligii campionilor :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mar 11, 2009 4:39 pm

Liverpool - Real Madrid 4-0. Ce meci!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron