FC Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

FC Barcelona

Mesajde Catalánul » Dum Dec 12, 2004 12:25 am

Aici vom putea vorbi despre cea mai in forma echipa din Spania :ham: eventual si din Europa ;)
Lot FC Barcelona
PORTARI
1. VALDí‰S
25. JORQUERA
28. RUBEN

FUNDASI
2. BELLETTI
4. Mí
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Dec 12, 2004 9:54 am

exista un thread pe care se poate vorbi despre actualul lider din Primera Division.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Dec 17, 2004 12:16 pm

catalanule :sal:
vad ca te-ai deranjat degeaba sa scri toata echipa barcelonei ;a
ce pacat ca hahalatici nu au pierdut cu real saciedad ~p
o fi barí§a acu cea mai buna echipa din spania dar nu din europa :no: iata o echipa mai buna....Juventus :o
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Sâm Dec 18, 2004 2:16 pm

Mare derby astazi pe Camp Nou: Barí§a - Valencia ;). Catalanii nu au mai reusit sa castige de 2 ani in fata Valencieia acasa, asa ca e vremea ca Barí§a sa se impuna impotriva liliecilor :rulz: o victorie ar distanta-o la 13 puncte de ocupanta locului 3... Valencia :lol:

Echipe probabile:
FC Barcelona: Valdés; Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronckhorst, Xavi, Márquez, Iniesta, Deco, Ronaldinho si Eto'o.
Valencia: Cañizares, Curro Torres, Navarro, Caneira, Moretti, Fiore, Marchena, Baraja, Vicente, Aimar si Corradi.
Arbitru: Puentes Leira
Stadion: Camp Nou
Ora: 23.00.

@Valiente... sunt multumit si cu egalul scos de Real S. in fata Madridului :p astfel ne-am distantat la 11 puncte de voi :ham:... si nu este exclus ca Sociedad sa marcheze un gol in cele 6 minute ramase, care se vor juca pe 5 ianuarie, de la ora 18 *p
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Dec 19, 2004 1:27 am

din pacate Barí§a a reusit numai un rezultat de egalitate in fata valencienilor :(

In prima repriza Barí§a si-a creat destule ocazii pe care din pacate nu le-a fructificat :cry: In a 2-a repriza Valencia a echilibrat meciul... si a profitat de greseala lui Marques reusind sa inscrie primul gol al partidei... apoi a venit si eliminarea lui Valdes (dupa o greseala copilareasca la degajare) fiind nevoit sa intre al 3-lea portar al Barí§ei, Ruben. Noroc cu Ronaldinho, care a scos un penalty fructificat tot de el :rulz:
sunt multumit de acest egal... Barí§a ramane neinvinsa in acest sezon pe Camp Nou :lol:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Mar Dec 21, 2004 11:13 pm

Barcelona 2-1 Levante... cu acest scor Barí§a a reusit sa castige ultima partida oficiala din acest sezon. Catalanii au deschis scorul in prima repriza prin Deco :) Levante egaland in minutul 59 prinn Jofre (un fost jucator al barí§ei ) iar Eto'o a adus victoria catalanilor in minutul 85 printr-un adevarat golazo :o ajugand la cota 13 in acest campionat :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Dec 22, 2004 7:58 am

ca urmare, Barcelona termina anul pe primul loc al clasamentului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Ian 16, 2005 10:33 pm

Barí§a - Real Sociedad 1-0 :) nu a fost un meci bun facut de catre catalani dar totusi au reusit sa castige cele 3 puncte puse in joc... ceea ce cu adevarat conteaza ;) Eto'o a fost din nou salvatorul Barí§ei cu un gol marcat in minutul 81 (dupa ce in min. 3 ratase un penalty... care nu prea a fost :D)... saptamana viitoare Barí§a va juca din nou acasa, cu Racing de Santander :yD
FORí‡A BARí‡A :rulz:

Later Edit: Omul meciului a fost Valdes care a salvat-o pe Barí§a in 2 ocazii, cand Nihat a scapat singur cu portarul ;)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Ian 16, 2005 11:05 pm

Catalane, n-a jucat nimic Barcelona. iar penalty-ul chiar a fost. bine ca a cashtigat Valencia (moral inaintea antrenamentului cu public din 16 februarie).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Ian 16, 2005 11:12 pm

Valencia a facut doar egal la Osasuna :( 0-0... jucatorii erau cu moralul la pamant, deoarece fiica de numai 8 luni a lui Marco Caneira a decedat azi... in fine sunt de acord cu ultima ta fraza :D maine ma duc sa imi iau bilet la antrenament :D
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Sâm Ian 22, 2005 11:52 pm

FC Barcelona - Racing de Santander 3-0 :rulz: un meci frumos, dominat in totalitate de catalani :D se pare ca si-au revenit practicat jocul de odinioara (adica cel de acu` 2 luni :D) goluri spectaculoase, faze frumos construite :B in fine... astept o surpriza maine de pe Bernabeu :j :o
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 22, 2005 11:57 pm

Eu am uitat de meci....dar nici dorintza de fotbal n-o mai am...de cand a inceput NBA-ul.
Totusi, Catalane...ce stii de Ronaldinho ? Am vazut asta seara la stiri..ca ar pleca din vara la Chelsea. E adevarat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Dum Ian 23, 2005 12:10 am

Se zvoneste ca daca Rosell (cel care l-a adus pe Gaucho la Barí§a) nu va fi ales presedinte al catalanilor de la vara... Ronaldinho va pleca, probabil, la Inter... totusi este contrar spuselor lui ''Ronnie'' care a declarat intr-un interviu joi, ca nu va pleca de la barí§a cel putin pana cand ii va expira contractul (indiferent daca Rosell va pleca sau nu)... si ca se simte foarte bine aici :)

apropos, azi a marcat un gol foarte frumos :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Ian 30, 2005 12:53 am

Moshule sper ca azi te-ai uitat la meci :D a fost un adevarat festival de goluri, Barí§a reusind sa marcheze 4 goluri, deci Sevilla - Barí§a 0-4 :rulz: din nou un meci excelent facut de catalani... prima repriza a fost ceva mai echilibrata dar cea de-a 2-a a fost clar dominata de Barí§a, care intre minutele 48-58 a reusit sa marcheze 3 goluri (unul dintre ele a fost autogol, Baptista marcand in proprie poarta un gol de toata frumusetea :o)... Ronaldinho a fost omul meciului, parerea mea, reusind sa inscrie un gol si sa participe la alte 2 cu niste pase de toata frumusetea :ham: a facut si o foarfeca dar mingea a trecut cu putin peste poarta...
In fine, astept maine egalul dintre Numanica si Real ;n desi nu m-ar supara o eventuala victorie a gazdelor... :U
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Feb 07, 2005 2:40 pm

Ce-ati facut catalanilor, v-ati pierdut virginitatea de pe teren propriu ca se se apropie Realul?!? Rezultatul cu Atletico e deplin meritat ca foarte slab a jucat Barca...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde 2peu » Lun Feb 07, 2005 3:07 pm

Se pare ca Barca a cazut de pe val, ca ati facut mai, cred ca vii s-a terminat combustibilul la nava voastra spatiala, ca prea erati voi extraterestri :D
Ei, ia spuneti, cum e sa fii din nou pamantean ?:D
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 07, 2005 3:46 pm

2peu-le, iti dau cuvantul meu de onoare ca postul de mai sus este ultimul al tau pe acest thread, cel putin cat sunt eu moderator pe tarlaua fotbal international. ti le voi sterge pe toate de acum inainte indiferent ce vor contine. mi s-a acrit de mistoul tau ieftin ca de mere paduretze.

o zi buna
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Lun Feb 07, 2005 4:28 pm

ayrton scrie:Ce-ati facut catalanilor, v-ati pierdut virginitatea de pe teren propriu ca se se apropie Realul?!? Rezultatul cu Atletico e deplin meritat ca foarte slab a jucat Barca...
se mai intampla si la echipele mari :) vezi Milanul de acu` 2 saptamani si Juve-ul de acum :) oricum Barí§a a jucat prost de tot ieri :( poate ca daca nu marca Atletico asa de repede alta ar fi fost soarta meciului :rolleyes: pacat de penalty-ul ratat de Ronaldinho ;a
greseli mari de arbitraj in meciul de ieri 2 penalty-uri acordate care nu au fost (la Eto'o faultul s-a produs in afara careului si asupra lui Torres nu a fost fault, ba mai mult, el era in offsaid de 2 m cand a primit pasa de la un coechipier ~r) in fine... sper sa ne revenim saptamana viitoare, desi ne asteapta un meci greu: la Zaragoza
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

vine Realul...!

Mesajde ValiEnte » Lun Feb 07, 2005 4:46 pm

cat de cat de acord cu 2peu,barí§a distrusa pe teren propriu ;t nu sunt capabili sa dea gol nici dintr-un penalty inventat de arbitru [-X
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Lun Feb 07, 2005 4:59 pm

bai ValiEnte vezi ca te faci de ras...''Barí§a distrusa pe teren propriu'' ~p tu la ce meci te-ai uitat? daca Atletico nu s-ar fi inchis in aparare distanta dintre Barí§a si real tot de 7 puncte ar fi :) vad ca tot aduci vorba de acel penalty acordat ushor Barí§ei... ce parere ai despre cel al Madridului, care nu a fost deloc si, dupa cum am spus, ''El Niño'' era in offsaid de 2 m cand a primit pasa de la coechipierul sau...
sa vedem cum va descurcati voi in urmatoarele 3 etape deoarece va asteapta meciuri ceva mai grele: Osasuna (d), Athletic Bilbao (a) si Depor (d) *p
Visca el Barí§a :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Lun Feb 07, 2005 5:26 pm

a te inchide in aparare este o strategie f buna,o anumita echipa a castigat campionatul european facand asa :rolleyes:
daca te referi la penaltiul facut de valdes a torres,eu cred ca a fost penalti destul de clar :D
cat despre offsaid :con: nu prea cred ca a fost...
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Feb 07, 2005 5:40 pm

Milanul meu intr-adevar a jucat prost o perioada, dar sper sa-si fi revenit definitiv dupa golul de aseara din min 94.
Revenind la Barcelona, m-am mirat si inca ma mai mr: ce e cu Albertini acolo? Pai el juca submediocru la echipa de pe ultimul loc din Serie A (Atalanta) si a ajuns la liderul din Primera?!?
Oare pe cine are impresar?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Lun Feb 07, 2005 8:37 pm

ValiEnte...vazand ultimul tau mesaj de aici m-am prins: n-ai nici o treaba cu fotbalul nici nu mai stiu de ce te uiti la acest sport :B
@ayrton, orice jucator este bine-venit la Barí§a... parerea mea este ca Albertini, un jucator cu o mare experienta :)), va fi de mare folos in jocul Barí§ei ;)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Barcelona cea mai buna

Mesajde Santos » Lun Feb 07, 2005 9:00 pm

Sa fim obiectivi : Barcelona a pierdut meciul din cauza arbitrajului.
Era la doi metri in spatele aparatorului,dar in teren la el,deci,este clar in afara jocului.
La fel si Eto'o,cu toate ca se afla in afara careului,a fost faultat clar in careu.
Si ce sa mai zicem de penaltiul din minutul 90,care a influentat clar cursul jocului.
Deci,sa fim obiectivi.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Feb 08, 2005 7:47 am

[quote="ValiEnte"]cat de cat de acord cu 2peu,barí§a distrusa pe teren propriu ]


valiente, te-am rugat in mod repetat atat moderatorul de pe forumul de sport cat si io personal sa-ti stapanesti impulsurile de a posta pe forumul de sport sau oricare alt forum de profil unde duar te bagi in seama. asa cum am mentionat , ai la dispozitie tredurile de pe aberatii unde posturile tale se potrivesc manusha.

pt moment un avertisment si la prima manifestare identica ban o saptamana
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Feb 08, 2005 9:42 am

Experienta nimic de zis are Albertini, mie mi-e simpatic, ca a jucat la Milan, dar mi se pare ca nu mai poate face fata la nivel inalt... Cred ca o sa ajunga sa fie fluierat (asta daca nu se refac accidentatii Edmilson, Gerard, etc) si ajunge rezerva... Stiti care era contracandidatul lui la transfer in perioada asta? Pep Guardiola ... Pe care cred ca l-ati fi vrut mai mult...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde 2peu » Mar Feb 08, 2005 10:17 am

baixinho © scrie:2peu-le, iti dau cuvantul meu de onoare ca postul de mai sus este ultimul al tau pe acest thread, cel putin cat sunt eu moderator pe tarlaua fotbal international. ti le voi sterge pe toate de acum inainte indiferent ce vor contine. mi s-a acrit de mistoul tau ieftin ca de mere paduretze.

o zi buna


Imi place spiritul tau comunist
:j
Ce am spus ??? am spus adevarul si iar mi-ai sarit in cap...nu pot sa vb liber, atata timp cat nu injur si nu jignesc vreun user...
Nu te inteleg...acum pe bune....ori esti fanatic barca si nu suporti ca cineva sa se i-a de echipa ta favorita, ori ai ceva cu mine...:)
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Feb 08, 2005 10:57 am

ba baiatule, din punctul meu de vedere problema este simpla: decat sa intri aici si sa critici, mai bine nu mai intra. nu spune nimeni sa lauzi Barcelona (nici eu nu fac asta de fiecare data), dar tu nu ai in cap decat sa te iei de echipa catalana de fiecare data cand ti se iveshte ocazia. cand a cashtigat etapa precedenta cu 4-0 nici nu te-ai fazut la fatza. crezi ca eu nu ash putea sa intru pe threadul dedicat alora de pe locul doi si sa fac mishto de ei?

ps: cine doreshte sa vada postul userului 2peu, sa-mi dea un pm.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 2peu » Mar Feb 08, 2005 11:31 am

Ok, am inteles...gata cu mistourile :D
Asta pt ca inca vreau sa scriu aici :)...cu toate ca raman la parerea ca nu procedezi bine...dar daca este asa ma conformez...
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Dum Feb 13, 2005 2:19 am

Zaragoza - FC Barcelona 1-4 :rulz:...dupa esecul de saptamana trecuta pe Nou Camp in fata celor de la Atletico Madrid, Barí§a a castigat lejer azi partida disputata in Zaragoza \:/ pentru catalani au marcat: Toledo (autogol :D), Giuly, Eto'o si Marques, pentru gazde marcand golul de onoare Galleti :)
Astfel Barí§a se distanteaza din nou la 7 puncte de madrid, care maine va avea un meci dificil la Osasuna :p
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron