Tinerii de azi, idolii de maine

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Tinerii de azi, idolii de maine

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 24, 2003 9:19 pm

Acesta este un subiect dedicat tinerelor sperantze ale fotbalului mondial, tinerii padawan learners ce ii vor inlocui pe marii maeshtrii Jedi in frunte cu acest Yoda numit Zinedine Zidane.

  • Andres D'Alessandro 21 River Plate
    Un excelent mijlocash coordonator, demn urmash al marelui Maradona, cu o viziune excelenta a jocului shi cu pase f. exacte ce gasesc in majoritatea cazurilor omul liber din partea cea mai aerisita a terenului. Tehnica incredibila pt varsta sa shi un mare viitor in fatza. Nu shtiu cat mai dureaza pana cand o mare echipa europeana va pune mana pe acest f. talentat argentinian.
  • Javier Saviola 21 FC Barcelona
    Un alt argentinian minune, cel poreclit iepurele impunandu-se deja in prima echipa a titratului club catalan. Se remarca prin viteza, tehnicitate pe spatzii restranse insa are carentze in fructificarea ocaziilor de multe ori ratand din pozitzii ideale.
  • Djibril Cisse 22 Auxerre
    Marea sperantza a fotbalului francez, atacant de fortza, tehnic shi rapid, un constant pericol pentru portzile adverse cu acut simtz al portzii cu sigurantza unul din numele pe care le vom auzi des in urmatorii ani. Defectul sau principal e k se accidenteaza destul de des.
  • Sebastian Frey
    Un nume deja cunoscut in fotbalul european, la cei 23 de ani ai sai Frey este unul dintre cei mai in forma portari, cu reflexe f. bune dar un pic mai slabutz la pozitzionare, tanarul francez poate deveni un jucator realmente important.
  • Wayne Rooney 17 Everton
    Marea sperantza a fotbalului englez, atacantul ce a debutat de curand in echipa Albionului pare a avea un stralucit viitor in fatza. Daca va da dovada de caracter va ajunge mare caci talent fara indoiala are destul.


Cam ashtia ar fi preferatzii mei...ashtept shi alte nominalizari.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 24, 2003 10:44 pm

Mateja Kezman-24 ani PSV Eindhoven.Nu shtiu dak mai e tocmai tanar dar in mod sigur e un atacant de mare clasa shi e unul dintre cele mai bune transferuri ale lui PSV(care i-a scos in fotbalul mare pe Ronaldo,Romario sau Van Nistelrooj).
Arjen Robben-21 ani PSV-iarasi un jucator de clasa care promite enorm.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 24, 2003 11:33 pm

Mie imi place un tanar fundas central , in varsta de doar 22 de ani ...ce imbraca tricoul cu numarul 22 de la Manchester United. I-am urmarit evolutiile in acest sezon de Champhions League...si desi nu a jucat faorte mult....mi-a lasat o impresie buna.
Este vorba despre irlandezul John O'Shea . Sa vedetzi ca in 2 , 3 ani....o sa ajunga un om de baza la Man U.

Si daca MiG a amintit de olandezi....tre' sa-l mentionez si eu pe Rafael van der Vaart , un baiat de 20 de ani de la Ajax Amsterdam. Un mijlocas foarte bun pe care am avut placerea sa il urmaresc in vreo 5-6 meciuri in acest sezon.

Dar cred ca ar trebui sa mentionam si alte nume din echipa Ajaxului. Sud africanul Steven Pienaar , 21 de ani . Suedezul Zlatan Ibrahimovic , 22 de ani. Ajax iar a pregatit o echipa ce va cuceri Europa. Daca nu la Ajax..cand se vor transfera la marile cluburi cu bani ale Batranului Continent.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Iulya » Vin Iun 13, 2003 10:11 pm

London Donovan 21 de ani atacant sau varf retras ce a facut o impresie deosebita la mondiale.
Alex Pinardi de la Atalanta (22 - 23 de ani) mijlocas central sau stanga.
Iker Casillas de la Real Madrid 22 de ani deja dublu castigator al Ligii Campionilor si titular in echipa Spaniei un portar excelent in situatiile unu la unu cu reflexe extraordinare.
Jose M. Jurado tot de la Real se anunta noua vedeta a fotbalului spaniol. In varsta de 17 ani el joaca mijlocas coordonator.
Fernando Torres de la Athletico Madrid 19 ani; joaca atacant fiind golgheterul echipei.

nu mai imi aduc acum aminte si altii.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Iun 13, 2003 10:17 pm

Sunt curios daca Torres va ramane la Atletico, e un atacant de mare clasa...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Iulya » Mie Iun 18, 2003 10:38 pm

Portillo 20 de ani atacant de la Real.
Mexees 20 de ani fundas (joaca parca la Auxerre)
De remarcat ar fi si romanii: Chivu, Mutu, Radoi, O.Petre, Bratu.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde RAZVAN2002 » Mar Sep 09, 2003 5:15 pm

Decret
DA.....D'Alessandro mi se pare un talent remarcabil......dar Diego si Robinho.....??
Cisse.....ca atacant nu zic ca nu e bun..dar ca viitor in nationala de exemplu mi se pare 0.atata timp cat exista Henry...Wiltord..Trezeguet...Nu are un loc in primul 11.
POATE-NTR-O ZI O MAMA PLANGE ..
CA BAIATU' EI S-A DUS
TOT ATUNCI UNA CE NASTE RADE C-ARE UNU-N PLUS
YEAH,IN CARTIER VIATZA NU S-A OPRIT..AS PUTEA SA POVESTESC LA NESFARSIT
Avatar utilizator
RAZVAN2002
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Sep 24, 2003 3:43 pm

Kim Kalstrom
Alex Farnerud
Tomi Petrescu (Iceland)
Freddy Adu <--- !!!!!!!!!
Ednar Hadzimerovic


Toti acestea is foarte tineri (14-18 ani) dar sunt foarte talentati in special Freddy Adu.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Joi Sep 25, 2003 12:02 am

tomi petrescu e finlandez, tatal e roman si mama finlandeza si joaca la leicester si deja a debutat in premier league, mai multe scria in pro sport de el.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Mai 20, 2004 7:06 am

Un super atacant de viitor: Anatoli Todorov.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Iul 07, 2004 10:13 pm

Dupa terminarea campionatului european ash avea de mentzionat cateva idei.

  • Wayne Rooney - asha cum scriam shi in primul post de pe acest thread, Rooney este un mare jucator. Alte comentarii ar fi de prisos, ash mai adauga ca Everton i-a propus prelungirea contractului, sa vedem dak va accepta.
  • Cristiano Ronaldo - Superb jucator, o fatza de copil rasfatzat shi tupeist, fizic impresionant, Garry Linekear declarand "daca ash fi avut fizicul lui Ronaldo, imi scoteam shi eu tricoul dupa fiecare meci", o tehnica pe spatzii restranse in conditzii de viteza impecabila, nemaipunand la socoteala viteza shi faptul ca poate juca atat ca mijlocash pe toate cele 3 partzi ale terenului cat shi ca varf impins asha cum l-a tot pus Scolari sa joace, dand oriunde un randament bun.
  • Zlatan Ibrahimovici - O executzie, e drept shi cu noroc, pe care doar un mare jucator poate sa o faca. In general a jucat foarte bine, mi se pare foarte tehnic pt inaltimea sa. Pacat ca a ratat acel penalty cu Olanda
  • Helder Postiga - chiar daca a jucat putzin, vreau sa-l remarc pt ca a avut sange acolo unde trebuie la acea scaritza din meciul cu Anglia. Mi-ash fi dorit sa-l vad mai des pe acest pusti shi tupeul sau decat pe Pauleta shi Nuno Gomes.



Ah, ash mai remarca ca cel ce se anuntza ca o mare sperantza Andy Van Der Meyde a dezamagit inca o data.....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Batranul » Mie Iul 07, 2004 10:42 pm

tinerii de azi idiotii de maine .. cam asa ceva
-Iob Tvoi Mati- pt toti fraieri ce nu stiu ce inseamana :)
Batranul
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iul 07, 2004 4:53 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Einstein » Mie Iul 21, 2004 4:07 pm

Mihaita Plesan - 21 ani, viitorul nr 10 al natzionalei Romaniei, un coordonator excelent, tehnica impresionanta shi fizic bun.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 19, 2005 2:37 am

imi pare bine ca Robben deja e pe drumul cel bun.Sunt convins ca nationala Olandei va avea enorm de castigat cu acest jucator.Kezman in schimb,cel putin de cand e la Cheslea a fost o dezamagire...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori