gheata de aur

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

gheata de aur

Mesajde SOD » Mie Apr 30, 2003 9:44 pm

am citit azi in prosport un articol despre gheata de aur care m-a umplut de nervi!bai nene,suntem coada europei!daca pana in 92 castigatorul era cel care avea cele mai multe goluri marcate,din 96,golurile marcate se inmultesc cu coeficientul fotbalistic al tarii,adica Italia,Anglia si Spania cu 2,olanda cu 1,5 si romania cu........1!adica,pula mea,romania are 4 ghete de aur,una de argint si una de bronz,iar recordul absolut apartine tot romaniei,prin Dudu Georgescu cu 47 de reusite,si tot romania ,ca sa fie bagata in carti trebuie sa inscrie zeci de goluri.pe cand in anglia,baga Beckamp 10,se inmulteste cu 2 si asa are de-adata 20 de puncte.
mi se pare nedrept!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 03, 2003 9:24 am

Mie mi se pare foarte corect. Sa zicem ca la sfarsitul unui sezon..Claudiu Niculescu are 28 de goluri...si la fel si Roy Makaay. Eh..Niculescu al tau a inscris in urma unor blaturi ...sau daca nu in poarta unor echipe precum Sportu Studentesc , Timisoara sau Galati. Pe cand olandezul..a inscris contra lui Barca,Real Madrid sau Valencia. Mi se pare o cu totul alta mancare de peste.

Eu in locul celor de la UEFA...ash inmultzi cu 0.7 golurile din campionatul Romaniei.

Gheatza de argint a Romaniei a luat-o Marcel Coras . :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 03, 2003 10:00 am

SOD-ule, io nu prinsei vremurile, dar imi povesteshte tata cum se dadeau adversarii din calea lui Dudu Georgescu shi cum daca un alt dinamovist scapa cu poarta goala, ashtepta sa vina Dudu sa inscrie. Sa fim serioshi, asha e mult mai cinstit...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 05, 2003 8:45 am

decret, subscriu 100% la cele zise de tatal tau...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 05, 2003 12:14 pm

La golurile marcate de Dudu nu au fost suspiciuni din partea Europei! Le-a dat pe bune!
Eu cred ca alea ce spune Decret sunt rautati nascute de invidie de stelist; ia intreba-l pe taica-tu care a fost cel mai bun atacant roman din toate timpurile, si daca spune ca nu se poate decide intre Dumitrache si Dudu Georgescu (un jucator ce avea detenta lui Air Jordan!) e corect; daca spune altceva, am dreptate: invidia vorbeste!
In schimb, ghetele luate de Camataru, Mateut, Coras si Piturca au fost obtinute cu sprijinul fundasilor din Divizia A, si de la ele a plecat problema, rezolvata acum prin acest coeficient cu care se inmulteste numarul de goluri marcate.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 05, 2003 1:10 pm

ayrtoane comparatia dumitrache dudu este aberanta. dumitrache a fost un fotbalist de clasa ,cu tehnica individuala,inteligenta de joc care-si crea singur ocaziile de gol. dudu a fost un jucator care la mingiile pe jos isi dadea cu stangu-dreptu exceland numa in jocul la cap, o echipa intreaga "jucand" pt el...iar in meciurile internationale nu prea o baga in gaura...intrebare fireasca: de ce? ah si nu sunt stelist ci incerc sa judec obiectiv.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mai 05, 2003 2:10 pm

bah,cel mai mult pentru mine conteaza ca suntem priviti de fifa asa cum suntem priviti.adica,penisul meu,sa presupunem ca de la anu vine mutu inapoi la dinamo si baga 45 de goluri.dar nici macar nu o sa fie bagat in seama de organizatia aia a ziaristilor care decerneaza gheata.de ce?pentru ca joaca in romania.si sa nu veniti sa-mi spuneti ca nu stiu ce atacant de prin spania sau anglia,care marcheaza in acelasi sezon 22 de goluri care se vor inmulti cu 2,este mai valoros decat mutu,ca nu va cred!
asta vroiam eu sa discutam,nu cum au dat camataru sau georgescu golurile.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 05, 2003 2:58 pm

pai cata io zic ca are legatura cum au inscris dudu,camataru ,coras si piturca atata timp cat tu ai mentionat statistica unde romania e pe locul unu la realizari prin dudu si 4 ghete de aur ,etc. personal consider ca toti au luat ghetele pe nedrept si atunci statistic vorbind romania nu ar mai fi fost in top deci nu mai aveam pretentii sa ni se ofere 2 p pe gol. in plus daca tot avem "performante" la goluri deci marcatori de "exceptie" ca cei mentionati cati fotbalisti romani au fost declarati cei mai buni fotbalisti ai anului in europa sau din lume?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mai 05, 2003 3:17 pm

nici unul dane.dar asta nu inseamna ca nu o sa avem de acum incolo.tot scandalul a inceput de la echipele sovietice si nu mi se pare corect sa tragem si noi ponoasele.in plus de asta,cam cate goluri ar trebui sa dea raducanu?50?60?70?este imposibil!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 05, 2003 3:28 pm

cata cand un fotbalist roman va marca mai mult de 20 de goluri intr-un campionat cu 16 echipe a doua zi fii sigur ca nu va mai juca in romania...crezi ca bratu sau raducanu vor face multi pureci in divizia a?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Mai 05, 2003 6:04 pm

Ayrtoane, no comment, unii sunt uneori efectiv prea orgolioshi ca sa ishi recunoasca carentzele. Da deh, asta e din ciclu', vai ce hotzi au fost steaua in anii 80...de parca voi eratzi mai viteji. In fine.

Cata, ia-o altfel, trebuie sa existe o diferentziere a valorilor. Una e sa inscrii de langa alde Marincau shi Vasile Popa shi alta e sa dai goluri de langa Ferdinand, Cannavaro sau Nesta.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 05, 2003 6:31 pm

....exact asta am zis si eu in primul meu post de aici....dar vad ca ma ignoratzi complet.

Cine va lua gheata de aur in acest sezon ? Olandezul zburator de la Super Depor ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Mai 05, 2003 6:34 pm

Ayrtoane, tzi-am facut pe plac...l-am intrebat pe tata exact ce m-ai rugat FARA sa ii sugerez vreo varianta. Itzi dau cuvantul meu ca a raspuns asha :

"Daca judecam dupa premii shi alte d'astea Dudu Georgescu."

shi dupa talent- l-am intrebat eu

"Dupa talent Dumitrache"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Mai 06, 2003 8:18 am

ok, ok... nici eu nu sunt de partea lui sod, nici eu nu cred ca meritam sa ne mai gandim la gheata de aur atata timp cat avem un campionat dubios, in care orice meci e suspectat de blat, chiar daca parerea mea e ca uneori pe nedrept (vezi numai meciurile din ultima etapa Arges-Rapid si Steaua-Gloria), atata timp cat capotam lamentabil la primul meci din cupele europene, atata timp cat unicul scop al fotbalistilor din divizia A este sa plece afara, si pentru asta fac orice, chiar si magarii (in afara de ghetele alea au mai fost cazuri, dupa revolutie, cand se marcau goluri pe banda rulanta in ultimile etape - tin minte, acum vreo 6 ani, Craioveanu a dat 4 goluri in ultima etapa, intr-un meci Craiova-Electroputere, ca sa ia titlul de golgeter si sa plece afara...)

Moshule, sunt 2 olandezi "zburatori", mai e si Van Nistelrooy, care si el a dat un hat-trick in week-end-ul trecut!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mai 06, 2003 9:00 pm

Bineinteles k mai e shi Mateja Kezman de la PSV care insa e ceva mai prost plasat(parca pe 3) deoarece campionatu Olandei are numa 1,5 puncte la gol,insa cum Kezman are vreo 31 de goluri are shi el sanse macar la Gheata de Argint.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori