Real Madrid vs. Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Pe cine preferatzi ?

Real Madrid
17
47%
Barcelona
19
53%
 
Voturi totale : 36

citeste mai sus...

Mesajde jaz » Lun Dec 20, 2004 6:03 pm

baixinho © scrie:jaz, tu shtii ce inseamna real madrid vs Barcelona? hai ca iti spun eu, ca nu ma deranjeaza: meciurile directe. adica partidele in care se intalnesc cele doua formatii. ce treaba are juventus cu meciurile Barcelona - real madrid?


22/02/2005
Real Madrid 20:45 Juventus
Liverpool 20:45 Leverkusen
PSV 20:45 Monaco
Bayern 20:45 Arsenal

23/02/2005
Porto 20:45 Internazionale
Barcelona 20:45 Chelsea
Man. United 20:45 Milan
Bremen 20:45 Lyon

la asta ma refeream... :)
Avatar utilizator
jaz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Sep 01, 2004 11:00 pm
Localitate: bistrita

Mesajde baixinho© » Lun Dec 20, 2004 10:10 pm

eu iti propun ceva: tu muti continutul postului de mai sus pe threadul dedicat Ligii Campionilor editia 2004/2005, iar eu itzi shterg postul si fac abstractie ca ai scris de doua ori off-topic, imediat dupa ce il avetizasem pe unul ca acesta este un subiect dedicat doar MECIURILOR DIRECTE dintre Barcelona si real madrid. ce zici de propunerea mea?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

ok

Mesajde jaz » Mie Dec 22, 2004 12:18 am

am mutat deja...si ok nu mai scriu nimic off-topic :)
Avatar utilizator
jaz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Sep 01, 2004 11:00 pm
Localitate: bistrita

Mesajde Catalánul » Joi Dec 23, 2004 2:59 pm

La sfarsitul acestui an distanta dintre Barí§a si Real este de 12 puncte :lol: acu` o luna le-am administrat hahalacticilor un sec 3-0 ;) iar acum ei se afla pe locul 5 (adica afara din CL ) ;n deci celor care mai cred ca Real mai are sanse la titlu` le spun de pe acum ca se insheala amarnic :o
Visca el Barí§a :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 5:36 am

si dc are 12 puncte avans c?in aceeasi situatzie era si Besiktas la sfarsitul returului anul trecut,dinamo conducea pe foresta cu 4-0 parca in min 50 si nu cred k mai are sens ca aduc aminte de finala CL Bayer-ManU 1-2,nu?
sezonul se joaca pana la uitmul meci.zic toate astea nu pt k sunt fan real ci pt k sunt mai realist.

dc vretzi sa vb d real-barca trebuie sa vb si de c a fost,nu numai d prezent.a fost o perioada in care real domina europa,prin anii 50' cred,barca unde era atunci.
fiecare echipa are perioada ei fasta,si barca parca a avut o perioada cand se "lupta" la retrogradare.

real in ultimul timp e plina de valori false,d aceea trebuie sa recunosc k pt moment barca e peste ei;per total insa real rules :rulz:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 25, 2004 9:29 am

cretzule, daca nu shtii, traieshti in prezent. cel putzin deocamdata sunt 13 puncte diferentza intre BARCELONA si real madrid. la fel de bine pot fi 12, 10 sau pot ramane 13, in cazul fericit in care Real Sociedad marcheaza un gol in minutele care au mai ramas de jucat din partida de pe Santiago Bernabeu. faptu ca matale indrugi acolo verzi shi uscate cu barcelona ca juca la retrogradare este frectzie la picior de lemn. la ce jucatori are real madrid ar trebui sa cashtige campionatul detashat, nu sa shi-o fure de la FC Sevilla pe teren propriu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 12:03 pm

dc ar fi la c jucatori are era departe acum,dar jucatorii aia mai au si ei o forma d prins ;D
si barca are super jucatori,care mai devreme sau mai tarziu or sa inceapa sa dea rateuri,insa acum le merge bine.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Sâm Dec 25, 2004 2:04 pm

bey cr3tzule e de toata jena ca va laudati cu perioada din anii 50 ;B daca e sa luam intalnirile directe dintre Barí§a si Real va dau clasa catalanii :lol: da nah... la voi asta nu conteaza :p

PS. stii ce a declarat Casillas :D ca daca realu` mai face inca un pas gresit Barí§a este campioana ;D
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 2:44 pm

eu nu ma laud cu anii 50',ci am zis k fiecare echipa are perioada ei si d c sa nu recunosc acum barca e mai buna k forma.

mie unul imi place realul d prin '98,si nu imi schimb prea curand parerea :rulz:

apropo barca cand a dominat europa?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Sâm Dec 25, 2004 2:55 pm

uite acum dominam Europa :p suntem cea mai in forma echipa de pe continent :lol: si clasamentul urmator demonstreaza acest lucru ;y

Topul punctajelor medii din 2004

1. FC Barcelona 90 puncte/38 meciuri ---- 2,37
2. AC Milan 87 puncte/37 meciuri ---- 2,35
3. Arsenal Londra 83 puncte/37 meciuri ---- 2,24
4. Olympique Lyon 83 puncte/37 meciuri ---- 2,24
5. Bayern Munchen 67 puncte/34 meciuri ---- 1,97
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 3:15 pm

ok,dupa cum am zis nu contest asta.dar eu vb d o perioada mai lunga d cateva luni.dc barca chiar are echipa vedem la sfasitul sezonului 2004-2005.poate chiar o sa castige un trofeu,macar p plan intern.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Dec 26, 2004 4:11 pm

cr3tz scrie:a fost o perioada in care real domina europa,prin anii 50' cred,

dupa care
cr3tz scrie:eu nu ma laud cu anii 50'

cand o sa pricepi macar tu la ce anume te referi o sa incerc sa port o conversatzie cu tine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Dec 26, 2004 5:50 pm

eu unul pricep ce scriu si stiu l c ma refer.dc nu intelegi asta e partea a 2 a.
sincer nu stiu d unde a dedus catalunul k ma laud cu perioada anilor 50'.doar am incercat sa aduc in atentzia unora k real a avut o perioada in care luat tot in europa(au mai fost si altele,dar din cate stiu in anii 50' aua vut cea mai buna echipa).

si apropo d intalnirile directe real-barca eu unul stiu k nu e asa mare diferentza in favoarea barcei.


p.s. care e ultima liga a campionilor castigata d barca? ~p
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Barcelona

Mesajde Santos » Joi Dec 30, 2004 3:04 pm

A castigat liga campionilor pentru prima oara si ultima oara acum 12 ani in 1992.Si de atunci...

Vor mai trece inca 12 ani de acum incolo pana va castiga alta!

P.S.:27
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Joi Dec 30, 2004 3:33 pm

bey santos esti sigur ca peste 14 ani vom castiga CL? ca sa nu-mi fac sperante desarte si cand ajung la varsta de 29 de ani sa am o mare dezamagire si sa vad ca Barí§a nu va castiga CL :cry:
oricum eu zic ca avem sanse mari de a castiga CL in acest sezon ;) nu pot zice acelasi lucru de real *p
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde 2peu » Sâm Ian 01, 2005 1:52 pm

Nu stiu ce sanse aveti voi, mai degraba juve/inter/milan, dar hai sa te las sa aberezi :d
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Ian 01, 2005 2:36 pm

tupeu, nu mai bine ramai tu pe hiphoapele matale shi ne scuteshti de prezentza ta? io te intzeleg ca nu suportzi Barcelona, shi decat sa itzi aratzi acest sentiment in fiecare post, mai bine fa abstractzie de zona asta a forumului! ce zici?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde IRR.87 » Mie Ian 05, 2005 6:37 pm

Bai PRUTENE JR. ,tie chiar ti se potriveste OVUNQUE,COMUNQUE E CONTRO CHIUNQUE!!! Esti peste tot si dai "sfaturi " la toata lumea...Lasa-ne HIZOOOOOOO !!!( pt . baixinho )
IRR.87
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Dec 28, 2004 6:46 pm
Localitate: BUCAREST

Mesajde cr3tz » Joi Ian 06, 2005 12:46 am

azi a vut loc un meci mai ciudat,un meci care a durat doar 6 min +2 sau 3 d prelungiri.este vb d reluarea sfarsitului partidei real matrid - real sociedad.
meciul a fost decis de un penalti obtinut d ronaldo si transformat d zizou.

acum mai sunt "doar" 10 puncte fata d barca :o
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Joi Ian 06, 2005 12:55 am

degeaba... tot nu vor mai avea ''galacticii'' de la Real Madrid forta necesara de a ajunge pe Barí§a :p
pacat ca ati ajuns sa castigati chiar asa... dintr-un penalty intr-o mini-partida de 6 minute ~r
apropo de noul antrenor :D... e jmecher de tot :p dupa ce ati marcat a si facut 2 schimbari :z
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde 2peu » Joi Ian 06, 2005 3:32 pm

baixinho scrie:tupeu, nu mai bine ramai tu pe hiphoapele matale shi ne scuteshti de prezentza ta? io te intzeleg ca nu suportzi Barcelona, shi decat sa itzi aratzi acest sentiment in fiecare post, mai bine fa abstractzie de zona asta a forumului! ce zici?


Te deranjeaza adevarul ???:D, daca Barca va castiga CL anul acesta eu voi ocoli aceasta parte a forumului, dar cum asta nu se va intampla...nu scapatzi asa usor de mine
Cateva transferuri de marca ii trebuie Realului pt a extermina "extraterestri" barcei...
Catalane, invidia este mare, mai ales ca Barcelona nu mai este nici la jumatate din valoarea pe care o avea la inceputul sezonului...
Si cum acesta este un topic dintre Real si Barca, hai sa va dau cateva statistici, pt a mai inchide gura suporterilor care tzin cu cine castiga...

Meciurile directe dintre Real si Barca disputate pe Bernabeu.
Real Madrid 73 47 14 12 156 73
FC Barcelona 73 12 14 47 73 156 :p
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Ian 06, 2005 4:38 pm

stimabile, nu ai inteles nimic, dar nu ma mir. mi se rupe in doua ca nu simtatizezi cu Barcelona. ti-am cerut numai sa nu scoti in evidenta acest aspect in fiecare post. este asa de greu de inteles? vrei sa-ti fac un desen sa pricepi mai usor?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 2peu » Sâm Ian 08, 2005 12:08 pm

Nu vad de ce nu pot sa imi expun parerea, atata timp cat nu spun nimic vulgar, adica nu injur, cred ca pot sa spun la orice ora ca Barcelona este sub Real Madrid, dupa cum o spune palmaresul plus alte statistici, si ca Barcelona nu are decat sansa a 4a sau a 5a pt castigarea CL, daca nu esti de acord cu mine, asta este :)
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Ian 08, 2005 2:08 pm

postul tau imi confirma ceea ce spuneam anterior: atata poti atata produci. sfatul meu este sa ramai la hiphoapele matale.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Ian 10, 2005 2:02 pm

atletico - real 0-3
villarreal - barca 3-0


Spanish First Division

Pos. Team Pld W D L GS GA Pts
1 Barcelona 18 13 3 2 35 14 42
2 Real Madrid 18 11 2 5 29 13 35

uite k se poate.stiti cum e sperantza moare ultima
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Ian 10, 2005 2:45 pm

cretzule, pai cu arbitraje cum a fost cel de la meciul Villareal - BARCELONA totul este posibil: aceeasi faza judecata in mod diferit de brigada de arbitrii din Madrid + lovituri libere date din burta pentru gazde + impulsuri date jucatorilor gazda de catre arbitrul de centru prin interpretarea regulamentului cum dorea dumnealui. este foarte adevarat ca BARCELONA nu a jucat nimic aseara, dar asta nu inseamna ca arbitrii trebuie sa traga impotriva ei in halul in care au facut-o.

2peu, daca mai vad vreun post de-al tau in care sa scrii ca BARCELONA este sub Real Madrid si sa-mi scoti la inaintare statistica si cine stie ce alte porcarii ti-l sterg din start.

o zi buna tuturor
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 2peu » Mar Ian 11, 2005 6:43 pm

Arbitrajul a defavorizat Barca intradevar, dar nu intr-un mod decisiv...Villa a marcat primul gol din ofsaide, iar Barcai nu i s-a acordat un penalty, cu toate ca aici sunt ceva motive, Eto'o nu mai prindea acea minge indiferent daca sarea peste portar sau il agatza...isi prelungise mingea prea mult...
Deci Barcelona nu merita sa castige acest meci, sau macar sa faca un egal, cine spune ca nu este asa, cred ca este fanatik Barca si nu recunoaste adevarul...
In schimb Realul, nu pot sa zic ca meritau o victorie, poate un egal, adica scorul de 3-0 nu indica realitatea, din pacate...
Daca Luxemburgo a venit la Real si vrea sa schimbe ceva, eu unul imi doresc sa nu transforme Real Madrid intr-o echipa care practica un joc tipic italian, pt ca asa am jucat cu At Madrid...
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Ian 11, 2005 7:45 pm

2peu, matale chiar nu intelegi? scrie matale pe threadul despre real madrid ce vrea muschii lu matale. faca nu iti convine ca-ti sterg/modific posturile reclama-ma la conducere si cu asta problema se rezolva intr-un mod foarte simplu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Arbitri

Mesajde Santos » Mar Ian 11, 2005 10:28 pm

Cand Barcelona pierde,pac arbitri.Cand castiga,cei mai tari!
La fel ca Valencia,pana acum se tot plangeau de arbitri,acum,nici o vorba.
Arbitri cand dau,cand iau.Cand oi vedea eu cum jucatorii nu rateaza nici o data,sau ca portarii le apara pe toate,atunci sa se planga.
Penalti si cartonas rosu!
Avatar utilizator
Santos
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Ian 11, 2005 10:38 pm

bai baiatule, vezi ca si tupeu recunoaste ca arbitrii (din Madrid, a se retine) au tras cu Villareal, asa ca n-o mai arde aiurea. si vezi ca postul tau ar fi mers mai bine pe threadul dedicat editiei din acest an a Primerei Division.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator