cantarina=adevar sau mit?

Discutii fara perdea despre sportul numit sex

cantarina=adevar sau mit?

Mesajde hack7 » Mar Aug 09, 2005 11:42 am

am auzit acu 2 saptamani de substanta asta miraculoasa si de efectele ei,daca stie cineva cum se numeste stintific si unde se geseste mi-ar fi de mare ajutor
AM NEVOIE URGENTA DE CANTARINA!!! [-o :please:
hack7
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 09, 2005 10:40 am
Localitate: Departe

Mesajde nbm » Mar Aug 09, 2005 11:58 am

AM NEVOIE URGENTA DE CANTARINA!!!

bre, da tu esti disperat rau de tot sau ce? vrei sa violezi pe cineva?

ai mare grija:

Cel mai cunoscut afrodiziac este cantarida, o pulbere obţinută din insecta numită chiar cantaridă sau gindac-de-frasin (Lytta vesicatoria sau Cantharis vesicatoria), răspindită in sudul Europei. Hipocrat avea ştiinţă de acest tratament, iar impărăteasa Livia, temuta şi misterioasa soţie a lui Octavian Augustus, strecura praf de cantaridă in mincarea unor membri ai familiei imperiale, impingindu-i astfel să se compromită prin comportamentul lor sexual indecent. Atunci cind se simte ameninţat, gindacul Lytta vesicatoria secretă o substanţă iritantă, numită cantaridină, menită să-i alunge pe duşmani. Cantaridina este insă produsă de mascul şi in timpul copulaţiei, şi are un efect stimulator asupra femelei. Pe lingă proprietăţile sale excitante şi diuretice, substanţa este şi extrem de toxică, putind provoca afecţiuni grave ale tractului digestiv, uneori chiar moartea. In 1772, Marchizului de Sade, celebru pentru scrierile sale erotice, i s-a intentat un proces sub acuzaţia că ar fi incercat să otrăvească nişte femei - dorind să le stimuleze sexual, marchizul le oferise dulciuri imbogăţite cu cantaridă. Femeile n-au manifestat un apetit erotic sporit, in schimb, s-au imbolnăvit.

alte detalii aici
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde hack7 » Mar Aug 09, 2005 12:43 pm

mersi mult pt. informatie,nu credeam ca poate fi asa de periculoasa.
Mie mi-a zis o fata ca e un afrodisiac puternic pt. fete si ca mai este folosita si la bovine,acu nici nu stiu:daca gasec sa fac vreo proba sau nu...
Astept alte sfaturi.
hack7
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 09, 2005 10:40 am
Localitate: Departe

Mesajde PeerGynt » Mar Aug 09, 2005 1:09 pm

Mai bine da o raita prin sex shop si vezi ca au aia acolo si afrodisiace. Banuiesc ca au mai putine efecte adverse... Oricum, pot costa destul de mult si, sincer sa fiu, nu stiu cat de eficiente sunt. Nu cunosc pe nimeni care sa fi folosit asa ceva.

Parerea mea: mai bine stai cuminte si foloseste metode "naturale".
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde gigica » Sâm Sep 03, 2005 12:41 am

hack7 scrie:mersi mult pt. informatie,nu credeam ca poate fi asa de periculoasa.


Periculoasa???? Un gram din ea e arhisuficient sa faci multe "rele" :D
Si povestile care se spun despre efectele ei ca te dezbraci in pielea goala in vazu la toti si faci ca nebunul/a sunt foarte adevarate ;)
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Sep 03, 2005 8:38 am

veniţi maine, azi avem inchis.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm


Înapoi la vechi: Totul despre Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron