Cel mai puternic campionat din Europa

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Care este cel mai puternic campionat din Europa?

Spania
16
41%
Anglia
10
26%
Italia
8
21%
Germania
1
3%
Franta
1
3%
Romania (ha ha ha)
3
8%
 
Voturi totale : 39

Mesajde Ayrton » Mie Ian 22, 2003 10:26 am

S-a mai schimbat anul asta situatia prin Champions League... Italia a revenit in forta, din Spania doar Barca mai tine steagul sus... asa ca, in acest moment cel mai puternic campionat de pe lume este IL CALCIO!!!

ITALIA SOPRA TUTTI!!!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

:)

Mesajde C^ine » Lun Mar 24, 2003 2:36 pm

italia la ora actuala este cel mai tare
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde Lärägë » Joi Aug 21, 2003 7:42 pm

in sezoanele 2001/2002 si 2002/2003 campionatul Angliei a fost cel mai tare.Punct.
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Joi Aug 21, 2003 10:25 pm

yo am votat Anglia pt ca asa il consider eu.
Parerea mea
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde ballooba » Joi Aug 21, 2003 10:46 pm

Spania cel mai puternic...Anglia cel mai spectaculos...
In italia nu prea e spectacol ..iar germanii joaca urat de tot.:)
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde RAZVAN2002 » Mar Sep 09, 2003 5:10 pm

Cel mai puternic campionat se pare ca e....dupa ultimul Champions League.....Il Calcio....apoi Spania si Anglia...care e foarte spectaculos.Offtopic:cea mai puternica echipa din Anglia zic ca e Arsenal.
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Spania

Mesajde PAUL M » Mie Feb 23, 2005 10:48 am

Campionatul spaniol este cel mai puternic pe langa [SIZE=5]Barcelona[/SIZE], Real Madrid care au un joc extraordinar, ;a ;a Valencia care acum nu prea face nimic ;a ;a , restul echipelor sunt sie ele foarte puternice in comparatie cu celelalte campionate. :) :)
PAUL M
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Feb 23, 2005 1:01 am
Localitate: Arad

Mesajde The Kid » Joi Apr 14, 2005 3:02 am

Am votata Italia, desi nu sunt mare fan al fotbalului practicat in cizma trebuie sa recunosc ca au nr de echipe puternice superior altor campionate europene. Cand ma gandesc la meciul de asera, cand derbyul orasului Milano s-a disputat intr-un sfert de Champions League, cred ca imi intareste si asta votul.
Semper Fidelis
Avatar utilizator
The Kid
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 13, 2005 11:00 pm

Mesajde marcuzzzo » Sâm Apr 01, 2006 12:33 pm

daca vorbim despre campionatul cel mai puternic in europa,nu pot decat sa confim ca cel din italia ii depasa pe toti!...la noi se zice: daca vrei sa devii un bun antrenor trebuie sa vii in europa.Dar cand vrei sa prinzi teza facultatei fotbal-ului numai in serie A poti s-o prinzi!!
marcuzzzo
Junior Member
 
Mesaje: 87
Membru din: Lun Mar 27, 2006 10:46 pm
Localitate: milano

Mesajde que » Sâm Apr 01, 2006 4:03 pm

Eu am votat campionatul spaniol, ca de altfel majoritatea userilor. Spania nu are doar jucatori de clasa internationala (dintre care foarte putini sunt spanioli, evident), precum Italia sau Anglia, dar are si fotbalul cel mai spectaculos, cu rezultatele si combinatiile de rezultate cele mai neasteptate in fiecare etapa. (e masochism financiar sa joci la pronosport aici) De altfel rezultatele din cupele europene, din prezent si din istorie, cred ca o dovedesc.
Leer perjudica gravemente su estupidez.
que
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 30, 2006 3:45 pm
Localitate: Murcia

Mesajde rrrrronaldinho » Vin Apr 07, 2006 9:52 pm

Eu nu stiu ce sa zic.Spania este un campionat spectaculos la toate capitolele.Si Anglia este un campionat puternic dar se joaca foarte dur.De multe ori in alte tari la un mic fault se cere penalty si se acorda.In Anglia la un asemenea fault arbitrul nici macar nu se uita la tine.
(Revin cu campionatul Spaniei)Spania are un campionat spectaculos deoarece aduc multi straini talentati.Daca va uitati bine la Real Madrid sau la Fc Barcelona aceste echipe nu au mai mult de 7 jucatori in echipa.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde rrrrronaldinho » Vin Apr 07, 2006 9:57 pm

Ma refeream la 7 jucatori spanioli.
Prostul intelege in rate.
Avatar utilizator
rrrrronaldinho
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Apr 06, 2006 11:00 pm

Mesajde NicuDavid » Mar Iul 04, 2006 1:35 am

Spania, evident. Au castigat si Cupa Uefa si Champions Legue anu' asta. Urmeaza Anglia, dupa care Italia.
Noroc!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Anterior

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori