Sex si sentimente

Discutii fara perdea despre sportul numit sex

Sex si sentimente (doar pentru ele)

Mesajde Mariner101 » Lun Iun 05, 2006 5:00 am

Deschid si eu un thread ca am o nelamurire : in lumea in care traim lumea are din ce in ce mai putin timp de o relatie. Cei doi se intilnesc online, vor sa se simta bine amandoi, ea ii spune ca nu vrea implicatii sentimentale, (din N motive) si ajung in final in pat de la a doua/treia intilnire. Totul se petrece cu bine, el e priceput si o arunca pe ea in al 9-lea cer, adica o face sa ajunga la orgasm. Asa azi, asa maine, pina cand ea ii spune lui ca il iubeste si s-a indragostit de el si ca nu mai poate fara el si ca vorsa fie impreuna. El vrea sa ramana totusi la faza de neimplicare, asa cum au stabilit la inceput, doar distractie. Vreau sa stiu cat si, daca, in aceasta situatie are importanta cat de priceput amant e el. Adica daca el se pricepe sa o satisfaca pe ea si e corect fata de ea, si o trateaza cu respect, cat va conta asta in atasamentul ei fata de el. Daca e un amant bun si priceput se va atasa de el doar ptr ca stie sa o satisfaca, sau sunt si alte motive? Ea sa ataseaza doar ptr ca el e bun la pat? Excludem de aicea materialismul, ea are tot ce ii trebuie (casa si masina adica).
Va indragostiti de el mai repede daca e bun la pat, si vreti sa-l tineti doar ptr voi, sau ii mai lasati libertate?
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde Izabela » Mie Iun 07, 2006 11:42 pm

Sa fie oare povestea ta, Mariner? Sau scrii un scenariu, si nu esti in clar cu toate detaliile, mai ales cele ce privesc partea feminina. Nu trebuie sa-mi raspunzi.

In primul rand nu-mi pot imagina cum ar putea doua persoane sta o vreme impreuna fara ca lucrurile sa avanseze, adica sa-si doreasca mai mult decat sex.
Cred ca la femei apare un fel de dependenta de partener, iar daca sexul e bun, acea dependenta e cu atat mai mare.
Dar sexul singur nu e suficient pentru a inchega o relatie. Ideea de a avea un robot de dormitor cateva ore noaptea, iar apoi nici o tangenta cu el pana noaptea urmatoare, mi se pare ridicola. Mie imi place cand ma suna si se intereseaza de mine, ce fac, unde ma duc. Si daca n-o face el, il sun eu.

Va indragostiti de el mai repede daca e bun la pat, si vreti sa-l tineti doar ptr voi, sau ii mai lasati libertate?

Din experienta mea pot spune ca inteligenta, frumusetea si priceperea merg mana in mana. E normal sa te indragostesti mai repede. Cat despre libertate, prefer sa cred ca eu sunt libertatea lui. Asa cum si el e a mea.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm


Înapoi la vechi: Totul despre Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron