Real Madrid vs. Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Pe cine preferatzi ?

Real Madrid
17
47%
Barcelona
19
53%
 
Voturi totale : 36

Mesajde Ayrton » Mar Ian 18, 2005 9:29 am

Nu sunt eu mare fan al echipelor spaniole, nu simpatizez in mod deosebit cu nici una, si de aceea cred ca sunt obiectiv si pot spune ca Real e ajutata de arbitri... cel putin in ultima vreme numai in favorea lor se greseste, toate fazele limita sunt judecate pentru ei, ceea ce nu se intampla cu Barca, care vad ca e dezavantajata...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Catalánul » Sâm Feb 19, 2005 11:23 pm

distanta dintre cele 2 echipa creste din nou la 7 puncte (in etapa 24) acum cand Barí§a a trecut de Mallorca cu 2-0 iar real a pierdut cu acelasi scor, pe Benabeu, in fata celor de la Athletic ;y sa vedem cat tupeu va mai avea utilizatorul cu acelasi nume de a-i mai critica pe catalani...poate si-a dat si el seama ca, la ora actuala, Barí§a este cu mult peste real :B
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Apr 11, 2005 6:18 pm

real - barca 4-2 asta spune multe

daca barca a fost echipa mai buna in timpul sezonului,ieri seara a fost seara magica a realului
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Lun Apr 11, 2005 8:49 pm

totusi Barí§a a dominat partida (posesia spune totul, 60-40 pentru catalani) si a avut parte de mai multe ocazii de gol, 16 la numar, insa Giuly si-a batut joc de 5 dintre ele (de vreo 4 ori a scapat singur cu portaru' insa a sutat in casillas ;a) la fel si van Bronchorst, care din 6 m l-a nimerit tot pe casillas :rolleyes: apararea ieri a fost varza, la primele 2 goluri ale realului ieri, Puyol & CO au shomat lasandu-i liberi pe marcatorii primelor 2 goluri, Zidane (ce cap in bara a dat francezul :D) respectiv Ronaldo (care a spart gheata ieri, nu mai marcase de 3 luni). Valdes a prins o zi proasta ieri, gresind la ultimele 2 goluri ale ''galacticilor''. Eto'o ca deobicei si-a facut treaba, marcand un gol insa s-a si accidentat, si va fi indisponibil 10 zile (deci va pierde meciul de duminica cu Getafe). Ronaldinho a marcat un gol superb, Casillas a ramas spectator :D Per total a fost o partida frumoasa (pacat de cei care s-au uitat la derby-ul autohton, steaua - dinamo :D), pacat insa ca nu s-a impus Barí§a :)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Apr 11, 2005 9:39 pm

daca s-ar fi pus doar golurile pe care le-am vazut, scorul final ar fi fost 1-1. ~p primul gol l-am pierdut ca inca nu ajunsesem acasa, cand s-a marcat pentru 2-0 si 2-1 eram in baie, la inceputul prelungirilor primei reprize am dat pe TVR 1, am vazut golurile lui Ronaldinho si al lui Owen.
cu posesia balonului nu faci nimic.

mi-a placut cum a jucat Marquez, Puyol a fost, ca de obicei, genial (repet, din cat am vazut), s-a vazut la Ronaldinho ca nu era in apele lui. de la gazde mi-a placut cum a jucat Beckham, mai mult luand in considerare prestatiile din meciurile precedente. de foarte mult timp nu l-am mai vazut pe englez facand deposedare prin alunecare in propriul careu de 16 metri si alergand in halul in care a facut-o duminica. una peste alta, Barcelona are avantajul scorurilor directe in acest sezon cu "albii".

in Romania a aparut informatia ca Eto'o va sta 8 zile, dar vad ca pe sectiunea Sport de pe yahoo.fr scrie de zece zile. oricum, este bine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde schummy002 » Lun Apr 11, 2005 10:49 pm

Dupa parerea mea, Barcelona a pierdut meciul pe mana fundasilor. In afara de Puyol, care a facut tot ce a putut mai bine (si a avut slava Domnului destula ocupatie), ceilalti fundasi au gresit fiecare. Oleguer a fost depasit la toate duelurile in careu, la cap si nu numai. A fost umilit de Roberto Carlos cand a sprintat brazilianul pe langa el pentru a pasa lui Raul la golul 3. Belletti si Van Bronchorst urca foarte mult pe flancuri si ajung in apropierea careului advers la fazele de atac ale Barcei, dar uita sa mai revina. De aici si libertatea de manevra a lui Beckham pe flancul drept al atacului madrilen, unde ar fi trebuit sa fie contrat de Van Bronchorst. Iar la golul lui Zidane, omul sau de marcaj, Belletti, a stat si l-a privit pe francez cum se inalta si inscrie. Pe de alta parte, speranta fotbalului catalan, Iniesta, a evoluat sters, in totala opozitie cu Marquez, care s-a vazut la aproape toate fazele de atac ale Barcelonei. Acest meci a demonstrat ca Barcelona nu se poate descurca doar cu sclipirile de geniu ale lui Ronaldinho, care s-a autodepasit din punct de vedere al conditiei fizice. Imi pare rau de Samuel Eto'o, dar si de Raul, caci ei au fost victime intr-un meci destul de corect si lipsit de violente inutile. Una peste alta, meciul a fost frumos, a avut ritm si nu regret ca Barcelona a pierdut, desi tin de peste 8 ani cu aceasta echipa. Demonstratia din tur, de pe Camp Nou a fost deja prea elocventa. Trebuie totusi sa ne gandim ca acesta a fost poate ultimul mare meci al Barcelonei in acest sezon. Cupa, Chamions League s-au dus, ramane consolarea campionatului. Astept Barcelona-Valencia pentru a avea o perspectiva mai clara despre situatia din Spania, pentru ca 6 puncte nu sunt insurmontabile.
Pentru tot ce a aratat anul acesta, Barcelona (si Chelsea in Anglia) merita sa-si adjudece titlul.
schummy002
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Apr 03, 2005 6:25 pm
Localitate: iasi

Mesajde Catalánul » Lun Apr 11, 2005 11:01 pm

Oleguer a fost umilit de Roberto Carlos cand a sprintat brazilianul pe langa el pentru a pasa lui Raul la golul 3
nu era vorba de Oleguer ci de Xavi, el nu a putut face fata sprintului ''macacului'' :D si din pacate acesta a reusit sa-i paseze lui raul, care cu un sut slab a reusit sa-l invinga pe Valdes (si portarul catalan a avut vina sa la acest gol)... in mare parte ai dreptate, apararea Barí§ei a fost depasita ieri de atacantii realului, poate si din cauza faptului ca rijkaard foloseste o linie defensiva prea avansata...iar, asa cum ai zis tu, belleti si gio urca in atac, dar uita sa coboare :( aceleashi greseli le-au facut si in meciul cu Chelsea si astfel au ratat calificarea in sferturi... in fine, sper sa se concentreze acum, la final, ca sa castigam campionatul fara mari emotii :)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Apr 11, 2005 11:06 pm

in ciuda rezultatului, mie mi-a placut mai mult ce a jucat Barca... din pacate in fotabal nu e loc pentru visatori...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde schummy002 » Mar Apr 12, 2005 4:05 pm

Catalanule, ai dreptate, am revazut faza...era Xavi nu Oleguer. Aveam eu o obsesie cu Oleguer, care nu-mi place deloc si nu cred ca-si gaseste locul in echipa, desi Rijkaard si suporterii il sustin. Valdes nu este un mare portar...si nici nu va fi. El se inscrie in lista portarilor inconstanti, cum a mai fost de curand si Robert Oscar Bonano. Barcelona ar face bine in vara sa caute un portar mai bun, altfel cine stie? Mi-e dor de Larsson si de Deco. Insanatosire grabnica le urez:)
schummy002
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Apr 03, 2005 6:25 pm
Localitate: iasi

Mesajde NicuDavid » Sâm Iun 24, 2006 3:51 pm

Real Madridu' intotdeauna si-a dorit sa fie ca Barcelona. Cel mai mare club din lume, cu cei mai multi "socios" al 2-lea stadion din lume ca marime, si asa mai departe. Nu doar la fotbal ci si la celelalte sporturi cum ar fi handbal, basket, etc-uri Barí§a e tot timpu' in fruntea Europei si bineinteles in fruntea Spaniei.
Pe la FC Barcelona au trecut cei mai mari fotbalisti ai istoriei, si nu pe la Madrid: Maradona, Romario, Ronaldo(in cea mai buna versiune a lui, nu in versiunea stricata de acum), Rivaldo si bineinteles Ronaldinho, care dupa parerea celor mai multi experti in domeniu, merita locu' lu' Pele, cel mai bun fotbalist al istoriei. E o treaba sa joci in fotbalu' de azi si alta treaba sa joci mingicareala din anii 60/70...
Ca spectacol, Barí§a intotdeauna a facut mult mai mult ca Madrid. Ca titluri... pai ca titluri ar trebui sa ne uitam la fotbalu' modern, din ultimii 15/20 de ani. Barí§a intrece cu mult pe Madrid in Ligas si Copas del Rey si are o Liga A Campionilor mai putin ca Madridu', 2 respectiv 3. Bineinteles ar fi o prostie sa ne uitam la titlurile de bambilici din anii 50/60 cand si-a castigat Madridu' titlurile cu Franco. A luat 5 asa zise Cupe ale Europei, cu toate ca era alta competitie, alt format, in anii 50, 51, 52, 53, 53, 55. :-)
V-am salutat!
NicuDavid
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 3:35 pm
Localitate: Barcelona

Mesajde ValiEnte » Lun Iun 18, 2007 6:06 pm

un nou titlu pt Real Madrid , al 30-lea din istorie
cea mai buna echipa din primera ~a
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iun 19, 2007 9:57 pm

ValiEnte scrie:un nou titlu pt Real Madrid

după patru ani.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde pacha » Joi Ian 10, 2008 7:56 pm

Sa-l pupati undeva pe mc'donald !
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Re: Real Madrid vs. Barcelona

Mesajde florinake2012 » Mar Dec 25, 2012 11:26 pm

Cu siguranta un meci asteptat de milioane de fani ai fotbalului european.Un meci in care fotbalul devine spectacol :d
florinake2012
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Dec 25, 2012 11:18 pm

Anterior

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori