FC Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde baixinho© » Dum Feb 26, 2006 3:41 pm

da, butule, i-au ajutat arbitrii. in primul minut de joc l-au dat afară pe portarul gazdelor, prin minutul 30 a mai eliminat doi de la Zaragoza, după care, in minutul 60, pentru că se ingroşa gluma şi Barcelona nu marca, a mai trimis un jucător al gazdelor la cabine. penalty-ul a fost inventat, nici urmă de henţ intenţionat. Celades, aflat pe linia porţii, a ridicat mana că incepuse să ii curgă sange din nas şi tocmai atunci bulangiul ăla de Edmilson a tras la poartă.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Feb 28, 2006 5:11 am

baixule, fusasi simpatic. Chiar am ras, sa mor io! Da' ce rost are sa nu privim adevaru' in fata? Parca mai mereu se duc aia 5% de la arbitru spre Barca.

Si-nca ceva. N-am vazut meciul duminica, da' am vazut rezumatele in seara asta. Sa-ti rezum rezumatul? Pai a fost cam asa:

"Meci greu pentru Barcelona... 0-0 la pauza... faza ciudata in minutul 77... imediat dupa reintrarea lui Eto'o Barca deschide scorul prin Larsson... penalti si cartonas rosu pentru Celades..."

Nu stiam ca i-au lasat pe Barca sa castige doar ca s-a suparat maimutica. :))

Pe de alta parte, penaltiul si cartonasul rosu sunt clar corecte, si probabil ca Barca a meritat victoria, si probabil ca a muncit pentru ea. Dar iesirea aia a lui Eto'o n-are ce cauta in fotbalul profesionist. Aia e faza de maidan, pana-n 10-12 ani, maxim. "Io plec, ca mi-a zis maimuta!" :))
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Feb 28, 2006 9:24 am

eşti cu capul, să mor io, dar nu mă enervezi. in condiţiile in care pană şi ziarele din Madrid condamnă atitudinea publicului din Zaragoza, in condiţiile in care jucătorii ne-albi de la Zaragoza spun că "este cazul ca aceşti idioţi să inceteze să mai aibă o astfel de atitudine", in condiţiile in care anul trecut, pentru acelaşi tip de manifestare al celor din tribune, clubul din Zaragoza a fost amendat (mai sunt exemple, dar nu mi le amintesc acum) tu pui astfel problema - e clar că eşti dereglat la mansardă.

ps: hai, mă, că am spus-o din dragoste. cu mircea radu, evident.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Mar 01, 2006 6:23 am

baixule, crede-ma ca n-am nici o fantezie nebanuita in a ma certa cu tine, da' nu stiu care din noi doi e cu probleme la mansarda.

Sper ca ne dam amandoi seama ca asta cu rasismul e ultima sperietoare a UEFA, pe care o baga in fata cand au nevoie, fie ca e, fie ca nu e cazul (vezi Steaua-Shelbourne, unde daca si-ala a fost rasism, ma duc maine si-mi cumpar sclavi).

Apoi, daca stau sa ma gandesc la toate cazurile de injuraturi de jucatori, as putea sa alcatuiesc o lunga lista cu injurii mult mai grave decat orice i-ar fi zis aia duminica lu' Eto'o. Iete cateva:

"Petre Florentin, du-te dupa Catalin" (o strigare savuroasa, in urma careia i-au sarit complet dracii respectivului). Nascuta pe Stefan cel Mare, acum 3 sezoane, la Dinamo-Steaua 2-4, ca o continuare fireasca la mult mai celebra "Catalin Haldan are usa-n tavan".

"Pancule, vino-ncoa, sa-ti futem familia" (draguta, trebuie sa recunosti), la Steaua-Besiktas 2-1, Cupa Uefa, 2004-2005.

"Mama lu' Dolha\ La la-la la-la\ Face cu 5000 muia\ La la-la la-la..." (mai celebra acum cu numele lui Borcea). Nascuta parca tot acum vreo 3 sezoane, la un Rapid-Steaua 3-0 pe Giulesti.

Repet, lista e lunga. Dar nici unul din astia vizati n-a zis sa plece de pe tern in urma vreunei d-astea. Pentru ca sunt profesionisti si pentru a fi injurati face parte din meseria lor. Ar sta, poate, problema altfel daca jucatorul ar fi lovit din tribuna cu cate ceva. Desi imi amintesc acum de un anume meci in care Kahn a tot fost lovit cu banane pe parcursul meciului, si tot a ramas in poarta.
Si-mi mai amintesc ca, in 1997 daca nu ma-nsel, cand Cantona a sarit in tribune si-a batut un spectator a luat o suspendare serioasa si-a iesit un scandal mare.

Asa ca las-o-n pula goala cu Eto'o al tau. A-propos, cum l-or fi impacat? I-au dat cateva banane sa se potoleasca? ~p :monkey: ~p
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Mar 01, 2006 8:54 am

probabil i-au spus ca prostii trebuie sfidati.


ps: dar p-aia cu "Pe Mariana Lacatus / O fte Lupu acus" de ce nu ai scris-o?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Mar 22, 2006 8:40 pm

Ete la noi ca ne luaram cu ale noastre s-am uitat complet de ale altora. Si nu-i frumos sa nu consemneze nimeni ca aseara, pe cand Ronaldinho implinea 26 de ani, Barcelona - cu el in echipa si purtand banderola de capitan ultimele 10 minute, dupa inlocuirea lui Puyol - a facut spectacol cu Getafe a lu' Contra. 3-1 s-a terminat, desi Getafe a deschis scorul in minutul 5. Giuly a egalat printr-un gol spectacol, iar maimutica a facut un meci mare si-a inchis tabela cu urmatoarele doua goluri. Si in sfarsit am vazut si eu o victorie categorica a Barcei, cu mai mult spectacol si mai putine probleme. La mai multe!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Mar 23, 2006 12:01 am

nenea butu, am şi eu o rugăminte, pentru ca pe viitor să nu-ţi şterg posturile: nu-i mai spune maimuţică lui Eto'o. dacă iţi vine greu să-i scri numele, apelează la formularea "atacantul camerunez".

mersi
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Mar 23, 2006 6:02 pm

Baixule, explicatia din mintea mea e una mai detaliata si mai concisa decat cea pe care probabil o sa ti-o dau aici.

Atacantul camerunez Samuel Eto'o, jucator al Barcelonei, este un om pe care, ca fotbalist, il admir foarte tare. Chiar si in meciul cu Getafe, am spus, mi-a smuls niste onomatopee admirative la adresa lui. Este categoric unul din cei mai buni atacanti din lume.

Motivul pentru care ma refer la el cu apelativul "maimutica" este un protest la adresa:
- atitudinii absolut neprofesioniste din meciul cu Malaga, cand a vrut sa iasa de pe teren. Nu exista lucru pe care sa-l poata spune tribuna ca sa scoata de pe teren un fotbalist profesionist. Tribuna are, intr-adevar, rolul de a-si demoraliza adversarii, dar de la asta pana la a transforma niste injuraturi in razboi interrasial e drum lung.

- legii Eto'o si a blamarii rasismului in general. Pentru ca multi au facut din tantar amasar in problema asta. Rasism NU EXISTA in fotbal, cu atat mai putin in fotbalul din Romania. Ca sa nu mai vorbim ca rasismul romanesc, oricum, e o chestie mult, muuuult supraevaluata. De-asta la un moment dat s-au aruncat cu banane in arianul Oliver Kahn si de-asta nimeni nu i-a zis lui Henry "maimuta", "cioara", sau cum vrei tu. Pentru ca respectivele apelative nu au nicidecum substrat rasist, ci e pur si simplu vorba de rivalitati fotbalistice.

- political corectness-ului, a ipohondriei si a maniei de a vedea probleme acolo unde nu exista, manie aparuta initial in sanul marelui frate de la Apus cu care-am facut noi axa si NATO, dar o manie importata acum si de Ueuropenii si impusa MIE cu forta.

Asa ca o sa continui sa ma impotrivesc, cu mijloacele mele si asa cum ma duce pe mine capul, acestor idei cretine. Daca faptul ca eu ii zic lui Eto'o maimutica atrage dupa sine stergerea posturilor, banarea mea de pe forum, eliminarea Stelei din Cupa Uefa, neacceptarea Romaniei in UE etc. etc., baga mare! Omu' si-a meritat-o, si-asta nici macar nu cred ca-l doare.

PS: stii de ce cred eu ca Barca nu-l da lu' Chelsea pe 76 de milioane? Ca nu vrea dresorul. =))
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mar 24, 2006 12:28 am

revin: ce am scris in postul anterior erau o rugăminte şi o punere in temă. iţi mulţumesc pentru explicaţiile pe care mi le-ai dat, dar te rog să mă crezi că nu vor avea nici un efect dacă vei mai folosi la adresa lui Eto'o alţi termeni decat cei strict fotbalistici.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Te inseli

Mesajde TaZ » Joi Apr 06, 2006 8:52 am

:dir: Cum adik Juventus joaca mai bine k Barcellona?! \:/ Si eu tin cu dar mai mult pt. k joaca Mutu acolo, dar in rest nimich.... :adormit: Barce joaca mult mai frumos decat de Juve, adik vreau sa spun k joaca la spectacol nu ca Juve care n-a inscris mai mult de 2 goluri pe meci. :deranjat:


editat de baixinho ©: amice, nu mai pune astfel de atasamente pe threaduri care nu au legatura cu ceea ce vrei sa arati.
TaZ
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 06, 2006 8:34 am
Localitate: Slobozia

Mesajde rrrrronaldinho » Vin Apr 07, 2006 10:11 pm

E adevarat ce ai zis, TaZ.Barcelona face foarte mult spectacol fata de Juventus.Pana sa mearga Mutu la Juve toata romanii ziceau ca Juve e o echipa destul de tare.Cand a mers Mutu la Juve toti romanii iubitori de fotbal au devenit interesati de aceasta echipa.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Apr 07, 2006 11:36 pm

Ce-are Mutu cu interesul fata de fotbal al romanilor? Mutu nu reprezinta Romania, iar daca gresesc si Mutu reprezinta Romania, mi-e rusine ca-i asa.

Si mai ales, ce-au toate astea cu Barcelona?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde rrrrronaldinho » Sâm Apr 08, 2006 9:12 am

TaZ scrie: Cum adik Juventus joaca mai bine k Barcellona?! Si eu tin cu dar mai mult pt. k joaca Mutu acolo, dar in rest nimich.... Barce joaca mult mai frumos decat de Juve, adik vreau sa spun k joaca la spectacol nu ca Juve care n-a inscris mai mult de 2 goluri pe meci.


Eu i-am dat dreptate lui TaZ si nimic mai mult.Poate ca si eu am gresit luandu-ma de Juventus cand noi trebuie sa discutam diferite lucruri despre Barcelona.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 15, 2006 12:24 am

Barcelona - Villareal 1-0

Barcelona a castigat cu mai putin decat merita in fata unei echipe care ar merita sa piarda la scor de forfait in fata oricarui adversar.
Ma asteptam la un meci mai greu decat a fost pentru catalani, mai ales ca dracul de Ronaldinho n-a jucat.
Ma asteptam sa moara de tot atacul Barcei dupa ce s-a dat Larsson pe Ezquerro. M-am bucurat ca s-a accidentat si Ezquerro dupa 20 de minute si i-a lasat locul mult-prea neglijatului Maxi Lopez. Care-a vrut mult, a muncit mult, si-a avut un gol anulat degeaba.
Ma asteptam ca Giuly sa fie omul meciului si sa-l vad titular mai des.

Pana la urma tot ***** a decis meciul, cu un sut foarte bun de la 16 metri.
1-0 in fata unei asa-zise echipe lipsite de singurul fotbalist al ei. Nu, nu Riquelme. Forlan.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Apr 15, 2006 12:48 am

bre rasistu plii mele de ce dreaq te bagi tu in seama pe treadu cu Barca cand esti clar impotiva.. vezi-ti de ai tai;)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Sâm Apr 15, 2006 7:34 am

nenea butu, pe langă faptul că o ţi a surda pe horă cu termenul ăla, manipulezi opinia publică prin omisiune (pe asta am invăţat-o semestrul trecut la fachiultate ~p~p~p): şutul din 16 metri a fost precedat de o preluare şi un dribling d-e-m-e-n-ţ-i-a-l-e.

Daimon, singurul motiv pentru care nu-ţi dau avertisment (care ar fi al treilea) este că se apropie Paştele, merluc.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 15, 2006 7:40 pm

Poi am zis, un sut foarte bun. Si, intr-adevar, a fost meciul ei, asa cum am precizat.

PS: De Daimon ma gandeam io c-o sa te iei, c-a fost magar, da' n-am zis nimic. :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Mai 03, 2006 11:56 pm

n-am vazut meciul, dar Barcelona - Celta Vigo 1-0 si Barca obtine al doilea titlu consecutiv:rulz::rulz::beau::beer::banana:
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde bhuttu » Joi Mai 04, 2006 1:13 am

Hehe, a dat maimutica gol. Cred ca daca nu dadea iar pisa ochii si-i acuza pe Celta de rasism. Ca-n meciul trecut.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Mai 05, 2006 8:20 am

Baixule, da' macar tu ai inteles ce-am vrut sa spui, da? :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde NicuDavid » Sâm Iun 24, 2006 3:41 pm

Deci Futbol Club Barcelona e pur si simplu cea mai PUTERNICA echipa de fotbal de pe planeta. Practica cel mai spectaculos fotbal, cel mai placut ochiului si au si rezultate, stiu sa sufere si sa lupte. Si daca o mai tine un an sau doi asa, o sa fie cea mai tare echipa de fotbal din istoria acestui sport, deasupra Milanului lu' Arrigo Sachi din anii '90.
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde baixinho© » Dum Iun 25, 2006 10:41 am

deci asa este, deci ai dreptate, deci e bine ca Barcelona au rezultate.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron