Transferuri internationale

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde Aragorn » Lun Ian 13, 2003 4:49 pm

Probabil ca Ilie, ca aia de la Alaves nu-l prea baga in seama, adika nu vor sa-i mareasca salariul...
Iar Munteanu are sanse la Ajax, cat despre ceilalti doi n-am auzit nici unde nimik.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 13, 2003 4:52 pm

A, uitasem de Paul Codrea (gol ieri in remiza 2-2 acasa, cu liderul din serie B Triestina) la Juventus sau Bayer Leverkusen.

Ovidiu Petre si Vladut Munteanu sunt in probe de vineri cu Ajax la pregatire prin Portugalia si Maroc, pentru 13 zile!


by Moshu : foloseste optiunea modifica !
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Ian 14, 2003 12:53 pm

My mistake, sorry Moshule!

Si inca o greseala am facut: am citit in ziar ca golul din meciul Genoa cu Triestina i-a fost acordat lui Adi Mihalcea, deci nu lui Codrea.

Si alte 2 transferuri care sunt in discutie: Solari de la Real Madrid la Inter Milano si Morientes de la acelasi Real la AS Roma.

Se pare ca cei de la Real au observat ca platesc bani multi unor rezerve de lux, ce nu-si aduc aport la rezultatele echipei; probabil le vor urma McMannamann si altii.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Ian 15, 2003 1:03 am

Chiar acum citeam pe http://www.prosport.ro ca Liverpool a facut oferta Parmei de 18 miloane de $ pt Mutu...
Ar fi interesant ca el sa apara in Premier Division, dar eu personal nu prea cred ca se va realiza acest lucru.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 15, 2003 9:50 am

Adrian Mutu - Michael Owen, suna bine, nu? Poate asa vor reusi si cormoranii sa castige in sfarsit titlul in Premier League... Ar avea loc in atac, ca Heskey nu a mai dat cam demult gol, cehul Baros nu e cine stie ce, iar senegalezii aia sunt mai mult mijlocasi... Deci ar merge mai mult decat la Juventus unde ar face tusa in spatele idolului local Del Piero.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 20, 2003 10:15 am

Roma si Inter s-au inteles pentru transferul lui Batistuta la echipa din Milano. Cam tarziu, parerea mea...
Batistuta si-a irosit degeaba cei mai frumosi ani din cariera la o echipa neimportanta (Fiorentina) si abia acum, cand se apropie de pensie joaca si el la echipe mari... Bine ca a castigat si el un titlu, ca era pacat sa nu aiba si el un trofeu in palmares.
Oricum, mare branza nu mai face el acum la Inter...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Moonflower » Lun Ian 20, 2003 1:14 pm

Initial trimis de ayrton
Roma si Inter s-au inteles pentru transferul lui Batistuta la echipa din Milano. Cam tarziu, parerea mea...
Batistuta si-a irosit degeaba cei mai frumosi ani din cariera la o echipa neimportanta (Fiorentina) si abia acum, cand se apropie de pensie joaca si el la echipe mari... Bine ca a castigat si el un titlu, ca era pacat sa nu aiba si el un trofeu in palmares.
Oricum, mare branza nu mai face el acum la Inter...



Nci nu l-au luat pe Bati ca sa faca mare branza, l-au luat pentru ca Hernan Crespo s-a accidentat.
Eu sunt de parere ca ar fi trebuit sa ia un jucator mai tanar(stil Di Natale), nu neaparat o vedeta.
Moonflower
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Ian 03, 2003 8:09 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Ayrton » Mie Mar 26, 2003 3:08 pm

Transferul anului se prefigureaza in vara ca fiind cel al lui Andrei Shevcenko de la Milan la Manchester United pentru o suma de bani si fundasul stanga Mikael Silvestre.
Iar golul lasat de ucrainian in atacul rosso-nerro urmeaza sa il umple suedezul Zlatan Ibrahimovici.
Tot referitor la Milan, m-ar bucura nespus ca sa se intoarca din vara si Cosmin Contra, pe care il regreta asa mult acum conducatorii milanezi.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Vin Mai 23, 2003 5:24 pm

Batistuta ar putea sa vina la Chelsea din sezonul 03/04
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 11, 2003 9:32 am

Tocmai am primit un SMS de la Decret......ca David Beckham va semna pentru FC Barcelona. Ce marfaaaa ! Mai ales ca e foarte posibil sa il aduca si pe Chivu.
Ce echipa isi vor face. In maxim 5 ani...vor castiga Champhions League.

Sa vedem cu ce numere vor evolua cei doi...avand in vedere ca 5 este ocupat de Puyol , iar 7 este ocupat de Saviola.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Iun 11, 2003 11:23 am

Deocamdata sunt doar promisiuni facute de diversii candidati la functia de presedinte al clubului...
Oricum, Chivu ar face fata cu succes in campionatul spaniol, si daca nu e Real (care s-a orientat catre Walter "Zidul" Samuel de la Roma), e foarte bine si Barcelona.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Iun 11, 2003 4:45 pm

Am urmarit cu interes desfashurarea evenimentelor azi pe CNN shi va pot spune asha. Laporta sau cum il cheama a ajuns la un acord cu Man Utd care au dat unda verde. Problema e k Beckham nu prea este de acord cu o asemenea mutare, declarandu-se dezamagit ca este folosit pe post de propaganda electorala. Eu sper ca in cele din urma transferul sa se realizeze.

Pana una alta Contra nu va merge la Milan cu care a semnat Cafu.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 18, 2003 6:45 pm

Ce a facut , mai Decret , Laporta al tau ? Ca vad ca starul mediatic al Angliei , David Beckham , a ajuns la marea rivala Real Madrid.
Real astia sunt nebuni...si vorba ta..seamana pe zi ce trece..cu o selectionata a vedetelor mondiale pentru meciurile de binefacere. Eu zic sa se duca si Nedved la ei , ca au banca de rezerve cam subreda...si tre' sa fie asigurati.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Iun 18, 2003 9:09 pm

O mare muie a facut shi Laporta asta....ma rog, se pare ca Beckham asta shi-a dorit, sa joace la Real, chiar m-a dezamagit, daca era jucator cu caracter shi care chiar credea in talentul lui, s-ar fi dus la Barca shi ar fi pus bazele recladirii marii echipe catalane. Asha s-a futut in cur cu banii shi a demonstrat ca nu e in stare sa faca nimic decat intr-un colectiv de super jucatori. D'asta a fost mare bahi Moshule Maradona, ca ala tragea echipa dupa el, nu ca toate scuzele astea de fotbalishti de astazi....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 19, 2003 5:18 pm

Heh...Madridu tot varza au ramas in aparare si o sa se repete povestea de anu asta din CC daca o sa joace cu o echipa din Italia mai buna sau cu nemtzi care au echipe de fier.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Joi Iul 17, 2003 8:41 am

Vad ca nu prea se posteaza transferuri aici, asa ca sa fac eu o lista a transferurilor echipelor mai imporatnte, transferuri rezolvate deja:

Sampdoria ( :D ) l-a achizitionat pe portarul Romei, Francisco Antonioli;

Roma pe Chivu, dar asta o stie toata lumea

Lazio pe Jorgensen si Pizzaro de la Udinese

Juve pe Appiah de la Parma si Legrotalie de la Chievo

Milan pe Cafu de la Roma

Inter pe Helveg de la Milan si Van der Meyde de la Ajax si Lamoushi de la Parma

Perugia l-a luat pe Ghadaffi junior (cica ar fi valoros...)

Galatasaray pe Hakan Sukur de la Blackburn si Frank de Boer de la Barcelona

Fenerbahce pe van Hoojdonk de la Feynoord

Chelsea pe Geremi de la Real

Real pe Beckham

Vilareal pe Sony Anderson de la Lyon

Wolsburg pe marea speranta a fotbalului argentinian, Andres d'Alessandro de la River

... si mai puneti si voi, ca altii nu-mi vin in minte acum.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

!

Mesajde Ayrton » Joi Iul 17, 2003 11:10 am

Hai sa pun lista completa de achizitii a celei mai active echipe din Italia, fosta campioana Sampdoria Genova:
Francesco Antonioli, Massimo Marazzina, Giulio Falcone, Cristiano Doni (bun transfer!), Massimo Donati, Cristian Zenoni, Atsushi Yanagisawa, Luca Antonini si Stefano Diana.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

2455

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 19, 2003 5:46 pm

Ronaldinhooooooooooooooo la Barcelonaaaaaaaaaa
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 19, 2003 5:49 pm

...contra a 30 000 000 $

Pacat ca Barca nu joaca in Champhions League...ca sa-l vedem in serile de marti si miercuri la televizor.
Imi place mult mai mult echipa catalana decat Real...adica asa ca lot.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 19, 2003 8:02 pm

Barca a facut doua transferuri f. f. bune cu Quaresma shi Ronaldinho. Alaturi de Saviola, de Kluivert, Luis Enrique shi Riquelme vor forma o echipa greu de invins. Abia ashtept sa-i vad la lucru.


In alta ordine de idei, transferul lui Duff la Chelsea pentru 27 de milioane de euro se cam amana dar eu cred k se va rezolva; cel al lui Fadiga la Inter pare sa fi cazut din cauza unor probleme la inima ale jucatorului;cel al lui Millito la Real e in probleme, pentru ca madrilenii se pare k au realizat ca un fundash de 4 milioane...e bun....pentru o echipa de pluton....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 10:37 pm

Vreau sa vad ce va obtine Chelsea cu toate investitiile astea nebunesti.
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator