Il Calcio pe micul ecran

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde Ayrton » Lun Apr 07, 2003 10:13 am

Super meciuri in week-end-ul asta in IlCalcoi!!!

Sambata seara, Parma-Milan 1-0, gol cu calcaiul Adriano, dupa o cursa de 30 de metri pe stanga si o centrare perfecta a lui Adi Mutu, care a fost din nou excelent, bagand spaima in celebrii Nesta si Maldini, care l-au faultat de vreo zece ori, ca altfel nu-l puteau opri... Din pacate, toate loviturile libere erau lateral dreapta, si au fost executate de Adriano...
Totusi, o victorie mare, si un "Adio Titlu!" pentru diavolul milanez...

Iar aseara, un alt meci memorabil, Inter-Roma 3-3, dupa 0-0 la pauza si o repriza a doua SENZATIONALA!!! Oricare echipa merita si putea sa castige, dar asa, s-a distantat Juve la 5 puncte de Inter, si se pare ca vor lua din nou titlul...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Apr 07, 2003 9:35 pm

LAZIO -Como 3-0(2-0).Meci la discretzia celor de la Lazio care cu putzin noroc pot sa sper la podium.
Mi-a placut in schimb la nebunie golul de 2-1 al lui Recoba din meciul cu Roma.Superb!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Apr 08, 2003 8:51 am

Daaaa, super gol... sa driblezi 5 oameni in 5 metri si sa mai si dai gol e ceva deosebit!
Pacat de rezultat, mai ales ca Batistuta a dat bara in min 90, putand aduce astfel victoria pentru Inter si sa se razbune pe fosta echipa...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde csor73 » Mar Apr 08, 2003 9:22 am

Fratilor!!!! Trezirea!!! Sunt fan Inter si golul lui Recoba a fost superb dar... Aparatorii Romei au fost varza la faza aia si Recoba nu a driblat cinci insi ci doar unu si restul au stat "smirna" de frica unui eventual contact in careu. Inter a pierdut o mare sansa si nu stiu ce sanse mai are la titlu. Urmatoarea etapa cu Milan si daca nu castiga... adios again "il scudetto"!
as good as it gets
csor73
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 2:20 pm
Localitate: Romania-Constanta

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 13, 2003 12:07 am

Am vazut a doua repriza din derby-ul orashului Milano. Un joc frumos....dar nu peste masura de spectaculos. Inzaghi ala nu iarta. Are simtzul golului. Degeaba zice Decret ca nu e jucator....ca este mare jucator. Un atacand pur-sange.
Inter..slabutzi. Ar fi pacat sa ajunga in semifinalele Champhions League.
Dida a ramas acelasi mare portar. Ne-a aratat chiar si o robinsonada.
Cartonashul roshu a fost corect acordat. Mi-a placut maniera de arbitraj a lui Rosetti . Parca asa ii zicea , nu ?

Nu am inteles de ce nu a fost folosit Franco Baresi....omul de fier din apararea diavolului. Este pacat ca un asemenea jucator sa stea pe banca de rezerve.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Apr 13, 2003 1:53 pm

Sa ma lashi shi cu Dida shi cu Inzaghi ca daca nu era cuper imbecil shi il baga pe Crespo din primul minut shi daca ar fi shtiut sa asheze echipa aia nu mai pupa milanul nimic decat curul meu nerr-azzur.

Baresi n-a jucat pentru ca era Rummenigge suspendat shi atunci a fost menajat
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Apr 13, 2003 10:44 pm

Nici mie nu imi place de Inzaghi da cu toate astea tre sa recunosc k e mare fotbalist.LAZIO a reusit iar un rezultat mare dupa cel cu Porto shi adio podium anu asta.Sper insa k macar locu 4 sa le ramana ptr a putea ajunge in CL.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Apr 14, 2003 9:24 am

Eu am vazut Roma-Parma 2-1, cu un gol fabulos al lui Adriano, o torpila pe langa care suturile lui Roberto Carlos par niste bieti fluturasi, si cu un Adrian Mutu la cel mai slab joc din sezonul asta, dar care totusi putea egala in min 90, cand a tras milimetric pe langa vinglu o lovitura libera.
Iar aseara, dupa ce m-am intors de la Dinamo-Rapid, am apucat sa vad 10 min din Bologna-Juventus, si cand tocmai ma bucuram ca pierde Juve (era 2-0), si se apropie Milan de ei la 5 puncte, a trebuit sa ma supere si meciul asta: dupa un gol Zambrota in min 87, a egalat Camoranesi in min 95, si mi-a intregit amaraciunea unei zile negre din punct de vedere fotbalistic pentru mine...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Apr 20, 2003 2:11 am

LAZIO -Piacenza 2-1(0-1) au marcat Inzaghi(60) shi Coraddi(73) shi cum Milan a fost invinsa de Empoli cu 1-0
LAZIO se apropie la 3 puncte de podium.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 20, 2003 4:15 am

Frumos meciul dintre Juventus si AS Roma. Incredibil ce canta publicul torinez.....si cum scandeaza la goluri. Tzi se face pielea gaina si la televizor fiind.
Doua goluri pentru Del Piero...al doilea foarte,foarte frumos. Un jucator roman..nici din 5 incercari nu da gol din pozitia din care a dat Del Piero golul 2.
Frumos si golul roman ....inscrid de Montela dupa o faza la care cehul Nedved a pasat neglijent inapoi.

M-a distrat felul in care au vorbit Cappelo si arbitrul....amandoi cu mana la gura....ca marii mafiotzi , dupa cum spunea si comentatorul transmisiei.

Juve are un meci foarte greu martzi....in compania Barcei .......
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Apr 28, 2003 1:55 am

Inter-LAZIO 1-1.Au marcat Crespo,respectiv Inzaghi.N-am vazut meciu.Poa sa dea cineva detalii?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Apr 29, 2003 12:44 pm

L-am vazut io... nimic deosebit, cu un Inter care a deschis scorul la una din putinele ocazii clare din prima repriza (prin Crespo, care din respect pentru suportrii laziali nu s-a bucurat cand a marcat, punand capul in pamant si mergand incet spre centru... poate ia exemplu si scarba aia de danciulescu, care atunci cand marca pentru Steaua venea si ne arata degetul la gura si pupa stema Stelei, uitand ca a jucat pentru Dinamo inainte, si Dumnezeu l-a pedepsit, acum platind pentru greselile trecutului...), iar apoi o repriza s-a aparat, Simone Inzaghi marcand pentru o egalare meritata.
Cel mai nespectaculos antrenor din lume e Cuper asta... parca e Halagian, numai pe aparare stie sa joace... si ce superjucatori are Inter in lot... Pacat de ei...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 29, 2003 2:05 pm

E..cum numai sa se apere stie ? Pana si Toldo a dat gol din actiune in acest sezon. Ce vrei mai mult ? :p

Eu am vazut numai inceputul meciului....si vreau sa remarc inca o data minunatul public de pe San Siro. Cat de extraordinar se auzea galeria nero-azura. Cu acele porta-voci...unice in Peninsula. Si cu scandarile in ritmuri de batai de toba.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 03, 2003 10:23 pm

LAZIO -Juventus 0-0.Se putea mai bine dar cum Parma a luat bataie acum se pare k nu mai putem pierde locul 4 .
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mai 12, 2003 1:25 am

Bologna-LAZIO 0-2.(0-1).Au marcat Inzaghi din penalty si Favalli.Locu 4 e al nostru:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Mai 21, 2003 12:57 pm

Aseara, in direct pe RAI, prima mansa a finalei Cupei Italiei:
Roma-Milan 1-4!!!
Dupa 1-0 la pauza, gol Totti, a fost eliminat Cafu in min 60, si apoi s-a dezlantuit diavolul milanez: goluri Serginho 2, Ambrosini, Shevcenko.
Asa ca returul de pe SanSiro e o formalitate.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Mai 25, 2003 5:10 pm

S-a terminat shi campionatu la italieni.Juventus a castigat,meritat zic eu,Inter pe 2 apoi Milan shi LAZIO ,(astea merg shi in CL) in timp ce in UEFA merg Parma shi Udinese care i-au luat locu lu Chievo in ultima etapa.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 25, 2003 5:15 pm

Eu zic ca acum , la caderea cortinei , sa multumim postului B1 TV pentru ca ne-a oferit momente de incantare prin fotbalul transmis in direct saptamana de saptamana din Il Calcio. Fara B1..acest subiect nici nu ar mai fi existat.

Si acum, la inchiderea editiei doresc sa imi amintesc de cel mai frumos meci vazut in acest sezon. AC Milan - Lazio 2-2 , chiar de ziua lui MiG acest inimos fan lazial. Un meci pe care nu-l voi uita prea curand.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Mai 25, 2003 5:26 pm

Meci care fiind exact de ziua inimosului lazial,nu a putut fii urmarit de acesta pe motiv k era ziua lui shi k trebuia sa faca cinste:D
Shi acuma ma oftic.;P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 26, 2003 10:52 am

Pt Moshu si Mig:
Probabil sezonul viitor, cel mai frumos meci din Serie A va fi Sampdoria - Lazio :P , asa ca aveti grija cand va puneti ziua de nastere, sa nu ratati meciul!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 04, 2003 10:40 am

ayrton se astepta de la mine sa postez clasamentul concursului F1 , iar eu ma asteptam sa gasesc din partea lui un comentariu despre meciul de ieri....Supercupa Italiei.

Defapt o reeditare a finalei Champhions League. Milan-Juve. Nu am vazut decat prelungirile pentru ca nu am fost acasa. Dar "it was drama" , asa cum zic comentatorii englezi din anii '70. In ultimul minut de prelungiri al primei reprize , adica minutul 105....Milan deschide scorul din 11 m. 1-0 pt. diavol. Un 11 m impecabil executat de Andrea Pirlo. Parca a tras la misto..asa s-a dus mingea peste Buffon. S-a jucatla golul de argint , asa ca meciul nu era terminat. Dar mai era timp deo faza. Asa ca...dupa vreo 20 de secunde David Trezeguet inscrie pt. Juve. 1-1
In a doua repriza nu s-a marcat...deci 11 m . Unde a batut Juve. Din pacate. Eh....dar nu e asa importanta supercupa.

De ce s-a jucat la New York ? Cand am deschis televizorul nu stiam de ce e ziua afara. Credeam ca e vre'un meci amical in reluare , de pe la vre'un turneu din Cipru.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Lun Aug 04, 2003 3:17 pm

De suparare ca a batut Juve, d-aia n-am scris...
Ah, ce inseamna fotbalul, si mai ales ce inseamna sa crezi in sansa ta... Bravo lui Juventus, si sa mor io daca ma asteptam sa mai dea gol... Pai daca erau romani aia ce primeau gol in asemenea conditii, primul lucru care il faceau era sa suteze la intamplare si de nervi de la mijlocul terenului...

S-a jucat in SUA pentru a le da ocazia emigrantilor italieni din New York sa vada echipele lor favorite pe viu, si binenteles contra unui cec frumusel incasat de F.I.G.C. (FRF-ul lor); anul trecut au luat iar bani frumosi pentru disputarea SuperCupei Juve-Parma in Libia!

Joc frumos (nici nu ma asteptam la atceva de la cele mai bune 2 echipe din Europa), cu ocazii la ambele porti, cu perioade de dominare ce au alternat, si cu suspansul penalty-urilor ce a inversat castigatoarea fata de finala Ligii Campionilor.

Meciul l-am vazut la concurenta cu Ajax - Inter, finala turneului amical transmis de TVR2, incheiat cu o demonstratie de tehnica, spectacol si goluri din partea "olandezilor": 3-0, dar putea fi lejer 6-0! Am zis olandezi, dar nu erau decat 3: portarul Stekelenburg, Snejder si capitanul Van der Vaart. Restul erau din toata lumea: cehi (Galaseck, Grygera), francezi (Escude), finlandezi (Litmanen, Pasanen), tunisieni (Trabelsi), sud-africani (Pienaar), brazilieni (Maxwell, Wamberto), suedezi (Ibrahimovici), ghanezi (Obodai, Yakubu), americani (O'Brian), egipteni (Boukhari), belgieni (Sonk, Van Damme), etc... Chiar si 2 romani, Lobont si Mitea, care n-au jucat ieri.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Reggina - Sampdoria 2-2

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 31, 2003 9:21 am

Ce surpriza placuta mi-a facut B1. Primul meci al sezonului transmis in direct....a fost cu Sampdoria. Echipa mea de suflet. Un meci care nu a fost de mare spectacol...dar a placut publicului spectator din Calabria venit in numar mare la meci.
Sampdoria a revenit miraculos de la 2-0....si putea obtine chiar victoria.
Mi-a placut de Diana de la Sampdoria.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 01, 2003 12:02 am

LAZIO -Lecce 4-1.Au inscris Albertini,Corradi,fiore shi Oddo,respectiv Konan.N-am vazut decat golurile dar oricum e un inceput incurajator,shi poate anu asta luam iar Lo Scudetto:D!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Lun Sep 15, 2003 6:27 pm

Nu pot comenta un meci disputat de Juventus fara sa fiu partinitoare, dar in acest caz nu
vad unde ar exista partinire, caci echipa s-a descurcat onorabil din toate punctele de vedere.
In primul rand, cea mai mare bucurie a mea a fost mai mult de ordin sentimental, prin introducerea
tardiva a lui Davids pe teren. Macar atat sa mai am ca amintire inainte ca el sa paraseasca
echipa bianconera. Nu prea mi-a placut modul in care a faultat, era sa fie trimis urgent afara
din teren, dar totul s-a terminat cu bine. S-a vazut clar modul curat si rapid in care circulau
pasele intre el si Nedved si imi pare in continuare nespus de rau de plecarea lui. Eventuala.
Apoi, golul lui Legrottaglie mi-a placut in mod deosebit, atat cat poate sa iti placa un gol
inscris cu capul. Si a venit tocmai cand il criticam mai tare pe Camoranesi ...
Nedved a fost, ca de obicei, cel care a muncit cel mai mult pe tot terenul. A fost peste tot,
a schimbat partile cu o indemanare caracteristica si a centrat, sutat si pasat mereu, fara
osteneala. Sper ca si acest sezon sa ii fie la fel de prielnic ca si cel anterior. Si as mai
avea ceva de adaugat : merita un gol.
Golul lui Trezeguet a fost unul clasic pentru el, tipic pentru oportunistul care este. Stopul
m-a impresionat : unul de mare clasa.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 21, 2003 11:18 pm

Bloody , probabil ca ai urmarit in direct Juve - Roma .Eu recunosc ca m-am uitat la Harry Potter pe HBO si nu am vazut meciul. Intamplator am surprins in direct golul lui Cristi Chivu si mi s-a parut de mare clasa. Cum a fost meciul ? A tinut cu Juve sau cu Chivu ? E un scor fair...acest 2-2 ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 22, 2003 12:40 am

Nici io n-am vazut Juve-Roma k am fost la film.In schimb am urmarit LAZIO -Parma,2-3(1-1).a fost un meci destul de placut ,in care Parma a cam dominat shi pana la urma a shi castigat.Mi-au placut golurile lu Stam(lovitura libera ,de la 30m pe jos) ,Adriano(care a driblat tot ce a prins in careu lu Lazio) shi Bresciano(sut superb de la vreo30-35 m,Sereni prindea muste).
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 19, 2003 10:40 pm

Milan-LAZIO 1-0(1-0).Se fura shi in serie A...Lazio a fost dezavantajata clar,prin anularea unui gol perfect valabil ,pe motiv de off-side la 0-0 shi apoi la inceputul reprizei a doua,un penalty clar neacordat la Corradi...un egal era mult mai echitabil,desi partida se juca altfel de la 0-1...:mad:
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 06, 2004 11:44 pm

Primul meci de fotbal vazut de mine in 2004 a fost Roma - Milan 1-2. A fost prima infrangere pt. Roma in actualul sezon, unde in 14 etape primise doar 4 goluri. Milan ramane neinfranta in deplasare....in actualul campionat fiind invinsa doar de Udinesse pe propriul teren.

Chivu nu s-a vazut..ba mai mult...la primul gol al lui Schevcenko poarta jumatate din vina pentru ca nu a tinut bine la atacantul ukrainean. La golul 2...Manuel Rui Costa a facut ce a vrut cu apararea romana...pasandu-i decisiv in cele din urma aceluiasi Schevcenko.

Victoria a diavolului pe deplin meritata. ayrton, care a vazut meciul mai mult ca sigur....va confirma maine dimineatza !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Ian 07, 2004 9:07 am

... preiau legatura:
Si mie mi-a placut meciul, mi-a parut rau pentru Chivu (stupefiant de slab a jucat!!!), Totti si Roma, m-am bucurat pentru Milan, insa chiar mi-as fi dorit sa se termine egal... Insa acum asta e, s-a echilibrat si clasamentul, cu
1 Roma 36 p
2. Milan 33 p (o restanta cu Siena)
3. Juve 33 p (ah, au fost aproape de un egal cu Perugia, si ce bine era...)

A, mare jucator Shevcenko asta!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori