Fotbal international (vechiul subiect)

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Fotbal international

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 17, 2001 3:56 am

Am observat ca pe forumul dedicat fotbalului nu se vorbeste decat despre fotbalul intern. Cum sunt un mare fan al fotbalului..dar urasc fotbalul actual din Romania..as dori sa vorbim despre fotbalul international !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Portocala mecanica

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 17, 2001 3:59 am

Cum este oare posibil ca Olanda sa rateze calificarea la Campionatul Mondial din 2002 ? Pai eu cred..ca daca ei se calificau ieseau campioni mondiali ! Ce mari jucatori au....pai nu exista echipa de top din Europa sa nu aiba olandezi : Barca,Manchester,Juve,Depo.........etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Oct 17, 2001 4:38 pm

Olanda=Ajax
cum Ajax a trecut printr-o perioada neinspirata de achizitii in ultimii ani, este normal ca si Olanda sa decada. Adica nu conteaza la ce echipe are Olanda jucatori, pentru ca is numai vedete, si daca i-ai vedea cum "se intzeleg" in teren ... tzi-ai smulge parul din nas. Asha ca mai bine erau 6 de la Ajax si restul din alte parti, dar cum la Ajax sunt acum f. putini olandezi ....
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Vizitator » Vin Oct 19, 2001 12:56 pm

este un mare pacat si o mare pierdere faptul ca Olanda nu va fi la Mondiale. Dar in schimb, Portugalia si probabil Irlanda vor fi acolo. Ehhh da...vremurile se schimba....

Ai dreptate Sopra Tutti cand spui ca echipa Olandei este framantata fiidnca multi jucatori vin de la multe cluburi diferite...din pacate asa sa intampla si cu echipa nationala a Romaniei. Totusi, pe Sloveni cred ca o sa-i batem si la Mondiale...vom vedea :)
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 19, 2001 3:45 pm

Echipele de fotbal din Olanda..sunt slabe slabe !!!!
Feynord si-a luat-o cu 4-0 in deplasare si 2-0 acasa de la Sparta Praga ! De AJax nici nu mai zic !
Dar...oricum faceau spectacol Olandezii..daca erau la mondiale !
Cu echipa lor de individualitatzi...prindeau cel putin sferturile !
Nu o sa vedem Olanda la Mondiale..dar o sa vedem Senegalul si Costa Rica ! C'est la vie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 19, 2001 5:46 pm

trebuie sa batem si noi pe cineva :), asta daca ne calificam.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Vizitator » Vin Oct 19, 2001 9:19 pm

am vazut Costa Rica la Copa America si m-au impresionat. Joace un fotbal foarte frumos...nu prea au aparare dar sunt extrem de tehnici.
Vizitator
 

costa rica

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 19, 2001 9:25 pm

Da si eu ii tin minte pe Costa Rica..de la Coppa del Mondo..Italia 1990. Cand au batut Scotia si Suedia si au ajuns in optimi. Dar de vreo 7-8 ani nu am mai auzit nimc bun despre ei.
Tin minte ca aveau un portar de mare valoare..Conejo. L-am avut si la surprize..cand eram mic. La Cincin..sau la Ulker..nu mai stiu exact . :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 11:33 am

Ce spectacol a fost....Man United vs. Super Depo ! Mi-a placut enorm meciul cu toate ca sunt fan Manchester..si si-au luat-o. Dar au jucat fenomenal. Am vazut ca si-au luat bataie si in campionat..cu 2-1 de la Bolton..parca. (Ai vazut Sopra Tutt1..ce gol a dat Veron din lovitura libera???,,mai ceva ca Beckam!)
Cine credetzi ca vor fi finalistele din acest an in Champhions League ?
Eu zic..una dintre cele doua de mai sus..cu sigurantza !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Oct 21, 2001 3:28 pm

Nu shtiu exact .. chiar a ajuns Costa Rica in optimi atunci? Eu imi aduc aminte de Camerun care a ajuns in sferturi ... si de meciul Germania - Arabia Saudita 7-1, cand erau o groaza de sheici in tribuna, iar sauditul care a marcat golul a primit o mashina care costa cam 200.000$ :D
Am vazut secventze din Man. - Deportivo 2-3; pentru ca stateam pe internet si ascultam muzica (tv-ul era la 1 m in spatele meu:D)
Nu am idee care ar putea sa fie finalistele, si sincer ... nici nu ma intereseaza. Tare ash vrea sa fie o echipa din estul Europei.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 6:24 pm

Da...in 90 Costa Rica a ajuns in optimi ! A fost in grupa cu Brazilia,Scotia si Suedia. A batut Scotia cu 1-0,a batut Suedia cu 2-1 si a luat bataie cu 1-0 de la Brazilia. In optimi si-au luat bataie cu 4-1 de la Cehoslovacia.
Arabia Saudita nu a jucat in 90 la mondiale. A jucat in 94.
In 90 au jucat Emiratele Arabe Unite..si si-au luat bataie cu doar 5-1 de la Germania.
Si ca veni vorba de grupa Germaniei din 90...imi aduc aminte ca ultimul meci era Germania -Columbia. Si columbienilor le trebuia un egal. Toate bune si frumoase pana in minutul 88 cand a dat Litbarski gol. Dar....in minutul 92 la o ultima actiune a columbienilor..da Fredie Rincorn (ceva de genul asta il chema) gol. Si se termina1-1..si se califica si Columbienii. Vreau sa spun ca tot blocu era in picioare..ca au egalat columbienii in min. 92....parca ar fi jucat Romania !
Camerunul...cum bine ai spus..au ajuns in sferturi. I-au batut cu 2-1 pe columbieni din cauza lu' Higuita..care a iesit la 1-1 la mijlocu terenului ca un nebun. In sferturi camerunezii au ajuns cu Anglia in prelungiri...si si-au luat bataie cu 3-2.

Emiratele Arabe..nu au obtinut nici un punct in 90. In 94 Arabia Saudita au batut Marocul si Belgia si au ajuns in optimi...unde si-au luat-o cu 3-1 de la Suedezi. Despre Suedia nu iti mai povestesc ce au facut in sferturi..pt. ca probabil sti !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Lun Oct 22, 2001 3:40 am

eu tin cu echipele spaniole. Fotbalul spaniol este mult mai frumos, deschis, tehnic.

Da, Man U- Deportivo a fost un meci super. Tristan este un virf foarte bun. Totusi, cred ca daca Barthez n-ar fi facut cele doua gafe, Deportivo nu ar fi invins.
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 24, 2001 12:24 am

Mie ca fotbal intern...cel mai mult imi place Campionatul Angliei.
Nu sunt ei foarte tehnici..dar sunt luptatori ! Iar pasele lungi de 50 m....cum numai la englezi se vad...ma incanta efectiv !
Imi pare nespus de rau ca nu mai televizeaza astia nimic de la englezi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

CINE IA CUPAMONDIALA?

Mesajde Vizitator » Mie Noi 21, 2001 6:33 pm

CINE CASTIGAA MONDIALELE:FRANTZA ,ITALIA ,BRAZILIA SAU ALTA?
Vizitator
 

Re: CINE IA CUPAMONDIALA?

Mesajde n3aGabitz » Mie Noi 21, 2001 7:07 pm

Cele mai tari echipe pe moment sunt Argentina si Franta !!! Eu unul am vazut toate meciurile Argentinei de calificare si pot sa spun ca nu i-am vazut vreodata sa joace asa de bine! Cat despre Franta nu cred ca mai are rost sa comentez!

Ar mai fii Italia, Brazillia, si cine stie ce surprize o sa avem cu noi venitii astia!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Blinki 1 82

Mesajde Mirela » Mie Noi 21, 2001 9:45 pm

[quote]Initial trimis de Blink 1 82
[B]Mie ca fotbal intern...cel mai mult imi place Campionatul Angliei.

te-ai uitat vreodata la campionatul Spaniei?
jocul e super-pase,actiune,suturi SUPERBE pe poarta,JOC de echipa(nu fiecare pt gloria proprie,ca prin alte parti.....)si...goluri de exceptie.mai ales cei de la deportivo(ca-l au pe diego tristan).plus ca (desi "cica" se "sanctionaaza cu cartonasd galben"),toti isi scot tricourile cand dau gol si le arunca prin tribune,pe teren...sau le schimba intre echipe.a fost si o chestie nostima de curand(unul din arbitri s-a impiedicat intr-un tricou--zburau pe sus la sfarsitul unui meci,nu mai tin minte care--si aproape a cazut lat pe teren.....)
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 22, 2001 12:02 pm

Normal ca imi place si campionatul Spaniei..si normal ca ma uit in fiecare sambata pe Antena 1 ! Doar sunt fan SUPER DEPO !
Dar imi place mai mult fotbalul barbatesc din campionatul Angliei..chiar daca e mai putin tehnic ca cel din Spania sau Italia !
Si imi place publicul britanic cum se manifesta la meciuri ! Nu pot sa uit cum la meciurile lui Glasgow Rangers....55 000 de oameni canta in cor "we're simply the best !"

Foarte spectaculoase sunt si campionatele din America Latina....acolo fiecare gol e "de senzatie" ! Si toata atmosfera de la meci...mai vad si eu pe CNN imagini...si vad cum intreg gazonul e acoperit de conffeti ..etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Noi 24, 2001 7:07 am

Blink !
Pana unde crezi ca ajunge Super Depor in Champions League??
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Noi 24, 2001 5:15 pm

[B]Blink !
Pana unde crezi ca ajunge Super Depor in Champions League??

pot sa-ti raspund eu?ALL THE WAY TO THE TOP!!!!!!(i wish....)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 27, 2001 7:07 am

Super Depo va ajunge cel putin in semifinalele Champhions League.
Si,probabil,o sa ia si Campionatul in Spania !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Noi 27, 2001 1:04 pm

Depor e inca pe locul 1 dar si-a luat bataie in ultima etapa de la Mallorca cu 4-1.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 8:10 am

Initial trimis de Aliosha
Depor e inca pe locul 1 dar si-a luat bataie in ultima etapa de la Mallorca cu 4-1.




ce echipa frumoasa este Deportivo! Si ce fotbal frumos joaca!!!


Si eu cred ca vor ajunge departe in Champions League
Vizitator
 

Mesajde Mirela » Mie Noi 28, 2001 2:36 pm

[quote]Initial trimis de Aliosha
[B]Depor e inca pe locul 1 dar si-a luat bataie in ultima etapa de la Mallorca cu 4-1.


am intrat pe forum tocmai sa "dau shfara in tzara" ca depo a luat bataie cu 4-1 de la mallorca si.. OM CRUD!!mi-ai luat-o inainte!!!!!
ca fapt divers,desi barcelona merita sa castige,a luat bataie de la ath.bilbao cu 2-1.(ce GOL SUPER a dat RIVALDO totusi....cotat drept golul saptamanii de eurosport.)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

HAHAH

Mesajde NEVERMORE » Vin Noi 30, 2001 2:01 am

MIE- IMI PLACE LA NEBUNIE NATIONALA PORTUGALIEI.LA EURO 2000 AM TINUT CU EI INCLUSIV LA MECIUL CU ROMANIA SI AM PLINS CIND I-AU BATUT FRANCEZII IN SEMIFINALA.:))))))CIT DESPRE NUNO GOMES(http://www.nunogomes.com)...NU AM CUVINTE SA SPUN CIT DE MULT IMI PLACE....
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Re: HAHAH

Mesajde Vizitator » Vin Noi 30, 2001 2:32 am

Initial trimis de NEVERMORE
MIE- IMI PLACE LA NEBUNIE NATIONALA PORTUGALIEI.LA EURO 2000 AM TINUT CU EI INCLUSIV LA MECIUL CU ROMANIA SI AM PLINS CIND I-AU BATUT FRANCEZII IN SEMIFINALA.:))))))CIT DESPRE NUNO GOMES(http://www.nunogomes.com)...NU AM CUVINTE SA SPUN CIT DE MULT IMI PLACE....



Si mie imi place Portugalia. Joaca un fotbal foarte simil cu acel al Romaniei inainte de Euro 2000. Au jucatori buni, tehnici si sunt simpatici. Totusi, echipa care joaca cel mai frumos fotbal este Romania... :)
Vizitator
 

3 capete si nimic...

Mesajde Mirela » Vin Noi 30, 2001 8:37 pm

Blink...expertul in sport...cristian topescu s-a retras din lumea comentatorilor de fotbal dupa ce un mare jucator columbian a pierdut un meci "de nepierdut".....cum il cheama si in ce an a fost?(ne-am stresat toata ziua sa ne amintim...)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: 3 capete si nimic...

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 01, 2001 2:19 am

Initial trimis de mirela2001
Blink...expertul in sport...cristian topescu s-a retras din lumea comentatorilor de fotbal dupa ce un mare jucator columbian a pierdut un meci "de nepierdut".....cum il cheama si in ce an a fost?(ne-am stresat toata ziua sa ne amintim...)



Maturama?
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 01, 2001 11:16 am

Maturama e antrenorul Columbiei ,baaa !
...................................
Topescu a zis dupa Mondialul American din 94 ca se retrage...si asa a si facut-o pana la EURO 2000. :)
Te referi la columbianul care a fost impuscat ..ca a dat autogol in meciul cu SUA la mondiale ? Parca..Andreas Escobar il chema !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 01, 2001 1:18 pm

Chiar in acest moment urmaresc live..la http://www.fifaworldcup.yahoo.com ,tragerea la sortzi a grupelor CM Korea-Japan 2002 ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Dec 04, 2001 5:34 pm

..Andreas Escobar il chema !

yes!!!Alleluiah!!saru'mana....

ce crezi de grupele de la mondialele din 2002?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron