FC Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde Catalánul » Mar Feb 07, 2006 11:31 pm

ValiEnte scrie::D :D

seria victoriilor in campionat a inceput dupa ce barí§a a pierdut in tur 2-1 cu atletico, si tot atletico i-a oprit de a egala recordu lu real :D

a mai avut 2 egaluri in campionat dupa infrangerea de pe Calderon, cu Valencia si Depor. Apoi a inceput sa castige tot, in campionat nu mai pierduse vreun punct din 25 octombrie.

Asta e, era timpul sa piarda si Barí§a, bine ca a facut-o chiar inainte de meciul cu Chelsea. Cand lipsesc 6 jucatori de baza (dintre care 5 titulari indiscutibili: Ronaldinho, Eto'o, Edmilson, Xavi si Belleti) e greu sa castigi, mai ales in fata unei formatii ca Atl. Madrid care si-a revenit, de cand este antrenata de Pepe Murcia.

In ceea ce-l priveste pe Messi, este o perla a fotbalului argentinian, veti vedea asta de-alungul acestui sezon si la CM din vara.

Eto'o la Chelsea ? :cow: never ;)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Messi la mundial

Mesajde Santos » Mie Feb 08, 2006 12:58 am

Nu-l vom putea vedea, pentru ca, la cat de bun este, nu va fi nici macar titular.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Feb 08, 2006 1:01 am

Santos, pe tine te mănancă in rect din ce bag seama. la prima abatere de acest gen vei lua o pauză destul de lungă pe fotbal internaţional, ca să te scarpini liniştit.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Mie Feb 08, 2006 1:39 am

Catalánul scrie:

In ceea ce-l priveste pe Messi, este o perla a fotbalului argentinian, veti vedea asta de-alungul acestui sezon si la CM din vara.

Eto'o la Chelsea ?


asa e, e o mare perla, care va freca banca de rezerve, asta doar daca pekerman il va convoca pt CM :D

eto'o la chelsea ??? sper sa nu vina, Drogba e mult mai bun...
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Feb 08, 2006 9:30 am

vă jucaţi cu focul, băieţi. asta ca să nu fiu porc şi să spun "cu rectul gol pe langă penisul sculat".

v-am mai explicat eu, aveţi o multitudine de threaduri pe care să faceţi mişto. nu vă cere nimeni să ridicaţi Barcelona in slăvi (vorba aia, nici eu nu aduc osanale in fiecare post), dar deja depăşiţi limita.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Motta

Mesajde Santos » Mie Feb 08, 2006 3:02 pm

Acum ca Thiago Motta si-a revenit si va juca sigur contra lu Chelsea, sunt sigur ca nici Messi, nici Iniesta, nu vor mai mai juca, nici un minut.

[quote="baixinho ©"]hai, bre, mai lă]


Nu-nteleg criteriile tale, despre mesaje pertinente si impertinente.
Iar despre pauze, poti sa-mi dai cate vrei, nu vreau sa intru pe forumu despre Barcelona si sa vad, cum ma-njura, un moderator. Mi se pare aiurea, mai ales in discutii despre lucruri asa de superficiale, precum fotbalul.
Oricum, n-o sa mai scriu deloc.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Feb 08, 2006 6:12 pm

criteriile sunt următoarele: dacă nua duci argumente, mai bine nu mai faci afirmaţii. eu cand nu am ce spune (cum este cazul tău), mai bine stau in banca mea. mi-ar fi foarte simplu să dau năvală pe threadurile care imi sunt in dizgraţie şi să postez din lipsă de alte activităţi. cand a intrat Real Madrid in vrie, putea foarte bine să tăvălesc cu ei pe jos.

ca să-ţi demonstrez că eşti p-afară, Messi este atacant. aşa că nu prea are legătură revenirea lui Motta cu absenţa sau prezenţa argentinianului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 09, 2006 9:26 am

ete că proxima ocazie s-a intamplat aseară, cand real zaragoza a invins in semifinalele Cupei Spaniei pe real madrid. imi pare rău că nu ştiu scorul, dar mi-e greu să cred că gazdele au invins la mai mult de două goluri diferenţă, aceeaşi la care au invins Barcelona in sferturi. sau mă inşel?

ideea este că mi se cam rupe de ceea ce face Real Madrid. aş putea foarte bine să scriu pe threadul dedicat hahalacticilor un post de vreo 9.999 de caractere in care să ii urinez puţin in rect, iar la final să-i rog pe simpatizanţii echipei să-mi spună cand incepe al doilea set.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Joi Feb 09, 2006 12:03 pm

baixule in caz ca nu stii, ma indoiesc, real si-a luat-o in goarna cu 6-1 :D:
goooooo Real :D:
trebuiesc facute foarte multe shimbari in echipa nr. 1 :D:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Vin Feb 10, 2006 12:16 am

[quote="baixinho ©"]dar mi-e greu să]
sa nu uitam insa ca aceeasi echipa ne-a marcat noua in cupa 2 goluri din offside clar, iar in retur, au fost favorizati de acelasi arbitru' care a furat-o pe dinamo in Cupa Uefa... in fine, ieri am ajuns sa ma bucur ca am fost eliminati de Zaragoza, astfel asistant la o noapte magica, cel putin pentru mine :D

Pentru "catalani" recomand video-ul urmator ;)
Umilinta "galacticilor" :aplauze1:

Incep sa-i cred pe ValiEnte si Santos, Diego Millito asta vine tare din urma, pune in pericol prezenta lui Messi la mondial :D:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Feb 10, 2006 3:01 am

catalane eu nu stiu ce meci ai vazut tu, sau ce meci ai ascult, sau ce meci ai citit, ca zaragaza vs barí§a sigur nu a fost
auzi, 2 goluri din offside si in retur va furat arbitrul... ~p ~p ~p gluma f buna.
d milito un candidat serios pt atacul argentinei, crespo o sa aiba probleme :D
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Vin Feb 10, 2006 5:25 pm

Am zis ca am dovezi, vad ca pentru incapatanati ca tine sunt necesare :D

Ia d'aici:

de fapt, nici nu stiu de ce imi bat eu capu' cu tine... da' in fine...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Feb 10, 2006 9:33 pm

a 2-lea poate, dar primu imposibil
pune si imaginea cu penaltiul inventat sau intrarea lu marquez...
pui doar ce iti convine
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Feb 10, 2006 10:29 pm

am auzit că, mai nou, cand sunt doi jucători in ofsaid nu se mai fluieră, că este număr par.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Sâm Feb 11, 2006 3:16 am

@ValiEnte, pun ceea ce am, n-o fi fost penalty la Messi, insa cu cateva minute inainte arbitrul s-a facut ca nu vede un fault clar in careu asupra lui Larsson. Cat despre Marques, nu stiu la ce te referi.

Ce-ar fi insa sa ne pui si tu niste imagini cu gazonul de pe Stamford Bridge ? In timp ce Barí§a il schimba special pentru meciul cu Chelsea (deoarece unii jucatori s-au plans de starea lui desi nu era nici de departe asa de prost ca cel de pe Stamford Bridge) Abramovich si Mourinho nu se preocupa deloc, deh, cred ca asta e arma lor impotriva noastra, penibil :slap: Nu le va iesi jocul insa!
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

1-0

Mesajde ValiEnte » Lun Feb 13, 2006 1:00 am

a 2-a infrangere consecutiva pt barí§a
oleee !!!!!
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 13, 2006 9:25 am

ValiEnte, bucuriile de moment poţi să ţi le afişezi in altă parte, la prima abatere similară vei primi avertisment.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Feb 20, 2006 3:42 am

Sezonul asta mi-a placut foarte mult de Barca, dar - si-mi pare rau s-o spun - se comporta ca o echipa mica. Dupa doua infrangeri consecutive fara Ronaldinho in echipa(din care una umilitoare, in fata lui Atletico), au facut scor si spectacol cu Ronaldinho in teren. 4-1 impotriva lui Betis. Ronaldinho e peste tot, e genial, e drac, dar echipa care depinde de-un om nu e o echipa mare.

Pe de alta parte, incantator jocul prestat de Atletico pe zapada de pe terenul lui Getafe. 3-0, cu Kezman in mare forma si cu "Nino" Torres de neoprit. Leo Franco e si el un portar extraordinar, dupa parerea mea peste Valdes sau Canizares. Si iarasi imi pare rau s-o spun, dar se pare ca in Spania crema fotbalului tot in ciudad real este.

PS: Steaua o sa-i rupa pe Betis si o sa plece incununata de glorie de la Sevilla, la fel ca acum 20 de ani.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 20, 2006 9:41 am

butu, a fost 5-1, bre, 5-1. asta dacă te referi la meciul cu Betis.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Feb 20, 2006 10:32 am

lasa-l bre pe butu. scoru nu e asa de important. importanta ie ideea.. shanume ca Barcelona se conporta ca o echipa mica.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cr3tz » Lun Feb 20, 2006 12:35 pm

echipa mica sau nu ,barca cred k a fost cea mai constanta echipa din spania in campionat si cupele europene :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Feb 20, 2006 7:14 pm

Da ma, mea culpa. A fost 5-1, nu 4-1, s-au cacat catalanii cu goluri.

Da' in alea doua meciuri de dinainte Barca mi-a adus aminte de nationala Romaniei dupa retragerea lui Hagi (prima).
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Vin Feb 24, 2006 10:55 pm

bhuttu scrie:Ronaldinho e peste tot, e genial, e drac, dar echipa care depinde de-un om nu e o echipa mare.
in meciul cu Chelsea, Ronaldinho a participat la doar doua faze (cele de gol e adevarat :D), insa omul care si-a luat echipa in spinare a fost tanarul Messi ]Pe de alta parte, incantator jocul prestat de Atletico pe zapada de pe terenul lui Getafe.[/QUOTE]
n-au jucat pe Zapada ci pe grindina :D

Una peste alta, Barí§a a castigat la chelsea acasa, fiind prima echipa care reuseste acest lucru ==D calificarea nu este jucata inca, dar Barí§a are optiuni mari de a merge mai departe, in sferturi :)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Feb 25, 2006 12:51 am

pe multe forum-uri de ale lui Chelsea toti fanii ziceau ca se va termina 0-3 pt. Chelsea, eu zic ca se va termina 3-1 pt Barca.
terenul va fi impecabil si se va vedea ca calificarea pe care a obtinut-o anul trecut imputita de echipa londoneza a fost datorata faultui nesemnalizat la Valdes.

p.s. Mourinho sa imi suga pula mie si tot poporului roman :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Feb 25, 2006 4:03 am

[quote="Catalánul"]in meciul cu Chelsea, Ronaldinho a participat la doar doua faze (cele de gol e adevarat :D), insa omul care si-a luat echipa in spinare a fost tanarul Messi ]

Permite-mi sa-mi pastrez rezervele referitoare la tanrul Messi, cel care a fost util echipei doar prin provocarea unui cartonas rosu nemeritat de saracul Del Horno. A alergat mult, a facut un meci extrem de spectaculos (ca de obicei, de altfel), dar eficienta lui (goluri, faze de gol, pase de gol) a fost extrem de mica (ca de obicei de altfel).

Ronaldinho, pe de alta parte... ai zis-o si tu. Bine, el a participat la mai mult de doua faze, si nici golul 2 nu poti sa zici ca e facut de el. Dar oricum... se simte altfel pe teren.

Si repet: pentru banda dreapta a Barcei, Giuly mi se pare mult mai util ca Messi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 25, 2006 1:33 pm

Sica_wine scrie: Mourinho sa imi suga pula mie si tot poporului roman :D


nu stiam unde se ascunde dusmanu public numaru unu...penibil, sica, penibil.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Sâm Feb 25, 2006 2:07 pm

ma bucur ca nimeni nu zice nimic de rosul nemeritat a lui del horno, barsa nu a jucat nimic 11 vs 11
abia astept returul sa vad cum cade barsa
mourinho cel mai bun antrenor !!!
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Feb 25, 2006 3:28 pm

ValiEnte, iţi zic ţie, că cu butu sunt pretin şi m-am plictisit să mă contrazic cu el: io dacă eram albitru meciului, le dădeam roşu ambilor jucători de la Celsii care l-au tăvălit pe Messi la acea fază, din simplul motiv că nici unul nu a vrut să joace mingea, ci au căutat picioarele jucătorului Barcelonei.
murinio este un excrement de antrenor. cand dai comandă de jucători pe bandă rulantă, mi se pare logic să ai şi rezultate. că mai sunt şi unii care habar nu au cum să-i folosească (ia cazurile celor de la real din ultimii ani) este altceva.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Feb 26, 2006 3:07 am

bhuttu scrie:Messi, cel care a fost util echipei doar prin provocarea unui cartonas rosu nemeritat de saracul Del Horno

Nemeritat pe naiba, inainte de a fi eliminat Del Horno a mai avut o intrare criminala asupra lui Messi.
Click aici ca sa vezi (sau uita-te la atasament).
Prima intrare este de rosu, a doua nu prea, insa daca e sa le luam in considerare pe amandoua, eliminarea lui Del Horno este una total justa.

Lui Messi i-a lipsit si un pic de noroc, ar fi putut marca un gol fenomenal vezi link, insa mingea expediata de el a lovit vinclul portii.

ValiEnte, si 11 contra 11 tot Barí§a a avut cele mai mari ocazii de gol (una prin Eto'o si alta prin Ronaldinho)... Chelsea a creat pericol doar la fazele fixe, in rest, n-a contat deloc, mai ales in ultima jumatate de ora in care Barí§a i-a dat clasa ;)

In campionat, Barí§a a castigat azi la Zaragoza, prin golurile inscrise de Ronaldinho si Larsson :) Jocul catalanilor nu a stralucit, insa echipa a sumat trei puncte importante in lupta pentru titlu.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Feb 26, 2006 1:26 pm

Faza de dinainte n-o mai tin minte. Daca e pe cum zici tu, atunci si-o fi cautat-o. Dar doar pentru faza la care a luat cartonas, eu nu i-as fi dat rosu, cu toata ca baixu ar fi scos 2 jucatori. Sa fi vazut atunci scandaluri cu Mourinho (despre care eu zic ca e un antrenor bun, doar ca nesuferit. Baixule, cand a luat Uefa si CL cu Porto nu transfera jucatori pe banda).

Imi pare rau ca n-am putut sa vad meciurile aseara. Se pare ca Torres a fost din nou magnific pentru Atletico. De Barca ma asteptam sa aiba meci greu cu Zaragoza, si chiar n-as fi pariat pe vreun rezultat. Iar i-au ajutat arbitrii?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator