Femeile....tarfe. Baietii...macho

Discutii fara perdea despre sportul numit sex

Re: Re: Femeile....tarfe. Baietii...macho

Mesajde MissBugMafia » Joi Mai 30, 2002 9:07 pm

Initial trimis de Serano
Ntz, ntz, ntz, ce sa ma fac cu tine mai Codrutza?
Pai hai sa iti dau niste motive pentru care prefer ca prietena mea sa nu o fi pus cu juma' de Bucuresti:
- un barbat fara experienta in pat este jalnic, pe cand unei fete ii trebuie foarte putin sa fie puna cat de cat la pat (am intalnit si fete/femei care erau jalnice totusi);
- pentru acealasi motive pentru care tu l-ai facut pe prietenul tau sa astepte atatea luni pana sa o puna prima oara cu tine (ups, nu m-am uitat cati ani ai!);
- cand o femeie o pune cu cineva de obicei ea zice ca "face dragoste", un barbat spune ca "face sex" sau "fu#e" - deci pentru o femeie inseamna mult mai mult decat pur si simplu sex;
- femeile sunt mai pretentioase in privinta felului in care se comporta cel cu care vor s-o puna pe cand barbatii pot s-o puna si cu proaste sau nesuferite;
- pentru ca o fata poate sa o puna cu 15 baieti intr-o noapte pe cand eu de exemplu la astia 20 de ani ai mei n-am pus-o decat cu 8 fete de cand ma stiu (ei bine, toate bune si pe gratis);
- o femeie cand vede pentru prima oara un tip zice "waw, ce ochi frumosi are!" pe cand un barbat zice despre o fata "waw, ce tate marfa are!";
- mentalitatea de care te plangi tu ca ar exista este un motiv in plus insa poti sa-l ignori pentru ca celelalte motive explica aceasta mentalitate;
- o femeie poate sa ramana insarcinata, un barbat nu;
- de obicei se zice "mata-i curva" nu "tactu-i curv" :) ;
- chiar si tu spui chestia asta: "sINCER.....SI YO URASC TARFELE" dar nu realizezi motivele pentru care le urasti.

Si ar mai fi da' poate devin plictisitor si nu vreau!
Sa-mi spui cu ce nu esti de acord!
George


Poate continui "povestea" pe privat.
Nu cred ca ai plictisit pe cineva...dimpotriva!:D :o
A da....cati ani am? Pai...in 20 iunie implinesc 16 :rolleyes:
Dupa cum arat....toti imi dau cel putin 17.
De ce......nu stiu :con: :D
A da.....is de acord cu tot:o :kiss:
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Syke » Vin Mai 31, 2002 12:35 am

Si iata si alte motive:
-de ce pt fete este asa de greu sa le convingi sa faca sex?
-de ce unele fete sunt de-a dreptul oripilate de "organele" masculine?
-Iar motivul cel mai convingator: Pt ca mai sunt printre noi oameni care gandesc ca "Femeile... tarfe, barbatii... macho" Daca nu atzi mai gandi asa, atunci poate lucrurile ar sta altfel, dar pt oameni conteaza in general si parerea celorlalti.
Aici lista ar putea fi imensa, dar in primul rand e o chestie de educatie, sunt niste concepte invechite care din pacate se pastreaza la bunici, parintzi, etc.
Syke
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 31, 2002 12:25 am
Localitate: Bucuresti

Re: bai copii!

Mesajde demonxxus » Mar Iun 11, 2002 3:22 am

Initial trimis de Joao
daca o femeie si-o pune cu 10,si aia-s ca-n mesajul lui sopra:D ,nu e normal sa caute pana gaseste unul care s-o duca pe culmile extazului?
pai ,si ,ce,asta o face curva? nu inteleg de ce ar face-o!



Ai mare derptate aici. Si daca te referi la viata ca tot unitar nu doar la sex. De ce ar sta o femeie cu unul care nu-i bun de nimic? Are dreptul sa aleaga ,nu?
Nimic, nimic nu poate schimba lumea!!
Avatar utilizator
demonxxus
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Vin Iun 07, 2002 11:00 pm

Mesajde SR23 » Joi Iun 13, 2002 7:02 am

Noi, ca barbati, ne e frica de performantele unui EX, daca ala a fost mai bun, daca eu nu stiu destule ca ala ? Femeile nu se gandesc la asta, noi, bineinteles ca trebuie sa ne facem rau cu mana noastra.
Oricum, nu sunt de acord cu o femeie care 'experimenteaza' cu n parteneri.
SR23
 

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 5:31 am

Normal sa fie frica, dar de aflat aflii usor...vezi daca tipa te lasa dupa cateva zile :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

jhehehe

Mesajde Joao » Sâm Iun 22, 2002 8:49 am

bobo,la multi baieti li se face frica,daca nu inteleg ce vrea ea,si chiar daca ea vrea,unii ezita ei,desi sunt mai dornici ca partenera!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 1:14 pm

Mai asa suntem noi, vrem sa fimi cei mai buni la lucru care ne place ceel mai mult...dar din pacate nu se poate de fiecare data :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde PuturOSU` » Vin Iul 19, 2002 2:27 am

la fete se observa..la baieti pauza;M
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole

Re: Femeile....tarfe. Baietii...macho

Mesajde CORNELSE » Dum Iul 21, 2002 9:25 pm

Initial trimis de Codrutza
:confused: Ojk......poate ma lamuriti si pe mine de ce fetele care o fac des sau au multe aventuri is tarfe iar baietii is laudati etc......?
Baietii se lauda daca au avut`o pe aia, aia, aia ....... si cu cat are mai multe in pat cu atat is mai "buni", iar fetele is batjocorite etc.
??????????????????
sINCER.....SI YO URASC TARFELE.......da nu inteleg ce ii cu diferentele astea......... pt ca baietii au ceva lung intre picioare?:)

este o chestie de bun simt si daca mai cauti ai sa gasesti si la baieti asa ceva:a
CORNELSE
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 19, 2002 12:03 am
Localitate: ROMAN

Re: Femeile....tarfe. Baietii...macho

Mesajde java » Joi Aug 22, 2002 12:53 am

Initial trimis de Codrutza
:confused: Ojk......poate ma lamuriti si pe mine de ce fetele care o fac des sau au multe aventuri is tarfe iar baietii is laudati etc......?
Baietii se lauda daca au avut`o pe aia, aia, aia ....... si cu cat are mai multe in pat cu atat is mai "buni", iar fetele is batjocorite etc.
??????????????????
sINCER.....SI YO URASC TARFELE.......da nu inteleg ce ii cu diferentele astea......... pt ca baietii au ceva lung intre picioare?:)



Diferenta intre o tipa si un tip care si-o pun in fiecare zi cu altcineva e genul: ea e curva, el e curvalau.

Acuma ca fetele-s batjocorite, e o problema de mentalitate a masculilor. Ai vazut tu vreodata o gasca de fete la colt de strada, care sa fluiere dupa barbati si sa strige in gura mare: "Ce mi-as pune-o cu tine, ma curvalaule... ".

O tipa, chiar daca s-a culcat doar cu doi tipi (care se lauda apoi bineinteles), e considerata curva, in ciuda faptului ca nu e. Si apoi se fluiera dupa ea pe strada... E normal apoi ca si prietenii tipului sa incearce si ei, poate poate...Si chair daca nu reusesc, se lauda si ei mai departe (mentalitate de mascul prost) ca si au f___t-o pe tipa.

Oricum, barbatii care si-o pun toata ziua, sunt laudati doar de prietenii lor (care-s la fel de prosti ), in nici un caz nu-s apreciati
de femeile cumsecade. Asa ca, pe undeva suntem chit.
java
 

Mesajde java » Joi Aug 22, 2002 12:58 am

Initial trimis de MiG29
Acuma sunt de acord cu Joao...asta e o conceptzie tipica pentru romanii...shi e cretina shi inapoiata...


Mentalitatea asta o intalnesti si in Strainezia...
java
 

Mesajde java » Joi Aug 22, 2002 1:06 am

Initial trimis de MiG29
Acuma sunt de acord cu Joao...asta e o conceptzie tipica pentru romanii...shi e cretina shi inapoiata...


Mentalitatea asta o intalnesti si in Strainezia...
java
 

Re: Re: Femeile....tarfe. Baietii...macho

Mesajde MissBugMafia » Joi Aug 22, 2002 6:26 pm

Initial trimis de java



Diferenta intre o tipa si un tip care si-o pun in fiecare zi cu altcineva e genul: ea e curva, el e curvalau.

Acuma ca fetele-s batjocorite, e o problema de mentalitate a masculilor. Ai vazut tu vreodata o gasca de fete la colt de strada, care sa fluiere dupa barbati si sa strige in gura mare: "Ce mi-as pune-o cu tine, ma curvalaule... ".

O tipa, chiar daca s-a culcat doar cu doi tipi (care se lauda apoi bineinteles), e considerata curva, in ciuda faptului ca nu e. Si apoi se fluiera dupa ea pe strada... E normal apoi ca si prietenii tipului sa incearce si ei, poate poate...Si chair daca nu reusesc, se lauda si ei mai departe (mentalitate de mascul prost) ca si au f___t-o pe tipa.

Oricum, barbatii care si-o pun toata ziua, sunt laudati doar de prietenii lor (care-s la fel de prosti ), in nici un caz nu-s apreciati
de femeile cumsecade. Asa ca, pe undeva suntem chit.


Si stii care mai ii faza? O faci cu unu..chiar daca pentru prima data si afla toata lumea.... de la acel punct deja esti o curva pt. ca ai facut`o. Atunci de ce va mai intrebati voi ca noi (sau unele virgine -mai ales-) ezita sa se culce cu voi?
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde DaNuTz » Joi Aug 22, 2002 9:30 pm

Codrutza cum bine ziceau bajetzii mai sus e vorba pur shi simplu de mentalitate.

Exemplu:

-daca o femeie/fata se *coolca* cu doi barbatzi/bajetzi ( nu deodata ) este considerata coorva dupa unii autori
-daca un barbat/bajet se *coolca* cu doua tipe ( tot nu deodata :D ) e considerat ceva de genu` neexperimentat sau nu e in masura sa vorbeasca in grupurile de *macho* aia de care ziceai tu


/me idling :D
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Re: Re: Re: Femeile....tarfe. Baietii...macho

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 12:27 am

Initial trimis de Codrutza


Si stii care mai ii faza? O faci cu unu..chiar daca pentru prima data si afla toata lumea.... de la acel punct deja esti o curva pt. ca ai facut`o. Atunci de ce va mai intrebati voi ca noi (sau unele virgine -mai ales-) ezita sa se culce cu voi?


Totul depinde de tipul cu care ti-o pui. Daca lucreaza la Radio
Shantz :-) , a doua zi afla toata populatia cu cine si-a pus-o cu o seara inainte. Daca nu, e OK.
De obicei, barbatii care se lauda cu aventurile lor sexuale, habar n-au sa faca dragoste cu o femeie (sau, ma rog, sex...). Dau de doua ori din cur si gata, se cred mari don-juani. Femeia nesatisfacuta, normal, cauta si ea altundeva, si automat e catalogata apoi drept curva.
Oricum, femeile care nu-s curve, dar sunt catalogate drept curve, e pentru ca au avut ghinionul sa aiba relatii cu niste prostomani.
java
 

Re: Re: Re: Femeile....tarfe. Baietii...macho

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 12:34 am

Initial trimis de Codrutza


Si stii care mai ii faza? O faci cu unu..chiar daca pentru prima data si afla toata lumea.... de la acel punct deja esti o curva pt. ca ai facut`o. Atunci de ce va mai intrebati voi ca noi (sau unele virgine -mai ales-) ezita sa se culce cu voi?


Totul depinde de tipul cu care ti-o pui. Daca lucreaza la Radio
Shantz :-) , a doua zi afla toata populatia cu cine si-a pus-o cu o seara inainte. Daca nu, e OK.
De obicei, barbatii care se lauda cu aventurile lor sexuale, habar n-au sa faca dragoste cu o femeie (sau, ma rog, sex...). Dau de doua ori din cur si gata, se cred mari don-juani. Femeia nesatisfacuta, normal, cauta si ea altundeva, si automat e catalogata apoi drept curva.
Oricum, femeile care nu-s curve, dar sunt catalogate drept curve, e pentru ca au avut ghinionul sa aiba relatii cu niste prostomani.
java
 

Mesajde Jasmine » Vin Aug 23, 2002 11:53 am

iti spun eu de ce : pentru ca una e "sa dai" si alta e " sa iei". .. dupa vorba unui vechi prieten de-al meu.. :lol:

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Invincible » Sâm Iul 18, 2009 6:24 pm

de-acord cu pretenu lu jasmina. :n:
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde pacha » Dum Iul 19, 2009 5:11 pm

oare mai traieste? :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la vechi: Totul despre Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator