fotbal spectaculos sau fotbal pragmatic

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

fotbal spectaculos sau fotbal pragmatic?

prefer fotbalul spectaculos
3
75%
prefer fotbalul pragmatic
1
25%
 
Voturi totale : 4

fotbal spectaculos sau fotbal pragmatic

Mesajde catharsis » Dum Noi 10, 2002 1:24 am

ca suporter al fotbalului german intotdeauna am admirat jocul agresiv, precis, in forta, pragmatic, colectiv si fara prea multe "floricele". cu pase precise si suturi violente de la distanta si nu mi-a placut fotbalul in care jucatorii se impiedica efectiv in artificii tehnice, eficienta lor fiind foarte mica... intotdeauna nu mi-au placut jucatorii care "se spargeau in figuri" cu cateva artificii tehnice, reusind in cele din urma sa piarda mingea sau sa dea o pasa/sut aiurea...
ce alegeti? fotbalul pragmatic sau cel spectaculos?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Dum Noi 10, 2002 1:37 am

Ambele tipuri sunt frumoase in felul lor, asa ca nu stiu ce sa votez
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Noi 11, 2002 12:22 am

Eu unul nu ma omor dupa fotbalul jucat in fortza dar nici artificiile tehnice duse la extrem nu prea ma incanta,asa k as alege o cale de mijloc ceva in genul fotbalului olandez unde potzi vedea o patrundere superba printre doi adversari uramta de un sut violent la vinclu(sau ma rog puteai vedea...de ex Olanda din 74, Ajax-ul din 97-98,PSV-ul din 2000)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Noi 11, 2002 12:27 am

:) aurea mediocritas...

cred ca ai dreptate, olanda facea un fotbal frumos si eficient...
pentru artificiile duse la extrem, nu mi-a placut niciodata brazilia...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 28, 2002 3:13 pm

Mie mi-a placut intodeauna fotbalul spectaculos. Echipele care joaca in permanetza pe atac ...care ofera driblingri , pase cu calcaiul si tot felul de alte asemenea chestii care itzi incantaprivirea.
Imi plac genul de echipe care joaca deschis...si care merg dupa deviza "un gol mai mult decat adversarul".

Deci..votez cu fotbalul spectaculos.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 30, 2002 5:35 pm

fotbalul spectaculos. de ce?

iata un exemplu foarte recent:

Leverkusen Barcelona-Prima repriza barca a jucat cu un singur varf autentic (Kluivert) shi un singur fotbalist de profil ofensiv(Motta). Scorul 1-0 pt nemtzi. La pauza intra Riquelme shi Saviola, argentinienii mei preferatzi...rapid se face 1-1. Ba chiar ishi permit luxul sa rateze shi-un penalty prin Juan Roman. Intra shi Overmars. Scor final 2-1 pt catalani. Diferentza au facut-o "mingicarii".
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori