FC Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde baixinho© » Dum Noi 20, 2005 12:34 am

ce poţi să mai spui despre un meci in timpul căruia spectatorii de pe Santiago Bernabeu l-au aplaudat in picioare pe Ronaldinho? poate doar că Roberto Carlos trebuia eliminat cand l-a faultat din spate, in propriul careu, pe Eto'o, iar Barcelona a fost privată de o lovitură de la 11 metri. Ronaldo, Beckham şi Zidane galactici? ce glumă de prost gust. culmea este că (din punctul meu de vedere) cel mai bun om al gazdelor a fost Casillas. şi asta fără nici un fel de mişto. dacă nu era el in poartă, scorul putea fi uşor 5 sau 6-0 pentru Barcelona, deoarece nici unul din goluri nu putea fi parat.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Noi 20, 2005 1:14 am

Nu stiu cat de mult a aparat Iker sau cat de prost a tras Messi. Foarte tare pustiul, dar mai tre' sa lucreze serios la finalizare.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Noi 20, 2005 2:37 am

incredibil ce a facut Ronaldinho cu apararea lui Real. in general cum au jucat cei de la Barca. e clar ca madrilenii au bagat degeaba bani in jucatori, si ca una e marketingul si alta e fotbalul

Forza Barca (ce i-as iubi io pe astia de la Barca daca n-ar avea culorile astea de kkt:( de nu pot sa umblu cu fular de-al lor prin orash )
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Sică » Dum Noi 20, 2005 10:01 am

Aseara a jucat o singura echipa pe teren BARCELONA un meci incredibil facut de catalani.
Ronaldinho a demonstrat ca merita balonul de aur, un jucator fantastic.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Noi 20, 2005 1:23 pm

Ce i-as iubi si eu p'aia de la Poli daca echipa lor n-ar avea culori de traseista :D
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Noi 20, 2005 2:49 pm

offtopic: bre edict, violetul e culoare regala. de exemplu real madrid (adica echipa regelui) are aceleasi culori;) (najpa daca ai inceput de la varsta asta sa frecventezi traseistele:( de le cunosti asa bine)

scuzatz offtopicu, ontopic. din pacate probabil ca Barca se va impiedica din nou prin sferturi sau semifinale in UCL, parerea mea..
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde ValiEnte » Dum Noi 20, 2005 3:00 pm

sper ca dupa acest meci macar luxe sa plece, altfel madrilenii cu greu vor termina intre primii 4
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Lun Noi 21, 2005 7:53 pm

domne superb meci,l-am revazut azi si pacat k nu pot sa il inregistrez...
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Joi Noi 24, 2005 9:08 pm

Daïmon scrie:(ce i-as iubi io pe astia de la Barca daca n-ar avea culorile astea de kkt:(
hai sa nu exageram :calm: una e culoarea ROSU alta e GRANA :D

in ceea ce priveste meciul de sambata, cuvintele cred ca sunt de prisos... s-a vazut inca o data cine domina fotbalul spaniol :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Ian 15, 2006 3:44 am

Ce parere aveti de seria de 17 victorii consecutive ale catalanilor ? Este cel mai lung sir de victorii reusit vreodata de o echipa spaniola in competitii oficiale. 50 de goluri marcate, doar 7 primite... o adevarata performanta. Si daca e sa ne gandim ca azi Barí§a primeste pe Camp Nou pe Bilbao, penultima clasata, cu siguranta acest record va fi imbunatatit :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Feb 05, 2006 11:35 pm

Pe seara asta m-a uns la suflet victoria lui Atletico Madrid impotriva Barcelonei, 3-1.
Imi place Barcelona, e o echipa spectaculoasa si au avut si o gramada de indisponibilitati, dar ma bucur c-au pierdut, mai ales ca s-a intamplat exact inainte sa egaleze recordul de victorii consecutive al Realului.

Un meci excelent facut de trupa lui Pedro Murcia, care a dominat tactic jocul, au fost stapani pe ei, si au fost grozavi la capitolul eficienta.
Barcelona si-a aratat limitele: lipsa unor jucatori de banda valorosi (van Bommel pe dreapta si Iniesta pe stanga sunt improvizatii), atacurile obsedante pe centru (care sunt cel mai usor de respins), dependenta de pasele geniale ale lui Ronaldinho fara de care nu iese nimic.

"El Nino" Torres e un mare jucator, iar cele doua goluri din seara asta confirma inca o data asta. Fara un atacant de baza, Kezman, Atletico Madrid a fost de neoprit in faza ofensiva, scorul fiind doar 3-1 din cauza celor vreo 2 off-sideuri absolut aiurea semnalizate impotriva lor.
E bine ca Barca revin cu picioarele pe pamant, pentru ca mi se pare mie ca erau periculos de aproape de infatuarea gen Chelsea. Sau cum ar spune warbync, ii pandea pacatul mandriei.

Oricum, Barca o sa ia titlul in Spania, iar dupa ce revin Ronaldinho si Eto'o nici n-o sa mai vedem pe Camp Nou rateuri de jucatori gen Ezquerro sau Gabri.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 06, 2006 1:47 am

da, mă, butule, după ce catalanii i-au pişat in cur pe ăia de la real nu ai scris un rand. acum, la prima infrangere in campionat, ai găsit şi tu threadul ăsta.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Lun Feb 06, 2006 1:58 am

e la a 2-a infrangere, baixinho © :D
a pierdut ambele meciuri cu atletico
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 06, 2006 2:00 am

era vorba de meciurile alea consecutive, dudă.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Lun Feb 06, 2006 2:08 am

baixinho © scrie: acum, la prima infrangere in campionat

ce meciuri consecutive ? :D
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 06, 2006 9:58 am

bhuttu scrie:mai ales ca s-a intamplat exact inainte sa egaleze recordul de victorii consecutive al Realului.

astea. se pare că sunt prea subtil pentru tine, ValiEnte.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Feb 06, 2006 1:31 pm

Mourinho il vrea pe jucatorul care anul trecut l-a facut atacant de duzina ( eto'o ) el a si propus un schimb eto'o - drogba.
samuel a si declarat ca vrea sa joace in anglia si ca ii place atmosfera care este la Chelsea
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Feb 06, 2006 4:44 pm

bai baixule, repet, imi place Barca, iar meciul cu Real a fot unul absolut incantator. Mare parte opera marelui absent de aseara, totusi.

Si cand i-au luat la rand p-astia din campionat se stia filmul. Barca o sa bata. Bine, am mai avut eu un dinte impotriva lor ca mai de fiecare data i-au ajutat arbitrii. Bilbao a avut penalti clar refuzat, de exemplu. Dar oricum, erau incontestabil echipa mai buna.

Dar aseara Atletico au facut un meci absolut incantator. Cu tot cu arbitrajul pro-Barca. D-asta am aruncat alea.

Eto'o la Chelsea? Ar fi pacat.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Lun Feb 06, 2006 5:21 pm

baixinho © scrie: acum, la prima infrangere in campionat


:D :D

seria victoriilor in campionat a inceput dupa ce barí§a a pierdut in tur 2-1 cu atletico, si tot atletico i-a oprit de a egala recordu lu real :D
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Feb 06, 2006 5:29 pm

brava atletico!

ma pish pe catalani si pe tara lor inputita.

viva castilla si andalucia!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Barcelona

Mesajde Santos » Lun Feb 06, 2006 11:11 pm

bhuttu scrie: Oricum, Barca o sa ia titlul in Spania, iar dupa ce revin Ronaldinho si Eto'o nici n-o sa mai vedem pe Camp Nou rateuri de jucatori gen Ezquerro sau Gabri.



Mai sunt multe meciuri si, cum o sa le piarda pe toate, ma tem ca n-or sa castige campionatu.
Iar cand o sa vina Eto'o, o sa joace si mai prost.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Feb 07, 2006 12:38 am

făcand abstracţie de postul de mai sus, nu pot să nu recunosc că dincolo de infrangere, imi pare rău pentru accidentarea lui Messi. dacă nu-i ridică suspendarea lui Ronaldinho venită in urma eliminării total aiurea din cupă, tare mi-e teamă că o să caştige Valencia.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Feb 07, 2006 12:42 am

ba baixule, Messi ala e anti-talent ma...
ce dracu' ti-o place?

Nu zic, are stofa si probabil o sa ajunga mare jucator, da' nu e mare jucator. Si in nici un caz nu e de titular la Barca.

Meciu' cu Valencia.... hmmm... greu de zis. Sper sa fie meci frumos. :)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Messi

Mesajde Santos » Mar Feb 07, 2006 2:19 am

Messi n-o sa dovedeasca nimic.
E tipicul jucator argentinian, care tine si el un pic mingea, face fente pe la mijlocul terenului, dar productivitate nimic.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Feb 07, 2006 8:57 am

Santos, tu te mai uiţi, aşa, din cand in cand, la meciurile Barcelonei? ai văzut cate goluri a dat Messi in ultimul timp? sau intri aici doar de dragul de a mă umple pe mine de draci?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Feb 07, 2006 11:38 am

Messi ala e anti-talent ma.

butule tata, ai dreptate. ce plm cacat de jucator e ala? ce conteaza ca la varsta lui ameteste domnii aparatori.
ce productivitate domle, 2 goluri in 6 minute se numeste productivitate?
e un prost.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mar Feb 07, 2006 1:59 pm

Discutia asta devine obositoare. Repet, Messi are ceva stofa, ii curge ceva fotbal in sange, dar inca nu-si merita postul de titular la Barca.

Eficienta? Fa un raport intr-un meci nr. de pase reusite/nr. de mingi avute la Messi, sa vezi ca n-o sa mai iasa asa bine.

Goluri? Daca l-as avea pe Ronaldinho in spate si eu as da goluri multe.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Feb 07, 2006 3:38 pm

poi butule, antitalent nu se pupa cu "are stofa" nici macar cu "are ceva stofa".
anti talent mere cu "are doc"
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mar Feb 07, 2006 4:19 pm

E, daca nu pupa inseamna ca m-o fi luat nitel gura pe dinainte. "Antitalent" e un apelativ pe care i-l adresez io lu Messi cand ma uit la meciuri, poate si d-asta.
Da' nu e unde ziceti voi ca e.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Feb 07, 2006 4:22 pm

hai, bre, mai lăsaţi-l, că sughiţă intr-o veselie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator