Veciti Derby

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Veciti Derby

Mesajde MiG29 » Lun Apr 21, 2003 12:30 am

Sau derbiul etern.Adica duelul dintre FK Crvena Zvezda Belgrade shi Partizan din acelasi Belgrade.Ultimul episod a avut loc ieri shi a fost castigat de Zvezda cu 2-0(au inscris Boskovic shi Bogavac) insa distanta dintre Zvezda(locu2) shi Partizan care e pe locul 1 in prima divizie sarbo-muntenegreana(sic!) este de 16 puncte.Nu am vazut meciu(k n-am avut unde) insa dupa relatarile lui Dragan Maravic (un prieten din Belgrad) am intzeles k a fost destul de bun.

P.S.Poate cu ocazia asta o sa vorbim shi noi mai mult despre fotbalu din estu europei.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Apr 29, 2004 8:51 pm

Se pare ca tot io postez aicia,cu uo intarziere de cateva saptamani.Ultimul Veciti Derby s-a jucat la Partizan shi s-a terminat 0-0,remarcandu-se mai putin prin spectacolu fotbalistic,cat prin conflictele intre suporterii celor doo iechipe si fortele de ordine.Conflict terminat prost pentru primii:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Mai 09, 2004 11:24 am

Ieri FK Crvena Zvezda Acastigat cel de al-23 titlu din istorie,si primul de cand Iugoslavia a devenit Serbia-Muntenegru.Zvezda a invins cu 3-0 pe Vojevodina Novi Sad si acum cu doo etape inaintea finalului are 8 puncte avans in fata eternilor rivali de la Partizan.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 09, 2004 11:45 am

Pai la aia in afara de Partizan si Crvena a mai luat si alta echipa campionatu ? La ei e ca la scotieni...unde doar Celtic si Rangers iau titlu...cu vreo 40 de puncte avans fatza de locul 3. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Apr 26, 2005 6:26 pm

din ciclu "io postez ,io citesc", uichendu trecut a avut loc un nou derby in captala SCG,derby disputat pe celebra Marakana, altfel cunoscuta ca Crvena Zvezda Marakana Stadionu.Meciul s-a incheitat 1-1, ptr Zvezda inscriind Pantelic iar pentru Partizan Djordjevic.
Zvezda are 6 puncte(parca) in fata rivalilor de moarte si se pregateste pentru al doilea titlu consecutiv,spre deosebire de omologii lor alb-rosii din capitala noastra care n-au fost in stare.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron