Primera Division

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Primera Division

Mesajde Mirela » Lun Dec 02, 2002 8:57 pm

Deschid acest thread pentru eventualele comentarii asupra meciurilor din Primera Divison Española .

Pentru inceput....va anuntz ca aseara Deportivo La Coruna a scos un nemultumitor egal cu Mallorca . Tinand cont de faptul ca i-au batut pe Barca cu 2-0...cred ca era loc de mult mai bine .
Dupa ce in jurul minutului 15 Makaay a deschis scorul in favoarea echipei din Galicia( corectie in urma observatiilor Moshului )...in minutul 20 Ibazaga si-a luat roshu si a parasit terenul . Desi in dezavantaj numeric , in min . 32 " el equipo mallorquin " s-a redresat prin golul lui Pandiani , iar la sfarsitul priemi reprize , datorita lui Eto'o , Mallorca conducea cu 2-1 . Din fericire...Makaay a salvat situatia in min .69 . Scor final Depor 2- Mallorca 2 .

Mr.Hyde, intregare : de cand s-o transferat Luque la Depor a mai jucat impotriva fostei sale echipe au ba ? ( Decat sa risc sa vorbesc aiurea prefer sa intreb pe ai care stiu mai bine... )

In alta ordine de idei...
Alaves-Valencia 0-0 ( ma asteptam un cel putin 1-0 pentru campioana de anul trecut )
Real Sociedad a batut cu 2-1 pe Barcelona ( :eek: ) --goluri date de Kluivert in min.33 , respectiv Kovacevic (min 40 si 53 )
Iar Atletico Bilbao ( care anul trecut in perioada asta bateau pe Barca cu 2-1 . si ce gol frumos din semi-foarfeca dadea Rivaldo...sau era pe la inceputul lui 2002 ? nu mai stiu . oricum stiu ca pe atunci aveam si io eurosportu' ) au luat bataie cu 1-0 de la Real Betis .

In clasament la momentul de fatza....Real Sociedad au 24pct. , urmati de Mallorca cu 23 si Valencia cu 22 .Depor au ajuns pe 6( 19pct ) , urmati indeaproape de Madrid( 18pct ) , iar Barcelona au coborat tocmai pe 10 , cu doar 16pct .
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 02, 2002 9:08 pm

Deportivo nu este echipa catalana...ci este echipa din Galicia. :p
Sunt sigur ca Mirela cunoaste mai bine decat mine aceste lucruri ,doar ca s-a grabit cand a scris postul de mai sus.

Pe mine nu ma surprinde ca Real Sociedat au invins pe Barcelona. Sa nu uitam ca este liderul la zi in campionatul Spaniei si pana in prezent,dupa 12 etape,nu a cunoscut infrangerea.
Sunt o echipa fara vedete....dar au joc colectiv. Cu sigurantza vor prinde Champhions League.

Ar fi interesant ca la anu' ....sa nu prinda Champhions League nici Real Madrid ,nici Barca.
Oricum...am impresia ca de la anu...se vor reduce numarul echipelor in Champhions League.


PS : ma bucur,Mirela,ca ai facut acest subiect. abia acum aflu si eu cea fost in etapa din Spania :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Ian 06, 2003 8:23 am

In seara asta am vazut un meci absolut superb, si anume: Villareal - Atletico Madrid = 4 - 3
Un meci total superb, cum n-am mai vauzt de ceva timp bun, si nici macar in CL...
Un meci cu 7 goluri si 5 bare...
Contra a jucat binisor, a si pasat de gol dar putea mai mult...probabil ca pru il incurca mai nou...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Lun Ian 13, 2003 6:55 am

Un autogol de neuitat
Cel mai stupid gol al etapei, probabil cí£ si al campionatului, s-a marcat simbí£tí£ searí£ pe "Mestalla". A fost, de fapt, un autogol, iar cel ce va rí£mine multí£ vreme cu rusinea se numeste Aranzabal, international spaniol, fundasul stinga al celor de la Real Sociedad.
Aflat cu balonul la picior in marginea propriului careu, in stinga, Aranzabal s-a trezit atacat de un adversar. Nereusind sí£ scape de el, fundasul s-a gindit sí£-i paseze propriului portar. Nu si-a dat seama insí£ cí£ Westerveld se deplasase in stinga, pentru a putea receptiona mai bine mingea in vederea degají£rii ei. Nu a ridicat ochii din pí£mint decit dupí£ ce expediase, destul de tare, balonul spre poarta sa. Astfel cí£, la fel ca si Westerveld, a apucat doar sí£ priveascí£ mingea ce intra in plasí£.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 13, 2003 7:25 am

Eh..cu toate astea gruparea din San Sebastian a scos un 2-2 cu campioana Valencia.
Si sunt neinvinsi dupa 17 etape. Ceea ce la inceput parea un vis frumos este pe cale sa se realizeze. Mai mult ca sigur vor prinde Champhions League.
Mai naspa e cu titlul de campioana. Real Madrid le sufla in ceafa...fiind la doar un punct distantza.
Podiumul este completat de echipa din Galicia..preferata forumistilor (cel putin a Mirelei , a lui Mr Hyde si a mea) . Da..este vorba despre Deportivo LaCoruna..aflata la 8 puncte de lider.

Sa mai spunem ca Barcelona ocupa locul 9 si sa punem punct aici.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Ian 13, 2003 4:53 pm

Mosule eu n-am zis nimik de valoarea lui Real Sociedad, ci numai de golul stupid reusit de ei, in propria poarta...
Eu sper totusi ca realul sa pice iara, ca nu-mi palc deloc ca echipa...
MAi degraba sa vezi o echipa cu jucatori nu asa cunoscuti facand ceva, decat una ca real care numa sa plateasca 10 de miloane $ pe jucatori stie.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 20, 2003 10:27 am

Cica un supermeci aseara pe Santiago Bernabeu: Real - Atletico 2-2 in derbyul Madridului.
Gol din 11 m Javi Moreno, apoi eliminare Ivan Helguera, egalare in zece oameni Figo, gol din nou Figo, din penalty, eliminare si pentru Atletico: Garcia Calvo, apoi in min 80 ratare 11 m de catre acelasi Figo, iar in min 90 sut de senzatie in bara al lui Albertini, ricoseu in capul lui Cassilias si de aici in poarta!
Abia astept sa vad rezumatul pe Eurosport!
Si inca 2 rezultate: Barcelona-Valencia 2-4 (cu Van Gal declarand la final ca el nu-si da demisia si ca este cel mai bun antrenor din lume pentru Barca!!!!!!!) si Real Sociedad-Celta Vigo 1-0 (cu un penalty ratat de Celta in ultimile minute!) si minunea continua: Sociedad conduce in Primera neinvinsa inca!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

barcelona-valencia

Mesajde PATTEU » Lun Ian 20, 2003 11:32 am

Am vazut meciul,cred ca a fost cel mai frumos meci din ultimii 10 ani pe care l-am vazut ,primul gol pasa de senzatie Baraja si gol Aimar iar al treilea rar se vede gol F .Aurellio a pacalit 4 fundasi catalani,Valencia a jucat in 10 eliminare Canizares din min 31....
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 21, 2003 11:39 pm

Dar unde anume ai vazut acest meci ? Transmite cineva in Romania Premiera Divizon....sau ai parabolica ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Dum Ian 26, 2003 1:54 am

Spanac.Iar a batut Sociedad, 2-1 la Atletico Madrid. Chiar nu-i bate nimeni pe-astia?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 27, 2003 10:47 pm

Ai vazut , helguera ? Eu cand va vorbeam dincolo de marea echipa a lui Real Sociedat de San Sebastian...tu si cu ceilaltzi fraieri radeatzi de mine. Ziceatzi ca vorbesc prostii. Ca nu se vor mentzine , ca n-au sanse.
Iata ca au terminat turul fara infrangere..si sunt la 5 puncte de locul 2. Ah...ce frumos ar fi sa iasa campioni.

In rest..Barca sunt dezastru. Dar nu va facetzi probleme...ca la anul oricum joaca in Champhions League. Nu trebuie sa va spun din ce motiv ,nu ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Mar Ian 28, 2003 12:01 pm

Las' ca mai vedem noi, Moshule ... cat poa' sa-i mai tzina bulanu' pe-aia din San Sebastian?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mar Ian 28, 2003 12:32 pm

Hai ma sa fim seriosi: Sociedad n-are nici o sansa la titlu. Mi-aduc aminte ca acum cateva sezoane tot asa au mers ft. bine Celta si Mallorca, ca dup-aia sa clacheze la sfarsitul campionatului. In rest etapa varza pt. Real si Depor. Barca ma distreaza.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Ian 28, 2003 2:05 pm

Nici eu nu cred k Sociedad are sanse la titlu.Cred k Real e favorita.Sunt curios cat mai rezista Van Gaal la Barca k deja e groasa.Barca e pe cea mai slaba pozitie din istorie shi dak va rata calificarea europeana ar fii tot pentru prima data...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Ian 28, 2003 10:00 pm

Van Gaal :bye: Se intoarce Rexach :D Barca continua sa ma distreze.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Mar Ian 28, 2003 11:50 pm

Singura solutzie la Barca ... Mircea Lucescu !!!

Offtopic :

"In divizia B Bip si Tenie se vor duce, fiindca n-au valoare sau le place ca Il Luce ... "

Ontopic :

San Sebastian nu mai rezista mult. Prima infrangere, si gata. Depor infranta 3-1, Real a scos un egal cu Bilbao ( GG Ronnie! ).
Barca ma distreaza si pe mine. Echipa varza, n-au lider.N-au antrenor, n-au conducere. Au in schimb suporteri suparatzi. Cool.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayrton » Joi Ian 30, 2003 11:24 am

Un rezultat ce m-a cutremurat de bucurie, din Cupa Spaniei: ieri, Mallorca - Real Madrid 4-0!!!!!!!!!!!! Scor general 5-1!!!!!!!!!! Si au jucat cu prima echipa madrilenii, cu Zidane, Raul, etc...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Ian 31, 2003 11:31 pm

Bah,nu shtiu dak chiar au jucat cu prima echipa k in ziare scria k au fost doar 4 din primu 11 da oricum e rusinos sa tzi-o iei 4-0 ,tu campioana Europei...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Dum Feb 02, 2003 11:49 pm

Mda ... destul de trista infrangerea Realului ...

Anyway ... in ultima etapa, Athletic Bilbao - Real Sociedad 3-0 ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Feb 04, 2003 12:36 am

Shi Atletico Madrid-Barca 3-0:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Feb 10, 2003 9:26 am

Real Madrid a zdrobit pe Betis in ultima etapa cu 4-1, si sunt gata sa fac pariu cu oricine ca vor iesi campioni anul acesta (si asta o spune un fan SuperDepor si Atletico)... Mai ales ca Sociedad o ia la vale (doar un amarat de 0-0 in ultima etapa acasa...).
Iar Barcelona iar si-a dat cu stangu'n dreptu' (2-2 acasa cu Bilbao), si retrogradarea e tot mai aproape!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Feb 17, 2003 2:04 pm

Cand sa ma dau si eu cu Real, pac si o bataie cu 1-0 la Osasuna... Iar Sociedadul iar a luat-o, 2-3 la Betis cu gol Filipescu de 2-2 in min 87!
S-a echlibrat rau de tot situatia in fruntea clasamentului.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 17, 2003 2:37 pm

Si bineinteles...victorii in deplasare pentru Deportivo si Barca. Si-a revenit Barca. :)
Pt. catalani au punctat Cocu si Xavi. Pt. cei din Galicia a punctat Makaay ! Cine altcineva putea sa dea gol pentru ei ?

Cu Sociedat m-am enervat rau de tot. Au pierdut 3 puncte..in ultimele 5 minute. :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Mar 09, 2003 11:30 pm

Hai ca iar a comis-o Barcelona acasa (1-1 cu Valladolid parca) chiar atunci cand parea ca si-a revenit si a dat peste cap toate biletele jucate la ASTRA!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 10, 2003 10:26 pm

Asadar s-au scurs 25 de etape din Primera Divizion 2002-2003. Campionatul Spaniei incanta di'nou printr-o lupta acerba in partea superioara a clasamentului. Mai sunt pana la final 13 etape....si oricine poate cucerii titlul.(oricine din primele 4 clasate)

In ultima etapa ..din pacate Barcelona a remizat acasa cu mult mai modesta Valladolid. 1-1....2 autogoluri. Figo,Zidane,Portillo si Gutti au inscris pt. Real Madrid care a surclasat cu 4-1 pe Santander. Deportivo s-a impus cu 2-1 in fatza celor de la Villareal prin golurile inscrise de Victor si Tristan. Real Sociedat a trecut de Alavez cu 3-1 ......iar Carlos Aguilera a indoliat Valencia aducand 3 puncte pretioase celor de la Atletico Madrid.....inscriind unicul gol al meciului Valencia - Atletico.

Iata si clasamentul :

1 Real Madrid 51 p
2 Real Sociedat 50 p
3 Deportivo La Coruna 48 p
4 Valencia 46 p

Poate ia Depor campionatu. :p

Barcelona e pe 9 cu 32 p !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 23, 2003 11:49 pm

In timp ce toata suflarea din Romania era preocupata de eternul derby Dinamo-Steaua...eu am urmarit cuminte si cu interes rezultatele din Primera Divizion....atentia fiindu-mi captata de importantul meci ce opunea echipele de pe locurile 1 si 3. Pe Santiago Bernabeu s-au intalnit Real Madrid si Deportivo LaCoruna. Din pacate (pentru mine) liderul la zi s-a impus cu 2-0...prin golurile lui Zidane si Ronaldo.

Si au si noroc...din moment ce Real Sociedat San Sebastian...conducea in minutul 90 pe Villarreal cu 2-0....iar meciul s-a terminat 2-2. :mad:
S-au distantat ai draq Real...si se pare ca or sa castige campionatul.
Pacat pentru aceasta frumoasa echipa..care este Sociedatul...si care este urmarita de ghinion..in acest retur.

Barcelona a facut scor cu Santander.....invingand cu 6-1. Si-au trecut numele pe tabela de marcaj : olandezii Kluivert si Overmars de cate 2 ori , Gaizka Mendieta din 11m si talentatul Juan Roma Riquelme ..acest sud-american cu nume predestinat marii performantze.

Valencia a realizat un modest 1-1 pe propriul teren in compania celor de la Espanyol. Golul gazdelul a fost inscris de Ruben Baraja.
Astept cu interes telesportul..pentru a vedea in direct finalul campionatului spaniol.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mar 26, 2003 2:11 am

foarte frumos gestul Barcelonei de la debutul meciului cu Santander!Intregul lot a pozat cu tricouri albe imbracate peste echipamentul de joc,tricouri pe care scria "El Barca Per La Pau",adicalea barca pentru pace!
Crde ca exemplul ar trebui urmat si in Divizia A,ultrasii avand acum 2 etape o tentativa de acest gen!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 13, 2003 12:12 am

Barcelona - Deportivo 2-4

Sunt foarte incantat de acest rezultat....care demonstreaza ca Super Depor trebuia sa fie in play-off-ul Champhions League.

Iata evolutia scorului :

1-0 Saviola
1-1 Scaloni
2-1 Thiago Motta
2-2 Roy Makaay
2-3 Roy Makaay
2-4 Serghio

Ambele echipe au terminat meciul in 10. Barca fara Saviola..Depor fara Romero. Ambii pt. 2 galbene.

Inca o data sa-i futem in gura pe Juve...da ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 13, 2003 9:03 pm

Real Sociedat - Real Madrid 4-2

1-0 Darko Kovacevic
2-0 Darko Kovacevic
3-0 Nihat Kahveci
3-1 Ronaldo
4-1 Xabi Alonso
4-2 Javier Garcia Portillo


Lupta pentru titlu se relanseaza. Depor si Sociedat sunt la 3 puncte de Real Madrid. Cat de frumos e campionatul Spaniei.....cu adevarat cel mai puternic din lume la ora actuala !
Iar Depor cea mai in forma echipa ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Feb 01, 2004 8:23 pm

claudiu raducanu a marcat un gol la debutul lui in tricoul celor de la espanyol barcelona, inscriind in minutul 89 (conform livescore.com sau 90 conform uefa.com). astfel, el a adus victoria catalanilor, care s-au impus cu 1-0.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron